|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 10:06:00   
adrianna
Drage moje, nasla sam neki americki sajt "BabyCenter", gde ima na forumu tema upravo ova koju sam i ja postavila. Naime radi se o tome da majke koje nemaju dovoljno mleka, imuzu svoje i u to dodaju adaptirano mleko koje koriste kao dohranu? Zanima me da li je neka od vas imala ili cula za takvo iskustvo?user posted image Ne zvuci lose, ali da li je i zdravo???
Direktna veza do poruke: 1
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 10:22:27   
*Alexx*
Ja mislim da imamo temu o tome, ili da smo o tome negde već pisali. Ne mogu da nađem user posted image
Ne vidim zašto bi to predstavljalo problem. Ne vidim razliku između toga da beba sisa, pa da mu daš dohranu u flašici, i toga da pomešaš svoje mleko i AD mleko u flašici. Sve ionako ide u želudac u roku od par minuta.
Dok sam dohranjivala Andreja, mešala sam. Nekad je sisao, pa sam ja dodavala, a nekad sam mešala.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu adrianna)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 10:36:29   
adrianna
Stvarno nisam nasla tu temu, jer da sam je videla verovatno ne bih otvarala novu. Drago mi je da si mi bar malo pomogla jer imam taj problem sa sve manje mleka, tako da ujutru imam puno (jer Masa spava skoro celu noc), a u toku dana posle sisanja trazi jos i popije oko 30 gr adaptiranog. Pa me je zanimalo da li ono ujutru sto izmuzem mogu da pomesam sa AD mlekom.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 11:53:04   
Anoniman
O ovome smo pisale: Mešanje dohrane i kravljeg mleka


(odgovor članu adrianna)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 11:54:42   
Unica
ja se izmlazavam posle svakog podoja. i po savetu pedijatra na otprilike 60ml dodam jednu mericu AD (moze cak i do 80ml da ide 1merica a ispod 50ml pola merice).
Tako hrane nedonoscad u svim porodilistima i cak se ovakav nacin dohrane preporucuje za decicu sa malom TT (bez obzira kad su rodjena).
ali uvek pre ili posle ponuditi sisu, bez obzira koliko posiki bebaca ako nema mleka cist AD.
moze i kombinacija AD i majcino mleko, pa se sve izmucka u flasici. meni je to savetovala zena koja radi na neonatologiji i ja moju Unu tako hranim jer imam utisak da mi je mleko za sad slabo. kad sam probala samo da je dojim budila mi se na sat, sat i po da jede a ovako kombinujem sisu i moje mleko+AD i uspevamo da guramo po 3h (ona bi i duze ali je ja budim)...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu adrianna)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 11:58:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: adrianna

Zanima me da li je neka od vas imala ili cula za takvo iskustvo?user posted image Ne zvuci lose, ali da li je i zdravo???



Ja to ne bih radila. Pošto majčino mleko može da se čuva u frižideru 24 ili 48 sati (nisam sigurna), ja bih ga radije skupljala, te kada skupim za obrok, dala bih samo to. A kada dajem ad mleko, davala bih samo njega.
No, nemam pojma dal je zdravo. Nisam to radila.

(odgovor članu adrianna)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 16:39:41   
choopa choops
Ne znam ni ja user posted image Nisam tako nikad radila, ali sad sam se sjetila da je pedica nedavno rekla jednoj mojoj prijateljici kao da prestane da doji s obzirom da mala slabo vuce, vec da joj daje samo AM. jer kao ne valja mjesat, da je ne bi bolio stomacic. user posted image E sad beba je mala, mjesec dana...pa mozda zbog toga?! Stvarno ne znam.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 16:55:33   
Verus
Mi smo ovo radili sinoc i preksinoc.  Tj. ja bih dojila ceo dan, a uvece bi mm na flasicu dao adaptirano.  Da li je to OK?  Da li ce beba odbiti siku kasnije ako se tako rano daje flasica?  Laktacijska sestra mi je rekla flasicu nikako pre 4 nedelje startosti....a ja nekada mislim da ona bude gladna samo na mom mleku, tj. precesto se budi....HELP

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 17:04:00   
JULIE
Veki a sto je ne dojis i nocu,jel zbog umora ili....?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 17:14:05   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Mi smo ovo radili sinoc i preksinoc.  Tj. ja bih dojila ceo dan, a uvece bi mm na flasicu dao adaptirano.  Da li je to OK?  Da li ce beba odbiti siku kasnije ako se tako rano daje flasica?  Laktacijska sestra mi je rekla flasicu nikako pre 4 nedelje startosti....a ja nekada mislim da ona bude gladna samo na mom mleku, tj. precesto se budi....HELP


Verus stvarno ne znam user posted image Ja i nisam davala AM ranije, ali zasto mislis da je gladna? ne dobija dobro na tezini? Ili samo radi placa (mozda hoce da se mazi user posted image user posted image )?! meni se desavalo da ona hoce da zaspe u toku podoja i ne najede se, pa bi je ja stipkala za nos i maltretirala da se razbudi user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 17:52:36   
Anoniman
Verus, daješ ad mleko mešano sa svojim, ili ceo dan dojiš a uveče daš ad mleko? Jer, ja sam Luki davala u jednom momentu 2 podoja mog mleka i dva ad mleka. Ali nisam mešala, u istu flašicu moje i ad mleko. 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 18:18:31   
Verus
Ima zuticu pa je malaksala i mislim da ne doji dovoljno.  Budna sam ja i dan i noc, dojim je kako trazi, na svakih sat, dva reeetko tri...pre zutice je tri bilo cesce, ali uglavnom dva.  Zbog toga ne dobija na tezini ali i ne gubi, pa sve mislim mozda mi je mleko slabouser posted image

Tashke, dojim je ceo dan, a uvece da mm samo AD mleko, onako kako kaze, mesano sa prokuvanom vodom (ohladjenom naravnouser posted image ), i onda samo to.  Ja se brinem da mi ne odbije dojku kasnije, jer tako rano smo poceli sa flasicom sta mislite?

choopa, i ona zaspi na kraju na dojci, pa je i ja mrduckam, malo mrdnem dojku itd da je razbudim pa ona nastavi.  Nekada doji i do sat vremena na obe....pre nego sto se okrenem OPET je vreme da dojim.  Pre neko vece sam izasla iz tusa, i bilo je nesto hladno pa mi je i grejalica radila u kupatilu, i dok sam se brisala osetim nesto po nozi,a meni mleko krenulo na obe dojke-pa pretpostavljam da pravim dovoljno?

Jel vama budu dojke tvrde izmedju podoja, i tacno osetite da ste pune mleka ili ne? Zavisi?

Eeee, ovo dojenje je citava nauka!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 18:20:13   
Lu
Ja sam ti pisala u temi o žutici...vidim imaš dovoljno mlijekauser posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 18:22:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR



Tashke, dojim je ceo dan, a uvece da mm samo AD mleko, onako kako kaze, mesano sa prokuvanom vodom (ohladjenom naravnouser posted image ), i onda samo to.  Ja se brinem da mi ne odbije dojku kasnije, jer tako rano smo poceli sa flasicom sta mislite?




Moje mišljenje je da beba neće odbiti dojku zbog flašice. Luka je nije odbio. No, verovatno zavisi od bebe do bebe.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
11.4.2010 20:05:34   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Tashke, dojim je ceo dan, a uvece da mm samo AD mleko, onako kako kaze, mesano sa prokuvanom vodom (ohladjenom naravnouser posted image ), i onda samo to.  Ja se brinem da mi ne odbije dojku kasnije, jer tako rano smo poceli sa flasicom sta mislite?



Ja sam Igoru davala svoje mleko na flasicu, mozda prvih nedelju-dve, dok nije lepo naucio da sisa. Nikakvih problema sa sisanjem nikada nismo imali, cak smo imali suprotan problem-na flasicu nikada nista nije hteo da pije pa smo od 6. meseca krenuli sa casom. To su bile muuuuke....srecom je bilo leto...

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Jel vama budu dojke tvrde izmedju podoja, i tacno osetite da ste pune mleka ili ne? Zavisi?



Meni su bile bas nabrekle izmedju podoja. Kasnije, kada bi se desavalo da recimo malo oduzi period izmedju podoja (pa bude npr. 4h), osecala sam kako me svrbe. Nebrojeno puta sam se morala i izmuzavati, narocito nocu jer je oduvek spavao nocu pa dok se moje dojke nisu sinhroznizovale sa njim ja sam znala sve termine nocnih repriza serijauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
12.4.2010 22:27:12   
adrianna
Imam troje dece i nijedno mi nije odbilo siku zbog flasice, mislim da im je sisanje jako vazno zbog samog kontakta sa majkom user posted image tada se osecaju sigurno i lepo.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
13.4.2010 1:56:28   
Verus
Leki, adrianna hvala vam na odgovorima.  Evo sta sam juce uradila: kupila sam cuclu/varalicu, i dajem joj to izmedju dojenja, iako sam planirala da to dam tek nakon mesec dana (po savetu laktacijskog konsultanta).  Sada je PUNO lakse!  ONa je htela samo da nesto sisa, a nije uvek bila gladna, tako da je danas odspavala cak cetiri i po sata, a inace spava po dva nekad tri.  Sada sisa krace, efikasnije, tako da se andam da ce sutra to malo i da pokaze kada je budu vagali....

Znaci cucla mi spasila zivot, vec mi je bilo strasno sto dojim svakih sat i po.  Tako da smo izbacili AD mleko uvece.  Mama mi dolazi za par nedelja, pa kad pocnem da radim, pumpacu na poslu a ona ce moje mleko davati na flasicu dok ja radim...videcemo kako ce ici, mada, vidim da uglavnom nema nekih problemauser posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
14.4.2010 16:38:06   
choopa choops
Verus ne znam ti ovo za flasicu, ali vidim da su tamo na temi napisala za dudu da se isto kao i flasica, ne preporucuje prije mjesec dana. Mi smo imali dudu od pocetka i to nije uticalo na dojenje. E sad, da li je to samo kod nas slucaj ili ne, stvarno ne znam.

da grudi su mi bile tvrde prije svakog dojenja i osjecala bi kao neke zmarce, tacno kao da mlijeko tece i pece user posted image

I da ovo sa dojenjem je cijela jedna nauka user posted image Drago mi je da vam fino ide user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
14.4.2010 17:53:22   
Verus
choopa, mi joj dali dudu, i to mi spasilo zivot!  Malo se zbuni, ako se probudi  a imala je dudu, pa onda ide na sisu (jer je "bradavica" na dudi puuuno duza, valjda zato), ali sisa bez problema.  I meni tako bride kad nadodje mleko..

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
14.4.2010 18:28:49   
Verus
Dojim je i nocu i danju ko kravauser posted image   Jede na svaka 2.5 sata, nekada 3, a dva puta se desilo da je odspavala 4.5 sata, jednom skoro pet.  Jedanput se to desilo danju, a drugi put nocu-na kraju sam se ja probudila jer ona nije....
IZVORNA PORUKA: JULIE

Veki a sto je ne dojis i nocu,jel zbog umora ili....?

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
16.4.2010 15:56:01   
Tvoja seka
dojila sam i dodavala adaptirano jer nisam imala dovoljno mleka, nazalost, izmlazavala se kako bi sto duze davala majcino mleko, sada moja beba ima puna dva mes i samo je na adaptiranom, odlicno napreduje, ja sam mleko skroz izgubila, pre par dana sam dobila i menstruaciju....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
17.4.2010 0:46:49   
Didy
Ja sam često mešala svoje mleko i AD. Stefan je bio mali i valjda nije uspevao sve da izvuče, pa sam ga ja uvek dojila, a onda izmlazala ono što preostane u dojkama, pa to stavljala u frižider i onda mešala sa AD posle sledećeg podoja. Nekad sam pravila dve flašice, u jednu ono što sam izmlazala, a u drugu AD, jer mi je bilo žao ako ne popije sve da bacam svoje mleko...
Uglavnom, ne vidim zašto bi bilo problema ukoliko se mešaju majčino i AD mleko.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Tvoja seka)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
13.5.2010 13:32:49   
Monkic
Evo i mene po prvi put na forumu user posted image
Imam malog bebca od 5 meseci i na muku sam. Lepo je napredovao do 4 meseca. A onda malo mu je bilo mog mleka (mislim zbog moje slabije ishraneuser posted image ) pa je tokom dana na po neki podoj dopunjavao sa po 20-50ml Aptamila.
Sada smo se preselili u totalno drugaciju sredinu i odjednom je zamenio sisanje za flasicu i kako manje sisa manje imam i mleka pa izmuzem uvece samo izmedju 40-80 ml. To mu dam na flasicu. Moram da napomenem da nocu kad je zedan ili gladan, dam mu da sisa i on vuce bez problema, nekad ima vise mleka pa se najede  a nekad se samo zavara.
Volela bi da zadrzim mleko, nekad i u toku dana mi nadodje vise ali on malo povuce pa se igra!user posted image
STA DA RADIMuser posted image user posted image user posted image  DA LI DA FORSIRAM SVOJE MLEKO sada MALO BOLJE JEDEM I VISE TECNOSTI PIJEM. I da li moze beba da se zadrzi tako bar nocu da sisa?
Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim?

(odgovor članu adrianna)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
6.6.2010 21:14:05   
Verus
Monkic, vidim da si odavno postavila pitanje, zao mi je sto ti niko nije odgovorio.  Ako vidis ovo: nastavi da dojis, daj mu da sisa kad god hoce, a ako se igra, skini ga nije onda dovoljno gladan, pa probaj kasnije, daj mu cuclu da mu zadovolji nagon za sisanjem (koji bebe imaju uvek ne samo kad su gladne).  A onda posle sisanja izvuci pumpicom sve sto je ostalo-nece ti odmah ici, a i kada stane, ti pumpaj bar jos 5 minuta-ako tada vise nema mleka onda si izvukla sve.  Najbolje je da pumpas bar 15-20min pola sata ako mozes.

Evo sta je meni pedijatar rekla u petak u vezi adaptiranog: MOZE se mesati sa majcinskim mlekom bez problema.  I nije bitno koje adaptirano koristim, sta god beba voli da jede, kaze, da su svi podjednako dobri.  Pitala sam je, jer sledece kontrola je tek za 2 meseca, pa ako se desi da moram da dodajem jer nema dosta mog mleka da znam kako i sta.  Tako cu i raditi, a kada nema mog da se mesa za odredjeno hranjenje, onda cu dati samo adaptirano.  Dve zene koje poznajem, obe medicinske sestre su mesale svoje sa adaptiranim i deca su sasvim super...tako da sam eto, donela odluku kako cu i sta cu kad dodje vreme za to...

(odgovor članu Monkic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: mesanje majcinog i adaptiranog mleka???
19.8.2012 10:37:36   
soni
I ja sam se pitala da li mogu u istu flasicu da mesam moje i vestacko mleko????

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here