|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
9.3.2012 16:26:06   
lesica
user posted image
Ja se samo nadam da niko od decice a ni vas mama i tata nece morati da ide i radi sve te analize i da se nervira.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
9.3.2012 16:38:15   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: lesica

Stigli su nam rezultati i dijagnoza je theralcha preacox-izolovana prevremena telarha (rast dojki).

Na desnoj dojci je promer zlezdanog tkiva 4 cm,na levoj 1 cm. Rtg leve sake-kostana zrelost odgovara uzrastu devojcice od oko 3 godine. Hormonski status: FSH 2,8 IJ/I, LH 0,1 IJ/I, estradiol 29 pmol/I. Uglavom,ovi svi rezultati pokazuju da se radi o tipicnom primeru prevremene telarhe,i u buduce se samo prati na 6 meseci da bi se videlo da li ce se samo od sebe povuci ili ce u nekom buducem trenutku preci u pravi ili lazni preveremeni pubertet.

O mila nasa drugarice user posted image
Pa sta kaze dr , koje su sanse da preraste i sta se ustvari desi ako predje u lazni ili pravi prevremeni pubertet ? Nisam uopste citala da imate problem , jel to nju boli ? Ljubim vas

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
9.3.2012 17:25:15   
lesica
Dr kaze da u nekih 95 % slucajeva se samo od sebe povuce,i da jos uvek ne znaju sta je razlog zbog cega se to javlja,i da je zbog toga bitno pratiti. Nekad do ove pojave dolazi zbog neke cistice na jajniku ili nadbubreznim zlezdama,ali ni tada se ne pristupa lecenju odmah vec se prati i dalje jer vrlo cesto i to nestane samo od sebe. U slucaju da dodje do pravog ili laznog prevremenog puberteta hormonski se stopira i odlaze pubertet,i u najgorem slucaju ako je svemu uzrok neki tumor ili cista koja ubrzano raste hirurski se odstranja.

Cini mi se da L ne boli nista,bar ne pokazuje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
9.3.2012 17:31:58   
liliana
Lesice, možda je glupo pitanje, ali kak si i kad to primetila?
Sad si me zabrinula jako...
Ja T. stalno nešto zagledam...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
7.6.2012 9:23:54   
Snelle
Nikako da napišem da je L pregledala naš pedijatar i da kaže da je sve potpuno u redu. Liliana, ne paniči bespotrebno kao ja što sam.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
23.7.2012 16:49:22   
Dve_srece_najvece_
Moja Petra ima malo uvecane sike, obe, ali povremeno...i zaista nisam uspela da skapiram u kom periodu joj se uvecaju.... Ishli smo kod endokrinologa, utvrdjeno je da nema zlezdanog tkiva na dojkama, niti dlachica na genitalijama, pa smo narucheni da dodjemo po potrebi...

Inache nam je recheno da moze biti od hormona iz hrane, ili uticaj mojih hormona...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
23.7.2012 16:59:30   
liliana
Tini je desna sika malo ispupčenija, a leva joj je ravna... Ja čekam da naša doktorica dođe sa godišnjeg, pa da je odvedem da joj pokažem... Mada, tako joj je bilo i na sistematskom i ništa nam nije rekla da je to neuobičajeno...Ali, ja ne bih bila ja kad ne bih sve morala da imam totalno po dontrolom... user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
23.7.2012 21:23:58   
lesica
DSN,ako vam je receno da nema zlezdanog tkiva,i ako su radili hormone onda ne brigaj-moze da bude i u skokovima u razvoju,malo se zbuci pa iskoce,kada se sve fino rasporedi nema ih vise.
Liliana,to svi pedijatri prepoznaju,nije zgoreg da je dr pogleda ali ako ne napipa zlezdano tkivo nema brige.

Kod nas je situacija bila takva da L doktorka nije htela da je salje na analize dok sama nije malo propratila situaciju,i kako je to Lenki nastavilo da raste tek nas je tada poslala,doduse zakazali smo 6 meseci unapred,pa je ona aminovala uputom nekih nedelju dana pred pregled na IMD-u. Sada cemo ponovo ici 16. oktobra,mada se meni cini da pomalo opet raste,no videcemo sta ce nam reci. Uglavnom sve preporuke za dr Katarinu Mitrovic-ona je vodeci strucnjak u ovoj oblasti.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.10.2012 13:45:42   
lesica
Danas smo ponovo isli na IMD,na kontrolni pregled. I najbolje je sto ovaj put nije bilo ni snimanja sake ni vadjenja hormona user posted image Zlezdano tkivo se duplo smanjilo na obe dojke,i po svemu sudeci to se sve spontano povlaci. Sledeca kontrola nam je 16.4.2013.


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.10.2012 13:49:25   
Anoniman
user posted image Baš se radujem!

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.10.2012 13:56:20   
lesica
Cuti,laknulo mi je. A jos nikad kraja sreci kada nam je dr rekla da ovog puta nema svih tih analiziranja.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.10.2012 14:06:48   
Anoniman
Suuupeeer Lenka user posted image

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.10.2012 14:09:38   
Snelle
Lesice, baš mi je drago user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.10.2012 14:11:49   
lesica
user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
16.10.2012 15:39:19   
PoisonEve
Bas mislim na tebe i vidim temu. Super za rezultate, bas mi je drago da je sve okuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
17.10.2012 1:25:36   
liliana
Lesice, pa to su divne vesti!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
19.10.2012 17:01:52   
liliana
Mi smo juče bili na sistematskom. Pedijatar je pregledao Tinine grudi , jer mu je na prvi pogled bilo sumnjivo. Međutim kada je drr dobro opipala obe bradavičice, rekla je da nema nikakvog razloga za brigu, da se ne napipava žljezdasto tkivo i da konačno prestanem da brinem, strepim i zagledam ovo moje dete!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.10.2012 14:55:00   
lesica
Liliana,divno sto si prebrinula!

Nama je stigao danas izvestaj od endokrinologa,u kome pise da je na desnoj dojci zlezdano tkivo promera 2cm,na levoj do 0,5 cm. Nema maljavosti,nema sekreta na gacicama,odlicnog je razvoja sa svojih 93 cm i 14,1 kg. I sledeca kontrola je 16.4.2013. kada nam je zakazan i rtg leve sake i hormonski status.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
24.10.2012 14:57:31   
Snelle
Super! user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
17.4.2013 7:20:29   
lesica
Juče smo završili kontrolu, i uglavnom je mirna situacija.

Teška je 15,3 kg, visoka 97,1 cm. Dojke uvećane na račun žlezdanog tkiva 0,5-1 cm. Nema maljavosti.
RTG leve šake- koštana zrelost odgovara devojčici uzrasta od oko 4,5 godine.
UZ unutrašnjih genitalija: utreus infatilan, dimenzija 12x7x9 mm, Oba jajnika zapremine do 1 ccm, oskudne folikularne aktivnosti, Odjek vagine pravilan, Douglas slobodan.
Hormonski status- FSH 2,7 IJ/l, LH manje od 0,1 IJ/l, estradiol 28 pmol/l.

Moja šćer je bila sjajna (bez plakanja i kukanja je sve proteklo) na moje veliko iznenadjenje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
17.4.2013 10:26:49   
Snelle
Lesice, baš mi je drago da je sve u redu i kako treba! Poljubac za Lenku user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
17.4.2013 19:51:57   
NadaR
Bravo L !

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
18.4.2013 15:57:18   
dijana1*
Jedan veliki user posted image za Lenku hrabricu.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
20.6.2013 13:33:00   
anikkaa
Jedva vas nadjoh user posted image I moja cerka ima malo uvecanu desnu siku ,zlezdano tkivo ispod desne areole 0.5 cm. Ja sam toliko zabrinuta da pocinjem da ludim,pritom imam i user posted image bebca od 5 meseci, pa je cirkus u kuci user posted image . Moja devojcica ima 4.5 godine, pa mi znacilo za pocetak kad bi mi lesica RR rekla koliko je stara njena devojcica. Mi smo bili u Tirsovu,samo na pregled, a kontrola po potrebi ya 6-8 nedelja, kad ce ako je potrebno uraditi to snimanje sake i uz .

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prevremeni pubertet kod devojčica
20.6.2013 13:40:00   
lesica
Draga Anikkaa, kao prvo dobrodošli na forum i pridružite nam se na lepšim temama.

Moja Lenka sada ima 3 godine i mesec dana, prvi pregled smo radili kada je imala 22 meseca, od tada idemo na svakih 6 meseci na kontrolu, i u jednom danu završavamo sve preglede ( merenje, rtg leve šake, uz unutrašnjih genitalija i hormone ) i pregled lekara a konačni izveštaj nam stiže poštom par dana kasnije.

Za svako pitanje sam tu, i rado ću pomoći bar toliko koliko do sad imam iskustva.

< Poruku je uredio lesica RR -- 20.6.2013 13:43:26 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu anikkaa)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here