|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:01:26   
eugenija
E jesmo se "nanosale" po ovoj temi...

Ajd otvorite nešto veselijeuser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:01:58   
Anoniman
tu čast tebi prepustamo user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:06:18   
mamanp
Imali smo klistiranje, hm...imali smo praznjenje creva..., hm... hajde otvorite "Vetrovi kod novorodjencadi".user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:06:59   
Anoniman
Ima ta tema, ali mislim da je pod "prdenje" user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:07:34   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ima ta tema, ali mislim da je pod "prdenje" user posted image



user posted image user posted image user posted image  Nisam htela bas tako da se izrazimuser posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:09:33   
eugenija
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:10:01   
zoca77
Pozdrav, prvi put sam sa svima vama, verovatno i nisam odabrala najbolju temu , ali je najpribliznija jer ste skoro sve nove majke i prosle ste trudnocu kroz koju ja sad prolazim. Imam 32 god i druga trudnoca je u pitanju, prva prosla ok bez problema devojcica 5god. Medjutim danas sam isla da radim dabl test u Visegradskoj. Po ultrazvuku sam 12 nedelja i 3 dana a velicina bebe odgovara 11 ned i 3 dana. Uplasila sam se kad mi je doktor rekao vasa beba je malo manja, jesu vam to rekli, i kao da je sve u redu. Meni bas i nije svejedno. Da li je neko mozda imao dlican slucaj.

Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:12:02   
mamanp
Dobrodosla.
Ja bi otisla jos kod jednog dr. I mojoj snaji je jedan rekao da je beba krupna, drugi da je positna za taj broj nedelja...Potrazi jos necije misljenje.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu zoca77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:12:16   
Anoniman
nisu to nikakva odstupanja...ljekari strasno vole da traumiraju trudnice  ...ali malo protabiri teme .... 

(odgovor članu zoca77)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:14:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zoca77

Pozdrav, prvi put sam sa svima vama, verovatno i nisam odabrala najbolju temu , ali je najpribliznija jer ste skoro sve nove majke i prosle ste trudnocu kroz koju ja sad prolazim. Imam 32 god i druga trudnoca je u pitanju, prva prosla ok bez problema devojcica 5god. Medjutim danas sam isla da radim dabl test u Visegradskoj. Po ultrazvuku sam 12 nedelja i 3 dana a velicina bebe odgovara 11 ned i 3 dana. Uplasila sam se kad mi je doktor rekao vasa beba je malo manja, jesu vam to rekli, i kao da je sve u redu. Meni bas i nije svejedno. Da li je neko mozda imao dlican slucaj.

Hvala


Prebacila sam tvoju poruku u odgovarajuću temu. Vidi ovde: Mala beba KLIK

(odgovor članu zoca77)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:28:10   
simke
Ja mog derana nosim i mazim i ljubim,ali kad je vreme za spavanjac ostavim ga u njegovom krevetu,on malo mitinguje i zaspi.Nece se beba razmaziti,a lekari chak tvrde da je korisno i pozeljno nositi bebe,jer su onda sigurnije i samostalnije kad porastuuser posted image Zakljuchak¦ ne slushajte babske priche,slushajte svoje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:30:19   
eugenija
Čak psiholozi tvrde da nedostatak maženja izaziva kasnije agresivnost kod dece..

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:31:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Čak psiholozi tvrde da nedostatak maženja izaziva kasnije agresivnost kod dece..


e onda ce tvoj biti prava djevojcica ko i ovaj  moj user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 12:38:21   
zoca77
hvala svima koji su odgovorili. Sledece nedelje kad mi budu gotovi rezultati idem u DZ kod svog ginekologa pa cu da vidim sta ce ona da mi kaze. Smuliclo mi se kompletno zdravstvo u Srbiji. I privatno i drzavno.

pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 13:42:01   
prase
Nisam pametna. Ono što je Jeca pisala, da beba ne može da se razmazi u prvih 6 meseci - predaje se takođe u školici za roditelje (u koju ja nisam išla, ali moja koleginica jeste, pa mi je prenela baš to).

Ja sam Uroša nosala do iznemoglosti u prvih recimo 3 ili 4 nedelje od kada smo se vratili iz porodilišta. Bili smo sami kod kuće non-stop, a on kao ona žaba iz crtanog filma ("Hello my baby, hello my darling" je pevala samo kada su ona i neki lik sami, a čim ima neko treći, obična žaba) - čim mm preko vrata, on divna bebica, ćuti, spava... Onda je moja mama, koja je do tada bila bolesna pa nije dolazila, počela da dolazi. Bukvalno me fizički sprečavala da ga uzmem kada zaplače. Kaže, razumem da ne možeš da izdržiš, ali razumi i da si ti moje dete i da ja ne mogu ovo da gledam. Vas je bilo dvoje, ja sam znala da ne mogu da nosam oboje i zato sam isto to zabranjivala svima u okolini. I šta vama fali. Sad stavi ruku na srce i reci da li ste odrasli u nesigurne, agresivne, nesrećne ljude - kao što sada pričaju da je neminovno ako se dete ne nosa? Prvo sam htela da poludim od nje, nadoknađivala Urošu propušteno u njenom prisustvu tako što sam ga držala i dok spava... Ma očajna sam bila. Onda su me valjda malo pustili hormoni, racio prevladao... Pisala sam već negde kako je počeo sam da se uspavljuje u krevetcu. Nisam primenjivala drakonske mere, nisam smela jer kažu da dečačići dobiju bruh kada predugo plaču... ali ovo što sam primenjivala je dalo rezultate.

Mislim da sam bila u pravu. Uroš je stalno nasmejan, ume sam da se zabavi, ne traži me puno... Dođe i njemu da hoće baš kod mene, kada igračke i šetanje po ogradici nisu dovoljni - i tada mu udovoljim. Sada kada je stariji, puno je lakše proceniti da li plače jer mu nešto nedostaje ili traži pažnju. Pažnju mu nikada ne uskraćujem, ali hirove da. Pa ne može da radi baš šta god hoće, bio beba ili ne. Gledam i mog brata... ako je neko samouveren i blag, to je on. A dana jednog nije bio na rukama, provereno.

Htedoh samo da te utešim, Eugi, da nisi loša majka. Ja bih bila puno odmornija u onih prvih mesec dana da sam imala herca od starta da primenjujem ovo što kasnije jesam. Drugo, to što nemaš neke posebne emocije prema njemu pa ga ne uzimaš na ruke opet nije za zabrinjavanje, sve žene prođu kroz to samo neke neće da priznaju javno. Kako on bude rastao i jačao, tako ćete moći kvalitetnije da provodite vreme, vezaćeš se za njega najstrašnije... tako je bar bilo sa mnom.

Sa druge strane, svaka majka ima Bogom dano pravo da svoje dete nosa ili ne, na kraju krajeva - ona je ta koja će se suočavati sa posledicama, bilo ih ili ne, ma kakve da su... Ja u ovome, suprotnom maminom savetu, nisam istrajala ne zato što me ubedila nego sam i sama shvatila da je za oboje bolje da tako postupim. Što se tiče svega drugog, majka i svekrva me prvo pitaju, pa tek onda rade. Bitno je samo da se ne stvara dodatni pritisak, da beba ne kupi nervozu od ljudi oko sebe, kad više ljudi vuče svak na svoju stranu...


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu zoca77)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 13:47:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


Drugo, to što nemaš neke posebne emocije prema njemu pa ga ne uzimaš na ruke opet nije za zabrinjavanje, sve žene prođu kroz to samo neke neće da priznaju javno. Kako on bude rastao i jačao, tako ćete moći kvalitetnije da provodite vreme, vezaćeš se za njega najstrašnije... tako je bar bilo sa mnom.




Meni u Radosnici negde piše, "Porodila sam se CR, pa su mi majčinski instinkti malko kasnili", ja sam mislila da to ima veze sa CR, a izgleda da nema. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 20:05:57   
Anoniman
Da li je moguce da malo govance od 16 dana hoce da se nosa. Vec sam pomislila da su grcevi, ali cim sam ga uzela u ruke on je zaspao(a svekrva mi do tada nije dala da ga uzmem). ne bih voljela da ga nosam po cijele dane, da me uhvati u masinu, a opet mi se srce cijepa da ga pustim da place. danas mi je bila patronazna i ja je pitala da li su mu grcevi, a ona mi je samo obrusila da ga malo pomazim... 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 20:12:40   
Lilly*
Miljana, bebe vole bilo kakav kontakt sa mamom, to ih smiruje, mazi ga, lezi pored njega na krevet, ali stvarno probaj da ga ne nosas, iz najbolje namere ti to govorim, jer sad je lako i slatko kada je tako mali, ali kada oteza a navikne se na nosanje user posted image To sto place jeste tesko, ali ce biti jos teze ako ga naviknes na nosanje pa kada vise ne budes mogla, e onda ce nastati prava dreka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 20:24:05   
Anoniman
Evo upravo sada je tako i zaspao. Dok sam pisala, mama je bila pored njega, a on u krevetac. I poceo je da urla. Cim sam ga stavila na grudi, za 5 min je zaspao. Ali ja sjednem, pa ga tako drzim, necu da ga nosam, a jos me rana boli... Tako mi ga je bilo zao jer je odmah prestao da place. Evo i sad mi suze idu. Nisam imala pojma kako je tesko biti roditelj...user posted image

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 23:00:33   
Didy
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Evo upravo sada je tako i zaspao. Dok sam pisala, mama je bila pored njega, a on u krevetac. I poceo je da urla. Cim sam ga stavila na grudi, za 5 min je zaspao. Ali ja sjednem, pa ga tako drzim, necu da ga nosam, a jos me rana boli... Tako mi ga je bilo zao jer je odmah prestao da place. Evo i sad mi suze idu. Nisam imala pojma kako je tesko biti roditelj...user posted image


Ali i vrlo, vrlo lepo, moraš priznati. Čekaj dok dođete do prvog osmeha.user posted image  Pa kad ti tako svako jutro udeli osmeh, svaki dan ti bude vedar i nasmejan.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 23:02:41   
eugenija
IZVORNA PORUKA: prase



Htedoh samo da te utešim, Eugi, da nisi loša majka. Ja bih bila puno odmornija u onih prvih mesec dana da sam imala herca od starta da primenjujem ovo što kasnije jesam. Drugo, to što nemaš neke posebne emocije prema njemu pa ga ne uzimaš na ruke opet nije za zabrinjavanje, sve žene prođu kroz to samo neke neće da priznaju javno. Kako on bude rastao i jačao, tako ćete moći kvalitetnije da provodite vreme, vezaćeš se za njega najstrašnije... tako je bar bilo sa mnom.



Hvala Prase!

Kao i uvek, tvoji postovi su sadržajni i u najmanju ruku edukativni!
user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nosanje bebe
24.6.2009 23:04:10   
guppy RR
Nisam nosala bebice i nisam ih uspavljivala na rukama. Teški su mi bili oboje da ih nosam odjednom.
Potpisujem se pod post od praseta...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nosanje bebe
18.4.2010 19:08:22   
gagana83
Nosim......po ceo dan!!!

Vise cu poludeti,spustim je u ogradicu samo da odem do kupatila na minut ona udari u dreku,vristi kao da je deru!
Nista vise ne stizem od nje da uradim po kuci,stalno mi je na rukama.Kuvam sa njom u jednoj ruci,jedem sa njom u jednoj ruci,kuckam na rr .....
Retki su trenutci kad se zaigra pa bude sama 10, 15 minuta.
Cak i dok jede u stolici za hranjenje zna da place i trazi da je uzmem.A toliko je nemirna da je neizvodljivo da je u isto vreme  drzim u narucju i hranim.Ma sou!!!


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nosanje bebe
18.4.2010 20:34:49   
Modessty
Ja sam u prvih mesec dana imala često veliku temperaturu zbog mleka i nisam bila u stanju da ga nosam. A moja duša mala je tada htela samo da leži pored mene. Nije plakao niti tražio da ga uzmem.. samo se šćućuri pored mene kad završi sisanje i tako i zaspi.
Sad kad je malo poraso i počeo da se smeje i guče i da primećuje stvari oko sebe, voli da ga neko nosi kad mu dosade igračke u krevecu ili ležanje u "majčinom krilu". I to samo dolazi u obzir nošenje u usoravnom položaju. Tad je sav ozbiljan dok posmatra svet oko sebe.
Kad plače uzmem ga i ruke i šetam po stanu sa njim ili zajedno igramo i pevamouser posted image Kad je miran i ne bunim se ostavim ga da leži i radim po kući šta mi treba. Iskreno rečeno ne bi mogla da izdržim da se on dere a ja da ga samo gledam. Kako će biti kasnije videćemo.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nosanje bebe
18.4.2010 21:08:06   
Anoniman
Ja Nesu jos uvek nosam po kuci. Izbacili smo nosanje kad smo napolju, sad bez problema odemo od sajma do z.stanice peske, da ga nijednom ne uzmem u ruke, ali mi po kuci jako cesto trazi da ga nosim. Ustvari, trazi da se mazi, na taj nacin, ili kad je bas jaaaaako umoran. Ali dosta ga nosam, a nesto je bas otezao. A meni zao da ga ne uzmem kad me pogleda onim okicama, pa jos ume sve i da kaze, zasto da ga nosim, i gde....valjda ga nece to jos dugo drzati.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here