|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: procedura za VTO preko fonda
26.1.2013 17:55:47   
zmajče
Da li analize,brisevi,hormoni mogu da se urade privatno i da to vazi za prvostepenu komisiju u Nemanjinoj?

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: procedura za VTO preko fonda
27.1.2013 0:35:21   
imperial
Nebitno je gde radiš analize,bitno je samo da ti sve bude ok.user posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: procedura za VTO preko fonda
13.2.2013 15:36:43   
Ninnochka
Drage moje, jedno pitanjce ako je neka imala iskustva sa time.
U pripremi smo za Prvostepenu komisiju, skupljamo papirice i to...
Ali, na UZ pregledu moj doktor mi je nasao miom, koji je na spoljnoj strani, 5,5 cm i on kaze da to nema nikakve veze i da takav miom nije nikakva smetnja za trudnocu i vto.
Zna li neka - sta kaze komisija na to? user posted image

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: procedura za VTO preko fonda
14.2.2013 21:22:47   
valla
Moze li neka od vas koje imate iskustva sa vto da mi odrovori da li je moguce proci na komisiji sa izuzetno niskim AMH?
Da li ja uopste mogu da budem kandidat za vto, a to mi je verovatno jedina sansa?
Jos nisam ni pocela sa procedurom, tek se sa tim upoznajem, ali sam iz drugih razloga radila sve moguce analize i sve ostalo mi je ok, brisevi, UZ, PA, ostali hormoni ... sve osim AMH. Molim vas za odgovor, jako sam zabrinuta. Hvala!

(odgovor članu Ninnochka)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: procedura za VTO preko fonda
14.2.2013 21:28:58   
mine
ne znam koliki ti je AMH ali trebalo bi da je donja granica 0,5....neka me neko ispravi ako ima sveziju info..

(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: procedura za VTO preko fonda
14.2.2013 21:56:12   
valla
Svega 0.1 :(( Trebalo bi da bude od 0.5 do 5.3.

Mogu li sa takvim rezultatom biti kandidat, zna li neko?

< Poruku je uredio valla -- 14.2.2013 21:58:21 >

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: procedura za VTO preko fonda
15.2.2013 20:21:32   
pari
ja bih ti savetovala da odeš sa svim rezultatima što pre, pogotovo ako ih već sve imaš...tako ćeš iz prve ruke saznati! nemoj da brineš, možda sve bude u redu! a u svakom slučaju, odmah ćeš znati!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: procedura za VTO preko fonda
18.2.2013 10:52:35   
jess021
Evo da pitam i ovde.
Jutros sam bila u socijalnom da predam nalaze, pa me ona zena tamo skroz zbunila.
Rekla mi je da dodjem sutra da overim uput( danas ne moze, ne znam zasto) i tu izjavu o izboru klinike koju smo mm i ja potpisali, pa zovem Betaniju, pa da cekam pozivno pismo, pa da opet dodjem u socijalno na komisiju... ja tu nista ne razumem.
Molim nekog ko je skoro predavao papire u Novom Sadu da mi pojasni proceduru.
Hvala!!!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: procedura za VTO preko fonda
1.3.2013 7:50:16   
Katychoo
Ninnochka, ukoliko ti miom ne smeta, a dr je rekao tako, nema problema, nece ti smetati za VTO.
Valla, moj AMH je 0.29, sto je ispod minimuma ref. vrednosti, a prosla sam obe komisije. I pitala sam dr za to, ona kaze da AMH nije neki pokazatelj i da bi ona primetila do sada na folikulometrijama da imam problem sa ovulacijama. Dr endokrinolog mi je isto rekla da je sve u redu.A inace mislim da njega gledaju samo ako je FSH visok (neka me neko ispravi ako gresim) ...


_____________________________

LOVELY

When the soul is ready, the things are too...:)

(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: procedura za VTO preko fonda
1.3.2013 10:30:55   
Snekile7
Devojke, zna li neka detaje za drugostepenu za Visegradsku, koliko se ceka od Nemanjine do drugostepene i kako to tamo izgleda, znacila bi mi bilo kakva info.

(odgovor članu Katychoo)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: procedura za VTO preko fonda
1.3.2013 17:52:25   
ksenija81
Jel se priznaju nalazi ukoliko su uradjeni u privatnoj laboratoriji?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: procedura za VTO preko fonda
1.3.2013 20:43:34   
jess021
ksenija81, priznaju se nalazi iz privatne laboratorije, ja sam hormone radila privatno i nista nije rekla kad je gledala.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: procedura za VTO preko fonda
1.3.2013 22:43:59   
valla

IZVORNA PORUKA: Katychoo

Ninnochka, ukoliko ti miom ne smeta, a dr je rekao tako, nema problema, nece ti smetati za VTO.
Valla, moj AMH je 0.29, sto je ispod minimuma ref. vrednosti, a prosla sam obe komisije. I pitala sam dr za to, ona kaze da AMH nije neki pokazatelj i da bi ona primetila do sada na folikulometrijama da imam problem sa ovulacijama. Dr endokrinolog mi je isto rekla da je sve u redu.A inace mislim da njega gledaju samo ako je FSH visok (neka me neko ispravi ako gresim) ...


Katychoo, hvala ti, mnogo si me smirila! Uplasila sam se kada sam videla rezultat, ocajna sam bila! Uradila sam ponovo ostale hormone, sledece nedelje cu uzeti rezultat i raspitati se kod moje doktorke u Visegradskoj sta i kako. Ona radi vto, ne znam da li je u kmisiji, ali ce svakako znati mogu li ja biti kandidat. Planiram da ponovim amh u nekoj drugoj laboratiriji, zaobici cu ovaj put Konzilijum, pa se nadam da ce mozda biti veci. Inace, fsh mi je prosli put bio u granicama normale.

(odgovor članu Katychoo)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: procedura za VTO preko fonda
4.3.2013 12:04:00   
Snekile7
Devojke, nema niko sa informacijom o drugostepenoj za Visegradsku, kada se zakazuje?

(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: procedura za VTO preko fonda
7.3.2013 14:59:20   
valla
Moze li mi neka od vas reci kako izgleda stimulacija?
Bila sam kod dr, uskoro cu primiti prvu stimulaciju, da vidimo kako reagujem,
pa cemo razmotriti vto.
Da li se stimulacija daje u vidu pilule ili injekcije?
Kako izgleda taj postuak i da, da li se placa ako imam overenu knjizicu?

Inace, odlazim u Visegradsku.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: procedura za VTO preko fonda
8.3.2013 11:17:02   
Snekile7
Vella, jos nisam dotle stigla, pa ne znam, ali verujem da ce se vec neka devojka pojaviti, koliko ja znam mislim da su pilule u pitanju, ali nisam sigurna. Inace vidim da ides u Visegradsku, pa molila bih te ako mozes neke detalje da napises,m koliko si cekla, kod koga ides, kako si zadovoljna itd...? Hvala ti

(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: procedura za VTO preko fonda
8.3.2013 11:17:46   
Snekile7
I da, mislim da se ne placa ako imas overenu knjizicu.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: procedura za VTO preko fonda
9.3.2013 16:32:32   
valla
Odlazim kod prof. Spremovic i prilicno sam zadovoljna, ali kao sto sam rekla tek treba da primim prvu stimulaciju, do sada sam radila hormone, odlazila na konsultacije, kontrole, UZ, sve kod nje.
Treba ti plavi uput iz Doma zdravlja, trazis da ti napisu za prof. Spremovic ako bi kod nje, pozoves informacije ili odes licno i zakazes savetovaliste. Ponesi sve sto imas od papira, ako si nesto vec radila. Ona ce te uputiti da radis hormone drugi dan ciklusa, za to ti treba zeleni uput, jer ces prenociti jednu noc u bolnici, zato sto vade krv nekoliko puta u toku dana i kasno uvece. Rezultati se cekaju dve nedelje. Nakon toga ponovo zakazujes savetovaliste, ne treba ti novi uput, jer plavi vazi sest meseci. Ako prodje sest meseci, treba ti novi plavi uput. Za profesorku kazu da je veoma strucna, hvale je, mnogim zenama je uspela vto iz prve. Na osnovu rezultata ce ti reci sta dalje da radis. Obicno ti prvo trazi i da odradis hsg, da se vidi jesu li ti jajovodi prohodni. Uobicajeno je da se prvo proba sa stimulacijom, pa ako ne uspe, upucuje te na vto, sve zavisi kakva je kod tebe situacija i u cemu je problem. Jedino sto se kod nje malo duze ceka, termini su zauzeti i po dva meseca unapred. Sa istim uputom mozes da akases kod nje i UZ, ne ceka se mnogo, oko tri cetiri nedelje.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: procedura za VTO preko fonda
11.3.2013 9:59:35   
Snekile7
Evo vratila se iz Nemanjine. Ni ne znam sta gledaju, cekas ispred. Ja sam imala sve, a bitno je da imas ono sto pise na onom papiru, to obavezno poneti, ako budu pravili problem, pokazes papir, ali mislim da nece.

Zavrsis za nekih pola sata, 45 min. treba i mm, jer i on potpisuje. Ja sam zaokruzila Visegradsku.

Mm sada zvao da zakaze drugostepenu, kazu oni ne moze dok iz zavoda ne posalju nas papir , a oni to rade jednom nedeljno i to petkom, znaci tek sledece nedelje mozemo zakazati, ma zavod je strasan, neorganizovani su. Ma strasno. Ako ti treba jos neki detalj, pitaj. Sto se uputa tice, izgleda da ni ne treba za njihovu ustanovu, nisu ga ni uzeli.
Inace , pitali smo tamo, pojma nemam sta je, nacelnik ili tako nesto, kaze on nije cuo to da nema vise mesta do juna i da ide sve to brzo, haha, kako da ne. A za privatnike kaze, ne zna kada ce biti ponovo, izglea nece skoro, valjda kada se opet stvori cep, kao pre samo 2 meseca. Nemam reci.

(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: procedura za VTO preko fonda
13.3.2013 10:25:18   
mine
jel mozes molim te da mi kazes gde si isla na komisiju i kada je ovo bilo. moju su drugaricu odbili zbog niskog AMH...drugostepena je odbila..
katastrofa su
IZVORNA PORUKA: Katychooog o

Ninnochka, ukoliko ti miom ne smeta, a dr je rekao tako, nema problema, nece ti smetati za VTO.
Valla, moj AMH je 0.29, sto je ispod minimuma ref. vrednosti, a prosla sam obe komisije. I pitala sam dr za to, ona kaze da AMH nije neki pokazatelj i da bi ona primetila do sada na folikulometrijama da imam problem sa ovulacijama. Dr endokrinolog mi je isto rekla da je sve u redu.A inace mislim da njega gledaju samo ako je FSH visok (neka me neko ispravi ako gresim) ...



(odgovor članu Katychoo)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: procedura za VTO preko fonda
13.3.2013 11:00:58   
Snekile7
Devojke, Jos jedna informacija, verujem da ce nekome znaciti, zvala sam tel. koji su mi dali za zakazivanje drugostepene u Visegradskoj, i pitala da li moraju analize koje isteknu do drugostepene da se rade ponovo, ona mi je ovako rekla :

" Samo analize koje ste dali u Nemanjinoj, samo to nosite", dva puta mi ponovila, ja sam razumela da onda ne treba da se rade ponovo pred drugostepenu, sto mi je i logicno,  logicnije mi je  pred sam  postupak raditi ponovo a ne pred komisiju.

Evo vam br. pa nije lose ako nekog nesto zanima , neka pozove: 3615610.

Inace kontaktirala sam i nadleznog tamo u Nemanjinoj, oko privatnih klinika i dobila sam sledeci odgovor:
"Da bi se u program VTO uključile ustanove van Plana mreže (private klinike)
neophodno je da RFZO dobije mišljneje od Instituta "Batut" da su državni
kapaciteti popunjeni, a potom i saglasnost Ministarstva zdravlja za
uključivanjem privatnika u proces VTO. Onog trenutka kada od pomenute dve
institucije dobijemo neophodno mišljenje I saglasnost, RFZO će shodno svojim
finansijskim mogućnostima, pokrenuti postupak javne nabavke za uključivanjem
ustanova van Plana mreže u procedure."

Srdačan pozdrav


(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: procedura za VTO preko fonda
13.3.2013 19:04:34   
valla

IZVORNA PORUKA: mine

jel mozes molim te da mi kazes gde si isla na komisiju i kada je ovo bilo. moju su drugaricu odbili zbog niskog AMH...drugostepena je odbila..
katastrofa su



Koliki joj je amh bio i pre koliko se to dogodilo?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: procedura za VTO preko fonda
13.3.2013 20:35:38   
mine
mozda 1,5 godina...hm oko 0,2 cini mi se
IZVORNA PORUKA: valla


IZVORNA PORUKA: mine

jel mozes molim te da mi kazes gde si isla na komisiju i kada je ovo bilo. moju su drugaricu odbili zbog niskog AMH...drugostepena je odbila..
katastrofa su



Koliki joj je amh bio i pre koliko se to dogodilo?


(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: procedura za VTO preko fonda
14.3.2013 18:58:18   
ako

IZVORNA PORUKA: ksenija81

Jel se priznaju nalazi ukoliko su uradjeni u privatnoj laboratoriji?

Vec sam svoje iskustvo sa prvostepene napisala u drugoj temi ali evo i ovde odgovora na par dilema.Imala sam rezultate i iz privatnih i iz Fronta tako da je ocito to sve svejedno.Ne moraju oboje da idu ja sam isla sama a trebalo je da samo popunimneke podatke za muza.Meni je prolaktin malo povisen ali ni to izgleda njima nije vazno.Rade do pola 4 a pauza je od 1 do pola 2.Ako jos nesto treba tu sam

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: procedura za VTO preko fonda
18.3.2013 20:46:13   
Ninnochka
Ko pita ne skita. :) Zato ja opet da pitam nesto, jer ne bih da me vracaju sto puta, nisam iz Bg-a.
Danas sam uradila snimanje prohodnosti jajovoda, prohodna su oba. Imam uradjene briseve, ultrazvuk, papa test i kolposkopiju. Suprug ima uradjen spermogram.
Idem kod svoje doktorke da vidimo kako dalje, ali ja bih ako neka od vas koje ste prosle kroz to, moze da mi kaze - sta jos treba da imamo za Prvostepenu komisiju?
Nije da ne verujem svojoj doktorki, ali volim da znam sta mi treba, u slucaju da je toga dana dosla rasejana na posao user posted image
Lakse mi je da pitam vas koje znate, jer ste to vec odradile. :)

(odgovor članu ako)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here