|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GLUTEN
13.8.2015 15:53:21   
branki*
Trco,to sa 7 i po mislum da sam bila ja,jer smo pricale na tu temu i ja sam tako boki planirala,ali posto sam joj greskom dala frutolino,uvela sam joj gluten sa 6 i po meseci.i dalje joj gluten iskljucivo dajem kroz frutolino.ono sto primecujem jeste da ima cesce stolice,vise puta na fan,3-4 puta.ne znam je li do toga.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: GLUTEN
13.8.2015 17:29:45   
milicicak
Evo zanimljivog clanka Netolerancija na gluten mozda ipak ne postoji
A sto se celijakije tice, to je ozbiljna autoimuna bolest od koje oboljevaju ljudi koji za nju imaju geneticku predispoziciju, ona se nikako ne moze izbeci time sto ce se gluten uvesti ranije ili kasnije od neke granice. Stoji da se simptomi lakse primete ako se uvede oko 6 meseci.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: GLUTEN
13.8.2015 18:16:33   
choopa choops
branki ja bih rekla da su joj stolice češće zbog voća. Posavjetuj se sa dr za svaki slučaj.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: GLUTEN
13.8.2015 21:43:08   
branki*
Moguce,choopo i to,pitacu i dr isto.sad cu da procita m ovo sto je stavila milicicak.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: GLUTEN
9.3.2016 10:32:07   
suzi kju
Ijuu ljudi moji pa čitava nauka oko uvođenja namirnica bebama user posted image
Moje beke imaju pet ipo meseci i dr nam juče reče sa možemo polako da uvodimo gluten, žta je najbolje uvesti prvo?
Ona mi reče griz hmm koji i kako da ga spremim?
Ili je možda bolje keks?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: GLUTEN
9.3.2016 16:21:58   
branki*
Suzi,ja sam gluten uvela prvo kroz frutolino,jer se pravi sa vodom,posto sam kravlje mleko uvela tek sa godinu dana,a griz mora da se skuva u mleku.zatim sam dala malo hleba,posle keks da gricne i tako.hleb i keks ,neznatne kolicine,sve proslo ok.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: GLUTEN
9.3.2016 16:26:21   
eca89
Suzi, ja sam isto kao Branki, kad sam vidjela da nema reakcija, onda sam joj pravila voće i keks, to je baš jela.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: GLUTEN
9.3.2016 17:35:09   
serpica

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ijuu ljudi moji pa čitava nauka oko uvođenja namirnica bebama user posted image
Moje beke imaju pet ipo meseci i dr nam juče reče sa možemo polako da uvodimo gluten, žta je najbolje uvesti prvo?
Ona mi reče griz hmm koji i kako da ga spremim?
Ili je možda bolje keks?




Mozda je bolje da uvedes kroz 7 corns zitarice, mada mislim da su jos male za gluten,ja nisam htela da uvodim gluten pre godinu dana ali me je sinak preso,dok je Manja sedela u kolicima on joj dao keks oji je jeo,nisma videla to je bila sekunda dok sam dosla ona pojela dobar deo..tako da eto mi smo sa 9m uveli gluten iako nisam htela.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: GLUTEN
9.3.2016 17:40:13   
suzi kju
Nemam pojma da li je rani, meni dr juče reče da možemo polako da uvodimo gluten, ne znam ni sama štavda radim, neću svakako još neko vreme, još nismo ni neke osnovne stvari uveli.
Ali mislim da ne bih čekala do godinu dana, sa sedam osam bih počela.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: GLUTEN
9.3.2016 17:59:58   
adulence
Oko glutena su bas oprecna misljenja,jedne godine je bilo sto kasnije,sada vec sa 6.meseci,ja kontam da cu sa 7 uvesti...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: GLUTEN
9.3.2016 18:08:16   
suzi kju
Ma ja nalazila po netu da je ranije bilo sa godinu dana da se uvede, pa sa devet meseci sada sam čak našla da se uvodi od 4-6 meseca

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: GLUTEN
9.3.2016 21:04:02   
choopa choops
Ja sam već pisala da sam svima uvodila različito, a svi su hvala Bogu OK. Poslušaj doktora kako ti kaže. Ja ne znam kroz šta sam prvo uvela gluten. Možda hleb?user posted image Ili one Milupine žitarice?!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: GLUTEN
10.3.2016 7:17:31   
serpica

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ma ja nalazila po netu da je ranije bilo sa godinu dana da se uvede, pa sa devet meseci sada sam čak našla da se uvodi od 4-6 meseca




Mislim da je Maslacak nekad pisala o tome,da se sad sve ranije uodi gluten,ali za decu koja su dojena jer ona imaju manju sansu da odreaguju.
Ja misim da ima veliki izbor hrane/zitarice bez glutena,kukuruz,proso,pirinac,heljda,sve to moze da zameni gluten u prvim mesecima kad beba pocne da jede.
stvarno se misljenja dr menja iz godine u godinu...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: GLUTEN
10.3.2016 8:45:57   
milicicak
Ajd sad ja :)
Ne menja se misljenje dr iz godine u godinu bez razloga nego prate nove naucne studije i dokaze i dobro je da je tako. Preporuka je da se sada gluten uvodi ranije jer su studije pokazale da se nezeljena reakcija ako je ima u ranijem periodu lakse uoci a deca kojoj se ranije uvodi gluten imaju manju verovatnocu da kasnije razviju osetljivost na isti. Sad 6 ili 8 meseci ne pravi veliku razliku ali svakako ne bi trebalo cekati godinu dana.
Drugo, heljda NIJE zitarica i ima velikibalergeni potencijal pa bih ja licno sa njom cekala do godinu dana.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: GLUTEN
10.3.2016 9:05:24   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Ijuu ljudi moji pa čitava nauka oko uvođenja namirnica bebama user posted image
Moje beke imaju pet ipo meseci i dr nam juče reče sa možemo polako da uvodimo gluten, žta je najbolje uvesti prvo?
Ona mi reče griz hmm koji i kako da ga spremim?
Ili je možda bolje keks?

Suzi, ja sam griz kuvala gusto, sa vodom pa dodavala adaptirano. Majke koje doje izmuzu se pa dodaju svoje mleko. Tako sam radila sa Anom, tako i sa Lukom.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: GLUTEN
10.3.2016 10:10:02   
Maraj
Ja stvarno ne znam kad cu L uvesti , al znam da su ranije ljudi uvodili dosta ranije npr nase mame ili bake. Pa deci kad nicu zubi , davali su koru hleba da gricka , a nase bake , prabake koje nisu imale mleka , davale su brasno i vodu bebama ; ne znam da l ste znale za to.
Ko da su nase bake znale sta je gluten
Po meni dete koje ima predispozicije npr nasledni faktor , razvice intoleranciju na gluten i sa 4 i sa 12 meseci

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: GLUTEN
10.3.2016 11:36:50   
Khaleesi
Meni je mama isto pricala da pre kada ne nadju u komsiluku nekoga da doji dete, nekako spreme brasno i vodu i time hrane beku...
Istog sam misljenja da je genetika najpresudniji faktor u razvijanju intolerancije na neku namirnicu, u ovom slucaju gluten...
Moja beka puni sest za osam dana, a vec je od starije sestre uzimala plazmicu da glodje...
Kada sam videla da zajedno jedu prvo sam poludela, ali onda vidim nema reakcije, ok je.. I eto sada ponekad glodje plazmu...user posted image

< Poruku je uredio Khaleesi -- 10.3.2016 11:38:45 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: GLUTEN
10.3.2016 11:41:48   
Sladja 29
Ja sam mojoj deci sa sedam meseci pocela da dajem gluten...malpo malo dok detenije naviklo...i nije bilo nikakvih problemauser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: GLUTEN
10.3.2016 11:54:05   
mama krava
JAOOOO..

A meni, a verujem i ostalim mama koje imaju decu alergičare se od ovakvih babskih priča diže kosa na glavi...tipa ja sam jela ćevape sa 3 meseca pa mi nije bilo ništa.... Ne dao vam Bog da vam se dete od 5-6-7-8 meseci guši nakon što je dobilo reakciju od mrvice jogurta/mleka/jaja...

Mame, pazite svoju decu. Ni ćevapi nisu više sto su biliuser posted image ...a tek mleko, jaja, gluten...sve je toliko izmodifikovano do najmanjeg atoma, pa molekuli u hrani nisu više poznati ljudskom organizmu i organizam reaguje. Evo moje drugo dete je reagovalo gušenjem!!! Kad nisam umrla!

A bila sam u fazonu...pa lako ću sa njim, jer ovoj velikoj nije ništa smetalo...aha, cvrc!

Samo polako, nigde ne žurite, jer ni njima se ne ćuri, ne znam zašto mislite da treba da im odmah uvedete što više namirnica? Pa do skoro su samo mleko svakog dana jeli!

Slušajte lekare, ali oprezno!

(odgovor članu Sladja 29)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: GLUTEN
10.3.2016 12:12:54   
suzi kju
MK slažem se u potpunosti, nikad nisam volela te priče tipa kako su ljudi nekad radili, i ja bih volela da radim kao oni nekad da je sve kao nekad, hrana, vazduh ma sve.
Smatram da ne treba žuriti ali da isto tako ne treba no čekati predugo. I uvoditi postepeno.
Meni je naša dr pedijatar rekla pre mesec ipo dana da će nam sve reći na sledećoj kontroli koja je bila 8.3. A tada minje rekla da uvedem povrće, voće, keks, žumanac, meso, jogurt, pavlaku, zitarice. Dakle gotovo sve.
Ja ću polako...
Dž, sad čitah neki članak o namirnicama koje ne sadrže gluten. Pirinač, proso, ovas, heljda, kinoa, amarant, kineska šećerna trska i neki tef.


< Poruku je uredio suzi kju -- 10.3.2016 12:14:10 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: GLUTEN
10.3.2016 14:24:28   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: milicicak


Ne menja se misljenje dr iz godine u godinu bez razloga nego prate nove naucne studije i dokaze i dobro je da je tako. Preporuka je da se sada gluten uvodi ranije jer su studije pokazale da se nezeljena reakcija ako je ima u ranijem periodu lakse uoci a deca kojoj se ranije uvodi gluten imaju manju verovatnocu da kasnije razviju osetljivost na isti. Sad 6 ili 8 meseci ne pravi veliku razliku ali svakako ne bi trebalo cekati godinu dana.


Ovako je i nama objašnjeno.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: GLUTEN
17.8.2016 9:08:21   
Mala Elena
Nama doktorka rece da se sada uglavnom gluten uvodi oko 7,5meseci...
Ja cu za koji dan. Zanima me kako uvodite bebi gluten kroz psenicni griz? Da li kuvate na vodi pa dodate ad mleko(ili svoje) i kako su bebe prihvatale?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: GLUTEN
17.10.2016 15:20:24   
Animsaj9
uveli smo ga sa 7 meseci ,nikakvih reakcija nije bilo

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: GLUTEN
16.11.2016 11:09:54   
Anck Su Nmaun
Jutros sam gospodinu dala bananu i keksa i sad vidim neku crvenu strafticu po obrzu user posted image jel moze tako da se ispoji neka reakcija na gluten?
Zvakao je neke igracke tuda pa se sad mislim mozda je i od toga ali sam sad u pripravnosti user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 16.11.2016 11:10:24 >

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: GLUTEN
16.11.2016 11:44:39   
IvanaSK RR
Anck, ne znam kako to izgleda, ali pre bih rekla da je od igracke.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here