|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 12:06:39   
Daca88
JEEEEEuser posted image user posted image user posted image
Bravo hrabrice nasa,sada je i ovo iza tebe!Srecno!user posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 12:21:41   
Iva979
Pozdravi mi puuuuuuuuuuuuuuno Cipi! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 12:34:57   
pepino
Bravo Cipickiceuser posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 12:35:59   
Pipi duga carapa
Cipiiiiuser posted image user posted image user posted image   user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 12:37:56   
dr boba
Bravo Cipiripikice user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image !
Sada odmarajte lepo vas dve....i prst u uvouser posted image

(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 16:56:47   
cipiripi
Eve me user posted image Boleo me vrat od anestezije pa sam bila nervozna i nisam se javljala user posted image
Ovaj moj zmajcek se vrpoljio pre serklaza..znala je sta je ceka... user posted image Usla sam u salu u 11:25, izasla u 11:35user posted image
Nista ne boli...ne boli zato sto nisam dala ni spekulum da mi stave dok ne zaspim user posted image
Leskarim sad..ima jedna braon tufnica na ulosku i to je to..
Ni sad nista ne boli i nema kontrakcija, nema nicega... user posted image

Jubim vas user posted image



< Poruku je uredio cipiripi -- 7.6.2010 17:03:34 >


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 16:59:44   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Eve me user posted image Boleo me vrat od anestezije pa sam bila nervozna i nisam se javljala user posted image
Ovaj moj zmajcek se vrpoljio pre serklaza..znala je sta je ceka... user posted image Usla sam u salu u 11:25, izasla u 12:35user posted image
Nista ne boli...ne boli zato sto nisam dala ni spekulum da mi stave dok ne zaspim user posted image
Leskarim sad..ima jedna braon tufnica na ulosku i to je to..
Ni sad nista ne boli i nema kontrakcija, nema nicega... user posted image

Jubim vas user posted image





cipi, draga, superiška!user posted image   Odmaraj malo pa večeraske u šušumiganje! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 17:02:05   
diamond
user posted image


super mila moja, sada uzivancija!!!!

user posted image   user posted image   user posted image

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 19:03:10   
pepino
Superiska Cipika!user posted image user posted image

(odgovor članu diamond)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 19:04:47   
Anoniman
E, cipika, valjda je sada to-to, i da uživaš u trudnoći! user posted image

(odgovor članu diamond)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 21:26:56   
Mari86
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Eve me user posted image Boleo me vrat od anestezije pa sam bila nervozna i nisam se javljala user posted image
Ovaj moj zmajcek se vrpoljio pre serklaza..znala je sta je ceka... user posted image Usla sam u salu u 11:25, izasla u 11:35user posted image
Nista ne boli...ne boli zato sto nisam dala ni spekulum da mi stave dok ne zaspim user posted image
Leskarim sad..ima jedna braon tufnica na ulosku i to je to..
Ni sad nista ne boli i nema kontrakcija, nema nicega... user posted image

Jubim vas user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image bravo,bravo  user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Serklaž / cerclage
7.6.2010 23:50:34   
dr boba
Bravo Cipi!!! user posted image  Sada budi spokojna trudnica i uzivajte vas dve, bilo je i vreme...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Serklaž / cerclage
8.6.2010 0:03:13   
Pipi duga carapa
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Eve me user posted image Boleo me vrat od anestezije pa sam bila nervozna i nisam se javljala user posted image
Ovaj moj zmajcek se vrpoljio pre serklaza..znala je sta je ceka... user posted image Usla sam u salu u 11:25, izasla u 11:35user posted image
Nista ne boli...ne boli zato sto nisam dala ni spekulum da mi stave dok ne zaspim user posted image
Leskarim sad..ima jedna braon tufnica na ulosku i to je to..
Ni sad nista ne boli i nema kontrakcija, nema nicega... user posted image

Jubim vas user posted image


Cipiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Serklaž / cerclage
8.6.2010 0:35:26   
cipiripi
nema krvarenja, nema bolova, nema kontrakcija... user posted image
smanjen mi je partistuten na 3x dnevno po pola tab, i utogestan 3x dnevno jos nedelju dana..
nakon toga kontrola grlica..pa opet smanjivanje doza... do kraja juna trebala bi da prekinem sa svim user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Serklaž / cerclage
8.6.2010 0:37:51   
Pipi duga carapa
IZVORNA PORUKA: cipiripi

nema krvarenja, nema bolova, nema kontrakcija... user posted image
smanjen mi je partistuten na 3x dnevno po pola tab, i utogestan 3x dnevno jos nedelju dana..
nakon toga kontrola grlica..pa opet smanjivanje doza... do kraja juna trebala bi da prekinem sa svim user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravo draga  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Serklaž / cerclage
8.6.2010 0:43:29   
cipiripi
preziveh..nije lose iskustvo user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Serklaž / cerclage
8.6.2010 8:03:16   
bebironcic
Sada Cipi samo opusteno.....hrabrice nasa!user posted image user posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Serklaž / cerclage
8.6.2010 10:53:34   
bebablue
cipika user posted image user posted image user posted image user posted image
sve je super i bice super!!!!!!! Bravo i za user posted image , sve je hrabro izdrzalauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2010 0:48:00   
cipiripi
i tako...jutros ja jela...povratila sve istog trenutka..i osecam vlazno dole dok sam povracala... user posted image user posted image user posted image user posted image
i zavrsim taj odvratni ritual, a posto znam da ne smem da se savijam i naprezem zbog serklaza povracala sam sedeci...dole... user posted image

sledece sta ide je...braon na gacama..a taman stalo..i sad je bas obilno..

i polako ja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zovem dr i onami kaze da dodjem u 19h...da me vidi na uz user posted image

moje razmisljanje je.... "tih dana sam lezala...inace imam sekreta zbog trudnoce ali on tad nije izlazio i nisam se cistila i taj napor/nagon kad sam user posted image ucinio je da sve to izadje napolje zajedno sa tim braonkastim ostacima od serklaza... "


UZ kaze sve ok..nema kontrakcija..bebac je pomerio visoko..sedi kao BUDA, rita se...dovoljna kolicina plodove vode..znaci sa te strane sve je ok...

Mene ne boli stomak super sam.. osim sto to braonkasto curka..malo... Rekla mi je dr da ce me vaginalno pregledati tek u ponedeljak jer ne valja da me sad dira dole..

Moje pitanje je sledece:

KOLIKO STE SE "CISTILE" POSLE SERKLAZA ????

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2010 9:05:49   
babovicka
Cipi,ja sam krvarila samo to prepodne,popodne je bilo braonkasto i uvece je skroz stalo,znaci sutradan nista.A vaginalni pregled uopste nisam imala,samo mi radi ultrazvuk(unutrasnji) na kontrolama.Dok sam bila u bolici rekli su mi da je moguce da krvuckam par dana,tako da pretpostavljam da je to tvoje sasvim bezopasno i normalno.moj savet ti je da se ne naprezes nista i da leskaris,jer jedino to ima efekta da rasteretis grlic.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2010 13:57:17   
cipiripi
ja nisam imala ni kap krvi..samo braonkasto..
kaze ova moja dr da mi je to zbog fraxiparina... user posted image
ko ce ga vise znati..
bitno je da se ona mrda i da ima dovoljno vodice da pliva user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu babovicka)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2010 14:10:27   
Verus
user posted image  ne mogu da verujem da si vec 17 nedelja! kako vreme leti
IZVORNA PORUKA: cipiripi

nema krvarenja, nema bolova, nema kontrakcija... user posted image
smanjen mi je partistuten na 3x dnevno po pola tab, i utogestan 3x dnevno jos nedelju dana..
nakon toga kontrola grlica..pa opet smanjivanje doza... do kraja juna trebala bi da prekinem sa svim user posted image


(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Serklaž / cerclage
11.6.2010 14:13:38   
cipiripi
pa mani se sad nedelja..pisi mi nesto o ovome enciklopedijo moja user posted image user posted image user posted image
i za tvoju info...usla sam u 18-tu user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Serklaž / cerclage
19.6.2010 17:29:33   
Anoniman
""Teško je postaviti indikaciju za stavljanje serklaža tj. još nije pronađena dovoljno osetljiva metoda za odabir slučajeva gde bi on bio svrsishodan!
Na prvom mestu treba ultrazvučno izmeriti dužinu grlića između 16-20 nedelje trudnoće (to bi trebala biti standardna procedura tokom uz pregleda i kod nas)!
Dužina grlića manja od 2.5 cm ili njegova tzv. tunelizacija veća od 5mm predstavljaju nenormalni nalaz.
Grlić materice dug 15mm izmereno ultrazvukom uz 10mm tunelizacije je kriterijum za serklaž.

UZROCI INSUFICIJENCIJE UNUTRAŠNJEG MATERIČNOG UŠĆA

-Idiopatski (najčešći)
-Urođeni (congenitalni abnormalnost mullerovih kanala.
-DES izloženost majke trudnice tokom njenog embrionalnog razvoja.
-Poremećaj vezivnog tkiva trudnice(Sindrom Ehlers-Danlos).
-Hirurška trauma (conization, širenje grlića kod abortusa pogotovu više od 10mm).

Electivni (preventivni) Cerclage
Rezervisan je za pacijentkinje sa tri ili više neobjašnjenih spontanih abortusa u drugom trimestru ili prevremenih porođaja.
Electivni Cerclage radi se između 13-16 nedelje trudnoće a nakon UZ pregleda i utvrđivanja vitalnosti fetusa!

Urgentni ili terapeutski cerclage radi se kod trudnica koje imaju UZ serijski uočeno skraćivanje grlića ili tunelizaciju istog.

Kod trudnica sa podatkom o groznici u drugom trimestru predhodne trudnoće i gubitkom iste, urgentni serklaž nije indikovan prema "evidence-based studies", transvaginalno ultrazvučno praćen je mnogo pametniji izbor.
Preglede bi trebalo ponavljati s obzirom na nemogućnost dobrog razlikovanja grlića od donjeg materičnog segmenta u ranoj trudnoći!
ACOG Practice Bulletin No. 48November 2003

-Kratak grlić u ili nakon 20 nedelje trudnoće
Potrebno je odmah uraditi UZ ispitivanje fetusa na anomalije i tragati za horioamnionitisom (infekcija) ACOG Practice Bulletin No. 48November 2003

Hitan serklaž može se uraditi samo ako nema znakova horioamnionitisa ili porođaj nije započeo!

KRATAK GRLIĆ U TREĆEM TRIMESTRU
Ako je porođaj započeo tokoliza može odložiti porođaj dovoljno dugo da se izvede sazrevanje pluća fetusa davanjem majci glukokortikoida.

Chorioamnionitis je razlog za trenutno završavanje trudnoće uz upotrebu širokospektralnih antibiotka!

Ukoliko nije započeo porođaj i nema znakova horioamnionitisa, smanjenjem aktivnosti, prekidom pušenja, odmorom u krevetu i uz pažljivo praćenje mogu biti dovoljni.
Nepotrebna upoteba antibiotika može dovesti do razvoja rezistentnih sojeva bakterija i drugih oboljenja pacijentkinje i njenog fetusa.
Ne pamtim kada sam u zadnjih deset godina postavio serklaž, ako vam to nešto govori!
Serklaž nemože da zameni odmor i mirovanje, ali oni njega mogu!!! "
 



(ovo sam našla na nekom ženskom Forumu ....)


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Serklaž / cerclage
4.8.2010 13:41:51   
Medeno
U kojoj  se tacno nedelji skida serklaz?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Najlepse Musko Ime
micyyy

Kojeje vama najlepse ime ?

Branislav (11%)

Miroslav (5%)

Konstantin (12%)

Relja (18%)

Luka (24%)

Stefan (31%)


Ukupan broj glasova: 151

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here