|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
3.3.2009 23:04:31   
Anoniman
Grebe me grlo i kašljem. Treba mi bolovanje. Nemam karton u državnoj (ostao je negde... recimo u studentskoj još onomad). Priča se o nekom odabiru državnog lekara opšte praxe, za Luku sam to naravno odradila ali ne i za sebe. Šta ću, uputim se u ambulantu. Stigla tamo... "Dobar dan - Dobar dan"... kažem kako stvari stoje, sedite, sačekajte malo... dolazi za koji minut sestra, kaže, "Ovo je broj vašeg elektronskog kartona" A ja... user posted image , i da mi br tel, kaže "Na ovaj broj nazovete, izdiktirate broj vašeg kartona i zakažete kod lekara" A ja... user posted image user posted image user posted image Uđem kod neke dr, potpišem sa njom ono da će mi ona biti lekar opšte praxe. Kažem šta mi je.. da već pijem lekove zbog ešerihije, tek će ona "I sve te lekove ste kupili???", kažem "Pa da, pa šta ću?", kaže "Pa kako šta ćete, dođete kod mene, ja vam ispišem recept i vi uzmete lekove džabe na recept" A ja... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Da ne kažem da je moj karton otvorila elektronski, recepte popunila elektronski... Ja sam žene moje bila u čudu. Jako dugo nisam bila kod državnog lekara, i mnogo sam bila prijatno iznenađena. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
3.3.2009 23:19:59   
maša
Gde si ti to, draga, bila??????Zovem ja danas ambul. da zakažem u savetovalištu merenja i vakcinisanje bebe.U 13,20 mi sestra kaže zovite posle 13,30 kad dođe sestra koja radi posle podne-tu-tu,tu-tu....Zovem u 13,30, 13,32 , 13,33.....u 13,40, konačno, dobijem vezu i odgovor da ne može danas jer su svi termini popunjeniuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i da zovem u četvrtak da zakažem za četvrtak. E tu sam pukla- pa stvarno nema smisla ne javljati se , a onda još i odpiliti bez blama..."pa da prođem kao danas" dreknula sam u slušalicu i očekivala da mi spusti istu no nije nego mi je zakazala termin...ali kontam da mi je juser posted image sve po spisku...(kao i ja njoj uostalom).A da ne spominjem iskustvo iz porodilišta od pre nepunih 5 meseci(mislim da je i bila tema)...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
4.3.2009 0:05:19   
kumara
Wooow, Tasho, nisam ni znala da sad imaju elektronsku bazu u drzavnim bolnicama! Ili si ti mozda naletela na neku koja je fancy!!!

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
4.3.2009 0:10:10   
Anoniman
Nemam pojma drage... ja otišla u najbližu... znate kako je do one dalje bih mogla izgubiti koju kaloriju više. user posted image Ova ambulanta kod Dunavskog parka u Novom Sadu.

Nisam ovde htela da komentarišem dečije ambulante, ali na kraju krajeva - zašto i ne? user posted image Luku vodim u ambulantu u Vase Stajeića, i za njih sve pohvale. Uvek brzi, uvek predusretljivi... ok... imali smo ispad kada sam poslala mm da uzme br za savetovalište (onomad), i kažem mu da bude tamo pre pola 2 da bi dobio br koji želi, a sestra mu rekla da može da mu da br za 2 nedelje jer je do tada sve popunjeno. Ali i to zato što je naša dr mnogo popularna i prebukirana, kod ostalih uglavnom može kada oćeš.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
12.3.2009 0:27:34   
Anoniman
Otvorila sam bolovanje prošle nedelje, i ove počela da radim, treba da zatvorim bolovanje, nazovem onaj čarobni br, hoću da zakažem kod dr - radi prepodne isto kao i ja. Šta sad? Kaže sestra, nazovite ovaj br XXX XXX i kažite da Vas prebace a lokal doktorke i tražite da Vam ispiše bolovanje i ostavi kod nas pa dođite po njega posle. Nazvah - žena ispisala, ja pokupila... gotovo. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
12.3.2009 0:35:19   
Dora
Zmaj Ognjena Vuka u NS user posted image user posted image user posted image
tamo su sve doktorice stvarno ok, sestre uglavnom, noću dežura, u sklopu poliklinike i sve ti na jednom mestu! Kad odeš zbog sto stvari, gotov si isti danuser posted image
...i ne daju olako antibiotike, što je meni jako bitno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
12.3.2009 0:38:09   
Dora
ali daleko da samprijatno iznenađena. Ovim za decu da, stvarno- svaka čast, ali ja kad idem- a to je jednom u hiljadu god, obavezno idem privatno. Nikad nemam vremena ni volje da se mesecima smucam po lekarima zbog banalnosti! 

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
12.3.2009 0:43:04   
Anoniman
Ma i ja se lečim privatno kada mi nešto fali, ali samo državni lekar može da piše bolovanje... 

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
30.3.2009 19:19:21   
Dora
otišla sam danas u genekološku ambulantu u Zmaj Ognjena Vuka (prvi put) i tražila hitan pregled jer me pecka sekret i roze boje je, pomislila sam- ko zna šta je, možda neka infekcija, čim me toliko pecka, neprijatno je, ne mogu da trpim to! Gospođa na šalteru mi zakaže za 20 dana!!!user posted image
Ja joj objasnim da je hitno, a ona me samo saseče pogledom, kao, "ne traći mi vreme". Ja je pitam da li sad ja treba na svoju ruku da se lečim jer ako je nešto hitno ja mogu da umrem za 20 dana? Ona me opet samo pogleda. Ja reko- jel vi to meni hoćete sad da kažete da ako mi je hitno, treba da idem u privatnu praksu? Ona me i dalje gleda i najzad kaže: " Hoćete li Vi da zakažete ili ne?" . "Ne!" rekoh "idem u privatnu praksu, danas."
Naravno, nisam otišla- nisam imala dovoljno para danas. Inače, ja na preglede idem u Zrenjanin kod jedne doktorke, naravno, privatna praksa jer kod državnih uvek ovako prođem. Mislila sam da ću odustati od uzaludnog dolaženja, ali nešto me tera da i dalje pokušavam. Besparica čini mi se user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
30.3.2009 20:11:18   
Anoniman
Idi u ambulantu kod Dunavskog parka, fenomenalno je osoblje na Opštoj praxi, a zavirila sam i na ginekologiju, bilo je dve žene u datom momentu. Ambulanta je čista, red je... 

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
30.3.2009 21:03:25   
sneza24
Ja svoju trudnocu vodi kod drzavnog doktora.Dr je super a i zbog bolovanja.I tu nemam nikakvih zamerki.
Prosle nedelje sam isla da vadim krv u drzavnoj laboratoriji jer me dr poslala.I ona tamo sto radi kaze meni : 40 dinara(toliko je sada participacija).A ja nju pitam:Jel trudnice placaju?A ona me nije ni pogledala i rekla samo ne i ja lepo se okrenem i izadjem.
Nije mi stalo za 40 dinara ali necu dozvoliti da od mene pravi budalu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
30.3.2009 21:21:31   
Dora
nemam ništa protiv državne, posebno zbog toga što je besplatna, ne mislim da su privatnici stručniji, ali stvarno ne mogu da se pomirim da se obični pregledi zakazuju za 20 dana! Ajde da je to snimanje nekim skenerom ili magnetnom rez. to i mogu nekako da shvatim, ali ovo je pregled koji traje 10- ak minuta. Hvala ti Tasha, otići ću sutra tamo ako me prime (a valjda hoće, jer nigde nemam karton, još), jer me ovaj sekret brine. Rozikast je, a user posted image sam imala od 18. do 25. od tada to traje i nervira me. i pecka me

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
30.3.2009 21:45:29   
prase
To sa elektronskim kartonima i zakazivanjem tako radi kada neko hoće tako da radi (mogućnosti sada manje-više svi imaju, bar po većim DZ u Beogradu). U mom slučaju, tj. u slučaju DZ u koji ja idem nije baš tako. Najveći problem su kerberi na šalterima koji te oteraju ako nemaš živaca sa njima da se prepireš. Isti ti kerberi se smeškaju mom burazeru i urade mu sve za sekund user posted image Ja sam sa temperaturom 39 i suzama koje su same tekle niz obraze koliko mi je loše jedva namolila sestru da predam knjižicu za dežurnog lekara pošto je moj lekar bio na bolovanju... Čekala sam 6 (i slovima: ŠEST) sati da me dežurni lekar primi, a onda se žena zgranula kada mi je preslušala pluća, rekla mi da idem nešto da pojedem pod hitno, da se vratim u DZ odmah i da je čekam u ambulanti gde se davaju injekcije. Tamo je ona "sredila" da mi daju injekciju odmah, pošto im se radno vreme jel'te završilo pre 5 minuta. Dijagnoza je bila upala pluća i to je bila prva injekcija koju sam primila... Kada sam joj rekla da mi je to prva injekcija, pitala me da li se bojim igle, da smisli nešto drugo ako neću to. Nisam se bojala, samo pre toga nisam bila tako bolesna... Poruka-pouka: doktori mogu da budu dobri ko lebac, ali džaba kada se do njih dolazi samo preko šaltera. Ista doktorka mi je rekla da ne dolazim ako mi nije dobro nego da nazovem telefonom da je pitam šta god mi treba, uključujući i rezultate analize krvi. To je bilo pre više od 2 godine, a moj doktor je i dalje na bolovanju.

Još jedna sličica iz mog DZ: na šalteru lepo piše "spremite ličnu kartu uz zdravstvenu knjižicu kako biste mogli da dobijete broj za svog lekara" (ti brojevi služe za zakazivanje, a može i telefonom da se zakaže, teoretski). Ja spremim ličnu kartu, sva srećna što ću dobiti broj i što neću čekati u glupoj čekaonici u kojoj ću da zaradim još po neku boleščinu - predam sve to zajedno, sestra mi vrati ličnu kartu i bez reči stavi knjižicu na gomilu. Ja pitam za broj, a ona se okrete i ode sa rečima: "nemamo mi brojeve"...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
30.3.2009 21:57:54   
Dora
xaxaxaxaxa! Odem ja pre dva meseca kod lekara, tamo gomila penzionera sedi i ćaska, pitam ja sestru ko mi je izabrani lekar jer sam zaboravila( u stvari, pozajmila sam drugarici knjižicu pa mi je ona odabrala lekara), a ona mi kaže- evo ti spisak lekara, setićeš se kad pročitaš ime!
Komplikovanija varijanta bila bi da je ukucala moj br. u komp. i videla bi ko mi je lekar.
Ja pitam penzionere ko sve čeka u ovoj smeni, oni kažu- svi. A njih 50! Okrenem se i odem u Futog kod privatnika opšte prakse, samo mi je ta ordinacija pala na pametuser posted image doktorica me pregleda i nasmeje se. Ja sam došla u panici, ubeđena da imam jaku upalu pluća. Ispostavilo se da je u pitanju mala prehlada!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
31.3.2009 14:06:40   
joja
neprijatno sam iznenadjena drzawnim zdrawstwom!!!zato sto treba da se ceka po mesec ipo dana da bi mogao da dodjes na pregled.ne daj Boze da je nesto lose sa pacijentima morali bi da cekaju toliko i bolest bi wec uznapredowala...mozda nemaju swe zene para za priwatne doktore.....nazalost

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
8.1.2010 9:18:55   
*Alexx*
Ja sam prijatno iznenađena pedijatrijskim odeljenjem u DZ Voždovac. Mnogo smo razmišljali gde ćemo da vodimo Andreja, da li kod privatnika ili u DZ, i igrom slučaja smo na kontrolu sa mesec dana otišli u dz. Došli smo za vreme pauze, sestra je bez problema primila knjižicu, popunila karton, odvela nas u sobu, ma sve super! Doktorka fina, pozitivac, objašnjava sve lepo, šali se... Redovni pregledi se zakazuju. Svaka čast!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu joja)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Prijatno sam iznenađena državnim zdravstvom
9.5.2010 0:48:49   
Anoniman

Juce sam bila u DZ, bas me prijatno iznenadila doktorka (inace dosla sam posle x godina i morala da biram lekara, pa mi sestra predlozila, jer nisam imala pojma kog, a trebali mi samo uputi za krvnu sliku, biohemiju i urin). Odem ja tako kod nje, a ona valjda zbog nekih  bodova sto su im uveli, divna ljubazna, ispitivala me kad sam sta poslednji put radila, ja srecom imala kod sebe privatnu kartoteku, pa joj dala da prepise rezultate UZ grudi i tako to. Cita zena ono od mog Dr i kaze mi da hormone i fosfolipidni status moram privatno i kaze: ''NAzalost, ljudi sa sekundarnim sterilitetom cesto ostaju bez  dece, jer mi nemamo potrebn oda im pomognemo, a tako im malo treba.'' Divna zena, ljubazna i strpljiva, ali dzabe nemaju reagense za sve, gledaju te na nekim sklopocijama i skalamerijama...


(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here