|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nosanje bebe
18.4.2010 22:17:30   
*Alexx*
Andreja uglavnom ne nosam. Mislim, nosam kad se uspavljujemo, tu i tamo se mazimo. Najviše me ubiju u pojam babe i tetka, koje bi ga nosale po ceo božiji dan, a ja dobijem rogove. Aman, ženem igrajte se sa njim, ume on da sedi, zabavljajte se, ali ga nemojte nositi do besvesti.
Poslednjih par dana ga užasno muči gornja jedinica, koja nikako da izbije, pa kuka po ceo dan - i poslednjih par dana se više i nosamo.

Gagana... pretpostavljam da joj je to faza. Proći će. Imaš, napredno, inteligentno dete, možda ona malo to i koristi - već oni dosta kapiraju. Jedino vežbaj kičmu, da ne ostaneš bez nje user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 10:56:48   
Unica
mi se isto nosamo kad je muce grcevi, malo da razgleda stan a obavezno kad se uspavljuje. mislim da od kako primecuje stvari oko sebe da je sve vise u stolici ili na krevetu.
ja cvrsto vreujem (ili se samo tesim user posted image ) da je nemoguce razmaziti bebu u prvih 6meseci. svaka beba se smiri kad je mama uzme u ruke, jer je mamina koza umiruje. nekad je dovoljno da uni dok lezi naslonim svoj obraz na njen i ona se umiri (mada tako nece zaspati osim nocu kad se probudi).
meni pedijatar stalno prica da je skinem golu i stavim na moje gole grudi jer se kao tako beba pravilnije razvija, stice poverenje i osecaj sigurnosti. kaze da je nosam, mazim, ljubim, pricam joj.
mene moji nisu nosali uopste, kao ja nisam htela-tako mama kaze, tata kaze da su me zapostavljali samo zato jer nisam plakala pa kao mislili su da necu. e, onda sa 9 meseci kad sam im odglumila fras i odveli me kod lekara lekar ih je opljuvao kako trazim paznju jer sam zapostavljena. cim sam prohodala samo sam isla od jedne do druge osobe i uvaljivala se u krilo da me maze. kad god nosim unu setim se toga. i stavrno ne bih volela da je zapsotavljam mada ni da preteram sa mazenjem iako lekari kazu da se ne moze preterati. dete samo odluci kad je dosta.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:00:14   
micketta
kako mislis odglumila fras? user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:04:04   
cicko
I ja sam cula, a bogami i procitala da se bebe u prvih 6 meseci ne mogu razmaziti, ali ovi moji popadase od smeha kad vide kako mali trazi da se nosi, a ja setam li setam. Majke mi, ponekad mi se cini da glumi grceve samo da bih ga podigla. Kako ga dignem grcevi prestanu- otkrila sam lek protiv grcevauser posted image !
Kad ga stavim u onu lezaljku (ja je zovem NUNALICA) vrlo kratko lezi mirno, a onda pocinje izdizanje, podizanje guze i ledja- izvijanje u luku, plac, dok god ga ne podignem. E onda ga setam tamo vamo, a on kako udjemo u drugu prostoriju pocinjeda vice "U-U-U-U".user posted image  user posted image  user posted image


IZVORNA PORUKA: Unica

mi se isto nosamo kad je muce grcevi, malo da razgleda stan a obavezno kad se uspavljuje. mislim da od kako primecuje stvari oko sebe da je sve vise u stolici ili na krevetu.
ja cvrsto vreujem (ili se samo tesim user posted image ) da je nemoguce razmaziti bebu u prvih 6meseci. svaka beba se smiri kad je mama uzme u ruke, jer je mamina koza umiruje. nekad je dovoljno da uni dok lezi naslonim svoj obraz na njen i ona se umiri (mada tako nece zaspati osim nocu kad se probudi).
meni pedijatar stalno prica da je skinem golu i stavim na moje gole grudi jer se kao tako beba pravilnije razvija, stice poverenje i osecaj sigurnosti. kaze da je nosam, mazim, ljubim, pricam joj.
mene moji nisu nosali uopste, kao ja nisam htela-tako mama kaze, tata kaze da su me zapostavljali samo zato jer nisam plakala pa kao mislili su da necu. e, onda sa 9 meseci kad sam im odglumila fras i odveli me kod lekara lekar ih je opljuvao kako trazim paznju jer sam zapostavljena. cim sam prohodala samo sam isla od jedne do druge osobe i uvaljivala se u krilo da me maze. kad god nosim unu setim se toga. i stavrno ne bih volela da je zapsotavljam mada ni da preteram sa mazenjem iako lekari kazu da se ne moze preterati. dete samo odluci kad je dosta.


(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:18:40   
Unica
IZVORNA PORUKA: micketta

kako mislis odglumila fras? user posted image


lepo stisla usta, pomodrela, sve kao po knjizi. samo sto kad su me prvi put posle neka 3 meseca glume sljepili po guzi ja sam odmah zaplakala i nikad vise to nisam uradila.
to sam radila samo kad moji krenu da me ostave samu...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:21:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Unica

IZVORNA PORUKA: micketta

kako mislis odglumila fras? user posted image


lepo stisla usta, pomodrela, sve kao po knjizi. samo sto kad su me prvi put posle neka 3 meseca glume sljepili po guzi ja sam odmah zaplakala i nikad vise to nisam uradila.
to sam radila samo kad moji krenu da me ostave samu...



Imamo posebnu temu o tome, ali mi je mozak blokirao, ne mogu da se setim naziva. user posted image

To deca rade. user posted image

(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:21:40   
Unica
IZVORNA PORUKA: cicko

I ja sam cula, a bogami i procitala da se bebe u prvih 6 meseci ne mogu razmaziti, ali ovi moji popadase od smeha kad vide kako mali trazi da se nosi, a ja setam li setam. Majke mi, ponekad mi se cini da glumi grceve samo da bih ga podigla. Kako ga dignem grcevi prestanu- otkrila sam lek protiv grcevauser posted image !
Kad ga stavim u onu lezaljku (ja je zovem NUNALICA) vrlo kratko lezi mirno, a onda pocinje izdizanje, podizanje guze i ledja- izvijanje u luku, plac, dok god ga ne podignem. E onda ga setam tamo vamo, a on kako udjemo u drugu prostoriju pocinjeda vice "U-U-U-U".user posted image  user posted image  user posted image



ovo potpisujem. nisam ni sigurna da vise ima grceve mada prdi kao luda. ali ja kao verujem kad mi kaze pedijatar da nekoj deci treba vise paznje, mazenja, itd. racunam ako je razmazim ipak imam samo nju pa nije strasno. muka je da imam jos jedno a ona hoce samo na ruke.



_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:24:21   
Unica
IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: Unica

IZVORNA PORUKA: micketta

kako mislis odglumila fras? user posted image


lepo stisla usta, pomodrela, sve kao po knjizi. samo sto kad su me prvi put posle neka 3 meseca glume sljepili po guzi ja sam odmah zaplakala i nikad vise to nisam uradila.
to sam radila samo kad moji krenu da me ostave samu...



Imamo posebnu temu o tome, ali mi je mozak blokirao, ne mogu da se setim naziva. user posted image

To deca rade. user posted image


klasicno privlacenje paznje. dete proba da place i ne dobije paznju i kad skapira da to ne ide smislja novu taktiku (ne sva deca). kazu da je to kod zapostavljane dece i mnogo cesce kod drugog deteta.
meni se sad dize kosa na glavi kad pomislim da tako mala beba moze to da odglumi.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:53:48   
Pretty78
Moja beba ima samo tri nedelje a i meni se vec cini da malkice glumi grceve....isto tako se zacrveni, place, grci se kad ga stavim u nosiljku ili krvetic a kad ga podignem nista....odma ucuti kao da nista nije bilo user posted image user posted image
Naravno da mu to svaki put uspe jer mene grize savest da mozda stvarno ima grceve pa ga podignem....a on svaki put mene "izlevati" user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 11:56:22   
Mica breskvica

Moj bebac ima 3,5 meseca i ne nosi se, samo kada on hoce. Za ceo dan to ispadne oko sat vremena, voli da lezi na krevetu i da se bacaka, vozi bajs i ostale bebece aktivnosti... user posted image


_____________________________

Život je čudo, treba se smejati....

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 12:45:36   
cicko
Ma nema sanse da glumi jer je zapostavljen, posto nije. Cak ni po kuci ne stignem da odradim ono sto bih trebala koliko mu se posvecujem.
Bas sam doktoru pricala kako me grize savest ako radim nesto drugo a ne bavim se s njim. Doktor kaze da deca koja imaju paznju i traze paznju. Jer cim ga ostavim i odem da uradim malisa pocne da galami, kako dodje pocinje gukanje.

(odgovor članu Mica breskvica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 12:48:54   
maslinica
IZVORNA PORUKA: cicko

I ja sam cula, a bogami i procitala da se bebe u prvih 6 meseci ne mogu razmaziti, ali ovi moji popadase od smeha kad vide kako mali trazi da se nosi, a ja setam li setam. Majke mi, ponekad mi se cini da glumi grceve samo da bih ga podigla. Kako ga dignem grcevi prestanu- otkrila sam lek protiv grcevauser posted image !
Kad ga stavim u onu lezaljku (ja je zovem NUNALICA) vrlo kratko lezi mirno, a onda pocinje izdizanje, podizanje guze i ledja- izvijanje u luku, plac, dok god ga ne podignem. E onda ga setam tamo vamo, a on kako udjemo u drugu prostoriju pocinjeda vice "U-U-U-U".user posted image  user posted image  user posted image



e ovo moram da potpisem..jos nije veliki toliko da vice u-u-u ali cim je na meni NEMA grceva...sve sam mislila isto., ali kontam, da na nama, mamam oni imaju najvecu sigurnost i jednostavno tada restaju sve njihove mukice

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 13:46:16   
Anoniman
evo ja sam danas pratila:

- probudila se, presvukla sam je,pricala joj oko pola sata
- u ljuljasci oko 45 minuta
- nosim je 15 minuta
- stavim u krevetac gde se igra sama oko 15 minuta i spava 20 minuta
- onda je nosim opet 15 minuta
- danas sam je uzela i pustila na laptopu crtani PEPA PRASE i blenula je u lap top 15 minuta netremice..nisam verovala..
nakon toga sam je spustila u krevetac i eno je leži...

zaključak-moram da kombinujem i jedno i drugo i treće--smori se dete


(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 13:48:22   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 13:52:19   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

zaključak-moram da kombinujem i jedno i drugo i treće--smori se dete



To ti kažem user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 13:54:00   
Anoniman
da, alexx ti si mi to rekla,znam da je neko rekao da se beba smori..
tashke, je l to anica dobra???
meni je do sada najlepsi onaj tvoj avatar gde su mama i decak...oni nacrtani,secas se?
off topic, evo idem da se samokaznim

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 13:56:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

da, alexx ti si mi to rekla,znam da je neko rekao da se beba smori..
tashke, je l to anica dobra???
meni je do sada najlepsi onaj tvoj avatar gde su mama i decak...oni nacrtani,secas se?
off topic, evo idem da se samokaznim



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da, Anica Dobra... ona je meni lepa kao lutka. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Imam taj nacrtani u kompu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 14:04:51   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI

da, alexx ti si mi to rekla,znam da je neko rekao da se beba smori..


Ma nije bila poenta da se ja pohvalim kako sam ti to rekla, nego mi je drago što si ipak skontala da se nije navikla na nosanje user posted image
Ma žene, nosajte ih, nećete moći kad budu imali 10 kila, a tada ćete hteti (kao npr. ja)


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 14:08:50   
Anoniman
u bre, pa nisam ni mislila da si ti to rekla da si onda rekla da bi se pohvalila...
(what???ma razumes.,..)
mada sto i da se ne pohvalis?

nego razmisljam: "neko mi je rekao da se beba smori ali zaboravih ko je..pade mi ti na pamet ali nisam bila sigurna"

nije meni tesko da je nosim jer ja uzivam...ljubim je, mazim, igram sa njom...
ali onda moja svekrva kenja:
"opa, lepo te mama naucila"
samo zato sto tea nece da lezi kad se njoj digne...(morala sam ovim recnikom pec pec)

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 14:52:08   
Grejs
I moj bebac se ponekad smori-pocne da kenka od nosenja onda ga samo spustim i zaspi kao top,Oti ja nosim dete i kada treba i kada ne treba jer mi je lepo da mi bude u narucju a sto se tice tvoje svekrve pa koga ces da ljubis mazis i nosis nego Teu jer ja smatram da paznje i ljubavi nikada nije previse a deca brzo odrastu i vise to ne mozemo da radimo. Zato smo mame da hranimo decu ljubavlju i paznjom, a da je drugacije babe bi radjale decuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 18:49:47   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Unica

IZVORNA PORUKA: cicko

I ja sam cula, a bogami i procitala da se bebe u prvih 6 meseci ne mogu razmaziti, ali ovi moji popadase od smeha kad vide kako mali trazi da se nosi, a ja setam li setam. Majke mi, ponekad mi se cini da glumi grceve samo da bih ga podigla. Kako ga dignem grcevi prestanu- otkrila sam lek protiv grcevauser posted image !
Kad ga stavim u onu lezaljku (ja je zovem NUNALICA) vrlo kratko lezi mirno, a onda pocinje izdizanje, podizanje guze i ledja- izvijanje u luku, plac, dok god ga ne podignem. E onda ga setam tamo vamo, a on kako udjemo u drugu prostoriju pocinjeda vice "U-U-U-U".user posted image  user posted image  user posted image



ovo potpisujem. nisam ni sigurna da vise ima grceve mada prdi kao luda. ali ja kao verujem kad mi kaze pedijatar da nekoj deci treba vise paznje, mazenja, itd. racunam ako je razmazim ipak imam samo nju pa nije strasno. muka je da imam jos jedno a ona hoce samo na ruke.



Definitivno, potpisujem ovo!!! Znači, nisam jedina koja je ovo pomislila. A osećala sam se grozno zbog toga...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 19:56:53   
Anck Su Nmaun
Neverujem nesto da se do 6 meseca ne mogu razmaiti user posted image
Ja moju bebanu ne nosam i nedam da je drugi puno nosaju, sem kad su grcevi na snazi...
ali mi se cesto ucini da se malo meskolji i kad ih nema jer cim je uzmem ona se smiri... folirant mali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 20:36:09   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: OTI


nije meni tesko da je nosim jer ja uzivam...ljubim je, mazim, igram sa njom...
ali onda moja svekrva kenja:
"opa, lepo te mama naucila"
samo zato sto tea nece da lezi kad se njoj digne...(morala sam ovim recnikom pec pec)



ma pustte i mame i svekrve.

Meni su prvo rekli -Nemoj da ga navikneš "Na ruke"
A kad god bi i sveki i keva došli podizali bi ga na prvi zvuk koji ispusti.
Samo da ih čuješ "Pile bakino-Sad će baka da nuna, da mazi, da smiri itd.
MA MEMOJ
A ja kao ne želim da se mazim sa svojim detetom.

Svi su pametni kad treba da se kaže
Nemoj da ga nosaš,
nemoj da spava pored tebe,
nemoj da skačeš na svaki zvuk
Ili MORAŠ ga naučiti......

MA NEMOJ

Nosam ga , spava pored mene, ponekad mi se čini da sam pogrešila, ali u većini slučajeva uživam u tome,
jer još mala ću početi da radim i neću imati vremena da se toliko mazim sa njim.
I kad počne da trči i da se igra sa drugom decom neće mu mama biti zanimljiva.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nosanje bebe
2.6.2010 23:24:16   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Neverujem nesto da se do 6 meseca ne mogu razmaiti user posted image
Ja moju bebanu ne nosam i nedam da je drugi puno nosaju, sem kad su grcevi na snazi...
ali mi se cesto ucini da se malo meskolji i kad ih nema jer cim je uzmem ona se smiri... folirant mali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ma ko je ovo rekao taj nema pojma!

Moja Una je sa nekih 20-ak dana plakala cim je spustim.Samo moja kicma zna kako mi je.Sreca pa nije neka debeljuskasta beba...

I dalje je nosim,malo manje nego ranije jer sad puzi i stoji ali ostatak vremena provede uglavnom kod mene u narucju.Retko se desava da se sama zaigra a i kad se to desi nakon par minuta eto je,dopuze do mene i penje mi se uz noguuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nosanje bebe
3.6.2010 18:19:14   
engimengi
Nosam ga , spava pored mene, ponekad mi se čini da sam pogrešila, ali u većini slučajeva uživam u tome,
jer još mala ću početi da radim i neću imati vremena da se toliko mazim sa njim.
I kad počne da trči i da se igra sa drugom decom neće mu mama biti zanimljiva.


I ja ovako isto i nosam i spavam sa njima i sve x2,nekad mislim da gresim al sta cu cekala sam ih 9 god ne mogu da ih ne nosam!!
user posted image

Ovako obicno zavrsi moje nosanje!!user posted image


_____________________________

Mnogo ih volim!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here