|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.6.2009 12:21:21   
Anoniman
Ako koristiš pampers, vidi: Broj pampersa KLIK

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.6.2009 22:49:22   
Didy
Ma, znam, čitala sam već komentare sa te teme, ali nije mnogo pomoglo. Koristili smo pampers 4 do nedavno, pa kad je počeo da se budi mokar, prešli smo na 4+, ali danju ponekad procure, jer mislim da su mu malo velike. (10 i po kila ima). Nemam pojma. Za sad ga na brzinu presvučen noću, ne razbudi ga to, pa šta sad mogu. Kad izbaci taj jedan noćni obrok, i naša će se noćna žurka završiti.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
17.10.2009 20:45:45   
gagana83
Hm,ja je presvlacim nocu,niko mi nije rekao drugacije. Izgleda da gresim,mozda zbog toga imamo "zurke" nocu? 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
17.10.2009 21:25:03   
mihi
Meni su rekli da bebu ne presvlacim nocu da se ne bi budila.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
17.10.2009 21:48:11   
Anoniman
Ako kaki preko noci, onda je moras presvuci sto je logicno. Oni prvih 20 dana samo kake, posle svakog jela. Cim prestanu da kake, nemoj previjati preko noci, jer ako se navikne nece moci da spava ako su joj mokre pelene. To su nama jos i u bolnici rekli i patronazna, plus sam i ovdje procitala. Pampers su cudo bozije :)

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
17.10.2009 21:51:37   
mihi
Nikad mi Milos nije kakio nocu ni kao malo ni sada. Tako da sam ga kao veliku bebu par puta presvukla noću jer je pampers propustio.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
17.10.2009 21:57:06   
Lu
Gagana nema potrebe,neće joj ništa biti do ujutro jer pelena sve upije,osim naravno ako se ukaki onda presvuci da se ne ojede.
Moj Roko isto nikada nije noću kakio.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
17.10.2009 21:58:04   
sephora
nas su još u porodilištu savetovali da bebe ne presvlačimo noću pa ih ja nisam nikada noću ni presvlačila...naravno osim ako nije očigledno da se beba u toku noći ukakila, međutim vrlo rano oni prestanu da u snu "kakuckaju". 

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
17.10.2009 22:05:15   
Anoniman
Meni je David kakio prvih 20 dana svaki put posle jela. Ali zato jer sam mu davala glukozu zbog fizioloske zutice, kasicicu posle jela. Sad ne, nego ujutro skinemo pelenu, koja bi mogle nekoga ubiti kad bi ga gadjali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
18.10.2009 14:25:21   
*Alexx*
I ja sam skoro prestala da mu menjam tu nocnu pelenu - promenim ujutru, oko 7, pre ili posle klope, zavisi u kom sam stanju :D A nocu, cim klopa, zaspi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 22:53:23   
Anoniman
Devojke, citam ovde da vecina ne prepovija bebe tokom noci?

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja ga nisam prepovijala nikada sem ako primetim da se baš ukakio. Inače - ne! I pedijatar mi je savetovao da ga ne prepovijam, nego da nauči da je noću upišken, jer, kada izbace noćni obrok, deca koja su prepovijana noću, se bude da bi bila prepovijena.

Vi?



da li to vazi i za novorodjencad jer ja Teu prepovijem tokom noci kad "omirisem" da se ukakila a ukaki se uvek tokom noci...???

Da li to znaci da treba da je ostavim takvu da spava dalje? joooooj...pa kako?
ili ja nesto nisam razumela...

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 22:54:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Hm,ja je presvlacim nocu,niko mi nije rekao drugacije. Izgleda da gresim,mozda zbog toga imamo "zurke" nocu? 


i ja...
ona se probudi na tri sata od gladi, ja je presvucem i nahranim...user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 22:57:54   
simke
Ja nisam prepovijala nocu,osim par puta kad je sve iscurelo iz peleneuser posted image Nikad mu nije nista falilouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 22:58:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Hm,ja je presvlacim nocu,niko mi nije rekao drugacije. Izgleda da gresim,mozda zbog toga imamo "zurke" nocu? 


i ja...
ona se probudi na tri sata od gladi, ja je presvucem i nahranim...user posted image

Dok smo jeli nocu ja sam ga i presvlacila,ali prvo ga presvucem pa onda dam da siki,da bi se uspavao ponovo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 22:59:13   
nina83
Mislim da je bolje da je presvlacis samo kada se ukaki, inace nece razlikovati dan/noc jako dugo. Nocu sto manje kontakta to bolje, u smislu, price, mazenja, presvlacenja, svetlosti.. a danju je sve kontra, pa ce brzo nauciti da prespava nocuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:00:07   
Anoniman
hvala devojke...
ja sad idem redom po temema i sve gledam i pitam...

ne znam...kad se probudi tokom noci  pored gladi ja mislim da joj smeta i to pa onda uradim i jedno i drugo...
da probam ja da je ne presvucem nocas?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:00:53   
Anoniman
Ja sam sve radila u tami,sa jaaaaako slabim svetlom,tek tek da se vidi,da mu ne stavim pelenu na glavu user posted image !I to je trajalo dve nedelje od rodjenja i onda je i nocno hranjenje izbacio i evo i dan danas spava po celu noc,od 19h do 6h-7h !

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:02:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

hvala devojke...
ja sad idem redom po temema i sve gledam i pitam...

ne znam...kad se probudi tokom noci  pored gladi ja mislim da joj smeta i to pa onda uradim i jedno i drugo...
da probam ja da je ne presvucem nocas?


Ja mislim da ipak treba da je presvuces kad se vec probudi da jede.Samo nemoj da to dugo traje i da joj mnogo pricas i nemoj da puno osvetlis.Ipak je mala,vrucine su pocele,ne b valjalo da se upari i ojede!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:02:08   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: gagana83

Hm,ja je presvlacim nocu,niko mi nije rekao drugacije. Izgleda da gresim,mozda zbog toga imamo "zurke" nocu? 


i ja...
ona se probudi na tri sata od gladi, ja je presvucem i nahranim...user posted image



Da draga i treba da je presvučeš.
Bebe kada se rode neko vreme kake i kad jedu i spavaju.
Tako kad je podojiš, ti je i presvuci, ili obrnuto, u zavisnosti dali kaki pre, u toku  ili posle podoja.

Kad budeš sama primetila da nije potrebno da joj menješ pelenu, kad bude spavala dugo u kontinuitetu i kad nebude kakila u snu, tad i prestani.
Ma videćeš i sama, to ti je tako u zavisnosti od starosti bebe, samo se privikavaš na novonastale situacije, i ništa nije finalno.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:05:30   
Anoniman
ja je prvo podojim pa je presvucem...zato sto najcesce posle podoja kaki...

ovaj deo mi nije jasan...(znam da ima tema , videla sam negde)

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Ja sam sve radila u tami,sa jaaaaako slabim svetlom,tek tek da se vidi,da mu ne stavim pelenu na glavu  !I to je trajalo dve nedelje od rodjenja i onda je i nocno hranjenje izbacio i evo i dan danas spava po celu noc,od 19h do 6h-7h !


sta si radila pa je beba posle dve nedelje izbacila nocni podoj?
ili je beba jednostavno takva????????????????


(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:07:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

ja je prvo podojim pa je presvucem...zato sto najcesce posle podoja kaki...

ovaj deo mi nije jasan...(znam da ima tema , videla sam negde)

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Ja sam sve radila u tami,sa jaaaaako slabim svetlom,tek tek da se vidi,da mu ne stavim pelenu na glavu  !I to je trajalo dve nedelje od rodjenja i onda je i nocno hranjenje izbacio i evo i dan danas spava po celu noc,od 19h do 6h-7h !


sta si radila pa je beba posle dve nedelje izbacila nocni podoj?
ili je beba jednostavno takva????????????????


Jednostavno je takav!Nisam ja nista na svoju inicijativu.Jesam htela samoinicijativno da ga budim nocu da rucka i onda sam shvatila da to ne ide,nije bilo seme probuditi ga da jede user posted image !Sam je sebi napravio ritam kojeg se i sada pridrzava.Prvi obrok izmedju 6 i 7 ujutro user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:08:12   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Sam je sebi napravio ritam kojeg se i sada pridrzava.user posted image



Kod mene takođe



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:15:29   
Anoniman
hvala vam devojke,,,

Oti vise nema hiljadu pitanja nego tri hiljade pitanja....

user posted image user posted image user posted image

necu da se ljutim ako me izbegavate user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio OTI -- 24.3.2010 23:16:05 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:16:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

hvala vam devojke,,,

Oti vise nema hiljadu pitanja nego tri hiljade pitanja....

user posted image user posted image user posted image

necu da se ljutim ako me izbegavate user posted image user posted image user posted image

Samo kazi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:18:16   
simke
user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image Cekaj tek si pocelauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here