|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grejanje
21.12.2011 21:39:46   
Anoniman
Hvala ti draga!
Mi planiramo jednog dana kotao, na sta jos ne znamo,kad se bude imalo novaca, cevi smo postavili kad smo pravili kucu (inace je montazna, izolacija nam je uradjena super ) Nama bi trebala bar jos dva takva recimo radijatora kao sto ti imas, ali bi nabili racun sigurno preko 10000 ... i da, TA bas umeju da isuse vazduh! No ove godine ostaje ovako, a za sledecu cemo videti! Mi smo navikli na ovu temp kad odem kod nekog ko ima CG ocu da mrem, a zivela sam nekad u stanu sa takvim grejanjem iyuser posted image jos nam otvore u majicama, sto kazete razgaceni! Videcemo racune jer smo ubacili u igru i trecu pec, 3kv, i ne punimo je u fulu, nego na 1 i stvarno nam je fino, u duksu user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Grejanje
21.12.2011 21:59:11   
MarijaBg
Mi smo pre 4 godine uradili izolaciju i etazno grejanje na kotao (drva i/ili ugalj) Super nam je, stvarno je toplo u celoj kuci, u kupatilu je cak par stepeni toplije nego u ostatku kuce. Ranije je kupatilo bilo hladno, izludjivalo me to, onaj osecaj kad sednes na hladnu dasku wc solje ili kad zagrejes kupatilo za kupanje, pa uzmem mleko za telo da namazem a ono ledeno user posted image
Drzimo preko dana oko 23 C, nocu 20, mada je cesto i toplije. Potrosimo oko 300e za ugalj plus 250e za drva. Kuca ima oko 90 kvm. Jedino je smor sto mora da se lozi svaka 3-4 sata user posted image Planiramo za koju godinu, kad zavrsimo i sprat da se prebacimo na gasni kotao user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:04:59   
Anoniman
Mi imamo centralno i svake godine baš nalože.... Evo kako zazimilo od ponedeljka i krenuo prvi sneg, ja ispod 28 ne mogu da oborim temperaturu u stanu, a konstantno su mi prozori otvoreni na kant. Na svakom radijatoru držim one posude sa vodom (po litar vode po radijatoru) i voda ispari za 2-3 dana skroz!!! Ventile nikako ne uspevamo da zamenimo (zapečeni) jer svako leto nešto iskrsne-te radovi na zgradi, te ispuštanje vode iz celog sistema,... Ne pamtim kad smo koristili jorgan...

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:11:50   
Anoniman
Svaka čast svima koji lože. Kod bake je kuća od 120 kvadrata sa gasnim kotlom i računi za gas nisu ispod 30 000 mesečno... Nekad je bio kotao na čvrsto gorivo i sećam se hladne kuće ujutru dok se ne naloži i stalnog trčanja u kotlarnicu da se vatra ne ugasi i pepela i svega što ide u kompletu... Ja to ne bih izdržala...

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:14:22   
Anoniman
Gas je bezobrazno poskupeo! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:19:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: PoisonEve


Razmisljam o onim uljanim radijatorima, sta mislite moze li to da zagreje 30kvm?



Moja dnevna soba ima oko 20kvm (mojom odokativnom metodom), i imam uljani radijator u njoj, kao dodatak CG, koji je kod nas, u staroj zgradi, KRŠ! Dnevna soba ne stoji zatvorena, otvorena su vrata ka hodniku i ka trpezariji, radijator je uključen na 1 (jedan grejač radi), i to na 3ci - 6 je max, i super je.
No, dal je dovoljan samo uljani radijator? Nemam pojma. Sad pričam sa MM, kaže "Nema šanse da ugreje 30 kvm uljanim radijatorom, posebno ne onim običnim.

user posted image


Nama su se kao dobri pokazali ovi što su ojačani sa strane, pa i kada ga ugasiš još malo drže temperaturu, i imaju neki sistem duvanja toplog vazduha na gore... Ne duva to tako da zuji, huči, niti jako duva, ali ebem li ga, prodavac reče "izduvava toplo na gore", i zaista izlazi više toplog gore nego kod ovog običnog na gornjoj slici.

user posted image
KLIK

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:21:14   
mama kukunka
PE, postoji  kineska imitacija norveskih radijatora, kupili je mi mojoj mami ( oNa ima CG ali joj je glupo da ga ukljucuje  a zivi sama ukucerini), kosta 2990 din i moze se kupiti u nekoj radnji gde inace penzioneri  sve kupuju na 11 rata uz penzioni cek u 14. decembra bivsoj ( ono kuda idu trole), pa posel valjda GSP skole..Ima 2 grejaca od po 500w..i njoj dosta znaci..
Mi smo inace i u nasu i u maminu kucu uveli  tzv mernu grupu, i jedno par godina je bilo isplativo grejanje na struju, a onda su poceli da klepaju po usima..Sad nikako da se dovedeomo na nulu, pa da ukinemo to s.anje..
Ne smem ni da kazem koliko kvm imam, nadam se da cemo nekada imati dovoljno para da sve to zagreejemo.. Imamo peci na cvrsto, na naftu  ( i cisternu), na struju , kao i ooogromnu kaljavu pec u dnevnoj
Grejemo jedan etaz ( 120m2), odustali smo od struje, za naftu nemamo para ( treba unappred kupiti 2t a to je 2000eur), a to je inace najbolje grejanje koje postoji( iskustvo iz roditeljske kuce)..a posto ove godine ja ne radim, tj imamo Peru lozaca, resili smo da kupimo ugalj...i super je.. Jos nam je pec velika, ne mora cesto da se lozi ( jutros smo ubacili koficu uglja u pola 7 i u 7 uvece je jos bilo zara)..
Jedino se mm zali sto je komunalac, tj mora non stop da cisti pepeo i donosi ogrev user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:24:37   
Anoniman
U mom devojačkom stanu grejala sam se na struju i imala sam dva uljana radijatora na 40mkv Bila sam prezadovoljna! Ali moj stan je bio srednji, zatvoren ostalim stanovima sa svih strana i samo jedan zid na spoljnu stranu, tako da se toplota dugo i dobro održavala. I definitivno je to bio najjeftiniji način grejanja...

(odgovor članu mama kukunka)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:26:56   
Anoniman
Nasuprot tebe Nina, moj stan je na ćošku zgrade, sa samo jednim unutrašnjim zidom (koji je delimično naslonjen na hodnik zgrade, delimično na lift), a svi ostali zidovi su nam spoljni. Poslednji smo sprat i imamo ravan krov. user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 21.12.2011 22:27:26 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:33:37   
Anoniman
Da to nisam napomenula, naš stan ima samo jedno parče unutrašnjeg zida i spoljašnjih koliko ti volja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:36:38   
Anoniman
Naš sadašnji stan je isto na ćošak, ali mi ne možemo da dišemo od centralnog... Jutrom se svi budimo sa suvim ustima i skorenim slinama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:40:33   
limunada

IZVORNA PORUKA: n i n a

Mi imamo centralno i svake godine baš nalože.... Evo kako zazimilo od ponedeljka i krenuo prvi sneg, ja ispod 28 ne mogu da oborim temperaturu u stanu, a konstantno su mi prozori otvoreni na kant. Na svakom radijatoru držim one posude sa vodom (po litar vode po radijatoru) i voda ispari za 2-3 dana skroz!!! Ventile nikako ne uspevamo da zamenimo (zapečeni) jer svako leto nešto iskrsne-te radovi na zgradi, te ispuštanje vode iz celog sistema,... Ne pamtim kad smo koristili jorgan...

nina i mi imamo CG,ove god.uveli medjutim meni T bude 21-22 a nekad samo nekad bude 25.Medjutim zeza me to ispustanje vazduha.Majstor je bio nedavno i sredio to,kaze netreba cesto ispustati vazduh,nije bilo vode zato se olade radijatori.Proslo je nekih nedelju dana i sad opet jedan radij.pola hladanuser posted image uopste mi nije jasno a nesmem ga vise zvati posto je poludio sto ga zovemo cesto.Jel kod vas to problem bio na pocetku?

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:45:46   
Anoniman
Ne znam za probleme "u početku" pošto je zgrada iz 1960 user posted image Otkad smo mi ovde ventili ne mogu da se zavrnu jer su se zapekli godinama, tako da je pakleno vruće... Bukvalno se noću ne može disati. Redovno grejem ulicu jer su mi prozori otvoreni 24/7

(odgovor članu limunada)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:47:15   
Sanjica26 RR
Mi imamo centralno grejanje. I kad udjes u stan kao da si usao u saunu. A, zatvoreni su nam svi radijatori.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:49:51   
limunada
Sanjice pa kako to?I nina isto kaze da im bude bas toplo.Aj molim te procitaj sta sam ja pitala ninu

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:53:26   
Sanjica26 RR
Ne znam limunada sta da ti kazem. Znam da svake godine kad treba da krene grejna sezona mi ispustimo vazduh (ako se tako kaze) na svim radijatorima. Mi zivimo u zgradi, pa u podrumu imamo zajednicke ventile. Jednostavno pretoplo je. Ne znam sta bi moglo da bude u pitanju. Jedino da zoves nadlezne za grejanje.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:57:03   
bubulence
i kod nas je pretoplo, bas preteruju. a mi smo u prizemlju i na uglu zgrade, ispod nas je garaza... sta bi bilo da smo negde u sredini ne zelim ni da zamislim... Ema mi se budi mokra skroz a spava u pamucnoj zekici i pokrivam je sa cebencetom koje je mozda i tanje od naseg...
a ne moze se ni nama ugoditi, kako bi se tek zalilida nas ne greju dobro... 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:57:39   
Anoniman
Moji roditelji žive na Galenici i imaju centralno grejanje i toplu vodu ali naselje nije prikačeno na toplanunego na fabriku lekova, tamo greju i dan i noć, tople vode uvek u izobilju, temperatura nikad niža od 27-28 stepeni, da ti mozak prokuva...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:57:52   
limunada
Pa izgleda da cemo morati jer stvarno nesto nije ok,T je uvek oko 22 a nekad i niza.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Grejanje
21.12.2011 22:59:35   
Sanjica26 RR
Zovi ti dok nije udarila jaca zima.

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:03:10   
Anoniman
Da li se vazduh iz radijatora ispušta dok je voda u njima ili se to radi van sezone?
Da li radijatori celom dužinom, od poda do prozora, treba da su isto topli?
Nama su dole znatno hladniji radijatori nego gore, po negde su čak i hladni. Ubeđuju me neki da to tako treba, a ja ipak mislim da ne treba. Zvala sam ove iz NS toplane, produvavali su podstanicu, ništa se nije promenilo, ja mislim da je problem vazduh u radijatorima.

(odgovor članu limunada)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:03:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: limunada

Pa izgleda da cemo morati jer stvarno nesto nije ok,T je uvek oko 22 a nekad i niza.


I kod nas tako, uljane radijatore ne gasimo nikada. user posted image

(odgovor članu limunada)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:07:10   
Didy
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: limunada

Pa izgleda da cemo morati jer stvarno nesto nije ok,T je uvek oko 22 a nekad i niza.


I kod nas tako, uljane radijatore ne gasimo nikada. user posted image

Nama je termostat namešten na 22 stepena i meni je to sasvim prijatna temperatura. Kad nekad pojačamo, hoću da umrem, a deca se preznoje.



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:07:22   
MarijaBg
Limunada, ti zivis u kuci? Jel imate gradsko centralno grejanje ili vase etazno (vas kotao)?

Ja imam uljani radijator koji koristimo za dogrevanje, ali on sam zimi ne bi lepo zagrejao ni malu spavacu sobu, a ne veliku dnevnu.
Ne mogu kuca i stan da se uporede kad je grejanje u pitanju. Koliko god da je stan na cosku zgrade ili stara zgrada i sl. opet je toplo u hodniku zgrade, ispod-iznad su stanovi, pa je toplo, a kuca - dole zemlja, gore - nebo, oko kuce - promaja user posted image Tesko je kucu zagrejati, posebno ako nije dobro izolovana.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Grejanje
21.12.2011 23:09:58   
Anoniman
Joj Didy, ja sam mnogo zimogrožljiva. Ja bh volela da je toplije, iako vidim da svima, sem meni, ovako odgovara. user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here