|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako kazniti dete?
22.7.2011 10:35:32   
Jeca*
srckovići user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako kazniti dete?
24.8.2011 9:25:51   
Anoniman
Nedelja 15h-ustao nakon popodnevnog odmora, od doručka u 8h nije ništa jeo, ZNAM da je 200% gladan, ručak ga čeka na stolu, ali neeeee... On će da gleda Nodu! E nećeš ga vala. Lepo ugasila TV i ostavila mu samo jednu opciju na raspolaganju-kuhinja i ručak. Reakcija: urlanje u trajanju od čitavih sat i po user posted image praćeno histeričnim bacanjem, vrištanjem, zacenjivanjem, kočenjem, bacanjem stvari.... Ja samo izlazila iz prostorije kad on uđe (a u sebi sam se pitala-Bože dokle više!?) i ignore do kraja... Raspala sam se, ali rezultat je bio taj da sam ga na neku prevaru sela u krilo i počela da ga hranim. Pojeo je pun tanjir supe, tanjir musake i jedan kolač user posted image Dakle, bio je stvarno jako gladan, samo se inatio!
Juče, dakle utorak 20h-vreme večere, i opet ista scena. Neće njam-njam, hoće NOdu! Ja opet sve isto... Drao se nekih 15 minuta i kad se prvi put onako dobro zadihao i malo smirio (verovatno da skupi snagu za novi napad user posted image ) ja sela pored njega i rekla: hajde lepo večeramo, pa onda slušamo muziku i gledamo Nodija, je l' tako?! I kaže on kroz suze i jecaj: tako... Hoćeš da te mama vodi da večeraš? Opet: tako... user posted image I mi otišli da večeramo...
Naravoučenije: sigurno će još mnogo puta pokušati isto, ali bitno je ne popustiti, a vreme histerije se evo već bitno skratilo, sa 90 na 15 minuta user posted image I lepo ga "ucenim" onim što hoće, ako on uradi ono što mama hoće user posted image Ipak mislim da je bitnije da jede nego da bulji u ekran

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako kazniti dete?
24.8.2011 9:51:48   
Snelle
Nina, a hoće li da jede dok gleda Nodija? Meni je to najjednostavnija opcija za hranjenje, jer u suprtonom moram da trčim po kući, dvorištu za L i da joj pri trčanju ubacujem hranu u usta user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako kazniti dete?
24.8.2011 9:57:57   
Anoniman
Iskreno, ne dam mu. Svi jedemo u kuhinji (dakle ni muž ni ja ne jedemo u dnevnoj pred TV-om ili računarom), od prvog dana na kašiku hranim ga u kuhinji, i to je sad neki njegov hir koji on pokušava da progura. Ni kod moje mame ni kod svekrve, a ni kod te žene što ga čuva ne jede pred televizorom, tako da uopšte neću da mu nudim tu opciju. Jedeš, pa se igraš dalje ili gledaš tv ili ideš napolje. To je inače novo, i povremeno (recimo doručkuje i užina bez problema, ručak se nećka, večeru urla) 

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako kazniti dete?
24.8.2011 10:01:48   
JMPM
Nina, deca nam imaju gotovo identicne reakcije! Citam i ne verujem! Kod nas hranjenje nikako ne pali, sve tako slatko kaze da mislis da ce pojesti 5 tanjira ili komada toga necega i nista...samo kaze i to je to. Repertoar za hranu isti. Mada mozda kada bih mu dala da jede, mozda bi i jeo user posted image . Ne gleda crtane, vise voli knjige, ali kad mu nesto ne dam tu je odma rezanje, vriska, bacanje na pod... ne uvek, ne mogu reci, ali bas cesto to radi. Imam obicaj da ga ignorisem dugo, onda mi se zalepi za nogu da ga uzmem i ljubi me i govori mamiceeeee iz''iniiiiiiiii...i gde da se ne istopis! Pre par dana je gurao autic kod mm u tanjir sa supom. Kaze mm, prekini S, jednom, drugi put. On nastavlja sa sve kezom na faci. Kaze mm Stefane brojim do tri! Jedan! A stefan nastavlja dvaaaa user posted image . Morali smo da se suzdrzimo od smeha, ali se on okrenuo u stranu, stavio rukicu na usta i smeje se user posted image . Sta tada raditi user posted image ?
Zaboravih reci da se u zadnje vreme plasi necega. Ode u hodnik i dotrci nazad i kaze da se uplasio. Kad pitam ko te uplasio kaze-cika...

< Poruku je uredio JMPM -- 24.8.2011 10:03:53 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako kazniti dete?
24.8.2011 10:02:18   
Snelle
Ja ne znam kakva je kod tebe situacija, ali moja L npr mnogo više sluša moje roditelje koji je čuvaju dok smo mi na poslu nego mene i mm, iako sam ja strožija, znam i da viknem, a moji roditelji joj mnogo više dozvoljavaju...Mama ponekad kad vidi kako besni kod mene i mm kaže: "Ona kod nas nikad nije takva" user posted image  Pa u čemu je onda fora, ako kod mene ne može baš sve što naumi?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako kazniti dete?
24.8.2011 10:10:12   
Anoniman
Snelle, i meni ova žena što ga čuva stalno govori kako nikakav problem nemaju sa njim. Ekstra ih sluša, moju mamu isto, ali svekrvu vrti oko malog prsta jer je video da može user posted image A ubedljivo je najgori sa nama dvoma, a od nas bude i kažnjen i dobije po turu, a eto...

JMPM, user posted image I mi se često zasmejemo kad ne treba... mihajlo je inače mali ždera, obožava da klopa, nego je sad nastupila faza "sve-je-bitnije-od-hrane" i moram da zauzdam situaciju dok još mogu user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 12:16:34   
Anoniman
Evo jednog članka user posted image Mislim da sam na dobrom putu, ali teško je jaaaaakkkkkkkkkoooooooooo! user posted image

KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 12:22:11   
Verus
aaaaa pa mali je on za to!  skontala sam da nasilje osobito u ovom uzrastu ne pomaze: interesatno jer sam sinoc zatrazila pomoc od Lu kako da se nosim sa Helenom.  Osobito ako povisim ton, ma kakvi jos gore...samo ako trazim da me pogleda i kazem joj da ne sme ili joj odvrati paznju.  Inace, ako je uhvati histeirja (bacanje na pod, vristanje, bacanje stvari) okrenem se i odem pustim je da odvristi i shvati da tako nikad nece dobiti paznju...a mene zna da moze da levati pa to i cini, majku joj user posted image

IZVORNA PORUKA: n i n a

Snelle, i meni ova žena što ga čuva stalno govori kako nikakav problem nemaju sa njim. Ekstra ih sluša, moju mamu isto, ali svekrvu vrti oko malog prsta jer je video da može user posted image A ubedljivo je najgori sa nama dvoma, a od nas bude i kažnjen i dobije po turu, a eto...

JMPM, user posted image I mi se često zasmejemo kad ne treba... mihajlo je inače mali ždera, obožava da klopa, nego je sad nastupila faza "sve-je-bitnije-od-hrane" i moram da zauzdam situaciju dok još mogu user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 12:28:15   
Verus
Ja ovo radim vec neko vreme, ranije nisam, ali posto lose jede, odlucila sam da je za sada bitnije da jede nego da joj tako maloj insistiram na tome da jedemo zajedno..mislim, jedemo zajedno ali laptop tu stoji....sta sad da radim, kad bude dovoljn ovelika da razume i da joj objasnim sve, onda cu ukinuti, za sada...user posted image
IZVORNA PORUKA: Snelle

Nina, a hoće li da jede dok gleda Nodija? Meni je to najjednostavnija opcija za hranjenje, jer u suprtonom moram da trčim po kući, dvorištu za L i da joj pri trčanju ubacujem hranu u usta user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 12:29:30   
Anoniman
JOj Verus kad mi se baci na pešačkom prelazu, istresem ga iz gaća!!! Pisala sam već na sto i jednoj temi -nekad mi je, iako krajnja, to jedina solucija user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 12:33:32   
Verus
Joj onda razumem....sramota me reci ali i meni dodje tako da je slatko lupim po guzi ali se suzdrzim, mala je jos i nece razumeti, ma, dovoljno velika kad samo podignem ton ona iskrivi bradu kao da ce da place i pruza mi rukice.  user posted image je to mali, zna kako da mi vuce strune!  A bas zelim da budem autoritetuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 12:47:52   
minavb
Ne vidim svrhu kažnjavanja u ovom uzrastu. Mali su da bi razumeli. To što ne sme da uzima sklonim, on naravno počne da se baca i šizi, ja mu tiho kažem nešto i sklonim se, uglavnom ignorišem šizu. Kad poraste, već ću smisliti neku kaznu. Znam samo da ću izbegavati sistem sa ucenama. Moja sestričina to jako dobro koristi da manipuliše roditeljima.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 13:12:25   
Anck Su Nmaun
Neznam kako bih,  ja je viknem al kad viknem jace  pocne da place i  da me grli pa mi bude zao, a znam dosta mama koje znaju da opuste i ruku po malo user posted image neznam ja  ne bih mogla.

Citala sam da je jedno od resenja da posaljete dete u sobu za kaznu, meni toi nesto ne zvuci bas okuser posted image

IZVORNA PORUKA: Verus RR
A bas zelim da budem autoritet


Hehhehe Me too

Al onda napravi takvu facu da bih joj sve oprostila...a znam da to ne valja, razmazicu je


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 27.10.2011 13:14:27 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 14:11:22   
Lu
IZVORNA PORUKA: n i n a

Evo jednog članka user posted image Mislim da sam na dobrom putu, ali teško je jaaaaakkkkkkkkkoooooooooo! user posted image

KLIK


Meni se sviđa članak.
Bijes ne treba uzvraćati bijesom!
Kao što često čujemo ovdje "nisu sva djeca ista" to dokazuje da nisu ni svi roditelji isti, jel tako?
Znači sve zavisi od nas kako se nosimo sa time i kako to na kraju rješavamouser posted image
Niko od nas nema potpunO ista očekivanja od svog djeteta, svako želi da svoje dijete odgaja po svojim životnim načelima i uči ga onim vrijednostima za koje smatra da su vrijedne.
Zato, niko nikome ne može dati "recept" odgajanja, bitno je da imate cilj u glavi i da ste DOSLJEDNIuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 14:52:47   
Verus

IZVORNA PORUKA: Verus RR

...ili uvek kazem "pogledaj mamu" i kad me u oci pogleda i kazem joj da ne sme, nekad pocne da se smeje, i kako bih vam rekla, kao da joj bude neprijatno, ili da je sramota sta je uradila...


To je touser posted image
Što bi rekli, manje je više!

< Poruku je uredio Lu RR -- 27.10.2011 14:58:21 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 15:01:39   
Lu
Ups šta ja uradi user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 15:02:43   
*Alexx*
Pričao mm sa jednim psihologom koji je rekao - batine nikako, osim u iznimnom slučaju kad dete izleti na ulicu, ili uradi nešto što je opasno po njegov život. I to ne batine u smislu batinjanja, već šljap po dupetu da bi se dete prenulo i prestalo to da radi u tom trenutku.
Nama Andrej sad pravi scene, izmišlja, "njari se", ali znam da je to faza. To je njegov revolt prema nama kojim iskazuje da se ljuti što ga šaljemo u vrtić. Isto tako je bilo i kad sam ja počela da radim, pa je počela da ga čuva dadilja. Bude divan sa njom, ali sa nama ume da bude prilično divalj.
I uzmite u obzir da je histerija nešto normalno za uzrast od 1-3 godine, naročito u uzrastu 2-3 godine. Ne vladaju emocijama, a hteli bi svašta.

< Poruku je uredio *Alexx* -- 27.10.2011 15:03:31 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 15:11:53   
Verus
user posted image  bitno je da pise sta treba!
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ups šta ja uradi user posted image


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 15:15:17   
Verus
Alexx, ja svaki dan kad dodjem da je pokupim u vrtic, oko 16h, spijuniram kroz vrata (svaka 'soba' ima staklo do pola, pa drvo, i ja skiljim tuuser posted image ), jedan dan, lepo sede njih 6, koliko ih je u grupi, a vaspitacica sedi na stolici i cita im knjige, pokazuje slike, prica, a oni lepo sede na podu.  Helena kao da je 1 razred osnovne skole, mirno sedi, smesi se pokazuje prstom, i tako svi oni.  Kazem ja toj zeni, da mi kuci nikad tako ne bi, ma jedva mi mirno sedi uvece da joj pricu procitam pred spavanje....a ona kaze "A Helena je uvek jako dobra".  A ja na dupe da padnem.  Eto, cak i kad uporedim sebe i muza, sa njim je puno bolja, a mene, levati kako stigne.  Al dobro, bicu dosledna u tim malim "kaznama" tipa ignorisanja, ili, skretanja paznje, i trudim se da je uvek prvo umirim u tom ludilu, i kao sto sam napisala, da uspostavim kontakt ocima pre nego sto joj kazem da se ne sme...pa polako.... Samo sam htela da konsultujem druge da vidim gresim li, ili da vidim ima li jos "caka" za koje ne znam...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 15:25:36   
*Alexx*
Ma Verus, isto i Andrej user posted image A primetila sam da je uvek bolji kad je samo jedan roditelj s njim. Kad smo oboje tu, onda krene da izvoljeva. Mnogo mi je smešno - kad ja kažem da nešto ne može, on onda ide kod mm, i proba to isto kod njega.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 16:03:41   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: n i n a

.... od prvog dana na kašiku hranim ga u kuhinji, i to je sad neki njegov hir koji on pokušava da progura. Ni kod moje mame ni kod svekrve, a ni kod te žene što ga čuva ne jede pred televizorom, tako da uopšte neću da mu nudim tu opciju. Jedeš, pa se igraš dalje ili gledaš tv ili ideš napolje.

A zašto?
Ja čitav život jedem u dnevnoj ili kod mojih, najčešće u svojoj sobi. Zašto je to loše? I moja kuma insistira na tome, ali mi nije jasno zašto. Nikada ne jedemo zajedno, osim eventualno vikendom za doručkom. Jede svako kad mu se jede.
No da se vratim na pitanje-zašto ne valja da dete jede gledajući crtaće?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 16:08:19   
Verus
Dobro, ja verujem da mali ne treba dugo i puno da gledaju TV>  Uvek je bolje da slazu kocke, crtaju ili da se igraju sa mamom i tatom ili drugom decom, mislim da je zdravije za njihov um.  E sad, cim budu malo stariji, ja verujem u to da porodica treba da jede zajedno, da prica o proteklom danu i sl.  Ja sam tako odrasla, i to su lepi, intimni zajednicki trenuci....Al to je vec za drugu temu...

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 16:18:30   
Leki 77
Ok. Ako je zbog toga, onda ok. Mi prosto nemamo tu mogućnost i kada bismo hteli. Optimalno ja dolazim sa posla u 17h i odmah jedem jer sam gladna. Suprug optimalno dolazi u 19h sa posla i onda jede. Klinac jede oko 16h posle budjenja. Tako da...ja sam mislila da je nešto drugo po sredi. Ja tome ne poklanjam pažnju, ali kao što ti reče, tako sam odraslapa nije ni najmanje bitno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako kazniti dete?
27.10.2011 16:27:12   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Dobro, ja verujem da mali ne treba dugo i puno da gledaju TV>  Uvek je bolje da slazu kocke, crtaju ili da se igraju sa mamom i tatom ili drugom decom, mislim da je zdravije za njihov um.

NARAVNO! Ali ne moze da slaze kocke dok jede pa mu pustim crtaće i ne razmišljam. A sada razmišljam, kod mojih i suprugovih jede za trpezarijskim stolom i ne pravi problem. Možda bi i kod nas hteo ali ja nikada nisam probala. Najjednostavnije mi je da jede u hranilici u dnevnoj sobi. Sam udje, sam izadje, sam traži još, a ja radim još milion drugih stvari paralelno. Ali, odlutah od teme. Izvinjavam se.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here