|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:34:27   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Test da li je pravi cilibar:
1. namazite ga acetonom. Ako promijeni izgled, tj postane mat onda nije pravi. Pravi ostaje gladak i ne moze ga aceton istopit.
2. Zapalite. Ako smrdi, onda je plastika. Ako mirise, ali isto ima neke primjese paljevine onda je kopija. Ako ne smrdi, vec naprotiv mirise na slatko i na drvo onda je pravi.
3. sipajte u casu vodu i so u odnosu 2:1. Potopite komadic u vodu. Ako pluta, onda je pravi, a ako ne onda je fejk.

Eto to su vam neki od jednostavnijih testova. a prave testove mogu da urade vjerovatno samo hemicari, minerolozi...

I da, neko rece da je radi kopce velika razlika u cijeni. Ma nista lakse nego prenizat i stavit na plasticnu kopcu.




A ko će, bre, ženo da mi dozvoli da mu palim nakit u zlatari? user posted image user posted image user posted image
Ima  da me izbaci na glavačke!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:40:11   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

A ko će, bre, ženo da mi dozvoli da mu palim nakit u zlatari? user posted image user posted image user posted image
Ima  da me izbaci na glavačke!



Ako im je cilibar oridjidji nemaju razloga da ti ne daju da se malo poigras sa vatrom user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:46:44   
Mishica 77
Pazi scenu: ulazim u zlataru i tražim nakit od ćilibara. Dok se prodavac  okreće da mi doda, ja na pult vadim aceton i vatu, upaljač, čašu, flašu sa vodom i so. Zamisli njegovu facu kad vidi!!!!! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:49:00   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Mishica 77

Pazi scenu: ulazim u zlataru i tražim nakit od ćilibara. Dok se prodavac  okreće da mi doda, ja na pult vadim aceton i vatu, upaljač, čašu, flašu sa vodom i so. Zamisli njegovu facu kad vidi!!!!! user posted image  user posted image  user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image

hahahahaha E samo malo...da nesto probam...slobodno vi usluzite druge musterije da ne cekaju user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:50:56   
Mishica 77
E to!!! Ludilo! user posted image
Verovatno bi mislio da je skrivena kamera. Mislim, ko bi normalan to radio?


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 19.7.2010 0:52:11 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 0:55:12   
Mishica 77
Znam da je OFF ali meni je mama, kad sam bio maji, držala narukvicu od crvenih korala. Kaže da posvetle kad beba ima temperaturu. Mi dobili prošle nedelje od kume. Predivna je... nepravilni crveni korali... extra.
Zna li neko nešto o tome?


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 1:03:31   
choopa choops
Cula sam i ja tu pricu, ali ne znam je li istina.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 1:09:10   
Anoniman
meni je mama poklonila bros od cilibara koji je ona dobila na poklon od svoje majke kada je ostala trudna... ja sam taj bros nosila u crkvi na vencanju,imala sam ogrtac pa je taj bros bio divan detalj a i slagao mi se uz cvet koji sam imala u kosi....e sad,ne znam cemu on sve sluzi,kakve "moci" ima? cini mi se da sam davno procitala da on stiti trudniceuser posted image mozda moze da mi pomogne i kada bebacu budu rasli zubici,ako bih ga drzala blizu user posted image ...?

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ogrlica od ćilibara
19.7.2010 8:04:22   
Jeca*
e, a vidiš, meni su rekli kao da ako kupim ogrlicu za bebu (a kupila sam i nije mi poslužila...pisah o tome), da za drugo dete treba da kupim novu, jer kao to je "Lična" ogrlica...ne kapiram ni ja user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ogrlica od ćilibara
13.9.2010 12:28:43   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

e, a vidiš, meni su rekli kao da ako kupim ogrlicu za bebu (a kupila sam i nije mi poslužila...pisah o tome), da za drugo dete treba da kupim novu, jer kao to je "Lična" ogrlica...ne kapiram ni ja user posted image

narukvicu od crvenih korala


Ma jeste! Cilibar zna ko mu je gazda i na drugom ne deluje! user posted image

A gde ima tih narukvica od crvenog korala?



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ogrlica od ćilibara
24.11.2010 8:56:45   
Nensi*
Razmisljam da li da kupim ogrlicu od cilibara...Ne znam vise sta da radim,Vuk je jako nervozan poslednje 2-3 nedelje,ne spava kako treba,budi se uz jak plac nekoliko puta u toku noci,a do tada je od rodjenja super spavao,kao da nemamo bebu,znao je da zaspi uvece oko 22h i da spava do 7-8 ujutru...


_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ogrlica od ćilibara
24.11.2010 8:58:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

e, a vidiš, meni su rekli kao da ako kupim ogrlicu za bebu (a kupila sam i nije mi poslužila...pisah o tome), da za drugo dete treba da kupim novu, jer kao to je "Lična" ogrlica...ne kapiram ni ja user posted image


Drugarica moja koristi i za drugo dete, i deluje, a i njoj su rekli da treba da kupi drugu. Mislim da je to samo otimanje para. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ogrlica od ćilibara
24.11.2010 11:29:55   
usamljena
JecoRR i ja sam to cula. Ne znam da li je to otimanje para ili sta vec ali ja verujem u to, sta cu user posted image Verujem i u dejstva cilibara

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ogrlica od ćilibara
24.11.2010 13:24:46   
Nensi*
Koleginica mm je svoju dala drugu za njegovu bebu i delovala je,tako da jeste otimanje para...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ogrlica od ćilibara
25.11.2010 21:33:45   
Nensi*
Narucila sam ogrlicu danas,sutra stize,nadam se da ce pomoci...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ogrlica od ćilibara
26.11.2010 16:02:42   
Nensi*
Stigla ogrlica jutros user posted image
Jel vase bebe spavaju sa ogrlicom?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ogrlica od ćilibara
26.11.2010 17:40:20   
ana77
Nama ogrlica pomaze uglavnom oko toga da beba ne bali. I to je nesto :)! Mada ponekad pomislim da bi je bolelo jos i vise da je ne nosi!
Nosi se inace ogrlica i nocu... skines pred kupanje, stavis posle :). Ja kad sam prvi put ostavila preko noci, spavala je celu noc ali posle nikakva posebna razlika, tako da vidi sama :D!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ogrlica od ćilibara
27.11.2010 11:44:35   
usamljena
Ja sam CINI mi se citala da se po noci skida user posted image Bas cu potraziti
Edit: Evo sta pise na jednom sajtu o tome:
Ogrlice nisu za žvakanje i ne preporučujemo da se nose kada beba spava, a nije pod nadzorom roditelja.
Mi preporucujemo da skinete ogrlicu kad god je beba van nadzora.
 


< Poruku je uredio usamljena -- 27.11.2010 11:46:21 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.1.2011 16:04:32   
MASHKA
meni su rekli da je noću stavim bebi oko nogice a mene interesuje da li ona ima dejstvo samo kada je bebi direktno na koži ili mogu da je npr. stavim bebi u krevetac, ispod jasuka...?

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.1.2011 17:30:07   
Maryna1
IZVORNA PORUKA: ana77

Nama ogrlica pomaze uglavnom oko toga da beba ne bali. I to je nesto :)! Mada ponekad pomislim da bi je bolelo jos i vise da je ne nosi!
Nosi se inace ogrlica i nocu... skines pred kupanje, stavis posle :). Ja kad sam prvi put ostavila preko noci, spavala je celu noc ali posle nikakva posebna razlika, tako da vidi sama :D!


i mi stalno nosim ogirlicu, ne znam da li pomaze, pa sad ima 8 zuba, nismo imali nekih problema!


(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.1.2011 17:31:46   
Maryna1
IZVORNA PORUKA: MASHKA

meni su rekli da je noću stavim bebi oko nogice a mene interesuje da li ona ima dejstvo samo kada je bebi direktno na koži ili mogu da je npr. stavim bebi u krevetac, ispod jasuka...?

mora da ide direktno na kozu, nece da pomaze ispod jastuka!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.1.2011 19:12:51   
maja19
I nama je pomogla nije imao nikakvih problema prilikom izlaska zubica mada je bio i veliki kad je sve to pocelo, ali smo mi nosili i nocu..ko zna koliko je to bilo pametno...

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ogrlica od ćilibara
2.1.2011 22:13:35   
*Alexx*
Da li ima neke veze ili nema, ali Andrej manje balavi kad je nosi. Sad balavi jako puno, i opet ću mu vratiti ogrlicu - ne može da škodi. Ne nosi je stalno, samo kad je kritično stanje.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ogrlica od ćilibara
8.1.2011 18:04:47   
Snelle
Ja sam jako u nedoumici šta da radim, da li da kupujem ogrlicu. Dete mi se budi noću po milion puta, nekad plače, nekad se vrti kao da je nešto muči, i definitivno sve to pripisujem rastu zubića. Nije mi problem novac, ne u smislu da ga imam za izvoz, nego ako će dedetu stvarno pomoći daću te 2.000 samo da joj olakšam muke, ali sad sam pročitala temu od početka do kraja, i bacile ste me u rebus - te ne sme preko noći (a meni baš treba da joj stavim preko noći), te sporije izbijaju zubi....
Nensi, vi niste kupili ogrlicu?
Vidim da ste stavilie linkove za tri sajta, sva tri sam otvorila, cene se razlikuju a i modeli. Gde je pravi ćilibar, sa kog sajta da naručim user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ogrlica od ćilibara
8.1.2011 18:32:07   
Maryna1
Snelle ja stavim slobodno preko noci, nije ona tebi tek rodjena bebica. moja cerka sad ima 17 mes i 12 zubica, a ogirlicu sad nosi vise zbog ukrasa. user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here