|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara
1.9.2009 21:56:50   
kathy
IZVORNA PORUKA: Rivana

od kako sam mu stavila ogrlicu prespavao celu noc budio se jednom na kratko e sad da li je od ogrlice ili ga izmorilo ne spavanje ne znam


Ista "slucajnost" se dogodila i kod nas. Od petog do 14. meseca budila se svake noci po nekoliko puta, u vreme izbijanja zubica i na svaki sat. Kad smo stavili ogrlicu (dobili je od kuma, ja sam bila protiv toga, jer nisam verovala) tu noc je prvu prespavala. Nosi je dva meseca, a mi smo zaboravili kako izgledaju neprospavane noci. user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ogrlica od ćilibara
1.9.2009 23:11:18   
sonja999s
e ne mogu da verujemuser posted image
nesto mi je frka da ga ostavim sa ogrlicom dok spava?
da li su sve ogrlice iste duzine?

(odgovor članu kathy)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ogrlica od ćilibara
1.9.2009 23:25:45   
marince1
Hoce mi nekoreci gde ste kupili te ogrlice? user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.9.2009 13:39:27   
Rivana
Ja sam kupila u apoteci ovde u Beogradu kosta 2.970,00 din.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.9.2009 14:16:22   
marince1
hvala rivana user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.9.2009 14:18:13   
Rivana

IZVORNA PORUKA: marince

hvala rivana user posted image


Nema na cemu user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.9.2009 14:40:56   
božana
IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja sam kupila u apoteci ovde u Beogradu kosta 2.970,00 din.


Uf bre, a ja ovde kod nas u apoteci platila 5.570,00 din.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.9.2009 23:03:34   
sonja999s
koliko sam shvatila, postoji sinteticki cilibar i taj je kao oko 3000din i prirodni skroz, taj je oko 5000

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.9.2009 23:03:59   
sonja999s
koliko sam shvatila, postoji sinteticki cilibar i taj je kao oko 3000din i prirodni skroz, taj je oko 5000

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ogrlica od ćilibara
6.9.2009 13:05:54   
viking
Moja komšinica ima klinca od 11 meseci, a ogrlicu od baltičkog ćilibara mu je kupila kad je imao 3-4 meseca i redovno je nosi. Kad sam je pitala da li deluje rekla je sledeće: "Istina je da od sad ima 9 zubića i svaki je izašao bez temperature, bez nespavanja, bez histerije i prevelike nervoze...a da li je to od ogrlice, ili bi tako bilo u svakom slučaju, nikada nećemo saznati..."

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.9.2009 14:33:37   
Rivana
Luka juce kenjkao i vristao pola dana i u toku noci budio se i plakao, sve zbog zuba, dzaba ogrlica a taman sam je pohvalila user posted image mozda bi bilo i gore da je nema ne znam

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ogrlica od ćilibara
10.9.2009 10:28:10   
Rivana
Nocas se budio dva tri puta plakao, ne znam sve mu je nateceno gornja vilica a nikako da izadju, ne znam da mu nije ogrilca usporila rast, mozda lupam, ali donja dva su mu brze izasla dok nije imao ogrlicu

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ogrlica od ćilibara
28.9.2009 22:05:46   
sonja999s
kako su nam izbili donji zubici zaboravim da je stavljam
listam moju bebu i pise da je treba povremeno obrisati sa mekom tkaninom natopljenom sa nekoliko kapi maslinovog ulja
pise jos i ovo:
" ogrlica se nosi direktno na kozi, cija toplota oslobadja lekovita ulja i aktivnu supstancu iz cilibarta. daejstvo ove kiseline opisao je robert koh, dobitnik nobelove nagrade i pionir moderne bakteriologije. on je potvrdio pozitivan uticaj cilibara otkrivsi da ne postoji rizik od prekomernog uticaja sukcinantne kiseline na ljudski organizam.
ona se apsorbuje u krvotok, te jaca imunitet deteta i stvara optimalnu ph vrednost krvi.
njena antiinflamatorna i analgeticna svojstva otklanjaju vecinu tegoba kod beba.
uklananjajuci crvenilo i upalu desni, ogrlica istovremeno stimulise stitnu zlezdu da smanji lucenje pljuvacke. stimulise rad imunoloskog istema, snanjuje upale grla i uha, ubrzava zarastanje rana, otklanja stomacne inf. i respiratorne bolesti.
skida s prilikom kupanja i cuva od dejstva hrm. supstanci

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ogrlica od ćilibara
9.11.2009 22:20:48   
kackica
Ne znam da li pomaze ali ja sam je narucila od prijateljice izZagreba, tamo kosta 99 kuna ili ti 1200 din, pa da probam, inace moja drugarica kupila u Bg za 4000din


(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ogrlica od ćilibara
10.11.2009 15:15:40   
AtenA
ja sam Vukasinu stavljala tu ogrlicu,i nosio ju je sigurno sest meseci,ali mu nista nije pomogla!Istu tu ogrlicu sam poslala sestri mm,i njena beba je druga beba od kako je nosi!Ja sam cula da je kao ne valja skidati,i kao ako je jednom skines da je ne treba ponovo staviti bebi,e sad...
ona je meni sada poslala novu,jer njena mala jos uvek nosi tu ogrlicu.Ja cu verovatno staviti i drugom detetu,i nadam se da ce nam pomoci!Mada su mom sinu jako brzo zubici izbijali,prva dva sa tri meseca,sa 6 meseci je vec imao osam,a sa godinu dana 16 zubica.I sve je to bilo jako bolno i sa puno nervoze i neprespavanih noci.

(odgovor članu kackica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: ogrlica od cilibara
3.12.2009 13:41:09   
sneska
Meni je baba kupila ovu ogrlicu za bebu i kostala je 10e,a ista takva se ovde reklamira za 4200din.Strasno!

(odgovor članu comi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: ogrlica od cilibara
3.12.2009 13:42:58   
sneska
Zaboravih da napisem,u Austriji mi je kupila.

(odgovor članu sneska)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: ogrlica od cilibara
3.12.2009 13:52:11   
sneska
Imate dosta informacija o tome na sajtu ogrlice za bebu.Pise da nema dve iste perlice na ogrlici, da su prave one koje imaju mehurice u sebi,dakle razlikuju se po boji perlice i obliku,i duzina ogrlice je izmedju 30 i 36cm.I mislim da netreba istu davati drugoj bebi,tj nema efekta,tako sam bar shvatila.

(odgovor članu sneska)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: ogrlica od cilibara
10.12.2009 22:08:45   
sonjabg
Oba deteta mi nose ogrlice od ćilibara, sin od 3,5 godine i ćerka od 21 mesec. Stvarno nisam imala problema sa zubićima, a i deca mi imaju dobro zdravlje (Bogu hvala).
Ubedjena sam da su im pomogle ogrlice, pošto kada sam jednom prilikom zaboravila da stavim sinu, bio je nemoguć 4-5 dana, a muž i ja nismo uopšte spavali. Čim smo mu stavili, dete se odmah smirili u mi smo opet spavali.
Ogrlice smo kupili preko sajta ogrlicezabebe.com. Jesu skupe, ali smo sigurni da su napravljene od pravog ćilibara. Taj sajt ima i nekoliko desetina preporuka roditelja koji su poslali i slike svoje dece, tako da nije neka prevara.
Iskoristim svaki sunčan dan i operem ogrlicu kroz mlaz vode u trajanju od 5 minuta, a onda je stavim na sunce, minimum sat vremena. Odmah je stavim bebi oko vrata.
Kada sam kupila drugu ogrlicu preko tog sajta, zvala sam ih telefonom, da ih pitam da li beba da nosi ogrlicu noću. Dobila sam objašnjenje da je njihova zvanična preporuka da se ogrlica noću skida, jer su takve instrukcije dobili od proizvodjača. Privatno su nam rekli da njihova deca nose ogrlice i noću i da ih samo skidaju kada ih kupaju. Tako sam i ja postupila i zaista sam prezadovoljna!

(odgovor članu sneska)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: ogrlica od cilibara
10.12.2009 23:31:02   
Anoniman
Ja kazem da to nista ne valja i da je bacanje para! Moje misljenje! Znate kako je David prosao ovih dana... A ogrlicu od cilibara smo dobili iz Rusije, pravi, neobradjeni! A vi mozete probati, ko god hoce dacu mu ovu moju!

(odgovor članu sonjabg)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: ogrlica od cilibara
29.12.2009 17:23:57   
cici78
Mi smo sinoc dobili ogrlicu iz Svajcarske. Danas je prvi put da smo je stavili pa cemo videti rezultat. Inace moj Matija balavi kao blesav, donja vilica mu je otekla, gura ruke i sve zivo u usta, nocu nas budi po nekoliko puta...nekad i vristeci. Calgel pomaze 15 min pa sve opet isto. Ako je bar pola istina od svega sto se prica o ovoj ogrlici bicu prezadovoljna. Uglavnom javljam. Mozda je svaka beba prica za sebe, a mozda je sve slucajnost (da je nekom pomogla a nekom ne)...mozda bi tako bilo i bez ogrlice...ali opet kazem provericemo. Btw, u Svajcarskoj kosta oko 10 eu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: ogrlica od cilibara
15.1.2010 22:11:43   
usamljena
Drage mame evo nesto korisno:
Odrzavanje cilibara :Zbog toga što je ćilibar mekan i može biti lomljiv usled starosti, treba voditi računa o njegovom održavanju. Ogrlicu od ćilibara za bebe ne bi trebalo da čuvate na mestu gde bi mogla da dođe u dodir sa ostalim nakitom ili metalom. Preporučujemo da vašu ogrlicu čuvate na mekoj tkanini. Ne dozvolite da vaša ogrlica od ćilibara dođe u kontakt sa jakim sredstvima za čišćenje, sapunom, deterdžentom, sredstvima za čišćenje nakita, parfemom ili sprejom za kosu. Preporučujemo da ogrlicu jednom nedeljno stavite pod mlaz tekuće vode u trajanju od nekoliko minuta. Nakon toga ostavite ogrlicu izloženu na suncu ne više od 1h. Za brisanje ogrlice možete koristiti pamučnu tkaninu. Sjaj ogrlice ćete postići ako je protrljate sa malo maslinovog ulja. Ogrlicu nemojte izlagati vrućoj vodi, kao ni jakom suncu. 
 

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: ogrlica od cilibara
17.1.2010 16:48:55   
cici78
Da se pohvalimo malo...Moj Matija je dobio prvi zubic pre 5 dana bez ikakvih problema, temperature i sl. Da li je ova ogrlica pomogla ne znam, uglavnom nije odmogla. Mm i ja smo konstatovali da nam beban manje balavi otkad je nosi...Nasa dr nam pre par dana kaze da deca sa prvim zubicima obicno nemaju problema...e sad ne znam da li bi sve ovako proslo i bez nje...svakako ne skodi a i nije mnogo skupa.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: ogrlica od cilibara
18.1.2010 1:28:25   
marija17
a gde si mu uzela (pa 4500 i nije da nije skupa)?

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: ogrlica od cilibara
18.1.2010 1:31:50   
marija17
diabla ako nisi jos uvek poklonila ogrlicu,evo ja se javljam ako zelis da mi je poklonis

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here