|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 20:44:22   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

OTI, moj Andrej je izbacio tek sad, sa sedam meseci (da te "utešim" user posted image ).


I mi isto tako negdje  user posted image Kad se samo sjetim kako sam zavidjela mamama koje su spavale cjelu noc user posted image Nadam se da cu ovaj put imat vise srece user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 23:44:38   
sanji
Moje žabice ne kake noću i ne presvlačimo se do ujutru! Doduše one su odavno izbacile klopu noću pa se i ne bude do 5 a i onda se ne presvlačimo nego nastave još sa spavanjcem! E kad se probude ujutru onda se presvlačimo! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
27.3.2010 11:20:59   
Anitaaa
Ja sam Mateju presvlačila noću do mesec ipo dana i posle više nisam...brzo se navikao (za 2,3 dana) i ubrzo posle toga počeo je da spava celu noć

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 22:32:50   
buhla
ja sam ga presvlacila par puta, bas kad je bio ukakan, inace ga ne presvlacim nocu. cesto se desi da on u toku dojenja kaki, pa ja cekam pola sata da prodje da ga prepovijem, ali i on i tada bljucne, a nesto mi zao da ga ostavim duze! ne znam da li ima teme uopste za prepovijanje preko dana, ali me interesuje kako tj kad prepovjate bebe pre podoja ili kad osetite da su se ukakili ili da je puna pelena?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 22:38:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

ja sam ga presvlacila par puta, bas kad je bio ukakan, inace ga ne presvlacim nocu. cesto se desi da on u toku dojenja kaki, pa ja cekam pola sata da prodje da ga prepovijem, ali i on i tada bljucne, a nesto mi zao da ga ostavim duze! ne znam da li ima teme uopste za prepovijanje preko dana, ali me interesuje kako tj kad prepovjate bebe pre podoja ili kad osetite da su se ukakili ili da je puna pelena?



ja sam teu prepovijala nocu kao kreten dok mi Trcosava nije rekla da sam luda i ucinila mi uslugu...
Sada tea inace ne kaki koliko pre pa je vise nocu ne presvlacim..nekad je ujutru ukakana a nekad nije...

sto se tice toga "pre podoja ili posle"..
trudim se da to bude pre podoja...ako mi se desi da je baaaas gladna, onda batalim, podojim je, sacekam makar 15 minuta i onda je prepovijem...

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 22:40:24   
Nena81
Ako nije prepuna pelena, osetis pod rukom velicinu, onda presvlacim posle podoja, jer mi se sin obavezno ukaki kad zavrsi sa jelom. Trosili smopelene koludi dok nisam presla na ovu varijantu.
Nocu isto prilikom podoja ako je bas puna presvlacim akonije ostavim za jutro.
Sa maleckom isto, mada bas pre neki dan razmisljam kako nju ne presvlacim tako cesto kao sto sam sina.Ili ona manje piski user posted image
Meni se desi da i sad po neki put nocu malog presvucem, ako se probudi da trazi vode a pelena mu puna, da ne prodje na krevet.
Malecku sam prestala da presvlacim nocu otprilike kad je prestala da kaki nocu. 

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 22:41:28   
Anoniman
i da dodam: tokom dana pogledam pelenu na svaka tri cetiri sata...kad se upiski i tad presvlacim ako nisam protekla tri sata...uf,, ako me razumes...
a tea reaguje kad se ukaki pa ja uvek znam...

neverovatno ali:
- pocne da stuca
- plazi jezik
- ili pocne da se buni otvoreno

a ponekad joj pelena samo malo zaprljana ma bukvalno trag..i tad je isto presvucem..ne mogu da vratim pelenu...grozno mi da tako bude...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 22:47:31   
buhla
ovaj moj kad je bas ukakan buni se (trebalo mi je vremena da shvatim, mislila sam da je gladan!) pa ga ja tad presvucem. ali desi se nekad da nije kakio i da nije puna pelena i posle 3-4 sata ali ja ga ipak prepovijem, nesto mi glupo da vracam pelenu kada sam ga vec skinula.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 22:49:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

ovaj moj kad je bas ukakan buni se (trebalo mi je vremena da shvatim, mislila sam da je gladan!) pa ga ja tad presvucem. ali desi se nekad da nije kakio i da nije puna pelena i posle 3-4 sata ali ja ga ipak prepovijem, nesto mi glupo da vracam pelenu kada sam ga vec skinula.


isti slucaj...

joj buhla kako te retko srecem...nedostajes mi...

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 22:53:08   
SUPER MAMA
Joj ja sam prepovijala Moniku negde do 40 dana i nocu.jer se tako glasno prodere i probudi sve i onda cim je skinem vesela a ukakila se..... do ledza, znaci znalo je i da probije samo mi nije bilo jasno kako.
I fino lepo ja je presvucem obrisem guzu lepo sa toplom vodom i vatu, namazem sredim kad ona dok stavim pelenu opet rafalise i opet novo nanovo.Znaci ovo mi se desavalo a ona se jos i smeje na to.user posted image user posted image user posted image user posted image
I posle toga ona je prestala da se dernja vec samo da kmeci malo za siku i tako sma prestala da je presvlacim nocu.Mada obe babe kao babe odma su mi nasle zamerku ako ne treba da je presvlacim jer bi je prehladila, mislim pa sta da radim da ostavim dete do jutra da se ojede.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
12.5.2010 23:02:37   
buhla
IZVORNA PORUKA: OTI

joj buhla kako te retko srecem...nedostajes mi...



takodje user posted image izgleda da se mimoilazimo na rr




_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
13.5.2010 10:14:41   
Markovicka
Tamo negde od drugog meseca Elena je prestala da kaki nocu, a inace je prava seruljica po pet sest puta dnevno ( sad manje od kad smo uveli pirinac), ali eto interesantno nocu ne kaki, a jede dva puta, i to lepo. Tako da je ne presvlacim do ujutro. Kad se setim ranije... to presvlacenje je skroz razbudi, pa onda nunaj, mazi, pa se dva sata tako zekimo dok ne zaspi...

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
13.5.2010 10:28:40   
Anoniman
ni tea vise ne kaki nocu..

markovicka, a je l ti dojis?
nije tema ali se pitam kad tei uvoditi jos nesto sem mleka...user posted image

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
13.5.2010 10:30:47   
Markovicka
Dojim, OTI, ali posto joj je tezina malo ispod proseka pedijatar nam predlozio da ranije pocnemo sa zitaricama da je malko ubucimo...Ja imam dosta mleka, nego ona stalno ne[to mrljavi...nekad jede jedanput u toku recimo cetiri sata, a nekad tri put...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
13.5.2010 20:53:06   
lothroniell
Ja Milosa moram da prepovijem nocu, jer se on meni redovno ukaki za vreme tog nocnog podoja, i svaki put to bude nesto malo i jadno ali meni zao da ga ostavim takvog do jutra... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
13.5.2010 20:56:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ja Milosa moram da prepovijem nocu, jer se on meni redovno ukaki za vreme tog nocnog podoja, i svaki put to bude nesto malo i jadno ali meni zao da ga ostavim takvog do jutra... user posted image
Proci ce i to,tako izgleda sve bebe rade neko vreme i ja sam prepovijala samo kada je kakio posle tog nocnog obroka.Ali on je brzo i izbacio nocni podoj tako da nismo dugo tako ni radili user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
15.5.2010 15:12:54   
maslinica
ja sam jucer ovo citala i skontala da cu da probam taktiku, ne presvlaciti..do 3h ujutro ga nisam dirala, posto smo oboje zaspali oko pola 9, onda do ponoci...tad je papao, ali ga nisam presvukla i zaspao je kao mali topic kad se nasikio....e onda mi se oko 3 probudio, pola 4, e tad sam ga presvukla, jer je piskeca smrdela na kilometar, bilo mi ga jaaaaaaako zao ostaviti tako upiskenog. vise ne kaka nocu, bas retko se dogodi. doduse mi smo za sve vaas jos jako mali, pa ne mozemo sve ko i nasi vejiki drugariuser posted image user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
16.5.2010 17:09:16   
Unica
mene su isto savetovali da je ne presvlacim nocu jer cim se dete raspovije i skine padne joj telesna temperatura i normalno je da se rasani. i mogu reci da se naravnoi dalje budi da rucka ali bar nemamo problem sa uspavljivanjem. dok sam je presvalcila onako pospanu bilo je tuga vidti je kako pajki a ja je skidam pa se rasani i onda bude jako razdrazljiva i na kraju muke da se uspava.
mi zavisno od podoja krenemo od 11, 12 ili 1h nocu, zavisi kad trazi da jede i onda obavezno sledeci podoj preskacemo pa tek onda je presvlacim ujutru oko 5h-6h... jednom smo zaglavile i do 7h user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
16.5.2010 17:19:50   
engimengi
Moj sin već nekoliko veceri kaki u 3h ujutruuser posted image  , probudi me koliko stenje smeško i moram da ga presvucem!Al sve radimo u mraku,ne rasani se mada su mu okice sirom otvoreneposle opet spavka..A inace ih ne presvlacim do 6h,7 ujutru

_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
16.5.2010 20:07:52   
mejvis
Hm....čitam sve ovo...ima raznih taktika.....
Moj sin se uglavnom budi oko 2-3h i oko 5-6h ujtru. U 2-3 ga ne presvlačim ali oko 5-6 moram, i onda se rasani i neće da spava i žurka do ujtru....user posted image  A uvek ima kake i žao mi je da ga ne presvučem....user posted image
Nisam probala da ga presvučem u 2-3h umesto u 5-6h, iskreno strah me je jer ako onda ne bude hteo da zaspi biće velikaaa žurka!
Ili je jedino rešenje da čekam da malo poraste i da više spava i manje kaki!!?? user posted image

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
16.5.2010 20:20:25   
maslinica
IZVORNA PORUKA: mejvis


Ili je jedino rešenje da čekam da malo poraste i da više spava i manje kaki!!?? user posted image


dobra si:)....koliko mi moramo cekatiuser posted image user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
16.5.2010 20:25:27   
sephora
nas su učili u školici, a i jedna mi je prijateljica rekla, da ne navikavam bebu na noćno presvlačenje...
tako da sam ih oboje možda samo u početku ponekada presvukla- kada jasno "osetim" da ima kaka...
brzo su prestali da noću "kakaju" pa nije bilo presvlačenja!!!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
9.6.2010 23:07:51   
Anck Su Nmaun
Ne, jer taman ujutru kad se probudi kaki... tako da nema potrebe a i  poslusala sam savete sa RR user posted image
Par puta sam je presvukla i totalno je razbudila !

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
10.6.2010 9:25:46   
micketta
i ne samo to sto ces je razbuditi nego beba je tokom noci fino ususkana i toplo joj, a nocu obicno padne temperatura prilicno, pa kad je razgolitis, eto problema sa stomacicem ubrzo. ja je presvucem jedino ako provalim da se ukakila ili upiskila pa joj probilo da ne lezi dete mokro. 

< Poruku je uredio micketta -- 10.6.2010 9:27:03 >


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
10.6.2010 10:44:57   
New Mom
Žene, ja sam totalni kreten izgleda!
Čitam ovo i ne verujem! Meni niko nije rekao da ne treba noću da je presvlačim, kad se probudi oko 3-4h ja to uvek radim. A nikad ne kaki noću, uvek prepodne i uvek budna.
Noćas počinjem ovo da primenjujem!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here