|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
21.1.2012 17:07:31   
ALLEKS
Cao Zvoncice,
Ja sam ovde nova, a pronasla sam se u tvom tekstu...Jel mozes koliko je tvom muzu los spermogram...Ja sam radila osnovne analize, a onda je mm uradio spermogram i ispostavilo se da mu je broj spermatozoida mali... Za sada pije profertil kapsule...Jel koristi tvoj muz neku terapije...I jel znas koliki je broj dovoljan za INS? Hvala puno, i izvinite sto vam upadam u temu.
IZVORNA PORUKA: zvoncica79

Draga Bubicce,

Sto se tice anestezije ona je kratkotrajna/ bukvalno petnaest minutna i venski se daje, ako vec ne podnosis bol ja bih ti je preporucila, a takodje iz razloga sto ti je telo pod anestezijom u totalnom mirovanju/sto je jako bitno, da se tecnost ravnomerno rasporedi...

Mislim da ti je spavacica bolja opcija jer nju neces morati da skidas u toku snimanja, a i oni te u sobu vracaju na pokretnom stolu, tako da sumnjam da ce biti raspolozeni da ti navlace pidzamuuser posted image

Meni na zalost nije urodio plodom, a iz razloga sto mm ima jako los spermogram i imao je problem sa varikocelom...

Ako te jos nesto interesuje tu sam...




(odgovor članu zvoncica79)
Direktna veza do poruke: 1751
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
26.1.2012 13:04:57   
raikkonenka
Zdravo,

evo i mene da se javim. Samo citam sa strane ali red bi bio da i ja podelim svoja iskustva za sada.

U celu pricu oko istrazivanja sam usla prosle godine u martu i ubrzo saznala da imam insulinsku rezistenciju. Nakon toga sam se mesecima spremala za HSG ali nisam bila u mogucnosti zbog razlicitih podstanara koje sam imala u vise navrata.
Nakon 3 meseca lecenja i antibiotika svaki mesec sam dobila skroz ciste rezultate i otisla na HSG privatno. Cena je bila 150e. HSG je radila moja doktorka Corac (divna zena) pod anestezijom (juHu - zivela anestezija)
Doktorka je posle 5 snimaka je uspela da prodje kroz levi jajovod (desni nije bio problem, prosla je odmah)
Uloske sam dobila na toj privatnoj klinici bili su fini. Ali sam cula da ja nisam bila fina i da sam se tokom anestezije bacakala po stolu :) (ne pitajte me zasto posto ne znam)

Po nekoj mojoj teoriji problem je izgleda nastao jos u ranom detinjstvu kada je posle X upala slepog creva doslo do perforacije i ja sam tako sedela kuci sa puknutm slepim crevom 48h :-) Na srecu u poslednji sekund sam usla u bolnicu i sve je proslo dobro ali je ostalo to.

Takodje mi je moj fizioterapeut masirajuci mi stomak rekao da na levoj strani imam prilepnice ali ja tome nikada nisam pridavala znacaja posto se u stomaku moze napravti zilion prilepnica od zilion situacija.

Prosli mesec sam preskocila sa pokusajima posto sam bila jos par puta izlozena rentgenu pored HSGa.

Ovaj mesec sam u iscekivanju user posted image ali po dosadasnjim simptomima mislim da cu ipak svoju srecu traziti u sledecem izvlacenju.


(odgovor članu ALLEKS)
Direktna veza do poruke: 1752
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
1.2.2012 10:47:43   
tanjicamanjica
Evo da se prijavim i ja ovde jer sam pre par dana radila hsg u visegradskoj kod doktora DOKICA i sve je invidualna stvar bola u principu i nije bilo ,zato samo hrabrouser posted image

(odgovor članu raikkonenka)
Direktna veza do poruke: 1753
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
1.2.2012 11:05:44   
hanka
Pridruzite nam se u temi cekamo dve crtice

(odgovor članu tanjicamanjica)
Direktna veza do poruke: 1754
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 14:36:17   
zuto pilence
Cure ja sam konacno posle 2,5 god sinoc ugledalauser posted image  . Bila sam u soku da ne poverujete otisla uradila beta hcg i pozitivan. Sledece nedelje imam zakazan ultrazvuk da vidimo sta bebac raduser posted image . Apre 3 meseca radila HSG i rekli mi da nikada nemogu prirodnim putem ostati trudna da su mi oba jajovoda neprohodna, da nepoverujes.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 1755
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 14:42:08   
raikkonenka
user posted image

(odgovor članu zuto pilence)
Direktna veza do poruke: 1756
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 14:45:42   
hanka

IZVORNA PORUKA: zuto pilence

Cure ja sam konacno posle 2,5 god sinoc ugledalauser posted image  . Bila sam u soku da ne poverujete otisla uradila beta hcg i pozitivan. Sledece nedelje imam zakazan ultrazvuk da vidimo sta bebac raduser posted image . Apre 3 meseca radila HSG i rekli mi da nikada nemogu prirodnim putem ostati trudna da su mi oba jajovoda neprohodna, da nepoverujes.



Cestitam i zelim ti laku trudnocu user posted image

(odgovor članu zuto pilence)
Direktna veza do poruke: 1757
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 16:13:43   
branki*
zuto pilence,bas me razvesele ovakve vesti!diivno!zelim ti lepu i laku trudnocu!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 1758
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 19:17:56   
zuto pilence
Zenske imate na prethodnim stranama moju cudnu pricu sta mi je pomoglo da ostanem trudna .A i da cula sam da je dobar caj virak tesko je ga naci a prodaje se u apotekama. pije se 43 dana po jedna solja

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1759
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 19:24:42   
Nataša1
Ja bi im bacila bombu u bolnicu za to "Ne možeš da ostaneš trudna prirodnim putem". Jel državna ili privatna bolnica?

(odgovor članu zuto pilence)
Direktna veza do poruke: 1760
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 19:34:07   
MakiJ
pilence cestitke od user posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 1761
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
2.2.2012 23:08:29   
pandica
pilence ,čestitam i zelim  lepu i laku trudnocu!

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 1762
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2012 0:35:00   
pandica
EVO OVIM POVODM SE SVIMA JAVNO IZVINJAVAM STO SAM VAM PUTEM PRIVATNIH PORUKA SLALA BROJ RACUNA  DA MI POMOGNETE ZA SKUPLJANJE  SREDSTAVA ZA VTO!

SHVACENA SAM DA VAS LAZEM JER SAM REKLA MOJ MUZ  A NISMO VENCANI, U DNEVNIKU PISE JA I MOJ NEVENCANI MUZ, ALI MOLIM VAS DA NA TO ZABORAVITE,DNEVNIK CE BITI IZBRISAN A  I RACUNI POVUCENI.
JA NAJVEROVATNIJE VISE NECU BITI NA RR, ZAISTA MI JE ZAO I  IZVINJAVAM SE SVIMA!

VELIKI POZDRAV ZA SVE I   I OSTVARITE SVE SVOJ SAN!

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 1763
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2012 15:00:47   
zuto pilence
U Visegradskoj , kao oba jajovoda mi neprohodna. Strasno kroz koji sam pakao prosla zbog tog laznog saznanja.

(odgovor članu pandica)
Direktna veza do poruke: 1764
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
3.2.2012 17:48:26   
Merilyn

IZVORNA PORUKA: Bela medvedica

Ja sam radila privatno sa totalnom u NS i platila 17000 din, malko sam se plasila pa sam se zato odlucila na totalnu.


jel možeš da mi kažeš gde si radila? jesu li tih 17000 svi troškovi ili ima još nešto plus što se plaća?

(odgovor članu Bela medvedica)
Direktna veza do poruke: 1765
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
4.2.2012 22:30:44   
ivannna
U ponedeljak mi je zakazan HSG
u brisu su mi nasli eserihiju pa sam dobila neki antibiotik 5 dana da pijem i vaginalete neo-penotran,doca mi je rekao da sa pravim antibioticima to moze da se sredi
dobicu neku injekciju valjda oni protiv bolova i jedva cekam da se sve zavrsi

sad sam ok,ali sutra vece mislim da necu moci da spavam normalno u iscekivanju...ali kad se mora mora se!

(odgovor članu Merilyn)
Direktna veza do poruke: 1766
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
5.2.2012 0:01:56   
BUBICCA
Pilence, cestitam!!!! user posted image Divno!!!!

Ja sam radila HSG pre nekoliko dana u NF. Dodacu par stvari koje mozda nekome pomgnu... Radi se pod totalnom anestezijom. I to je super! Anestezija traje 15-ak minuta i na mene nije ostavila nikakve posledice. U smislu mucnine i sl. Osecala sam se kao posle neke kratke dremke. Trebalo bi da neko podje sa vama, jer nisam mogla da ostavim garderobu koju sam skinula tamo, nego je moj muz poneo nazad sa sobom. Znaci - poneti i neku kesu u koju cete istu i spakovati. Ja sam ponela bade mantil, papuce, spavacicu, pidzamu, sredstva za licnu higijenu i obavezno uloske (nisu losi oni medicinski - mrezasti). Spavacica je ok zbog intervencije, odlaska u wc, a za preko noci mozete da se presvucete u pidzamu ako vam je zgodnije. Ja nisam htela da prespavam tamo, pa su me pustili na sopstvenu odgovornost da odem kuci posle par sati. Po otpusnu listu je mm otisao sutra ujutru, posto ne mogu da je daju istog dana. Nepoznat razlog... Ne bi trebalo da imate nalakirane nokte, tako valjda prate vase stanje ako dodje do komplikacija prilikom intervencije... Sto se tice pripreme - ja sam se prvi put srela sa mikroklizmom, verovatno i poslednji... izaziva dijareju, uz bolove grceve i neprospavanu noc... Klizma izgleda kao jedna tuba tempere sa dugackim tankim vrhom koja se koristi rektalno. Kucna varijanta klistiranja. Dovoljno bi mi bilo samo 3 tablete panlaksa. Ja sam se jedino zeznula sto sam ih uzela tek oko 16-17h. Bolje je ranije, vec u 12h, i do spavanja ste zavrsili sa tim.
U svakom slucaju, kada se sve sumira, HSG nije nista strasno. Ja posle toga nisam imala bolove. Krvarenje je normalno dan-dva, ako nije u velikim kolicinama.
Moj rezultat je odlican, sve prohodno, tako da se bacam na posao! user posted image I cekam user posted image
Nadam se da sam bar malo pomogla... Ako neko ima jos neko pitanje, tu sam!


(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1767
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 9:49:28   
ivannna
dobro jutros curice!
juce sam radila HSG i uopste nije bolelo!user posted image a najbitnije od svega oba jajovoda su mi prohodna!

pre nego sto sam krenula popila sam nesto za smirenje jer nikada nista nisam radila u bolnici i pomislila sam da mi je bilo potrebno,posto sam koristila vaginalete,ocistili su me,dali injekciju protiv bolova ali ne znam sta je ona trebala da uradi,ocekivala sam kao onu anesteziju kod zubara ali ova nije imala neke efekte,ili barem ja tako mislim,onda su me premazali necim,mislim da je u pitanju jod,i stavili su mi kateter koji uopste nisam osetila,a njega sam se bas plasila,onda su valjda nesto uradili sa tim mehurom na kraju katetera,tada sam osetila malecne grceve slicne onim kad vam se ide u wc,onda su me na kolicima dovezli do dela gde je bio rengen ( bilo je kao u filmovima,krevet na tockice,guraju me a svi u hodnicima gledaju kao da sam neki hitan slucaj ,ma ludilo,meni je sve to bilo bas zanimljivo) a onda su me prebacili na sto ubacili taj kontrast i osetila sam neki pritisak,ali ne i bol,nije bilo ni neprijatno samo neki pritisak,iskreno svaki senkund sam ocekivala evo ga sad ce,ali nista...rekli su mi da je gotovo i da su oba prohodna a mojoj sreci nije bilo kraja! user posted image nije bolelo a sve je ok!

preporucila bih svim devojkama da idu ako ima potrebe jer je velika stvar kad odradis i to i onda si miran!

hvala vam svima sto ste pisale svoja iskustva,bez vas se nikada ne bih odlucila da uradim HSG jer sam strasna plasljivica!

(odgovor članu BUBICCA)
Direktna veza do poruke: 1768
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 11:08:23   
little_one
Ivanna, bravo draga, user posted image bas mi je drago da su ti jajovodi prohodni. Veliku stvar si ucinila za sebe. Ako pijes sad antibiotike, nemoj da se brines, vec ako mozes, vec od danas kreni na muckanje. Mozda ti uspije da se zakaci bebica. user posted image KOji dc su ti radili hsg?

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1769
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 11:11:00   
malenac76
ivana superrrr user posted image  sto kaze LO sad odmah na muckanjeeeee
LO i ja smo obe zatrudnile isti ciklus kad smo radile HSG
samo dobro pokrijte sve plodne dane i drzim figeeeeee jakooo

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1770
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 11:31:46   
ivannna
LO,malenac, hvala vam na podrsci!
juce i danas sam imala malo krvi na ulosku,a i danas mi je tek 11.dan O.mi je oko 19.dana,
pijem dovocin,mada mi nije jasno koliko dana treba da ga pijem....da li se neka od vas seca koliko dana se pije? evo pokusavam da nadjem na forumu ali jos uvek nista

radila sam na VMA,Dr.Nenadic,divan covek on je tamo nacelnik,ja sam bas zadovoljna!

nadam se da cu proci kao i vas dve,rekla sam mm da ne planira nista ovih dana ,pa na posao
veliki poljubac
bas sam happy!

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 1771
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 11:34:21   
malenac76
ivana meni se cini kao da O hoce biti malo ranije poslije HSG-a. od sutra vi krenite muckati bar svaki drugi dan user posted image  jel pratis O na neki nacin?
ja sam pila doksiciklin  od 100mg 5 dana ..u pakovanju je bilo 5 tableta ..ako i kod tebe ima 5 od 100mg pretpostavljam da je to onda isto

< Poruku je uredio malenac76 -- 7.2.2012 11:36:35 >

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1772
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 11:41:19   
ivannna
malenac a taj antibiotik da li moze da skodi ? znam ono pravilo da se ne piju antibiotici kad zelis bebu ali naravno ovo je druga prica
ja pijem dovocin 100 mg,idem u cetvrtak,petak na kontrolu pa cu ga pitati,pomislila sam da mi je ionako O.malo kasnije pa ga juce zato nisam pitala
sto se tice pracenja ma sve to radim-i BT i LH tracice,i maybe baby i sekret,pokrivam sve,da li si i ti svaki drugi dan?

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 1773
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 11:45:15   
malenac76
ja se nisam nadala da cemo ubosti zbog loseg spermiograma ali sad odlucila da muckamo svaki dan od 12dc do 16dc ..radila sam i LH trakice i mjerila BT tako da smo dobro sve pokrili i to prvi put muckali svaki dan..obicno smo svaki dugi .. O mi je bila 14dc
ovi antibiotici ne smetaju zenama..vise smetaju ako ih muskarci uzimaju ..meni je dr rekla da se bacim na muckanje bez ikakve bojazni i upalilo jeeee

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1774
   RE: Produvavanje jajovoda (HSG)
7.2.2012 11:49:56   
ivannna
bas mi je drago zbog tebe i da znas da cu te poslusati!

ni mm nema neki spermogram, morfologija mu je losa ali se popravlja,kada su ti bile obicno ovulacije? da znas da moze i meni da se desi da bude ranije,hvala ti sto si mi to rekla,ovako bih se fokusirala na dane oko 19

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 1775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  69 70 [71] 72 73   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here