|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
24.6.2009 19:50:31   
Rina
A ja prosto ne mogu da se nacudim koliko kod nas doktori olako daju lekove!!!! user posted image

Pa mora se osecati svasta po stomaku za vreme trudnoce!! Imamo jos jedno zivo bice u sebi koje raste !Sve se menja i prilagodjava se organizam za porodjaj ...to je priroda...
Zene ne pijte svasta tek tako!!



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
26.6.2009 9:04:22   
Anoniman
Ja vala osecam sve i svasta... od pre par dana u donjem delu osecam kao neko jace pulsiranje koje traje po par minuta... to mi nije jasno sta je?

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
26.6.2009 9:30:46   
Anoniman
Na lažne kontrakcije se daje terapija?

Ja sam mislila da se daje samo na prave kontrakcije koje su poranile. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
26.6.2009 12:34:22   
marince1
Da li su prave ili lazne ili uipste nisu kontrakcije neznam,a ocigledno ni ona,jer je zakljucak donela odokativnom metodom,bez pregleda,ali mi je dala ginipral.
Meni se ''to'' smirilo,ali cu ginipral poneti na put,za nedaj boze.Sad osecam samo bebu kako se suta i to ravno u moju besiku user posted image user posted image user posted image
to joj je sad ocigledno zanimljivo! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
26.6.2009 12:41:30   
tomic
Srecan put, marince draga...ne brini, ako zagusti ti pij taj ginipral tamo, pa posle opet na pregled, kad dodjes. A jel ti dala i onaj Verapamil?

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
26.6.2009 12:44:14   
marince1
Jeste,dala mi i njega!Hvala ti,tu sam jos malo,pa se pisemo za nedelju dan!

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
10.7.2009 19:53:22   
Anoniman
Jel ima neko da oseca ili je osecao ovo pulsiranje u stomaku?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
10.7.2009 20:02:49   
Brand new mama
Da ti beba ne stuca? Ja ga svaki put drugacije osecam- ili me mlati ili kako kazes kao da pulsira(lagani ritmicni udarci). Mislim da nam je rano da osjetimo bebino kucanje srcauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
10.7.2009 20:26:00   
BINCE
Trini i kod mene se to desava a sada sam trudna 30 nedjelja...al,isto tako mogu da osjecam isto da srce kuca a pogotovo ako ruku stavim na stomak i ja sam se pitala sta je..prvo sam mislila da je bebino pomijeranje,al,onda sam shvatila da nije..ko zna sta je to....

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
10.7.2009 20:36:04   
Brand new mama
Moj mladic sad ne pulsira vec kao da marsirauser posted image . Sjetila sam se da sam prije procitala Eugenijinu izjavu da samo ceka da mu dole proviri rukica.E sad sam i ja imam slican osjecaj

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
10.7.2009 21:33:40   
Anoniman
Trinny, Bince vase slatke male bebice stucaju! I upravo to lici kao na pulsiranje ili otkucaje srca, u jednakim vremenskim intervalima. Ne brinite i uzivajte u stucanju! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Moj malisa je po tri puta dnevno stucao u stomaku user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
10.7.2009 22:14:09   
Maya21
Jao kako je to slatko!! Kad se setim... Uživajte u trudnoći user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
11.7.2009 9:56:52   
Anoniman
Jaoj, nije valjda, mamino luce stucavo! Pa ona onda non stop stuca i to po par minuta ne prestaje... jaoj, kako je to slatko! Dr mi rece da je to normalno, al mi nije dao objasnjenje zbog cega...
Uh, Miljance, ako je to, onda je mloooogoooo sjatkooooooo user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
11.7.2009 10:04:04   
Anoniman
Jeste, jeste, to je to user posted image nagutaju se plodove vode :P I jeste preslatkoooo. Kazem ti, David je vise stucao nego sto se ritao. Evo ga i sada stuca po 5 puta dnevno 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
11.7.2009 10:07:04   
Anoniman
Preslatki suuuuuuuu... maleni stucavi... od sad je zovem stucavko mamin! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
11.7.2009 14:39:47   
Anoniman
I ovaj moj je redovno stucao u stomaku. Prvo sam mislila da tripujem, da to ne moze biti stucanje. Sad kad se rodio stuca redovno posle svakog podoja, pa sad pouzdano znam da je ono u stomaku bilo stucanjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
11.7.2009 14:46:54   
prolece
zilleuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
11.7.2009 17:47:04   
BINCE
pa bas slatko....i mislila sam da stuca,,,al pravo ubrzano..hehehe

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
2.9.2009 22:26:52   
marince1
moj punoglavac je stucao punih 10 minuta i to bas ubrzano.Ajoooj cudnog li osecaja user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
2.9.2009 22:45:50   
BINCE
moj bebac stuca na svako brojanje do 3 eventualno 4.....i to traje oko 5-6 min.onda malo duze brojim sto znaci da prestaje stucati...al prelijep osjecaj...kad stucne meni se stomak malo  zatrese  ;))

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
3.9.2009 8:19:48   
Anoniman
Jaoj, moram vam priznati da mene pomalo nervira to stucanje, jer mi pulsira sve dole i pomalo je neprijatan osecaj, a stuca kao luuuuudaaaaaaaa, ne prestaje po 10-ak minuta i to jako cesto u toku dana a i noci, i to bas kad prilegnem da odmorim! Bas sam losa, a? user posted image

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
3.9.2009 14:33:03   
BINCE
trinny kako da te to nervira bas je slatko.....ja se odmah umirim i odsluskujem...sjatko....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
3.9.2009 16:37:57   
Anoniman
Nemam pojma, da ti budem iskrena... volim sva ona komeskanja i udaranja po stomaku, ali to stucanje ne... i ne znam ni prvai razlog, jedino mi je pomalo neprijatan osecaj, jer osecam pulsiranje u donjem delu... user posted image

(odgovor članu BINCE)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
3.9.2009 16:59:03   
BINCE
pa to je stucanje heheh i ja u donjem dijelu osjecam pulsiranje...zato sto je bebica okrenuta kako treba   :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: bebini pokreti ili kontrakcije ?!?
18.2.2010 16:07:25   
Unica
Evo nasla sam super text a mislim da ce biti mnogima od koristi.

Kretanje ploda u materici, udaranje bebinih kolena, nogu i laktova o njen zid, nekada trudnici može da liči na kontrakcije. Ali, na osnovu nekih specifičnosti oni se razlikuju. Pokreti ploda se javljaju iznenada, bez ikakvih predhodnih znakova, i traju vrlo kratko, obično četiri do pet sekundi. Osećaju se na ograničenom delu trbuha.  Mesto na kome se javljaju nije uvek isto već se, s vremena na vreme, menja u zavisnosti od položaja ploda u materici.
Ponekad pokreti ploda mogu da budu vrlo snažni i „živahni“, i samo zahvaljujući plodovoj vodi koja ublažuje udarce, oni za majku nisu mučni i bolni. Pokreti ploda mogu da se izazovu i potenciraju dubokim disanjem, što najbolje znaju trudnice koje pohađaju vežbe psihofizičke pripreme za porođaj. Tada su, zbog jačeg priticanja kiseonika u bebin organizam, njegovi pokreti učestaliji.   U poslednjim nedeljama trudnoće javljaju se kontrakcije materice. Kontrakcije se, kao i pokreti ploda, ne javljaju u nekon određenom vremenu, već počinju u bilo kom trenutku. Od pokreta ploda razlikuju se po tome što nisu ograničene na jednom mestu, već zahvataju celu matericu koja za vreme kontrakcije postaje tvrda. Trudnica ih oseća kao lako zatezanje trbuha. Najjasnije se zapažaju kada se stavi ruka na stomak, trudnica tada oseća kako se materica postepeno zateže i postaje sve tvrđa, kako ta tvrdoća dostiže svoj maksimum i potom postepeno popušta. Razlika između pokreta ploda i kontrakcija materice ogleda se i u tome što kontrakcije traju nekoliko puta duže od pokreta ploda. Dok oni traju nekoliko sekundi, kontrakcije se produžavaju na 20 do 60 sekundi. Pojava kontrakcija često zavisi od položaja tela, trudnica ih najčešće oseća uveče, kada legne i kada menja položaj u krevetu.   Važno je da trudnica nauči da prepozna kontrakcije materice, jer će tako steći predstavu o porođajnim kontrakcijama. Razlika između kontrakcija materice u trudnoći i za vreme porođaja je u tome što se poslednje javljaju u pravilnim razmacima i što se njihova jačina postepeno pojačava.

IZVOR


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu BINCE)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

VERA
micika77

Kako Vam sa svidja ime VERA za devojcicu?

Vera (70%)

Nada (30%)


Ukupan broj glasova: 115

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here