|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaž / cerclage
12.5.2012 18:51:12   
anajid
Zene interesuje me jel postoji neki rok za stavljanje serklaza.?Ja sam bila na kontroli 04.05.Doktorica je rekla da je sve u redu,grlic cvrs,zatvoren.Kaze praticemo i narucila me opet 23.05. na kontrolu.Prvu trudnocu sam iznela bez problema uz Partusisten,a kretala sam se poprilicno,porodila se dan pre termina.Sve ovo pisem jer sam pre 5 godina imala konizaciju.

Zaboravih pomenuti da sam cula da serklaz nije uopste bezazlen,da moze izazvati kontrakcije,bakterije,krvarenje i sto nekih cuda,pa doktori uglavnom izbegavaju ako nije preko potrebanuser posted image


< Poruku je uredio anajid -- 12.5.2012 18:56:29 >

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Serklaž / cerclage
12.5.2012 23:07:13   
Alexis79
Kao trebalo bi serklaz uraditi do najkasnije 16-17 nedelje mada po potrebi moze i kasnije.
Ako ti je dr. rekla da ti je grlic dobar nemoj onda da se razmisljas.
Meni ga vidis rade iz predostroznosti .

A ovo da serklaz nije bezazlen nisam cula.....,sad me malo baci u razmisljanje user posted image .
Jos se meni pojavila eserihija u mokraci po prvi put u zivotu pa mi je dr. ukljucio garamicin pred intervenciju.

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Serklaž / cerclage
12.5.2012 23:57:37   
Dve_srece_najvece_

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa mislim da je to zavisi od bolnice , u Su je trebalo poneti spavacicu , papuce i to je to i dr rade od devet i oko 12 se pacijenti pustaju kuci
ali to je u SU bolnici ne znam kako je u drugim



Ja sam rano radila serklaz, oko 14-te nedelje, ali sam nocila u bolnici...tj prva noc posle serklaza sam ostala u bolnici da me prate...i ujutro pushtena kuci... Nisam znala da ikome rade u dnevnoj bolnici, jer ipak je u pitanju totalna anestezija trudnice.


Ne plashite se serklaza, meni je on bio neshto najbolje... stavljen vishe iz predstroznosti jer je grlic krenuo da se smanjuje, ali znachio mi je da budem opushtena celu trudnocu...Shto pre se stavi to bolje... a manje je opasan od recimo amniocenteze, jer se samo ushiva grlic, materica i beba se ne diraju user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Serklaž / cerclage
17.5.2012 20:02:11   
anajid
Ja sam se u ponedeljak narucila za konsultacije za serklaz.Do sada dr tvrde da je grlic u jako dobrom stanju i da ne treba serklaz,ali da ce me pratiti.Mene strah jer sam imala konizaciju pre 5 godina.Oni navode kao prednost sto je od toga vec proslo 5 god i sto sam imala vec jednu trudnocu,koju sam bez problema iznela.E sad videcemo,ne bi me ovako bilo strah ali obzirom da su blizanci ne bih da rizikujem.Ali doktori opet najbolje znaju i njima najvise verujem.U ponedeljak cu i kod dr koji mi je radio konizaciju.

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Serklaž / cerclage
17.5.2012 22:29:21   
Olga75
eto vidis ista bolnica a samo dve godine razlike i druga pravila user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Serklaž / cerclage
18.5.2012 19:07:23   
Alexis79
Evo mene dosla iz bolnice.
Procedura se  ocigledno razlikuje od grada do grada.
Evo kako je u Kg-u.
Potrebno je uraditi briseve ,k.sliku i urin.Mada vam k.sliku i urin ponavljaju cim vas prime na odeljenje.
U ponedeljak su me primili u bolnicu .
Smestili su me na odeljenje i po uzimanju krvi i davanja uzorka urina uradjen je Uz.
Potom ide provera kod "brice" user posted image .Tj . med.sestra pogleda da li ste se dobro obrijale ili treba ponovo.Mozete sami , a mogu i one.
Posle 18 h se nista ne jede.
U 19 h se stavljaju 3 mikroklizme .
Tecnost se uzima do 24 h ,a posle toga i narednog jutra nista ,tek posle intervencije.
Intervencija traje kratko ,mozda 15 -tak minuta sa sve pripremom.
Ja sam se malko teze probudila.
Po povratku na odeljenje ukljucuje se boca infuzije  u koju se dodate 2 ampule Partusustema tzv.tokoliza .
E to mi je bio najgori deo ,jer sam je zbog jakog lupanja srca i drmanja veoma tesko podnela .Iako se daju 2 kom Vepamila uz to tih 5-6 sati je bilo mucenje.
I to se daje i tog i sledeceg dana.
Ukljucuje se i Gynipral na 4 sata.
Nas tri smo radile istog dana serklaz i sve smo povracale oba dana.I devojke koje su bile sledeceg dana na programu su isto prosle.Katastrofa.
Danas se osecam dobro nemam nikakve bolove ,ali me tokoliza namucila.
Ustvari moj dr. kaze da nam je to od anestezije jer se koriste neke nove na bazi soje i da ih svi veoma tesko podnose.
Ne znam od cega je bilo ,ali sam se osecala uzasno.

Sve je to proslo i sad sam ok.


_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Serklaž / cerclage
19.5.2012 13:37:16   
anajid
Alexis super,drago mi je da je i to proslo,sada si sigurnija.Ipak su to tri bebe,treba uciniti sve da sto duze ostanu u trbi.Ja sam vec pisala o mom slucaju.Znacu vise u ponedeljak.Meni se ne ide,ali ako bude bilo potrebe za serklazom necu se ni sekunde razmisljati.Slusacu svog doktora,kako on kaze tako cu uraditi.Proci ce i to sve,a najbitnije mi je da bebice budu dobro.user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Serklaž / cerclage
19.5.2012 14:17:33   
vonavoj
user posted image alexis,i to si pregrmila,sad mozes da se opustis i uzivas!

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Serklaž / cerclage
30.5.2012 16:14:09   
ishler
Mene je ginekolog upravo oabestio da mi je na grlicu ostao rascep od porodjaja i da cu u narednoj trudnoci morati obavezan serklaz.
Inace sam trudnocu predhodnu provela 5 meseci na tokolizi 24h zbog kontrakcija.
Od same pomisli me muka hvata,ono sto me interesuje da li je neko imao rascep i radio serklaz?user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Serklaž / cerclage
30.5.2012 17:11:46   
vonavoj
ajoj,ishler user posted image ne znam nista o tome...
i ja se bojim druge trudnoce,jer sam u prvoj mirovala od 22.ge nedelje,zbog skracenog grlica i mogucnosti stavljanja serklaza...u drugoj ce mi sigurno biti veoma potrebanuser posted image

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 21:36:31   
tijatija
Von kolko ti je bio skraceni grlic

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:20:11   
vonavoj
spoljasnji na 1cm,a unutrasnji 3,5..mislim pod prstom je ocenila 1cm,a kad se radi uz onda meri unutrasnji deo..nije mi bilo bas jasno..ali sam jako nisko nosila,pa je beba sve to pritiskala!user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:23:25   
tijatija
Meni je reko posle gin. pregleda, a za unutrasnji nista neznam. Seca se da si ti imala skraceni grlic, a jesi bila otvorena i dali su ti predlagali serklaz

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:27:44   
vonavoj
nisam bila otvorena,samo je bio razmeksan,to ne valja..jer je vec bio razmeksan u 21oj nedeljiuser posted image
morala sam da mirujem 2 nedelje,pa je dr pratila da li mi se stanje pogorsalo,posto nije,sve je ostalo isto,nije mi radjen serklaz...ali mi je uveden i ginipral i mirovanje..skoro strogo!
a koliki je tebi posle pregleda? trazi da ti radi uzuser posted image
pazi,meni je bio izravnat grlic bukvalno cim sam usla u 9ti mesec,znaci spremna za porodjaj,samo sto nisam imala kontrakcije...a otvorila sam se za tren,bas zbog toga!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:29:50   
tijatija
Ja sam tek 15 ta grlic sktacen na 1 cm , razmeksan i uloziva za jedna prst katastrofa user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:34:13   
vonavoj
bogami,nije za zezanje..sta ti savetuje dr? moja zaova je odradila serklaz i bila mirna do kraja...
a ti ne mozes ni da mirujesuser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:39:24   
tijatija
Da mirujem i da nenosim nista tesko, Marta svakako nije navikla na ruke, jedino sto je prebacim iz krevetca u sedalicu ili na pod to je svo nosenje a od danas to radi mm. Tesko mi je mirovanje sa troje dece boze moj sta mi Bog da ...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:42:48   
vonavoj
znam,ni ja moju ne nosim,ali ipak je treba premestiti,jos ne znaju sameuser posted image
neka ti tm pomaze sto vise,izbegavaj da teglih i odmaraj (znam da je lako reci)..a ako je i nuzda odradi serklaz i bices mirna!
nadam se da ce sve biti u redu i da se stanje nece promeniti!
a kad ides ponovo na kontrolu?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:46:36   
Anoniman
Ustvari moj dr. kaze da nam je to od anestezije jer se koriste neke nove na bazi soje i da ih svi veoma tesko podnose.


Au! Znači, oni što su alergični na mleko (related soja) moraju sada već i da pitaju koju vrstu anestezije primaju!?

(odgovor članu Alexis79)
  Direktna veza do poruke: 269
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2012 22:52:39   
jovicaa
vonavoj i ja sam odrzavala prvu trudnocu, imala sam skracen grlic od dvadeset_ i neke nedelje, tako nesto kao ti. u devetom mesecu sam bila prst i po otvorena.
to sto si prvu trudnocu odrzavala ne znaci da ces i drugu, to uopste nije pravilo.
ja se jako plasim da cu opet odrzavati... ali ginekolog mi je rekao da cemo videti. ne mora da znaci... moja sveki je imala serklaz i otvarala se, krvarila u prvoj trudnoci, a u drugoj nista, znaci nema pravila....
mislim hocu samo da kazem da jedna trudnoca ne mora da ima veze sa drugom, a strah koji ja osecam od serklaza, otvaranja, lezanja, lekova.... uf bas se plasim.. ali nadam se da ce sve ostati na strahu

< Poruku je uredio jovicaa -- 11.6.2012 22:56:50 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Serklaž / cerclage
12.6.2012 21:55:53   
vonavoj
znam jovicaa da nema pravila,ali strah uvek postojiuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Serklaž / cerclage
18.6.2012 18:43:04   
anajid
Evo mene stigla sam.Sve je super proslo.Ugradjen mi je serklaz bez anestezije,bilo je neugodno i po malo bolno,ali je bas kratko trajalo,najduze 10 minuta.Odlezala sam nekih pola sata,sat i kuci.user posted image

Sada me nista ne boli,moram mirovati par dana a posle toga kao i do sada umereno kretanje.Doktor kaze da je grlic u odlicnom stanju,ali eto on ne zeli nista da rizikuje,pa je serklaz uradjen preventivno.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Serklaž / cerclage
18.6.2012 20:56:24   
jovicaa
anajid a zasto preventivno serklazuser posted image uopste ne kontam, ako je sve ok..


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Serklaž / cerclage
18.6.2012 21:43:41   
anajid
Jovice zato sto mi je pre 5 godina radjena konizacija,odnosno malo mi je skracen grlic tom operacijom.Sa Andrijom sam prosla bez serklaza (pila Partusisten) a sada posto su blizanci,dr nece da rizikuje.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Serklaž / cerclage
21.6.2012 22:53:46   
ishler
Eh i meni sleduje serklaz,ali me interesuje sme li se sa njim u bazen,koliko se mora biti oprezan itd?

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here