|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.8.2010 17:27:10   
Nensi*
Bili smo kod doktora,Vuk definitivno nije gladan,napredovao je 600 grama za 2 nedelje,a za mesec dana 1450 grama...Dala nam je uput za koprokulturu,pa cemo videti da li je neka infekcija u pitanju...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.8.2010 17:29:49   
Jeca*
a koju dohranu mu daješ?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.8.2010 18:47:06   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: nensi27

Ovih dana sam mu jednom dala,sad cekam mm da odemo kod dr-a da vidim sta ce nam reci...On meni uopste ne izgleda gladno,smeje se stalno,ne place uopste,lepo spava,bas je vesela beba...I uvek bljucka prilicno...Nista mi vise nije jasno...user posted image A stolica vec 2-3 dana zelenkasta...


Davala sam mu Humanu

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.8.2010 21:52:43   
pepeljuga
nensi, pa on super napreduje, valjda je to pokazatelj da je sve ok user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.8.2010 21:54:39   
Nensi*
Pa da,sad cemo da vidimo kakvi ce biti rezultati koprokulture...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.8.2010 12:50:57   
Nensi*
Sad nam je opet zuta stolica user posted image
Ne znam sta je bio razlog za zelenu,ali sad je opet sve ok...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.8.2010 21:45:06   
goda
I mojoj Ani se dešavalo da bude zelenkasta i bila mi je malo prehlađena to se videlo na nalazu krvne slike ali je sve ok,jer napreduje dobro za sada i samo je dojim. 

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.8.2010 21:38:24   
Anck Su Nmaun
Neko je negde pisao al neznam gde.... nempogu sad traziti o penastoj kaki i grudvicama u njoj?

Danas je kakila jutros super popodne zuto ali penbasto ili proliv sa sve grudvicama nekim  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Sta je to??? Help!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.8.2010 21:41:09   
Snelle
Anck, ja sam pisala o penastoj kaki, jer ju je Lana duže vreme imala i zbog toga sam tražila da joj se radi analiza stolice. Rezultati su pokazali da je sve u redu, a i Nena mi je rekla da je to kod dojene dece normalno. Što se grudvica tiče, ako su bele, to je nesvareno mleko i to je takodje normalno kod dojenih beba!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.8.2010 21:43:18   
Anck Su Nmaun
O hvala ...  malo se borimo oko hranjenja pa kad sam danas jos i to videla bas sam se zabrinula user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.8.2010 15:49:56   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Zoka81

Moj mali nije kakio vec 8 dana i dr kaze da je to normalno a ja vidim da njega to muci i da se stalno napreze ali nista. Davala sam mu neke kapi ali to je protiv gasova a ne protiv zatvora. Zna li neko neki domaci rezept za to, ne bi da mu dajem svasta.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2010 8:29:03   
minavb
Drugari, kakav je kaka kad se pocinje sa cvrstom hranom? Vanja je juce iskakio skor onesvarenu tikvicu. Kaka mu se sastojala iz svarenog mleka (to je uvek zuto i retko) i tikvice ( gusto).

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2010 9:34:26   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: minavb

Drugari, kakav je kaka kad se pocinje sa cvrstom hranom? Vanja je juce iskakio skor onesvarenu tikvicu. Kaka mu se sastojala iz svarenog mleka (to je uvek zuto i retko) i tikvice ( gusto).


Šta pojede, to će da iskaki. U početku će da bude svašta, dok se organizan ne navikne na novu hranu, ali će vremenom biti sve bolje (konzistentnije, tamnije, smrdljivije)user posted image Andrej redovno ima crne semenke u kaki, a ja sam nakon nedelju dana provalila je to, u stvari, kivi user posted image Mislila sam, ko zna šta je.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2010 9:55:16   
minavb
Da, pre neki dan je bila braonkasta, a jeo je sargarepu i krompir. Inace mu je uvek retka kaka a pije Aptamil.Dok je pio Novalac, kakio je svaki drugi dan uz teske muke, a sad triputa dnevno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2010 13:06:25   
aster
Nama je kaka uglavnom u skladu sa hranom koju jedemo user posted image user posted image šargarepa, bundeva daju narandžastu boju, a ostalo uglavnom žućkastu. Promenila se i tekstura, sad je kao marmelada user posted image user posted image A i miris se promenio user posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2010 13:15:05   
magnetic
Mi jos uvek nismo na cvrstoj hrani ali moja Dunja nije kakila vec cetiri dana.I juce i danas sam joj dala slatke kamilica+ sam juce pojela nekoliko sljiva iz kompota.Na kraju te sljive sada mene ''zezaju'',a kod nje samo prduckanje.....

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2010 13:18:21   
LillyT
Ova moja kaki i po 3 puta dnevno (i mm i ja smo da prostite ser*džije), a količina smrada koju tom prilikom emituje je nepodnošljiva i počinjem da dišem na usta. A da iskaki ceo meni, izbaci, tačno se lepo vidi šargarepa, karfiol, kruška... Kako je počela s mesištem, pojavili su se i lepoljivi komadi, koji se i teško peru... 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
28.10.2010 21:14:05   
red sonia
ova moja kaki 1 na dan i bas se namuci,a govance tvrdooouser posted image ,slabo pije vodu,od kako je proslo leto nece ni sok ni caj...sta da joj dam da se malo razmeksa stolica,ne mogu joj svaki drugi dan davati kasicu od suvih sljiva da lepo kakiuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.10.2010 10:03:39   
IVA 11
Tikva je dobra!

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.10.2010 10:22:30   
red sonia
hvala,probacu i to samo ne znam da li da joj dam i probiotik neki ili da sacekam malo

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.10.2010 13:08:39   
IVA 11
Ma ne, stomacic se vremenom privikava, svakoj bebi indivudualno! user posted image  

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.11.2010 20:51:24   
magnetic

IZVORNA PORUKA: magnetic

Mi jos uvek nismo na cvrstoj hrani ali moja Dunja nije kakila vec cetiri dana.I juce i danas sam joj dala slatke kamilica+ sam juce pojela nekoliko sljiva iz kompota.Na kraju te sljive sada mene ''zezaju'',a kod nje samo prduckanje.....

Ponovio mi se isti ovaj problem,samo sto je danas posle 6 dana kakila i to uz pomoc doktorice i gurkanja toplomera u guzu.

Dala mi je savet ako se ponovi da slatka kamilica ne pomaze kao ni toplomer u guzu,da joj dam 2-3 kasicice soka od jabuka,jer sok nepogresivo proteruje

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.12.2010 10:17:43   
red sonia
evo mene opet ovdeuser posted image
Ne znam sta da radim,Sofija konstantno ima tvrdu stolicu.Kaki svaki dan ili svaki drugi ali je bas tvrdo.Izbacila sam namirnice koje stezu stolicu,nece da pije caj i sok a vodu popije samo pola deci...Davala sam joj probiotik i onda joj je bilo bolje ali popila je vec celu kutiju,da li smem da joj dajem jos ili ne???Ima li neko neki savet ili je bio u takvoj situaciji? Poludecu vec

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.12.2010 10:21:13   
Olga75
Trebalo bi da pije vise tecnosti a svaki dan kao uzinu probaj sa jabukom , breskvom ili sljivom , one bi trebalo malo da razmeksaju stolicu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
15.12.2010 10:22:48   
red sonia
ma dajem ja njoj to voce,i pojede ali jednostavno nece tecnost,kako da je prevarim pa da pije viseuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here