|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.11.2017 12:48:52   
Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani, trudna sam i koristim eytirox, (vec 8 godina imam hipotireozu i hasimoto) na pocetku trudnoce 150mg, sada 100, dr mi je postepeno smanjivala jer sam u blagoj hipertireozi sve vreme. Poslednji nalaz je pokazao tsh 0,16. T4-152 (ref.do 150), ft3-4 u okviru ref.vrednosti. Greskom mi je radjen T4 umesto ft4.
Mene brine kako na bebu utice moja hipertireoza, inace imam i hipertenziju, pijem metildopu 4x, magnezijum, nifelat pp, presolol 1/2 ujutru i uvece.
Ono sto sam primetila poslednjih dana je otezano disanje, tj.kao da mi stoji knedla u grlu, prilikom izdisaja mi se uvula (resica) skroz savije na jezik i proizcodi se vibracija vazduha, ne vidim svoje grlo kad zinem, krajnici su ok, ali mi je jezik i ta uvula skroz nekako jedno uz drugo. Da li je to posledica trenutne hipertireoze ili je nesto drugo u pitanju?



Nalazi hormona su uredni, moguce je da imate nize vrednosti TSH u prvom trimestru. Niste mi naveli koja ste nedelja trudnoce sto je vrlo bitno u tumacenju rezultata hormona.
Neka Vas pogleda ORL specijalista.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1251
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.11.2017 13:57:29   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: dddaca

Poštovana dr,
imam uvećanu štitastu žlezdu. Hormoni su u redu. Na ultrazvučnom pregledu mi je rečeno da je puna nekih malih ožiljaka. Večeras me je dete u igri svom snagom udarilo nogom u predelu žlezde. Od tad osećam kao da me "žulja"nešto sa unutrašnje strane vrata, kao da imam knedlu u grlu. Nisam promukla, boja glasa nije promenjena, samo osećam to žuljanje. Da li imam razlog za brigu? Koje posledice može imati ovaj udarac?


Prema opisu UZ nalaza najverovatnije je da imate autoimuno zapaljenje štitaste žlezde. Ako imate tegobe, uradite novi UZ štitste žlezde i pregled ORL s obzirom da se iza žlezde nalaze grkljan i dušnik.


Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Postovana dr Jelena, hvala Vam na odgovoru. Tegobe su trajale dan ili dva i prestale su.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1252
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
22.11.2017 15:03:39   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor



IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani, trudna sam i koristim eytirox, (vec 8 godina imam hipotireozu i hasimoto) na pocetku trudnoce 150mg, sada 100, dr mi je postepeno smanjivala jer sam u blagoj hipertireozi sve vreme. Poslednji nalaz je pokazao tsh 0,16. T4-152 (ref.do 150), ft3-4 u okviru ref.vrednosti. Greskom mi je radjen T4 umesto ft4.
Mene brine kako na bebu utice moja hipertireoza, inace imam i hipertenziju, pijem metildopu 4x, magnezijum, nifelat pp, presolol 1/2 ujutru i uvece.
Ono sto sam primetila poslednjih dana je otezano disanje, tj.kao da mi stoji knedla u grlu, prilikom izdisaja mi se uvula (resica) skroz savije na jezik i proizcodi se vibracija vazduha, ne vidim svoje grlo kad zinem, krajnici su ok, ali mi je jezik i ta uvula skroz nekako jedno uz drugo. Da li je to posledica trenutne hipertireoze ili je nesto drugo u pitanju?



Nalazi hormona su uredni, moguce je da imate nize vrednosti TSH u prvom trimestru. Niste mi naveli koja ste nedelja trudnoce sto je vrlo bitno u tumacenju rezultata hormona.
Neka Vas pogleda ORL specijalista.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine




Postovana, sada sam 25.nedelja. Ovako niske vrednosti su od pocetka trudnoce. Mene vise brine da li bebi moze da skodi ta blaga hipertireoza i zasto osecam to kao gusenje?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1253
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
22.11.2017 22:08:47   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: milaiva

Drage devojke,

Zamolicu vas za pomoc. Ispitivanjem je utvrdjemo da imam:


MTHFR C677T- Detektovana heterozigotna mutacija

PAI- 5G/5G genotip

Protein S - snizen

Na nalazu iz laboratorije stoji zakljucak (Navedena mutacija doprinosi umereno povecanom riziku za nastanak trombofilije)

Zanima me da li neko od vas ima istu dijagnozu. Na prvom nalazu hematologa stoji da u slucaju trudnoce pijem Folnak x2 i da proverim nivo Proteina S.
Nakon vantelesne ostala sam u drugom stanju. Protein S je na samom pocetku trudnoce u granicama normale pa hematolog smatra da mi terapija trenutno nije potrebna. Takodje me zanima da li i na koliko ste radile analixe krvi i kada ste zapocele terapiju. zanima me vase misljenje jer vidim da imate razlicita iskustva. Ukoliko neko ima preporuku za dobrog hematologa u Beogradu molim vas za kontakt.


Srdacan pozdrav




_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1254
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
23.11.2017 22:59:06   
zece
Postovan dr hvala vam za sve kada cu da pocnem sa ivf pocinem i sa kleksan za ta trombofilija a sad uzimam neofolik meta kardiopirin 100 vit b12 ib kompleks i vit c ova ce da mi bude trece ivf prvo ivf je zavrsio sa blighted ovum drugo sa biohemiska trudnoca i dr mi je rekao da to moze da bude razlog za ranih spontanih pobacaji dali ja mogu sa tim trombofilijama da iznosim trudnocu kako treba nakon drugo ivf otkrivljeno mi je i da imam blaga ir i septum13 milimetri na kavum uteri

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1255
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
1.12.2017 23:09:37   
malaskorpija
Postovana Dr, radila sam OGTT sa insulinemijama, 75 gr glukoze, zabrinuo me je nizak nalaz glukoze na 120 min, imam visak od 20 kg, nemam PCOS, uredni svi polni hormoni, ukljucujuci i progesteron 21 mc, uredni hormoni stitne zlezde, kortizol 653 jutarnji u 8h, sutra radim ponovo kortizol + DHEA-S + SHBG.

Ako moze pomoc oko rezultata:

Glukoza 0' 5,8 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 30' 11,3 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 60' 8,6 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 90' 4,2 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 120' 1,5 ref 3,33-6,10 mmol/l

Insulin 0' 12,2 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 30' 34,9 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 60' 162 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 90' 64,2 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 120' 27,3 ref 6,00-27,00 mmol/l

Hvala unapred.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1256
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
4.12.2017 17:04:09   
ivannna
Postovana doktorka,
Zelim da ponovim ogtt test jer sam ga radila jos 2012
Posto pijem glukofaz koliko dana treba da napravim pauzu da bi mi rezultati bili realni?
Hvala

(odgovor članu malaskorpija)
Direktna veza do poruke: 1257
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
9.12.2017 12:21:34   
nata11

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li mozete prokomentarisati rezultat. Da li je potrebno uraditi jos dodatnih analiza? Da li je potrebna terapija tokom vto procesa ( 1.vto proces se zavrsio biohemijskom trudnocom)
user posted image


Potrebno je da uradite homocistein u krvi (ujutru na gladan stomak). Nalaz TT677 za MTHFR nije trombofilija već genska varijanta, terapija nije potrebna sem u slučaju da raste D dimer tokom trudnoće iznad dozvoljenih vrednosti.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Hvala na odgovoru.

Da li je potrebna terapija za PAI 1 gde je prisutna visokorizicna varijanta 4G?



_____________________________





(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1258
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.12.2017 13:45:02   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor



IZVORNA PORUKA: isidora88

Postovani, trudna sam i koristim eytirox, (vec 8 godina imam hipotireozu i hasimoto) na pocetku trudnoce 150mg, sada 100, dr mi je postepeno smanjivala jer sam u blagoj hipertireozi sve vreme. Poslednji nalaz je pokazao tsh 0,16. T4-152 (ref.do 150), ft3-4 u okviru ref.vrednosti. Greskom mi je radjen T4 umesto ft4.
Mene brine kako na bebu utice moja hipertireoza, inace imam i hipertenziju, pijem metildopu 4x, magnezijum, nifelat pp, presolol 1/2 ujutru i uvece.
Ono sto sam primetila poslednjih dana je otezano disanje, tj.kao da mi stoji knedla u grlu, prilikom izdisaja mi se uvula (resica) skroz savije na jezik i proizcodi se vibracija vazduha, ne vidim svoje grlo kad zinem, krajnici su ok, ali mi je jezik i ta uvula skroz nekako jedno uz drugo. Da li je to posledica trenutne hipertireoze ili je nesto drugo u pitanju?



Nalazi hormona su uredni, moguce je da imate nize vrednosti TSH u prvom trimestru. Niste mi naveli koja ste nedelja trudnoce sto je vrlo bitno u tumacenju rezultata hormona.
Neka Vas pogleda ORL specijalista.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine




Postovana, sada sam 25.nedelja. Ovako niske vrednosti su od pocetka trudnoce. Mene vise brine da li bebi moze da skodi ta blaga hipertireoza i zasto osecam to kao gusenje?



Nema potrebe da budete u hipertireozi, doza se može lepo podesiti. Na UZ ploda treba videti kakvi su rast ploda i bebina srčana frekvenca. U principu plod može da podnese blagu hipertireozu, a teže podnosi hipotireozu.
Osećaj gušenja može biti jedan od simptoma hipertireoze.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1259
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.12.2017 13:46:04   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: milaiva

Drage devojke,

Zamolicu vas za pomoc. Ispitivanjem je utvrdjemo da imam:


MTHFR C677T- Detektovana heterozigotna mutacija

PAI- 5G/5G genotip

Protein S - snizen

Na nalazu iz laboratorije stoji zakljucak (Navedena mutacija doprinosi umereno povecanom riziku za nastanak trombofilije)

Zanima me da li neko od vas ima istu dijagnozu. Na prvom nalazu hematologa stoji da u slucaju trudnoce pijem Folnak x2 i da proverim nivo Proteina S.
Nakon vantelesne ostala sam u drugom stanju. Protein S je na samom pocetku trudnoce u granicama normale pa hematolog smatra da mi terapija trenutno nije potrebna. Takodje me zanima da li i na koliko ste radile analixe krvi i kada ste zapocele terapiju. zanima me vase misljenje jer vidim da imate razlicita iskustva. Ukoliko neko ima preporuku za dobrog hematologa u Beogradu molim vas za kontakt.


Srdacan pozdrav






PAI1 5G/5G je normalan nalaz genske varijante i nije trombofilija. Heterozigotna mutacija u genu za C677T MTHFR NIJE trombofilija i potrebno je samo da uzimate folnu kiselinu od 5mg/dan. Protein S se obavezno proverava u trudnoći, ako je bio nizak pre trudnoće i ako je potrebno uvodi se terapija. Ako je hematolog video rezultat i nije savetovao terapiju, sigurno Vam nije potrebna.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1260
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.12.2017 13:46:45   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: zece

Postovan dr hvala vam za sve kada cu da pocnem sa ivf pocinem i sa kleksan za ta trombofilija a sad uzimam neofolik meta kardiopirin 100 vit b12 ib kompleks i vit c ova ce da mi bude trece ivf prvo ivf je zavrsio sa blighted ovum drugo sa biohemiska trudnoca i dr mi je rekao da to moze da bude razlog za ranih spontanih pobacaji dali ja mogu sa tim trombofilijama da iznosim trudnocu kako treba nakon drugo ivf otkrivljeno mi je i da imam blaga ir i septum13 milimetri na kavum uteri


Bilo bi dobro da pre novog IVF uradite histeroskopiju sa resekcijom septuma i obavezno vodite računa o telesnoj težini. Naravno da možete da iznesete trudnoću uz trombofiliju i adekvatnu terapiju.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1261
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.12.2017 13:47:25   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: malaskorpija

Postovana Dr, radila sam OGTT sa insulinemijama, 75 gr glukoze, zabrinuo me je nizak nalaz glukoze na 120 min, imam visak od 20 kg, nemam PCOS, uredni svi polni hormoni, ukljucujuci i progesteron 21 mc, uredni hormoni stitne zlezde, kortizol 653 jutarnji u 8h, sutra radim ponovo kortizol + DHEA-S + SHBG.

Ako moze pomoc oko rezultata:

Glukoza 0' 5,8 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 30' 11,3 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 60' 8,6 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 90' 4,2 ref 3,33-6,10 mmol/l
Glukoza 120' 1,5 ref 3,33-6,10 mmol/l

Insulin 0' 12,2 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 30' 34,9 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 60' 162 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 90' 64,2 ref 6,00-27,00 mmol/l
Insulin 120' 27,3 ref 6,00-27,00 mmol/l

Hvala unapred.


Vi imate insulinsku rezistenciju sa reaktivnom hipoglikemijom. Obavezni su redovna fizička aktivnost, dijeta i metformin.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu malaskorpija)
Direktna veza do poruke: 1262
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.12.2017 13:48:06   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana doktorka,
Zelim da ponovim ogtt test jer sam ga radila jos 2012
Posto pijem glukofaz koliko dana treba da napravim pauzu da bi mi rezultati bili realni?
Hvala


Efekti metformina se održajavu i nekoliko meseci po isključenju, tako da možete slobodno da uradite test kad god. Ujutru na gladan stomak.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1263
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.12.2017 18:39:04   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: nata11

Da li mozete prokomentarisati rezultat. Da li je potrebno uraditi jos dodatnih analiza? Da li je potrebna terapija tokom vto procesa ( 1.vto proces se zavrsio biohemijskom trudnocom)
user posted image


Potrebno je da uradite homocistein u krvi (ujutru na gladan stomak). Nalaz TT677 za MTHFR nije trombofilija već genska varijanta, terapija nije potrebna sem u slučaju da raste D dimer tokom trudnoće iznad dozvoljenih vrednosti.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Hvala na odgovoru.

Da li je potrebna terapija za PAI 1 gde je prisutna visokorizicna varijanta 4G?





Nije potrebna terapija za Pai1.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1264
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.12.2017 15:48:56   
zece
Uradila sam resekcija na septum

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 1265
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
18.12.2017 17:39:18   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Tratincica 1

Da li moze da mi objasni ovaj reziltat
La1-50.498vrednsti od 30.5-40.6
La2-32.6 26.4-31.0
LupusR-1.598 -1.2
La1.mix'58.692 30.5-40.6
La2.mix-32.675 26.4-31.0
LupusR.mix-1.796 -1.2
Vidim da je sve blago poviseno al ne znam sta to znaci inace sam bila 7 puta na vto i nikad nije se ni zalepio embrion.Unapred hvala



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1266
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.12.2017 10:34:30   
dzzu
Molim pomoć. Imam 43 godina. 2013 radila stimulisanu vto, dobijene 9 jć, oplodile se 6, 3 vraćene a nažalost ništa. Ove godine, u junu, privatno rađena Vto iz prirodnog ciklusa, bez stimulacije, dobijena 1jć koja se lepo oplodila, vraćena ali na žalost, nije došlo do imlapntacije. Hormonski status uredan, sa ginekološke strane sve ok( rađena histeroskopija, hsg- sve uredno. Pre par godina dijagnostiran Hašimoto- hormoni ok- pred postupak u decembru TSH bio 1,9, ali su mi antitela povišena. Upotrebom Pronizona, selena, cinka- smanjena su tako da mi je sada samo anti Tpo povišen neznatno. Nakon neuspešne Vto uređene i trombofilije i pronađen mutacija MTFHR- heterozigot i zato mi je doktorka u sl vto uvela Fraksiparin- više prevenitve nego potrebe. Sledeća Vto, takođe iz prirodnog ciklusa urađena početkom decembra, opet dobijena 1jć, oplođena i vraćena 3 dan- oplođena klasičnom avf metodom, i pored fraksiparina, pronizona i dobrog kvaliteta jć i sada nije došlo do implantacije. Doktorka misli da je verovatno neki imunološki faktor u pitanju jer je sve ostalo u redu a inače imam jak imunitet, pa mi treba savet, šta dalje? Kome se obratiti? Ginekološki sve ok, štitna u redu sem malih antitela, kompletne terapije, dođemo do određenog stadijuma i onda ništa. Šta dalje raditi? Hvala unapred na odgovoru i izvinjavam se na ovakom dugom postu...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1267
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.12.2017 11:08:15   
dzzu
Zaboravila da napišem, ređen i Ogtt sa insulinemijama i nalaz je uredan.
Šta dalje... Pozdrav....

(odgovor članu dzzu)
Direktna veza do poruke: 1268
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.12.2017 16:02:22   
LilaMila
Zdravo,

imam Hashimoto, i u procesu sam vto.
Da li je neophodno da mi 3 meseca pre transfera TSH bude izmedju 1 i 2.2?
Da li je previse proveravati tsh jednom nedeljno?

Stalno sam u strahu da cu ispasti iz zadatog okvira (koji je drugi endokrinolog preporucio), on je savetovao proveru tsh na 2 nedelje.

Inace do sada sam imala 2 fet-a, i tsh je tada bio ispod 2 (ali i ispod 1 ) pa mi je receno da zato nije uspelo.
Sad pre nego sto uradimo jos jedan fet ja sam u strahu da li cu uspeti da odrzim tako tsh, a nisam bas sigurna ni da je to neophodno, pa mi treba vase misljenje.

(odgovor članu dzzu)
Direktna veza do poruke: 1269
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
25.12.2017 16:17:52   
ivannna

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana doktorka,
Zelim da ponovim ogtt test jer sam ga radila jos 2012
Posto pijem glukofaz koliko dana treba da napravim pauzu da bi mi rezultati bili realni?
Hvala


Efekti metformina se održajavu i nekoliko meseci po isključenju, tako da možete slobodno da uradite test kad god. Ujutru na gladan stomak.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Postovana doktorka,
uradila sam kontrolni OGTT test ,skoro do pred kraj sam se osecala odlicno ali pred poslednje vadjenje krvi sam povratila i rekli su mi da je test nevazeci i da ga ponovim za koji dan.
Kada mogu ponovo da ga radim? ( ako uopste postoji neko ogranicenje)

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1270
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
30.12.2017 23:59:13   
zece
Postovan Dr opet si mi ispitali anti tpo I antitg I opet su ok uvijek su ok ali tsh nije isto I prl za njih sam na terapiji bromergon I eutiroks e sada bih htela vas potato u kom slucaju se isklucuje eutiroks I dali ja smem da uzima alge sto su najbogati da jodom pre neka god moj endokrinolog je hteo da mi iskljuci eutiroks ali posto sam bila pre IVF nije uradio to tada Sam koristila I sprej iz alge fucus vesicolosus koliko tih prirodnim lekovima utice na tiroidnom zlijezdom

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1271
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.1.2018 12:26:25   
Mara05
Ako može mišljenje za moj ogtt test. Hvala unapred


OGTT sa 75g glukoze

Glukoza 0' 5,50 (3,90-6,10) Insulin 0' 10,07 (2,60-24,90)
Glukoza 30' 7 (3,90-6,10)
Glukoza 60' 6,30 (3,90-6,10) Insulin 60' 55,94
Glukoza 90' 6 (3,90-6,10)
Glukoza 120' 4,50 (3,90-7,80) Insulin 120' 25,78

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1272
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.1.2018 20:43:30   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dzzu

Molim pomoć. Imam 43 godina. 2013 radila stimulisanu vto, dobijene 9 jć, oplodile se 6, 3 vraćene a nažalost ništa. Ove godine, u junu, privatno rađena Vto iz prirodnog ciklusa, bez stimulacije, dobijena 1jć koja se lepo oplodila, vraćena ali na žalost, nije došlo do imlapntacije. Hormonski status uredan, sa ginekološke strane sve ok( rađena histeroskopija, hsg- sve uredno. Pre par godina dijagnostiran Hašimoto- hormoni ok- pred postupak u decembru TSH bio 1,9, ali su mi antitela povišena. Upotrebom Pronizona, selena, cinka- smanjena su tako da mi je sada samo anti Tpo povišen neznatno. Nakon neuspešne Vto uređene i trombofilije i pronađen mutacija MTFHR- heterozigot i zato mi je doktorka u sl vto uvela Fraksiparin- više prevenitve nego potrebe. Sledeća Vto, takođe iz prirodnog ciklusa urađena početkom decembra, opet dobijena 1jć, oplođena i vraćena 3 dan- oplođena klasičnom avf metodom, i pored fraksiparina, pronizona i dobrog kvaliteta jć i sada nije došlo do implantacije. Doktorka misli da je verovatno neki imunološki faktor u pitanju jer je sve ostalo u redu a inače imam jak imunitet, pa mi treba savet, šta dalje? Kome se obratiti? Ginekološki sve ok, štitna u redu sem malih antitela, kompletne terapije, dođemo do određenog stadijuma i onda ništa. Šta dalje raditi? Hvala unapred na odgovoru i izvinjavam se na ovakom dugom postu...user posted image

Zaboravila da napišem, rađen i Ogtt sa insulinemijama i nalaz je uredan.
Šta dalje... Pozdrav....



Poštovana, s obzirom na Vaše godine prvi faktor koji je razlog neuspeha VTO jeste starost jajne ćelije. Iako makroskopski sve izgleda u redu, starenjem jajne ćelije smanjuje se kvalitet hromozomslog materijala koji nosi pa prema tome i sposobnost embriona da se implantira. Čak iako nastane trudnoća, vrlo su česti spontani pobačaji u prvim nedeljama.U cilju ostvarivanja trudnoće, savetujem donaciju jajne ćelije. I kada se odlučite za ovaj vid VTO, morate kontrolisati TSH.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio Ringerajin doktor -- 14.1.2018 20:47:47 >

(odgovor članu dzzu)
Direktna veza do poruke: 1273
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.1.2018 20:44:30   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: LilaMila

Zdravo,

imam Hashimoto, i u procesu sam vto.
Da li je neophodno da mi 3 meseca pre transfera TSH bude izmedju 1 i 2.2?
Da li je previse proveravati tsh jednom nedeljno?

Stalno sam u strahu da cu ispasti iz zadatog okvira (koji je drugi endokrinolog preporucio), on je savetovao proveru tsh na 2 nedelje.

Inace do sada sam imala 2 fet-a, i tsh je tada bio ispod 2 (ali i ispod 1 ) pa mi je receno da zato nije uspelo.
Sad pre nego sto uradimo jos jedan fet ja sam u strahu da li cu uspeti da odrzim tako tsh, a nisam bas sigurna ni da je to neophodno, pa mi treba vase misljenje.



Poštovana, potpuno ste u pravu. Potrebno je da TSH bude manji od 2, puna 3 meseca pre ET. Ne slažem se da je FET neuspeo, zato što je TSH manji od 1 (sem ukoliko niste bili u pravoj hipertireozi zbog predoziranosti lekom). Možete kontrolisati TSH 1x nedeljno.

Da li ste isključili druge razloge neuspeha FET-a?


Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu LilaMila)
Direktna veza do poruke: 1274
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.1.2018 20:45:50   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ivannna


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana doktorka,
Zelim da ponovim ogtt test jer sam ga radila jos 2012
Posto pijem glukofaz koliko dana treba da napravim pauzu da bi mi rezultati bili realni?
Hvala


Efekti metformina se održajavu i nekoliko meseci po isključenju, tako da možete slobodno da uradite test kad god. Ujutru na gladan stomak.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Postovana doktorka,
uradila sam kontrolni OGTT test ,skoro do pred kraj sam se osecala odlicno ali pred poslednje vadjenje krvi sam povratila i rekli su mi da je test nevazeci i da ga ponovim za koji dan.
Kada mogu ponovo da ga radim? ( ako uopste postoji neko ogranicenje)


Možete kad god, nema ograničenja.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here