|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GLUTEN
28.11.2010 15:37:53   
Jeca*
a verovala ili ne, posto mi se cini kao da opisujes moje dete kad je bilo malo, Luka i sad kad nesto pojede sto mu nije "leglo" placucka po celu noc u snu. Izgleda ima bas osetljiv stomak. Jbg...tako nam se zalomilo. Ali sam ja isto od kako se rodio uvek i puno vodila racuna. Sad jede SVE, ali bas SVE, ali postepeno, pomalo, pazljivo....

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: GLUTEN
2.12.2010 1:01:45   
Snelle
Kolika je verovatnoća da dete koje ima alergiju na kravlje mleko razvije alergiju i na gluten? Da li uopšte to ima neke veze?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: GLUTEN
2.12.2010 9:29:00   
mejvis
Ja mislim Snelle da to nema veze jedno sa drugim!
Jedino što je možda dete sklono alergijama generalno pa se onda povećava verovatnoća da bude alergično i na gluten, ali ne bi trebalo da je povezano.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: GLUTEN
4.1.2011 11:51:14   
Daca88
Mame imam jedno glupouser posted image pitanje.
Gluten se sada po novom uvodi sa punih 6 meseci.
Moja beba će za 2 dana da napuni 6 meseci,i htela sam da krenemo sa milupa 7 corn pahuljicama(pšenica,ječam,ovas,pirinač,kukuruz i još nešto ne sećam se ali čitala sam u Rodiću na kutiji)
...E,sad pošto se Alen rodio u 37+4 GN,a po neonatološkoj proceni je bio star 36 nedelja...
Da li onda da sačekam 6 meseci+4 nedelje(kada bi on po neonatologu jelte napunio 6 meseci)
ili da mu dam za 2 dana kad po rođenju navršava punih 6 meseci...
Možda je sve to velika glupost,ali ipak da pitam,jer sam negde čitala da neonatolozi bebe rođenim naprimer u 7 mesecu trudnoće,računaju zrelim tek na dan zapravog terminauser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: GLUTEN
4.1.2011 11:59:29   
Anck Su Nmaun
Moj savet ..opusti se user posted image nemora SVE biti  po  PS-u i nemora sve u dan tacno,  ja sam sve uvodila po tome  kako je ona sta jela i videla da li je spremna,  i uvela sam malo pre 6 meseca user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: GLUTEN
4.1.2011 12:02:38   
minavb
Sve zavisi od deteta. Vanja je par puta pojeo malo keksolina koji sadrzi gluten i po celu nic se vrteo i budio. Verovatno su ga mucila crevca. Danas cu da mu ubacim malo ovsenih pahuljica u rucak pa cemo da vidimo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: GLUTEN
4.1.2011 14:26:06   
madre
mi smo danas probali gluten- keksolino sam napravila sa ad mlekom. danas smo napunili 7 meseci. mislim da to nije ni rano ni kasno. nadam se da nece biti nikakve reakcije.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: GLUTEN
10.1.2011 18:21:19   
Daca88
Čitam da je kaka kod nepodnošenja glutena siva vodenasta masa,jako smrdljiva,Da li to može da bude isključivo tako.
Alen otkad mu dajem frutolino kako braonkasto-žučkastu stolicu nije vodenasta ali dosta je retka,ali ne smrdi ništa više nego inače.
Malo sam se uplašilauser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: GLUTEN
7.2.2011 17:03:51   
Kvini
Ja sam pazila da ne dajem bebi prerano gluten, kravlje mleko, bla, bla... Sto god kupujem, citam k'o luda sastojke da vidim ima li glutena, mleka, soli. I onda procitam ovako nesto:

"As a result of the research described above, and other evidence, many doctors now think that between the ages of four and six months is the best time to carefully start introducing gluten, in small amounts, to the baby’s diet, while the mother continues to breastfeed. In 2008, the European Society for Pediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition published a “position paper” that said, in part, “It is prudent to avoid both early (before 4 months) and late (7 months) introduction of gluten, and to introduce gluten gradually while the infant is still breast-fed, inasmuch as this may reduce the risk of celiac disease, type 1 diabetes mellitus, and wheat allergy.”

U sustini, najbolje vreme za uvodjenje glutena je izmedju 4 i 6 meseci. Na to sam vise odlepila! Ne znam vise sta je najbolje za moje dete, danas citam jedno, sutra drugo. I tako sam ja pocela vec da dajem pomalo gluten. Sta vi mislite o ovome?

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: GLUTEN
7.2.2011 17:55:23   
bebablue
Mi smo prosle nedelje bili u savetovalistu i dr je rekla da krenemo sa hranom koja sadrzi gluten, a beba ima 6.5meseci.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: GLUTEN
7.2.2011 20:03:59   
Nensi*
Ja sam nesvesno pre mesec ipo dana dala Vuku kasicu koja sadrzi gluten,nekako mi je to promaklo...Sva sreca nije bilo reakcije...Danas sam mu dala Milupa 7-corn pahuljice prvi put...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: GLUTEN
7.2.2011 22:01:04   
Snelle
Ja sam svom detetu uvela gluten sada, sa 8 meseci. Do sada nikakvu rekaciju nije imala, osim onu da joj se sviđa user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: GLUTEN
7.2.2011 22:58:48   
Nensi*
Snelle,sta si joj sve davala sa glutenom?

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: GLUTEN
7.2.2011 23:18:17   
New Mom
IZVORNA PORUKA: bebablue

Mi smo prosle nedelje bili u savetovalistu i dr je rekla da krenemo sa hranom koja sadrzi gluten, a beba ima 6.5meseci.

Tako smo i mi savetovani i započeli.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: GLUTEN
8.2.2011 12:26:54   
Snelle
IZVORNA PORUKA: nensi27

Snelle,sta si joj sve davala sa glutenom?


Nesni, davala sam joj mleveni keks, naravno posni, bez mleka, jer je alergična, onda Milupine 7 corn pahuljice, grisolino, čokolino. To je to za sada.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: GLUTEN
8.2.2011 12:38:53   
Nensi*
Sve to? Uuuuuu,super,sad cu i ja polako da mu prosirim meni user posted image
Nisam ni znala da sme cokolino user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: GLUTEN
9.2.2011 8:28:05   
Nensi*
Kakva bude reakcija ako se javi alergija na gluten? Sinoc je Vuku skroz pocrvenela brada,pre toga je jeo 7-corn,mada on je vec jeo gluten i pre u jednoj kasici koja sadrzi psenicne i zobene pahuljice i nije mu bilo nista...Mozda to ni nema veze sa ovim sto je jeo,mozda je iziritirao bradu od trpanja svega u usta,ali reko' da proverim kakva je reakcija...Praticu kako ce biti dalje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: GLUTEN
9.2.2011 18:31:11   
Trudnicica83
Sad citam sta je ko i kad davao i vise nemam pojma kad da uvedemo taj gluten. Imamo 6 meseci i nedelju dana i razmisljam da bi mozda trebalo za nedelju-dve da ga uvedem. I sad, sta je najbolje da joj dam, a da sadrzi samo 1-2 namirnice, jer smo zasad uveli samo povrce i to ne sve, a od sledece nedelje ce jesti i jabuku. Ovaj 7-korn Milupin mi se ne svidja jer ima gomilu zitarica..jel ima sta jednostavnije? a da ne bude onaj griz sto se pravi sa kravljim mlekom (sto mi jedemo), jer kravlje nismo uveli..user posted image

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: GLUTEN
9.2.2011 18:59:07   
Nensi*
Ja sam nesvesno dala Frutekovu vocnu kasicu koja ima psenicne i zobene pahuljice...Mozda da probas to,ima jabuku,bananu i krusku...Ali samo ako ste uveli sve to...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: GLUTEN
9.2.2011 19:03:49   
Trudnicica83
Hm, nismo nista od toga uveli..user posted image Nisam jos voce, jos uvek smo na povrcu, od sledece nedelje krecem s jabukom. Mada, svakako necu jos bar dve nedelje davati gluten, pa mozemo do tad jos nesto uvesti.

_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: GLUTEN
9.2.2011 19:30:26   
Kvini
Ima Hippova kasica jabuka+banana+decji keks, na njoj pise od 5 meseci, mozda to? Kad uvedes bananu i jabuku.user posted image

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: GLUTEN
9.2.2011 19:43:03   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Sad citam sta je ko i kad davao i vise nemam pojma kad da uvedemo taj gluten. Imamo 6 meseci i nedelju dana i razmisljam da bi mozda trebalo za nedelju-dve da ga uvedem. I sad, sta je najbolje da joj dam, a da sadrzi samo 1-2 namirnice, jer smo zasad uveli samo povrce i to ne sve, a od sledece nedelje ce jesti i jabuku. Ovaj 7-korn Milupin mi se ne svidja jer ima gomilu zitarica..jel ima sta jednostavnije? a da ne bude onaj griz sto se pravi sa kravljim mlekom (sto mi jedemo), jer kravlje nismo uveli..user posted image

Mozes Lino Grisolino samo je on meni mnogo sladak.
A sto ne bi 7 corn?



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: GLUTEN
9.2.2011 19:45:44   
gagana83
Babyking ima nekoliko vrsta psenicnih pahuljica
Vidi OVDE


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: GLUTEN
10.2.2011 11:17:01   
Trudnicica83

IZVORNA PORUKA: gagana83

A sto ne bi 7 corn?



Gagana, zato sto ima vise vrsta zitarica u sebi, bojim se da joj ne bude tezak za stomak, pa da se posle tripujem..user posted image

pogledacu ovaj link koji si postavila, hvala user posted image


_____________________________

Postala sam mama 4.8.2010! NEMA niceg lepseg od osmeha mog maceta...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: GLUTEN
10.2.2011 15:36:07   
gagana83
Ja sam dobila savet od pedijatra da krenem upravo sa 7 corn pahuljicama i nije bilo nikakvih problema a moje dete inace ima vrlo osetljiv stomacic.
Pogledaj ove Babyking,ima ih u Maxi-ju,ima i varijanta samo psenicne pahuljice sa vanilom i cimetom.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here