|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 9:31:56   
Anoniman
Govori da se bale i sekret iz nosa slivaju u ždrelo i da ih izbacije preko stolice. Ta sluz su slinci, ništa strašno, najbolje mesto za njih je ukakana pelena.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 451
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 10:27:30   
marince1
D je jutros imala jedna zelenu stolicu.Da li to znaci da je gladna ili moze da ima veze sa negim sto sam jela,posto samo siki?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 10:51:00   
Anoniman
Pre će biti da je od nečega što si jela. Za stolicu gladi beba treba da je danima gladna, a to dalje znači da ne spava i ne ponaša se normalno, stolica gladi je kako mi dr slikovito objasnila, toliko sluzava gadna i smrdljiva da kad je vidiš nemaš dilemu šta je.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 453
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 11:51:07   
marince1
Jes bila smrdljiva,joj valjda nije user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 13:17:42   
branki*
jedna zelena stolica nista ne znaci.ne panici,prati samo i daljeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 18:25:33   
Zemunka85
A sta to sve govori? Neka prehlada?
I sta je uopste zadovoljna beba?
Ok ona koja mase rukicama i nogicama i guce tj prica.
Neraspolozena - ona koja stalno place.
A kada je beba budna, mirna i samo gleda?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 18:52:33   
Anoniman
Marince, kakve su ostale stolice? Da je od gladi sve bi bile zelene, sluzave, gadne i smrdljive. Ako je jedna ili dve, ništa ne znači.

Mirna beba je zadovoljna beba. One imaju urođen modus da se bune kad im nešto nije potaman. Osim ako nije letargična ali to nije nešto što se ne primeti. Ako se beba ponaša uobičajeno nema brige. Tako mala beba ne može još da guče a ni da se smeje, suviše je mala. Moja na primer nije plakala više od 10 puta za celu prvu godinu.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 457
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
16.9.2012 19:06:26   
Snelle
Da bi beba bila gladna stolica uopšte ne treba da postoji, već je po peleni samo trag, kao da je umrljana travom.
Ima li grčiće? Ako me sećanje dobro služi i od grčića stolica može da bude zelena.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2012 10:31:42   
New Mom

IZVORNA PORUKA: marince

D je jutros imala jedna zelenu stolicu.Da li to znaci da je gladna ili moze da ima veze sa negim sto sam jela,posto samo siki?

Kolja je u tom periodu krenuo sa takvim stolicama. Biće da je od grčeva. Ubaci probiotik, kao što su BioGaia kapi. Nama se već tokom dana stabilizovala.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2012 14:12:28   
Zemunka85
A ume li neko da mi opise koliko (kolicinski) pelena treba biti puna, da bi se racunalo u stolicu, a ne mosu :-) . Gde je granica?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2012 19:29:39   
Snelle
Nema granice, stolica je stolica, koliko god da je ima user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.9.2012 22:10:37   
Anoniman
Marta kaki jednom dnevno ili jednom u 2 dana , tada to bude puna pelena , a juce je to bila puna pelena corbe od bundeve user posted image
danas je opet normalna , kapiram da je od sekreta kog ima dosta , ona i njena sestra se takmice

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 462
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.10.2012 15:03:49   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Draga, ja sam kukala svuda po forumu kad sa se porodila. Luka nije kakio nijednom od izlaska iz porodilišta narednih 7 dana. Bila sam očajna. U prva 2 meseca je kakio možda svega 10 puta. Meni je to bio nevidjeni stres. Lekari su mi rekli 8 puta dnevno, kao i jednom u 8 dana, je normalno, za sve preko toga obratite se nama. Ma plakala sam svaki dan što ga to toliko muči. Onda se sredilo. Sad kaki non stop, radimo za Pampers user posted image  moja preporuka ti je da mu dajes adaptirano mleko Novalac IT1, to je bas za zatvor i to je mom Luki mnooogoooo pomoglo.


Micina mama, evo i mene je to mučilo. Iscitaj ovu temu

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.10.2012 15:12:33   
MicinaMama
hvala jeco,ali ja svoju bebu dojim iskljucivo,super napreduje cak je i bucko.Nju jako boli stomak.Dobro jede,dosta jede...i ta dva-tri puta sto sam je dohranila je bilo sto mi je posisala svo mleko i nije uspelo da nadoje...ta dohrana je bila svega jednom 10 jednom 30ml.Kada prducne uzasno smrdi.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.10.2012 15:23:06   
nenja22
a je l' joj daješ neki probiotik (ne znam je l' tu ima nešto slično bio gaia kapima, ili bašnjih)
ne mora imati grčeve, da bi se tako nešto uvelo, prosto, može joj pomoći na nivou crevnog sistema, na različite načine, za to probiotici služe.
ono što hoću da kažem, kako što verovatno i znaš sama, dojene bebe mogu kakiti i posle svakaog podoja, a i jednom u dve nedelje i to se sve svrstava u normalno. prosto, majčino mleko je takvo da ne mora ostavljati nikakav ostatak, tj. beba može da ga svari do kraja i otud recimo odsustvo kae duži period. to je recimo bio slučaj kod koste od nekog drugog (pre toga se svrstavao u ovu kategoriju redovnih seronjica :)) pa sve do šestog meseca, kad sam počela da mu dajem dohranu. kakio je u proseku jednom u 5-6 dana. e sad, on se pri tom između uglavnom nije mučio, taj dan kad će se iskakiti umeo je da bude uznemireniji, ali ništa strašno, tako da ja, posle početne brige, nisam uglavnom ništa preduzimala.

ali ako je slučaj kao kod tovje malene, i dalje mislim da ne treba da se brineš, ali možeš da pokušaš par stvarčica, recimo, to sa probiotikom. takođe, možeš u svoju ishranu da uvedeš više "proterujućih" namirnica (vlakna i tome slično) a isto i da razmotriš koliko tečnosti unosiš i recimo bebici takože da probaš da daješ vodu (iako ja sam od onih što smatraju da im ne treba ako samo sisaju, može možda da pomogne, u fizičkom smislu da razredi crevni sadržaj) isto možeš da probaš one vežbice savijanja nogica, masažu stomačića, sve tako nešto što bi poboljšalo pokretljivost creva, pošto ja nekako verujem da je mguće da je to njoj problem.

u svakom slučaju, nemoj se brinuti i vidi i sa pedijatrom na nekoj kontroli, a u međuvremenu, sretno vam :)

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.10.2012 15:31:46   
MicinaMama
njenjo dajem joj biogaia kapi....ali pokusacu sa vodom...vodu joj nisa davala...nemam kima da joj kupim nigde,ima kumin i neznam za sta se koristi....

hvala draga,malo mi je lakse kako ste mi objasnile.

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.10.2012 9:51:18   
tanjicak79
Micina, ni moja Petra ne kaki svaki dan, uglavnom preskače svaki drugi dan. Jednom je preskočila tri dana bez kake, a jednom čak i četiri. Ali ne muči je stomačić i prducka dosta. Ja joj nisam nikad izazivala stolicu.
Osim što sisa, dajem joj BioGaja kapi od prvog meseca, a pije pomalo i instant čaja za bebe od komorača i kima, a ponekad se setim da joj dam i vode user posted image . Grčeve sad već ima retko.
Kao što su ti već pisale mame, za dojene bebe ne smatra se alarmantno ako kake i samo jednom nedeljno.

Mi smo baš bili na kontroli u utorak i doktorici sam ispričala sve o tom njenom ritmu pražnjenja creva i ona je rekla da je to sve normalno.

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.10.2012 4:56:50   
Zemunka85
Moja bebica je imala redovne stolice. Doduse nekada i zelenkaste i tecnije i sluzave.
Neonatolog mi je rekao da dok tako lepo napreduje (1,5kg za mesec dana) a samo je dojim, sadrzaj i kolicina stolica uopste nisu bitne. E sad.

Juce sam imala visoku temperaturu. Dok nisam saznala da smem da dojim i sa >38,5 dala sam joj jednom vestacko mleko. Prvi put. To + mleko pod temperaturom...ona danas nije kakila :'( . Da li to ima veze, ili ne, ne znam..

Pokusavam da ponavljam reci neonatologa i ne sekiram se, ali me nervira sto nam se poremetio ustaljeni tempo...

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.10.2012 8:33:00   
Anoniman
Zemunka, ad mleko hoće da izazove ređe stolice, zavisi i od mleka koje si joj dala, naš drugar je na aptamilu kakio svaki drugi dana, dok je moja ćera na nanu kakila posle svakog obroka. Ima uticaja i to što je on na primer ad mleko pio od početka a Nevena do 4 puna meseca bila na mom mleku... No kako bilo, sve je to normalno, i kod samo dojenih beba broj stolica varira, od koliko obroka toliko stolica pa do jedna stolica u 5 dana... Ako ne kaki 5 dana ili joj stolica bude tvrda onda postoji problem sve drugo je ok.

(odgovor članu Zemunka85)
  Direktna veza do poruke: 469
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.10.2012 21:17:43   
Odri Hepbern
Moj Ogi isto nema redovne stolice. Nekada zaredja nekoliko dana za redom a nekad ne kaki po 3dana. Vodila sam ga kod dokt i ona kaze da je sve ok. Inace ja ga dojim ali mu dodajem i malo Nan-a posto nemam dovoljno mleka ( sem za jutarnji podoj ).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.10.2012 22:17:29   
Bebilina
Ja ne znam da li je u pitanju genetika (mm i ja smo oboje isti) ili je do dece, ili moje ishrane, al oboje kake posle svakog obroka. Cerkica i dan danas, mali bez 4 stolice nije dnevno. Oboje su bili/jesu samo dojeni, bez probiotika, nemaju grceve... Danas je meni mleko nadoslo jer sam prethodna dva dana koristila pumpicu, pa je sin jeo vise i kakio i cesce no obicno- 7 ukakanih pelena i jos 3 natopljene do curenja do sad user posted image
E maloj sam jedno vreme u starijem uzrsatu davala aloju, bez razloga, jednostavno da ocisti organizam od potencijalnih toksina iz hrane. Sinu nista za sad.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.10.2012 23:52:05   
Yula
IZVORNA PORUKA: MicinaMama

njenjo dajem joj biogaia kapi....ali pokusacu sa vodom...vodu joj nisa davala...nemam kima da joj kupim nigde,ima kumin i neznam za sta se koristi....

hvala draga,malo mi je lakse kako ste mi objasnile.


MM, ima kim da se kupi, ja sam kupila bas za Laleta kada je bio bebac. PItacu mm kako se tacno ovde zove pa cu ti pisati.
Hej, sada sam videla u googlu, to jeste cumin. user posted image


< Poruku je uredio Yula -- 7.10.2012 23:57:45 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.10.2012 0:36:52   
MicinaMama
yulo kim i kumin nisu isto....to su dve biljke iz iste porodice...ali kumin je malo tamniji nego kim...tj ona duguljasta zrnca.Po pravilu ovde se kim zove carvi.Ako nista prepoznajem ga po zrnu.Cummin je tamno smedje boje,a carvi je tamno zelenkaste boje.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.10.2012 0:42:15   
Yula
user posted image U Google translate mi tako pisalo. Meni to sveki kupila, bilo je u kesici, nisam ni obracala paznju, jer i inace ne podnosim kim. Kuvala sam Laletu u dva-tri navrata i odustala jer sam dosla do zakljucka da mu to nista ne pomaze. E sad, nije mi ona tu da je pitam, ali bas cu sutra preko skajpa da je priupitam da li se seca sta je tacno kupila, znam da sam nedavno bacila kesicu. A i sutra bas idem u nabavku pa cu da pogledam po rafovima sa zacinima sta ima i javicu ti.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.10.2012 1:38:24   
MicinaMama
Ukucaj sada na google tr. ali kontra sa francuskog na srpski....ukucaj carvi,pa ukucaj cumin.Izbacice ti za carvi-kim,a za cumin-kumin.Ista su zrnca kumina i kima,samo sto je kim zeru svetliji,kim malo sladi i koristi se kao dodatak teskoj hrani za bolje varenje,a kumin ide uz ljutu hranu i kao jaceg je ukusa.Kazu da kumin kada stavis u ljutu hranu,mozes pojesti ljutog koliko hoces bez posledicauser posted image (da te boli stomak i da pece kada ides na wc)


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here