|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:16:46   
Didy
Meni se baš sviđa ime Maša, tako mi je toplo i nežno, ali sam svojoj deci birala internacionalna imena. Ne želim da jednom u belom svetu izlome jezik dok im ne izgovore ime, pa sam odmah odbacila sva imena s našim lj, nj, ć, č, ž, đ, š, dž.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 551
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:17:17   
moja ciklama
IZVORNA PORUKA: mama micki
Teodora je moja starija ćerka, a ja je ponekad zovem Božidarkauser posted image ali samo značenje reči je DAR OD BOGA pa smo joj zato dali to ime.


Ne vidim razgog za vikuuser posted image
Nisam pisala o značenju imena, nego o prevodu sa grčkog na srpski jezik!
p.s. svako dete je dar od Boga..bez obzira na ime koje dobije!

< Poruku je uredio moja ciklama -- 21.2.2014 12:18:59 >


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 552
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:27:31   
tijatija
Ni ja ne volim kratka i moderna ( stvar izbora) moje tri devojcice se zovu Nevena, Milena i Marta, a inace naj lepse ime mi je Milica ali se od devera cerka zove tako, pa nismo mogli da damo to ime... Da... i Danica user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 553
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:27:34   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: MASHKA


IZVORNA PORUKA: Mama.Veki

Ako vec treba da biram izmedju ta dva imena, odlucila bi se za Lara, Masa mi je nekako bas ko nadimak i kad bude odrasla osoba nema da joj pristaje.


gluposti, evo ja se zovem Maša, imam 33 godine i moje ime mi baš pristaje!user posted image
Inače volim kratka i retka imena jer znam koliko je meni pomoglo moje ime, uvek sam bila jedinstvena i u školi, na fakultetu... a ne ono prozovu te a ustane još 5 njih sa istim imenom!
Ćerka mi je Staša ali mi se još sviđaju i Manja, Zoja, Lola, Kaja...


Pa eto ja ne poznajem nijednu Masu u stvarnom zivotu (osven Mase i medveda user posted image ) pa verovatno mi zato tako izgeda, da joj nece pristajati. Da poznajem nekoga, mozda bih drugacije mislilla. Sigurno poznajete nekoga ko vam je bas antipatican i samim tim vezujete i to ime uz njega i automatski vam se ne dopada. Ja znam samo Masu iz crtaca. user posted image

Nisam mislila nista navredljivo time, i nema potrebe reci da je moje misljenje glupost.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 554
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:29:06   
tijatija
Samo da na dovezem da se Marta trebala zvati Djina ali par dana pre no sam se porodila smo saznali da se komsinski ker tako zove user posted image

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 555
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:31:35   
Didy
Kod nas je Maša baš popularno u poslednje vreme i znam dosta devojčica koje se tako zovu. Meni je ime skroz slatko.
A Danica mi je bila baka.user posted image Jedina koju sam upoznala, pošto je mama ostala bez svoje mame kad je bila još beba. To ime ze mene ima posebnu emotivnu vrednost. user posted image I Sofija liči na nju. Ponekad mi je žao što joj nisam dala ime po njoj.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Mama.Veki)
Direktna veza do poruke: 556
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:33:11   
Didy
IZVORNA PORUKA: tijatija

Samo da na dovezem da se Marta trebala zvati Djina ali par dana pre no sam se porodila smo saznali da se komsinski ker tako zove user posted image


Tijo user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 557
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:38:25   
bubulence
Danica je prelepo ime, ali prelepo :D .
sto se Mase tice, slazem se sa mama veki, meni to ime nikako ne pristaje zeni pa neka neko smatra da je i moje misljenje glupost... to ime prilici nekoj igracki, crtanom junaku...
ali ukusi su razliciti, mozda se nekom nesvidja ime mog deteta ili moje...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 558
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:39:27   
bubulence
didy pa eto ti imena za drugu devojcicu :D

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 559
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:40:29   
mama micki
Ciklamo nisi me razumela, ja i ne vičem, niti se ljutim. Nisam razmišljala o tom prevodu sa grčkog na srpski dok jednog dana komšija nije nazvao Teodoru Božidarka, pa se sad setih toga. Nisam ja u fazonu da se ljutim i svađam po forumima, sve je ok. Izvini za nesporazum.user posted image I naravno, slažem se da je svako dete dar od boga!
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

IZVORNA PORUKA: mama micki
Teodora je moja starija ćerka, a ja je ponekad zovem Božidarkauser posted image ali samo značenje reči je DAR OD BOGA pa smo joj zato dali to ime.


Ne vidim razgog za vikuuser posted image
Nisam pisala o značenju imena, nego o prevodu sa grčkog na srpski jezik!
p.s. svako dete je dar od Boga..bez obzira na ime koje dobije!


(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 560
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:41:24   
Didy
IZVORNA PORUKA: bubulence

didy pa eto ti imena za drugu devojcicu :D


Jao, kako znaš kad treba da se uključiš u diskusiju! user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 561
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:47:12   
bubulence
IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: bubulence

didy pa eto ti imena za drugu devojcicu :D


Jao, kako znaš kad treba da se uključiš u diskusiju! user posted image



hihihih evo crvenim user posted image .
nego, sta ti radis na ovoj temi :D?

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 562
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 12:49:14   
Didy
IZVORNA PORUKA: bubulence

IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: bubulence

didy pa eto ti imena za drugu devojcicu :D

Jao, kako znaš kad treba da se uključiš u diskusiju! user posted image



hihihih evo crvenim user posted image .
nego, sta ti radis na ovoj temi :D?


Diskutujem. user posted image


< Poruku je uredio Didy -- 21.2.2014 12:50:16 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 563
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 13:14:15   
Verolina

IZVORNA PORUKA: tijatija

Samo da na dovezem da se Marta trebala zvati Djina ali par dana pre no sam se porodila smo saznali da se komsinski ker tako zove user posted image

Ha ha, pa o tome i ja pricam. Mislim, stvarno je bezveze sto u poslednje vreme svaka druga kerusa nosi ime Lara. I uopste, trebalo bi kucicima davati retka srpska imena (ja, npr, imadoh jazavicara Ljubinkauser posted image
Inace, meni je prelepo i Lada (po slovenskoj boginji suma), ali brate mili, odma' mi se stvori stojadin u glaviuser posted image )

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 564
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 13:19:56   
Anoniman
E kod nas u komsiluku ima jedna pas koji se zove Unauser posted image i juce u idei vidim neki snj toalet pair Unauser posted image , ali ja sam htela da se moja cerka zove Una, nekako mi Una Banovic lepo zvuciuser posted image Imam zelju da imam drugu cerku i da se zove Norauser posted image

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 565
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 13:25:11   
bubulence
moja kumica je Una, obozavam to ime user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 566
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 13:25:44   
Klarita
Jao, ja sam dala ime detetu Klara bas iz razloga sto je nas Milena bilo 5 u odeljenju i da nemam zvucno prezime verovatno bih flipnula...E, ona je Klara Popovic i bas mi nekako ide uz prezime ali ne i uz sredinu u kojoj odrasta.
No, neko je spomenuo Tia...zaovini labradori u dvoristu su Tia i Marsi user posted image Na moru smo upoznali devojcicu sa imenom Tia, K se jedva navikla da je Tia devojcica, tj da devojcica nosi ime kao njen pas iz dvorista...konfuzno sam napisalauser posted image nadam se da razumete sta htedoh reci.
A, inace, mm je Misko, i komsije pored nas zadnjih 20godina krstavaju svoje kucice Misko user posted image
Poenta je da svako krsti dete onako kako mu volja, a i kuce...sta bi s onim da su svi kucici Zuca, Maza, Dzeki user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 567
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 13:26:41   
Anoniman
user posted image Jeste kratko, ali ima znacenje, i sto kaze Didy, htela sam da i u svetu znaju da ga izgovore, a ne da lome jezik....

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 568
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 13:27:11   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Klarita


Poenta je da svako krsti dete onako kako mu volja, a i kuce...sta bi s onim da su svi kucici Zuca, Maza, Dzeki user posted image

Ha ha ha...Ja glasam za ovu varijantu. Ha ha ha...Cisto sumnjam da ce neko dati sinu ime Bobiuser posted image


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 569
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 14:15:53   
mamica 91
Sad i kucici imaju "moderna" imena, mi imamo vucijaka a zove se Aska user posted image sve u jednom i Aska i vuk user posted image
IZVORNA PORUKA: Verolina


IZVORNA PORUKA: Klarita


Poenta je da svako krsti dete onako kako mu volja, a i kuce...sta bi s onim da su svi kucici Zuca, Maza, Dzeki user posted image

Ha ha ha...Ja glasam za ovu varijantu. Ha ha ha...Cisto sumnjam da ce neko dati sinu ime Bobiuser posted image



I slazem se s ovim da "svako krsti dete kako mu volja", ja npr. svoju Unu ( ali NE Uuuuna, nego kratko i brzo UNA) zovem Nuna (sto kao "smeta" vise manje celoj okolini, zasto im smeta user posted image ni ne zanima me ) tako mi doslo da joj tpam jos u stomaku i ostalo, a baba od mm kaze da Nuna na slovenskom valjda znaci casna sestra user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 570
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 14:18:42   
Anoniman
I ja moju zovem kratko, a mrizm kad oduzeeeuser posted image , ja je zovem Uma, tako sam zvala seku kada se rodila, a uglavnom joj tepam Makani Cakaniuser posted image

(odgovor članu mamica 91)
  Direktna veza do poruke: 571
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 14:22:40   
degu
Meni je bitno da ime ima neko značenje, istoriju, neka bude i kratko al da ima značenje, mada sam više za duža imena. Ne volim ona ženska imena na ca, valjda zato što svoje ime nikad nisam volela.
Lepa imena su mi Nada, Marija, Sofija, Katarina, ali otkad sam zatrudnela gledala sam imena koja znače Božji dar, tako da smo se odlučili za Teodoru, ako se ne predomislimo još user posted image Nemamo Teodore u familiji, kod nas u gradu nije često ime a i srce mi je zaigralo kad smo ga izgovorili, mislim da je to glavni znak user posted image

< Poruku je uredio degu -- 21.2.2014 14:23:56 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 572
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 14:24:34   
Anoniman
E da, i da znace, Una se rodila u nedelju, i moja baka kada me je pozvala u porodilistu rekla je rodila se Neda, nije znala da ja imam vec ime za nju, lepo mi je i to ime...

Teodorauser posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 573
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 14:28:41   
emicaa
ja cim sam vidjela znacenje imena Teodora bila sam za to ali mm se svidjalo i gabrijela i sve do zadnjeg trenutka nismo znali koje cemo uzeti,kad sam se porodila i babica pita kako ce se zvati bez razmisljanja smo rekli Teodorak,stvarno je pravi dar od Boga..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 574
   RE: ime za devojcicu
21.2.2014 14:29:16   
Mama.Veki
i Matea (Mateja) znaci Bozji dar (na jevrejskom), samo u Srbiji mislim da je Mateja obicno musko ime...
A i Teodora je bas lepo ime user posted image

< Poruku je uredio Mama.Veki -- 21.2.2014 14:30:09 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 575
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  21 22 [23] 24 25   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

gluten
sneza90

kada ste poceli da uvodite gluten u ishranu?ostavite komentar,vasa iskustva!

pre 6 meseci (22%)

sa 6 meseci (30%)

sa 8 meseci (36%)

ostalo (12%)


Ukupan broj glasova: 86

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here