|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:21:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image Cekaj tek si pocelauser posted image


da, da ..tek sam pocela...
kad budem preterala ima da mi stavite smajlija(ako postoji) koji zvizdi i pravi se lud... user posted image user posted image user posted image

idem malo da legnem sada...uskoro ce i ova mala da se budi...za nekih sat i po..tako nekako...

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
24.3.2010 23:23:33   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: OTI

hvala vam devojke,,,

Oti vise nema hiljadu pitanja nego tri hiljade pitanja....

user posted image user posted image user posted image

necu da se ljutim ako me izbegavate user posted image user posted image user posted image




Dragauser posted image

Skroz te razumem.
Sve će biti SUPER videćeš
nećemo ti mi ni trebati kad se ti malo ustališ.
Veruj ti Elleniciuser posted image

Aj sad marš na spavanjeuser posted image user posted image


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 11:10:56   
BabyG
IZVORNA PORUKA: OTI

ja je prvo podojim pa je presvucem...zato sto najcesce posle podoja kaki...

ovaj deo mi nije jasan...(znam da ima tema , videla sam negde)

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Ja sam sve radila u tami,sa jaaaaako slabim svetlom,tek tek da se vidi,da mu ne stavim pelenu na glavu  !I to je trajalo dve nedelje od rodjenja i onda je i nocno hranjenje izbacio i evo i dan danas spava po celu noc,od 19h do 6h-7h !


sta si radila pa je beba posle dve nedelje izbacila nocni podoj?
ili je beba jednostavno takva????????????????




OTI, mislim da ti Teodora štuca (pošto smo pisale o tome) zbog presvlačenja posle ručkanja. Moja mama je akušerska sestra, i rekla mi je da NI SLUČAJNO ne presvlačim bebu posle podoja, jer joj želudac još nije svario hranu i kako je ja cimam, njoj se buđka sve i hoće i da štuca i da bljucka, pa i da joj se vrati sve na nos i na usta. Naravno, poslušala sam mamu, ali sad imamo veći 'problem' (hiperaktivnost posle ručkanja user posted image ).

A što se tiče noćnog presvlačenja, ne presvlačimo  se pre 6h i onda još malo odkuntamo i to je to. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 11:14:32   
Anoniman
Babyg, ali ona stuca i kad je ne presvlacim posle podoja...
A patronazna mi rekla kad beba place jer je gladna prvo je treba nahraniti pa onda sve ostalo...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 11:18:27   
BabyG
Ja prvo krenem od sebe. Kad se najedem, prvo sedem malo, da sarim to, pa tek onda radim bilo šta drugo. A ne znam šta bi da neko uzme da me 'lomata'. user posted image Povratila bi definitivno! user posted image A bebe su još osetljivije, pa mogu misliti kako je njima. Uglavnom, radi kako misliš da treba, draga. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 11:41:41   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: OTI

Babyg, ali ona stuca i kad je ne presvlacim posle podoja...
A patronazna mi rekla kad beba place jer je gladna prvo je treba nahraniti pa onda sve ostalo...user posted image user posted image user posted image



O svašta?!?! Pa bre kako da je bućkaš?! Čak i ako mi se ukaki posle klope sačekam makar pola sata pa tek onda da je presvučem - u suprotnom pola mleka izbljuca

Štucanje je normalno za bebe, štucaju sve manje i manje kako su starije - ništa strašno
Ne znam kako je dižeš da podrigne? Inače, Ana mi sad pije 150ml i ja je lepo prekinem na pola pa op na rame da podrigne, pa onda nastavimo da ručkamo i na kraju opet na rame da podrigne, nešto se ne sećam da mnogo štuca u poslednje vreme.

Ups, omašila sam temu user posted image user posted image user posted image
Po novom - bebu ne prepovijamo noću, da se ne rasani
Dok se budila noću (jako kratak period) ako se baš ukaki - presvučem je (OBAVEZNO PRE PODOJA), skoro mi se desilo da se ukakila i probudila, tačnije kenjkala oko 3
Ja sam je lepo udrmala i zaspala je nazad, pa opet oko 6 se probudila - i tad sam je udrmala nazad (onako us**nu) i u 7.30 je konačno ustala - tad sam je i presvukla
Da sam je kojim slučajem presvukla tad u 3 - Boga nema da bi zaspala do 6...tako da - neće joj ništa faliti


< Poruku je uredio Trcosava -- 25.3.2010 11:44:54 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 12:01:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BabyG

Ja prvo krenem od sebe. Kad se najedem, prvo sedem malo, da sarim to, pa tek onda radim bilo šta drugo. A ne znam šta bi da neko uzme da me 'lomata'. user posted image Povratila bi definitivno! user posted image A bebe su još osetljivije, pa mogu misliti kako je njima. Uglavnom, radi kako misliš da treba, draga. user posted image


ma i meni je logicno tako...naravno...
nego nekad toliko vristi od gladi (nocu ustvari) da mi je nekako prece da stane...
user posted image user posted image

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 12:04:00   
Anoniman
Trcko, ja je ne bih presvlacila nocu nego se plasim da ne dobije neku infekciju od kake...zato ja to radim...
Nije meni problem da je ostavim da prenoci ukakana nego otkud znam...devojcica...
A uvek mi podrigne...muz je prebaci preko ramena i bas se cuje..onako muskiuser posted image user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 12:26:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BabyG


OTI, mislim da ti Teodora štuca (pošto smo pisale o tome) zbog presvlačenja posle ručkanja. Moja mama je akušerska sestra, i rekla mi je da NI SLUČAJNO ne presvlačim bebu posle podoja, jer joj želudac još nije svario hranu i kako je ja cimam, njoj se buđka sve i hoće i da štuca i da bljucka, pa i da joj se vrati sve na nos i na usta. Naravno, poslušala sam mamu, ali sad imamo veći 'problem' (hiperaktivnost posle ručkanja user posted image ).




Moja beba je kakila dok je sisala. Svaki put. Tako da je bilo totalno besmisleno presvlačiti ga pre podoja, a bilo je neizvodljivo ne presvući ga nakon istog.
Nije nikada bljuckao, a štucao je na hladno (ako je hladnija soba, ako je hladna podloška na kojoj ga presvlačim), ili je štucao bez razloga user posted image .

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 12:43:54   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: OTI

Trcko, ja je ne bih presvlacila nocu nego se plasim da ne dobije neku infekciju od kake...zato ja to radim...
Nije meni problem da je ostavim da prenoci ukakana nego otkud znam...devojcica...
A uvek mi podrigne...muz je prebaci preko ramena i bas se cuje..onako muskiuser posted image user posted image



Znam i ja sam isti trip imala, pa pitala ja patronažnu kaže nije to još prava kaka pa nema kao toliko bakterija i da se ne plašim user posted image
trebaš da čuješ Anu kako podriguje user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image za Teodoricu i taju user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 13:14:50   
*Alexx*
Lepo je to što mi imamo pravila. Ali bebe retko kad poštuju ta pravila i ne znaju za njih user posted image Ja sam prvo Andreja po PS-u - presvučem, pa noćni podoj. Pa se on ukaki (uvek je kakio dok je jeo, i dan danas). I onda opet presvlačenje... Ako beba nije ukakana, ne treba je noću presvlačiti (u stvari, ja nisam). Ako jeste ukakana, makar se i ukakila posle podoja, treba je obavezno presvući - pa da li biste vi volele da budete ukakane?

A o štucanju sam pisala u odgovarajućoj temi još ranije.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 13:32:05   
liliana
Ja sam je ranije redovno presvlačila svaku noč po 2 puta! Sad je presvučem unoč oko 1h i ujutro kad se probudi. Divim se nekome ko je rekao da ne mora presvuči bebu ako se ukaki-moja se toliko dere istog momenta kad se ukaki da nema šanse da bih je mogla tako ostaviti.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 22:30:13   
gagana83
Oti,i ja bih ti rekla da je presvlacis nocu kad se ukaki,ali samo kad se ukaki,da se ne bi ojela.
Meni je Una rano prestala da kaki nocu aiko je imala nocne podoje.
Cim prestane da kaki,nema vise potrebe da je presvlacis nocu.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 22:30:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Oti,i ja bih ti rekla da je presvlacis nocu kad se ukaki,ali samo kad se ukaki,da se ne bi ojela.
Meni je Una rano prestala da kaki nocu aiko je imala nocne podoje.
Cim prestane da kaki,nema vise potrebe da je presvlacis nocu.

Isto ovako ja razmisljam!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 22:37:15   
SUPER MAMA
ja sam je presvlacila tokom noci prvih mislim mesec i po dana jer se ljudi ukaki do gusa a i znala je da se upiski i da probije.Ali posle toga ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 23:14:26   
sneza24

IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA
a i znala je da se upiski i da probije.

I nama se ovo desavalo na pocetku pa je sledilo kompletno presvlacenje.
Presvlacila sam ga i kad se ukaki.
Ako se nista od ovoga ne desi ja mislim da nema potrebe za presvlacenjem.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
25.3.2010 23:38:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Oti,i ja bih ti rekla da je presvlacis nocu kad se ukaki,ali samo kad se ukaki,da se ne bi ojela.
Meni je Una rano prestala da kaki nocu aiko je imala nocne podoje.
Cim prestane da kaki,nema vise potrebe da je presvlacis nocu.



ali od dva budjenja nocu ona se jednom uvek ukaki...a meni sve zao tako ukakanu da je vratim...sve mislim i njoj ce da smeta...user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 4:27:43   
bovari
Drage moje ja sam slusala savete nasih baka i
sa prvo dvoje tako evo radim i sa trecim.
Naime bebu nocu presvlacim samo ako se ukaki
i to bez ikakvog komentarisanja sa njom i brzo.
Prvo dvoje je jako rano zatrazilo nosu, cak cerkica
sa navrsenih godinu dana nije vise piskila tokom
dana (ni za vreme dnevne dremke) u pelene.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 16:42:07   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja ga nisam prepovijala nikada sem ako primetim da se baš ukakio. Inače - ne! I pedijatar mi je savetovao da ga ne prepovijam, nego da nauči da je noću upišken, jer, kada izbace noćni obrok, deca koja su prepovijana noću, se bude da bi bila prepovijena.

Vi?


Isto ovako.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 17:17:12   
nakins
Ja sam Stasu presvlacila samo u pocetku ako se ukakila, inace ne. Otkad je izbacila nocni podoj presvucem je kad se probudi ujutru oko 6-7 i onda rucka.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 19:11:06   
majka mara
prvih 40 dana sam ga presvlacila kad bi se probudio nocu da jede,pa nisam posle toga,samo sam ga posle kupanja presvlacila jos jednom oko 22.30,kad je jeo,e kad je trebalo da izbaci taj obrok on se budio i blejao,sad ga presvucem uvece za kupanje 20.30 i ujutro kad se probudi 7.00

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 19:42:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nakins

Ja sam Stasu presvlacila samo u pocetku ako se ukakila, inace ne. Otkad je izbacila nocni podoj presvucem je kad se probudi ujutru oko 6-7 i onda rucka.


joj bre kako neka deca brzo izbace nocni podoj...kako je to lepo...user posted image

(odgovor članu nakins)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 19:51:47   
*Alexx*
OTI, moj Andrej je izbacio tek sad, sa sedam meseci (da te "utešim" user posted image ).

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 19:59:23   
nakins
Nemoj Oti da se brines, izbacice i tvoja malena nocnu klopu. Polako samo, sve ce doci na svoje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li prepovijati bebu noću?
26.3.2010 20:32:24   
BabyG
Moja Teodora još uvek ručka noću. Omaklo joj se samo jedno veče da preskoči! Naravno, ne računam tu ono sisanje oko 23-24h. Al' hvala Bogu ne kaki noći, tako da makar ne moram da je presvlačim.

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here