|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaž / cerclage
3.2.2011 19:11:45   
Anoniman
Iskreno, mene kad god su uspavljivali, ja sam se posteno naspavala user posted image vidi,mnogo bi ti gore bilo da se radi u lokalnoj - bila bi svesna svega,videla stosta,cula jos vise...ma sta ce ti to? Ovako samo zaspis,nasapavs se,probudis se sa serklazom user posted image

(odgovor članu boje)
  Direktna veza do poruke: 201
   RE: Serklaž / cerclage
3.2.2011 19:55:57   
ninay
koliko traje serklaža? da li ideš isti dan doma?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Serklaž / cerclage
3.2.2011 20:14:46   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ninay

koliko traje serklaža? da li ideš isti dan doma?

Moja je trajala svega nekih 15 -20 min,odmah se ide kuci.

(odgovor članu ninay)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Serklaž / cerclage
4.2.2011 5:51:09   
~Nim~
user posted image danas sam radila ultra zvuk - merili su mi grlic i doktor u bolnici kaze da netreba serklaz vec samo da mirujem. A ginekolog iz doma zdravlja i dalje misli da bi trebala da ga odradim i sad ne znam koga da slusam

_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Serklaž / cerclage
4.2.2011 10:33:00   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: ~Nim~

user posted image danas sam radila ultra zvuk - merili su mi grlic i doktor u bolnici kaze da netreba serklaz vec samo da mirujem. A ginekolog iz doma zdravlja i dalje misli da bi trebala da ga odradim i sad ne znam koga da slusam

Ja sam ga radila privatno. Receno mi je da u bolnicama izbegavaju da ga rade jer to donekle ostecuje grlic tj tkivo. Ko ce ga znatiuser posted image

(odgovor članu ~Nim~)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Serklaž / cerclage
4.2.2011 10:36:17   
Olga75
u subotickoj bolnici ga rade u dnevnoj bolnici , znaci totalna anestezija i kad se iz nje probudi ide se kuci tj. dolazi se oko osam a ide se kuci oko 13
bolje serklaz pa izneti trudnocu do termina nego ostaviti pa sta bude . Znam da se obavezno radi kod zena koje su imale konizaciju


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Serklaž / cerclage
4.2.2011 13:33:16   
boje
sad sam ceo roman napisala i pukne mi veza. popi......uffffffffff.
u NS se radi u totalnoj anesteziji. kratko traje i uglavnom se isti dan ide kuci.
mislim da kad postoji i najmanja sumnja da se serklaz treba uraditi da u tom slucaju treba traziti drugo misljenje.ne treba rizikovati. ko zna kakva je praksa tih dr u bolinci. mozda oni praktikuju serklaz samo kad krene otvaranje grlica spolja. ja sam imala otvaranje unutrasnjeg usca, sto bi takodje bilo pogubno da mi nisu odradili serklaz

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Serklaž / cerclage
4.2.2011 16:06:17   
ninay
Hvala vam na odovorima za serklažu. moda je tko imao slučaj kao ja. Pred 4 mj sam pobacila. prolambirao mi je vodenjak. boljelo me je par dana,ali nije jako. mislila sam da me boli jer dijete raste,ali sam prokrvarila i tad je več bilo gotovo,beba je umrla. nije mi jasno da moj doktor nije vidio da sam otvorena i da bi trebalo napraviti serklažu. sada nakon četri mjeseca kad sam došla k sebi odlazim privatnom doktoru koji mi kaže da je sve u redu. napravio mi je papa test i kazao da čemo morat pazit u drugoj trudnoči jer če se sigurno trebat radit serklaža. pa me zanima,koliko dugo treba čekati za novu trudnoču. ja se osječam dobro i fizički i psihički. možda netko ima kakvo iskustvo??? unaprijed zahvalana pozz

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Serklaž / cerclage
4.2.2011 16:30:12   
Olga75
Ninay , ima tema spontani pobacaj , uglavnom ginekolozi preporucuju da se saceka do nove trudnoce onoliko vremena koliko je predhodna trudnoca trajala 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ninay)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Serklaž / cerclage
4.2.2011 19:12:41   
ninay
hvala olga

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Serklaž / cerclage
5.2.2011 1:53:52   
nefertiti85
pozz svima:) ja sam nova na RR i hocu da da podelim sa vama moje iskustvo u vezi serklaza. Boje je u pravu sto se tice unutrasnjeg usca jer je kod mene upravo to bio problem i odradjen mi je serklaz. Ja mislim da je bolje uraditi ga nego da posle razmisljamo nekoliko meseci sta ce se desiti

(odgovor članu ninay)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Serklaž / cerclage
5.2.2011 14:03:29   
boje
nefertiti85, koja si ti nedelja?kad si radila serklaz?jel moras strogo mirovati?uffffff, imam 100 pitanja

(odgovor članu nefertiti85)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Serklaž / cerclage
5.2.2011 22:54:52   
nefertiti85
boje,ja u ponedeljak ulazim u 30. nedelju,a serklaz sam radila u 15.-oj. Doktorka je rekla da ne sedim,vec da lezim na levom boku najvise. Ja sam tako i radila do pre 2-3 nedelje,a onda sam se malo opustila jer mi je bas tesko da non-stop lezim,a odlicno se osecam i  sada vrlo malo lezim. Pitaj slobodno sve sto te zanimauser posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Serklaž / cerclage
5.2.2011 22:58:40   
Nensi*
Ooooooo,pa koga ja to vidim user posted image
Nefertiti user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu nefertiti85)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Serklaž / cerclage
6.2.2011 15:56:02   
boje
nefertiti potpuno te razumem, ja lezim vec 2 meseca i jedva cekam da doguramo do te 30. nedelje, pa da i ja malo mrdnem. od lezanja su mi atrofirali misici.pre neki dan kad sam isla na kontrolu penjala sam se uz stepenice do 4. sprata i od tad imam upalu misica listova.....strasnoooo.
zasto ti je dr rekla da lezis na levom boku?ja, sam uglavnona na ledjima i na desnom boku. beba mi neda da lezim na levom boku...protestvuje.user posted image
da li pije neke lekove?

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Serklaž / cerclage
6.2.2011 18:17:25   
nefertiti85
zdravo,nensi! ja non-stop nesto citam,pa pomislih "daj da i ja pomognem nekom ako mogu":) boje,do pre par dana sam pila partusisten i verapamil i cini mi se da otkad sam pocela da pijem partusisten da mi je mnogo bolje,pre toga sam imala neki pritisak kao da ce sve iz stomaka da mi ispadne,ali bukvalno,ali pre par dana mi je doktorka rekla da prestanem da pijem. Pored toga,pila sam utrogestan,folnak,a posle toga i puno antibiotika zbog bakterija,koje sam inace i dobila u bolnici kad su mi radili serklazuser posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Serklaž / cerclage
6.2.2011 19:29:42   
boje
ja pijem partusisten i bensedin(po potrebi), ali nemam utisak da mi je to pomglo.imam BH kontrakcije od 4. meseca i nema nekog poboljsanja. moj dr kaze da su te kontrakcije ok i da se ne nerviram oko toga.
reci mi zasto ti je dr prekinula terapiju??
kako se sad osecas odkako ne pijes partusisten?

(odgovor članu nefertiti85)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Serklaž / cerclage
7.2.2011 17:49:41   
nefertiti85
ok mi je sada,nemam kontrakcije,sve je superuser posted image kad sam bila prosle nedelje na kontroli samo mi je rekla da ona obicno ukine terapiju kad odradi serklaz,ali je moj slucaj bio specifican (mada ne znam zasto),pa zato nije ranije ukinula,ali sada da prestenem da pijem pa da vidimo kako ce biti. u kojoj si ti nedelji,boje?

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Serklaž / cerclage
7.2.2011 17:50:25   
nefertiti85
videla sam,26. nedeljauser posted image

(odgovor članu nefertiti85)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Serklaž / cerclage
7.2.2011 20:06:29   
boje
vec dva dana su mi kontrakcije ucestalije predvece i bole me ledja.dosta sam uplasena. ne znam da li je to ok ili trebam da idem u bolnicu.user posted image

(odgovor članu nefertiti85)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Serklaž / cerclage
7.2.2011 22:17:40   
nefertiti85
pa bolje se javi doktoru,ja sam uvek tako,cim nesto osetim,odmah je zovem. bice sve u redu

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Serklaž / cerclage
8.2.2011 14:33:04   
boje
nisam zvala dr, sve se sredilo samo od sebe. verovatno uvece budem umorna, pa tako odreagujem.danas sam skroz ok. ne bole me ledja niti imam ucestale kontrakcije.videcu kako ce biti popdne i uvece.
sinoc sam pred spavanje popila pola bensedina, opustila se zaspala.
pretpostavljam da me ledja bole od lezanja.
na sl. kontroli cu sve pitati.iako je on meni i prosli put rekao da je to sve ok.
kako si ti?

(odgovor članu nefertiti85)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Serklaž / cerclage
8.2.2011 18:15:21   
nefertiti85
ja sam superuser posted image   bas mi je drago sto je i kod tebe sve ok

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Serklaž / cerclage
12.2.2011 20:52:34   
mjaumjau
Imam nekoliko pitanja u vezi serklaza,pa ne zamerite ako budem opsirna...
Imam 23god,trudna sam 17+3 nedelje,do sada nisam imala nikakvih tegoba ali danas osecam bol u stomaku,u predelu pupka,kao neko rastezanje,traje ceo dan...Moja doktorka iz Fronta je na odmoru,pa sam otisla kod dezurnog koji me je samo vaginalno pregledao,sve ukupno 1 minut mi je posvetio,rekao da je skracen grlic i dao mi da pijem ginipral i tokoperol,za 2 dana kontrola...
Strasno sam se iznervirala sto mi malo vise paznje nije posvetio,nego tako olako prepisuje neke lekove,uf... E sad,moja doktorka se vraca tek za 10ak dana,a do tada mogu da odem u Front pa ko me primi,ali dosadasnje iskustvo mi govori da ako nemam vezu,necu ni dobiti pristojan pregled...
E sad,citam o tom skracenom grlicu,moja majka i dosta zena iz porodice su imale serklaze,pa me zanima da li mogu i ja da zahtevam jer smatram da je mnogo bolja opcija nego da me kljukaju lekovima pod parolom 'sta bude' i da me vezu za krevet narednih 5 meseci,jer je to u mom slucaju tesko izvodljivo,pri tom ne zivimo u Srbijii trenutno i moram da budem sposobna za avionski let od 3h jednom mesecno,sto nije nikakav napor,i zato bih zelela serklaz da budem opustena i sigurna umesto da drhtim do kraja trudnoce...
Ima li neko da je radio serklaza u Narodnom frontu da podeli iskustvo sa mnom?
Takodje,ako neko moze da mi kaze gde se u Beogradu radi privatno,koje su okvirne cene i utisci... Hvala unapred!

(odgovor članu nefertiti85)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Serklaž / cerclage
13.2.2011 13:16:04   
boje
mjaumjau, sto se tice serklaza u privatnoj praksi, pogledaj na prethodnim stranicama mislim da je cipiripi radila serklaz privatno.ja imam serklaz iz istog razloga su mi stavili, ali ja i pored njega lezim. to sto si opisala da ti se desilo stiskanje stomaka, to sam i ja dobila u 17. nedelji i to su bezbolne kontrakcije i zbog njih si dobila ginipral.mozda bi ti bilo najbolje da odmaras tih 10 dana i da pijes terapiju dok ti ne dodje tvoja dr.
javljaj kako si

(odgovor članu mjaumjau)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here