|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Novi grip AH1N1
26.7.2009 19:19:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77


A shvatila sam i da tvoj tata misli da je ozbiljno jer si napisala sledece :"Naime, kada sam to tati rekla, i navela ono vakcinisanje trudnica i dece od 5god, on se nije ni pomerio iz stolice u kojoj je ležao zavaljen na suncu, i rekao je "Gluposti! Šta prave halabuku od obične gripe? Neko samo hoće da se obogati. Jesi ti upisala Luku u zabavište?" (Luka ima 3 god, znači, ne podleže prioritetima vakcinisanja - mislim da to dovoljno govori o njegovom mišljenju o ovom virusu). "




Pa da misli da je ozbiljno, valjda ne bi predlagao da dete upišem u vrtić... user posted image




(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Novi grip AH1N1
31.7.2009 8:44:42   
Anoniman
ŽELIM DA PRESTANU DA NAS MALTRETIRAJU!!!!

Mirjana i Marko planirali su letovanje u Grčku. Uplatili su aranžman za kraj juna, ali su počeli da strahuju od svinjskog gripa i odustali od putovanja. I sigurno nisu jedini. Mnoge je uhvatila blaga panika u vezi s mogućom zarazom na letovanju. Šta ako nas grip uhvati u hotelu, kome da se obratimo, kakvu pomoć možemo da očekujemo… nedoumice su onih koji bi da krenu na neku od popularnih destinacija na Mediteranu.
- Neki prijatelji kada su čuli da putujemo u Grčku stavili su nam do znanja da kada se vratimo neće hteti da nas ljube! Takvi komentari i situacija u našoj zemlji primorali su nas da odustanemo od puta. Sad smo zbunjeni. Nit znamo da li sada da odemo negde, a pitanje je i kuda - zbunjeno priča Mirjana.
Većina ljudi je s pravom nesigurna jer više nijedna turistička destinacija nije sigurna kada je u pitanju novi grip. U Grčkoj, Turskoj, Egiptu i Tunisu, gde najčešće naši ljudi provode odmor, epidemiološka situacija je slična kao i kod nas: nepoznata je i ima tendenciju ka pogoršanju. I u tim zemljama je broj obolelih prešao 100, tako da se stanje više ne prati dnevno. Međutim, Evropski centar za kontrolu bolesti saopštio je da će se tokom avgusta u Grčkoj broj obolelih povećati!
Zbog toga se osobama koje borave u zemljama u kojima ima slučajeva obolevanja od  novog virusa gripa A H1N1 preporučuje da prate i sprovode uputstva i mere zdravstvenih vlasti tih država, napominje dr Predrag Kon, predsednik Radne grupe za pandemiju.
- Svakome ko dobije povišenu temperaturu iznad 38 stepeni, respiratorne tegobe, a boravi u zemlji u kojoj je registrovan virus, najpametnije je da se javi lekaru - kaže dr Kon za „Blic”.
Treba znati da turisti u većini slučajeva sami plaćaju troškove lečenja, a ukoliko imaju putno zdravstveno osiguranje, novac mogu da refundiraju po povratku.
...
Detaljnije: Blic

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Novi grip AH1N1
1.8.2009 8:08:57   
mamanp
Deca loše podnose "tamiflu"




Subota, 1. avgust 2009. 01:02

Lek "tamiflu" koji se uspešno koristi i protiv gripa H1N1, izazavao je nuspojave kod dece. "Dejli Mejl" piše da su deca osećala bolove u trbuhu, da su imali dijareju, povraćanje i noćne more. Problemi sa koncentracijom javljaju se nakon prestanka uzimanja leka.

Naučnici upozoravaju i na činjenicu da su deca, koja su uzimal a"tamiflu", imala lošije rezultate u školi, pre svega zbog sporijeg rešavanja zadataka iz matematike.

Ovakvi rezultati istraživanja zabrinjavaju roditelje, a u Japanu se savetuje lekarima da "tamiflu" ne prepisuju deci i mladima do 19 godina starosti.

Istraživanje je obavjeno u tri londonske škole, a pokazalo je da čak 53 odsto učenika koji su uzimali "tamiflu" imalo nuspojave. Kod 29 odsto pojavila se mučnina, bol u trbuhu kod 20, dok je probleme u spavanju imalo 12 odsto testiranih.

U drugoj istraživanju u jednoj srednjoj školi u Engleskoj, nuspojave su se pojavile kod 51 odsto učenika. Njih 31 izjavilo je da se oseća bolesno, na glavobolju se žalilo 24, dok je 21 odsto učenika reklo da ima bolove u stomaku.

Izvor: MONDO


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Novi grip AH1N1
1.8.2009 8:50:24   
Anoniman
I mene je uvek boleo stomak i glava kada idem u školu! user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Novi grip AH1N1
1.8.2009 9:01:35   
mamanp
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Mene nije.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Novi grip AH1N1
1.8.2009 22:30:57   
mihi


Tako i moj Luka od 1. razreda glava i stomak kad ide u skolu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Novi grip AH1N1
15.8.2009 17:08:25   
AGabriel
Slučajno zalutah, tražeći informacije o h1n1. Vidim zabrinutost, a kako i nebi, pored tolike propagande...no kad su nam deca u pitanju, bilo mala ili malo veća, uvek smo u panici. Moja kćer je juće ispoljila simptome neke viroze, a pošto sve liče jedna na drugu, nismo mogli a da ne pomislimo i na ovaj virus, zvala sam infektologa, kulturan čovek, lepo i diskretno mi objasni da nije baš tako kako se servira, no, ako ne bude dobro, da, ipak, dođemo(to bih svakako i učinila).Onda uhvatim da kopam po netu, da se bolje informišem o inkubacuji, simptomima, lekovima, jer ako je h1n1, bolje da znam šta da radim.I pronađem ovo: http://www.ivonazivkovic.net/virusi-drugi-deo.html. Šta vi mislite o svemu?


< Poruku je uredio guppy RR -- 15.8.2009 17:41:57 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Novi grip AH1N1
15.8.2009 20:35:41   
mihi
Tekst je po meni prilično šarlatanski napisan.

(odgovor članu AGabriel)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Novi grip AH1N1
15.8.2009 20:50:17   
The Pulse
da li se zna nesto o polasku u skolu, tj. da li ce se krenuti 1. sptembra posto je bilo price da  da zatvore skole....

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Novi grip AH1N1
15.8.2009 21:02:25   
Leki 77
Moram reci da duuuugo vremena nisam procitala vece gluposti, a daleko sam od toga da prihvatam zdravo za gotovo pojedine vakcine (sto Mihi dobro znauser posted image ). Mislim da je tekst toliko besmislen da nemam neki pametniji komentar.

(odgovor članu AGabriel)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Novi grip AH1N1
15.8.2009 21:08:01   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: The Pulse

da li se zna nesto o polasku u skolu, tj. da li ce se krenuti 1. sptembra posto je bilo price da  da zatvore skole....


Ovo kao da pita neki skolaracuser posted image  Ne deluje mi realno da ce za tri nedelje izbiti epidemija te da ce nadlezni zatvoriti i skole. Zapravo, ne ocekujem tako nesto pre oktobra-novembra u "najoptimisticnijem" mogucem slucaju. Takodje verujem da ce se odlucivati na lokalnom nivou, jer kao sto je nedavno izjavio dr Kon, nema potrebe zatvarati skole u mestima u kojima ne besni epidemija (ako ih bude, naravno). Realno, 1.09. se nece krenuti u skolu samo ako prosvetari odluce da strajkujuuser posted image

(odgovor članu The Pulse)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Novi grip AH1N1
15.8.2009 21:47:20   
AGabriel
Mislim da je pokušaj predviđanja broja obolelih čista besmislica, nije to setva, pa da imamo rod, ako nije...a nijednu manifestaciju po principu "hleba i igara" nismo zaobišli. Danas, na pitanje, ima li u našem gradu prijavljenih slučajeva h1n1, epidemiolog mi reče da ministarsvo zdravlja ne dopušta da mi on da tu informaciju. 

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Novi grip AH1N1
15.8.2009 21:52:00   
božana
Ja ne verujem da će biti epidemije.Ma hoće bre da zarade na vakcinama.

(odgovor članu AGabriel)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Novi grip AH1N1
16.8.2009 8:58:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: The Pulse

da li se zna nesto o polasku u skolu, tj. da li ce se krenuti 1. sptembra posto je bilo price da  da zatvore skole....


Kreće se 31.8. (znam za gimnazije, jer moj brat kreće).


(odgovor članu The Pulse)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Novi grip AH1N1
17.8.2009 23:51:48   
The Pulse
hvala punouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Novi grip AH1N1
22.8.2009 13:11:24   
AGabriel
evo novosti, ministar zdravlja promenio mišljenje, sad se umesto u septembru epidemija očekuje u januaru, bravo ministreuser posted image , možda pomerite i za mart, da ne propadne sezona skijanja na kop-u.

(odgovor članu The Pulse)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Novi grip AH1N1
22.8.2009 21:53:40   
Zlatna ribica
Meni je uzasna frka od najava gripa na jesen. Tad treba da se porodim, plus redovne kontrolice u domu zdravlja na svakih mesec dana - ako grip bude u jeku, tesko da cemo ga izbeci. Bas se sekiram...

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu AGabriel)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Novi grip AH1N1
23.8.2009 0:08:08   
AGabriel
Verujem da se plašiš, ali gledaj da izbegavaš blizinu drugih dok si u porodilištu, a kod kuće naredi da svi nose maske ako hoće bliže bebi, nosi i ti, suprug isto. Ja se i dan danas kajem što davnih godina, kad mi je kćer bila majuško, nisam tako postupila, a tada nije bilo ovog gripa, ali je bilo hiljadu drugih, stalno sebe krivim, jer, mada nije 100% dijagnostikovano, postoje indicije da je kao beba imala bakterijsku(streptokoknu) upalu srčanih zalistaka, od glupih krajnika se spustilo(operisali smo ih kad je imala 2 godine)...pa danas ima stenozu aorte, jer sve nije otkriveno na vreme itd. Ovo nije tako uobičajeno, niti se dešava često, ali jednostavno ih treba čuvati, mali su i oni su nam sve na svetu. Jednom će imati i grip, ili više puta i boginjice i kijavice, ali nek ojača prvo. Beba je maji dečko ili princezica? 

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Novi grip AH1N1
23.8.2009 16:25:31   
Zlatna ribica
IZVORNA PORUKA: AGabriel

Verujem da se plašiš, ali gledaj da izbegavaš blizinu drugih dok si u porodilištu, a kod kuće naredi da svi nose maske ako hoće bliže bebi, nosi i ti, suprug isto. Ja se i dan danas kajem što davnih godina, kad mi je kćer bila majuško, nisam tako postupila, a tada nije bilo ovog gripa, ali je bilo hiljadu drugih, stalno sebe krivim, jer, mada nije 100% dijagnostikovano, postoje indicije da je kao beba imala bakterijsku(streptokoknu) upalu srčanih zalistaka, od glupih krajnika se spustilo(operisali smo ih kad je imala 2 godine)...pa danas ima stenozu aorte, jer sve nije otkriveno na vreme itd. Ovo nije tako uobičajeno, niti se dešava često, ali jednostavno ih treba čuvati, mali su i oni su nam sve na svetu. Jednom će imati i grip, ili više puta i boginjice i kijavice, ali nek ojača prvo. Beba je maji dečko ili princezica? 


Moj sin ima godinu dana, a ovo zgebe sto treba da se rodi je takodje deckonja. Frka mi je za oba deteta, i ovo starije, i ovo koje tek treba da se rodi.

_____________________________

Moj lavic 6.08.2008.g.

(odgovor članu AGabriel)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Novi grip AH1N1
27.8.2009 13:05:19   
mamanp
Jedan clanak za naseg Vuckauser posted image user posted image


Otrov za pacove u lažnom leku tamiflu!?




Cetvrtak, 27. avgust 2009. 11:51


Lažni lek protiv gripa N1H1 koji je putem internet prodaje već dospeo na tržiste BiH, najverovatnije sadrži otrov za miševe,upozoravaju iz Britanskog kraljevskog farmaceutskog društva piše "Press RS".

Naime, iz straha od eventualne pojave novog talasa virusa H1N1, koji se predviđa na jesen ove godine, uspaničeni građani BiH ne biraju sredstva da nabave zalihe "tamiflua", plašeći se da će zbog povećanja obolelih doći do nestašice ovog leka. Iz tog razloga, prema pisanju "Pressa RS", masovno ga kupuju preko interneta, pošto se lek legalno može nabaviti samo uz lekarski recept.

U Britanskom kraljevskom farmaceutskom društvu pribojavaju se da lažni "tamiflu", koji je doslovno preplavio celo svetsko tržište, u sebi sadrži šećer i manje doze nekih drugih lekova, ali ni pojava otrova za pacove nije neubičajen sastojak u lažnim lekovima.

Britanski farmaceuti upozoravaju da se više od dva miliona ljudi u svetu našlo na meti nesvesnih prodavaca lažnog "tamiflua.”

U Ministarstvu bezbednosti BiH potvrdili su da mnoge kriminalne organizacije i pojedinci već uveliko koriste pojavu gripa, ilegalno prodajući lažne lekove za čiju ispravnost, kako kažu, ne nude apsolutnu nikakvu garanciju.

"U BiH se već pojavilo na stotine novih internet stranica na kojima ilegelne apoteke nude lekove bez licenci. Apelujemo na građane BiH da elektronsku poštu koja sadrži linkove za internet stranice sa "tamifluom" tretiraju veoma ozbiljno. Ukoliko žele dodatne informacije o gripumogu ih naći na internet stranici Svetske zdravstvene organizacije, a mogu da se obrate i domaćim zdravstvenim institucijama", kažu u Ministarstvu bezbednosti BiH.

U Ministarstvu unutrašnjih poslova RS kažu da su upoznati sa pojavom internet prodaje "tamiflua" i da se, u principu, radi o lažnim internet stranicama.

MUP RS radi na otkrivanju pravih adresa sa kojih takve stranice potiču, s obzirom na to da su one, zahvaljujući visokoj tehnologiji, profesionalno dobro zaštićenje. Prilikom dosadadšnjih provera, utvrđeno je da one potiču iz dalekih zemalja Južne Amerike i Azije. U slučaju preciznog otkrivanja autetntičnih adresa, pristupa se identifikaciji njihovih stvarnih vlasnika", kažu u MUP-u RS.

Direktor agencije za lekove i medicinska sredstva BiH Nataša Grubiša kaže da je zapanjena mogućnošću da građani "tamiflu" nabavljaju preko interneta.

"Agencija na to ne može uticati, alije šokantna i sama pomisao da ljudi, iz straha od novog talasa svinsjkog gripa, pokušavaju na sve načine da dođu do "tamiflua". Reč je, naime, o lijeku koji se dobija isključivo na recept i iz tog razloga se moraju preduzeti svi koraci da se lažni "tamiflu" povuče iz internet prodaje. Takođe, poznato je da ovakvi lijekovi u najvećem broju slučajeva ne sadrže aktivne supstance, nego neke daleko jeftinije i neefikasnije materije. Odmah ćemo na našu internet stranicu staviti obaveštenje, u kojem ćemo građane RS pozvati da ni u kom slučaju ne posedaju na ponude sajtova koji nude "tamiflu"", kaže Grubiša i ističe da je ovaj problem u direktnoj nadležnosti Ministarstva zdravlja RS.


Izvor: (MONDO)


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Zlatna ribica)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:00:55   
Verus
Hajde help me bilo ko......ovde ( u SAD) se daje prioritet trudnicama, a jos veci onima koje rade u zdravstvu.....DA LI DA PRIMIM VAKCINU???  Nisam pametna....bojim se da se razbolim, a i brinem se sto je vakcina tako "nova" iako tvrde da je prave na isti nacin....naravno vakcina "sprej u nos" je zabranjna za trudnice, ali uskoro daju ovu redovnu....sta se prica kod nas?  Joj kako ne verujem ni jednoj vladi pa to ti je!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:02:17   
Anoniman
Nisam pametna kako da te savetujem. Ne mogu da verujem da te ne šalju na bolovanje. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:03:56   
Verus
Joj Tasho moja kakvo crno bolovanje......ja radim na 6 spratu, porodjajne sale na 3, ima samo da cekam da mi pukne vodenjak, pa da lepo odsetam do dole na porodjaj.  Strasno.  Nemam reci, jel mi verujes da mi doslo da dam otkaz i dodjem u NS???
Brine me jer od jedne sto radi ovde sin sada ima svinjsku gripu, a ona krava kaslje i UVEK dolazi na posao kada je bolesna! grrrrr

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:04:10   
guppy RR
Nemam pojma šta da ti kažem Verus... jer malo razmisli kakve su posledice ako se razboliš od gripe... da li si u grupi koja ima velik rizik od nekih težih posledica? ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Novi grip AH1N1
10.10.2009 22:05:12   
Anoniman
Ma užas! Ne znam draga, nosi masku na licu stalno. Jel smeš to? Pitaj ginekologa dal da primiš vakcinu?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here