|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tamponi i TŠS
25.10.2008 10:44:23   
Lu
Evo što piše u uputstvu.
Toksični šok sindrom je ekstremno rijetko ali ozbiljno toksično oboljenje koje se pojavljuje kod ljudi,žena i djece.
Uzrokuju ga toksini koji proizvode bakterije koje inače žive u ljudskom organizmu.
Otprilike polovina svih slučajeva se pojavljuje kod djevojaka i žena sa menustruacijom.
TŠS je povezivan sa upotrebom tampona,ali takođe može da se pojavi tokom menustruacije i kada se nekoriste tamponi.

TŠS je potencijalno fatalan i zbog toga mora biti rano dijagnosticiran i liječen.

simptomi:
Ako se iznenada osjećaš veoma loše iako si prije bila zdrava,imaš povišenu temperaturu povraćaš,imaš dijareju,glavobolju,bol u grlu,vrtoglavicu,bol u mišićima,osip kao da izgoriš na suncu(nemoraju se pojaviti svi simptomi),ukloni tampon kao preventivnu mjeru.
Odmah kontaktiraj liječnika ili bolnicu nezaboravi da napomeneš TŠS i činjenicu da imaš menustruaciju.
TŠS može da se pojavi bez obzira dali koristiš tampone.

< Poruku je uredio lu -- 25.10.2008 10:47:12 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: tamponi i TŠS
20.2.2009 10:39:48   
Jeca*
Verus pita u Dnevni ulosci:

IZVORNA PORUKA: Verus
Nego da pitam-cula sam daaavno da redovno koriscenje tampona nije dobro, pogotovo ako se ne menja svaka 4-6 sati (sto je maksimum), zbog razmnozavanja bakterija moze doci da infekcija jajovoda i teskoca sa plodnoscu....od moje svekrve prijateljica je jedva dobila dete, i rekli su joj da su joj jajovodi bili zapuseni bas zbog tog razloga-infekcije jer je samo tampone koristila ceo zivot,, pa je isla na "produvavanje"....Lenka, ne znam jel ovo za neku "tampon" temu? Mozda da pitamo i druge devojke nase da li su cule nesto slicno.



Direktna veza do poruke: 2
   RE: tamponi i TŠS
20.2.2009 11:09:48   
Jacaca
Retko koristim tampone, smetaju mi, bas kada moram, uzimam one sa aparatom za plasiranje, sama neumem da ga postavim dovoljno duboko.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: tamponi i TŠS
20.2.2009 11:41:09   
Lu
TAMPONI 
malo o tamponima,za sve koji su za,protiv ili se dvoume.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: tamponi i TŠS
27.7.2009 22:54:39   
Anoniman
Da li tamponi imaju rok trajanja? Jel ima neka od vas neraspakovanu kutiju da pogleda? Ja imam jednu otvorenu, verovatno je rok (ako postoji) bio na deklaraciji na celofanu koji sam skinula sa kutije, i sada nemam pojma... ma ne znam ni kada sam ih kupila. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 8:46:57   
Anoniman
Hallo!!!!

Jel koristi neko na ovom forumu tampone? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 10:41:26   
Anoniman
Otišla sam u prodavnicu, sa police skinula ob tampone, i sa deklaracije (koju ja na svojoj kutiji nemam) pročitala:

ROK UPOTREBE: Neograničen usled normalnih uslova čuvanja i skladištenja.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 10:50:04   
magnetic
Cao Tasho,ja koristim tampone vec godinama,narocito kad idem na more.Nema sanse da bih uskratila sebi kupanje i suncanje zbog m.I ponekad mi ostane par komada i tako stoje godinu,dve,tri u nekoj torbi koju ne koristim,pa kad ih nadjem bez problema ih iskoristim.Ako se folija nije odmotala ili pocepala,nama nikakvih problema

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 10:52:54   
Anoniman
Hvala user posted image

Ja sam sva natripovana, večito se tripujem da će mi končić ostati u ruci pri vađenju, ne mogu da se opustim... i onda eto pitam i gluposti tipa rok trajanja. user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:01:06   
magnetic
Ni ja nisam bila nista bolja,sto glupih pitanja sam postavljala dok ih konacno nisam pocela koristitiuser posted image .Pa ih 10 puta stavis lose,a posle se vec naviknes i shvatis da su super stvar.Mada i to je individualno,nekim mojim drugaricama je odvratno da ih stavljaju.Bezveze,kao da se gade svog tela,ali boze moj stvar izbora

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:04:33   
Anoniman
Sad jedno neumesno pitanje. user posted image

Ja sam kupila Normal sa tri kapljice, i sada čitam na netu da kao ako mi smeta ili ga teže vadim, da uzmem manje. Kako da znam da li mi je ta veličina odgovarajuća? Mislim, pojam "teže vadim"... kontam da je to kod mene jer sam u takvom grču da li ću uspeti da ga izvadim, da me čudi što uopšte uspem da ga izvadim. user posted image
Koju veličinu ti koristiš?

< Poruku je uredio Tasha RR -- 28.7.2009 11:05:32 >

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:08:52   
Anoniman
OB TAMPONI  KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:10:06   
magnetic
Bas te.I ide izvlacenje malo teze dok se tampon ne pojavi,ne znam ni kako da se izrazim,dok ne izadje malo,posle samo sklizne

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:14:56   
Anoniman
user posted image

I testić sam popunila, onaj Koji tamponi tebi odgovaraju - i imam ispravne kod kuće! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:16:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magnetic

Bas te.I ide izvlacenje malo teze dok se tampon ne pojavi,ne znam ni kako da se izrazim,dok ne izadje malo,posle samo sklizne


Dok ne krene. Kao da se zakači negde i onda kada preskoči taj "stepenik", onda isklizne. user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:18:24   
Anoniman
e ja sam upravo dobila ... i pošto sam zaboravila uloške, uzela sam od kolegice tampon, elem uletio je glatko user posted image

a kontala sam sad za vikend na more, tako da mi ne ginu tamponi ...moram guzicu smočiti user posted image

e sad odoh vani da kupim uloške

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:31:55   
magnetic
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: magnetic

Bas te.I ide izvlacenje malo teze dok se tampon ne pojavi,ne znam ni kako da se izrazim,dok ne izadje malo,posle samo sklizne


Dok ne krene. Kao da se zakači negde i onda kada preskoči taj "stepenik", onda isklizne. user posted image
Bas takouser posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 11:35:27   
Anoniman
Dooobrooo

Znači nisam luda, sve je u redu, sve radim ispravno... user posted image

(odgovor članu magnetic)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 12:59:54   
Lilly*
Super je onaj sajt o tmponima.
Nikada nisam koristila tampone, probala sam i bilo mi jeko gadno vaditi ga kada onako nabubri user posted image  ali moram biti spremna ako dobijem kada odemo na more user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 13:01:44   
magnetic
IZVORNA PORUKA: lilly.79

Super je onaj sajt o tmponima.
Nikada nisam koristila tampone, probala sam i bilo mi jeko gadno vaditi ga kada onako nabubri user posted image  ali moram biti spremna ako dobijem kada odemo na more user posted image
user posted image Posle petog vadjenja vise ti nece biti gadno

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 13:05:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lilly.79

 ali moram biti spremna ako dobijem kada odemo na more user posted image


user posted image  I ja ću da vežbam sada za more, jer bih sledeći put trebala dobiti 22-og, a 23-eg idemo na more.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 13:06:33   
Lilly*
Možda, valjda user posted image  ali planiram da ih koristim samo tih nekoliko dana na moru ako baš dobijem, nisam baš ljubitelj guranja nečega čemu tamo nije mesto user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 13:07:42   
Lilly*
Sirote mi žene user posted image  uvek se tako potrefi, ili porani od klime, ili.. pfff

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 13:17:08   
magnetic
E jedino mi je za put do mora nezgodan.Isao autobusom,vozom,autom na putu se osecam sva nekako prljavo i nemas ni negde posteno oprati ruke a kamoli sta drugo,pa mi izvlacenje tampona takvim rukama, pod tim uslovima bas fuj.Zato za put uloske i puno vlaznih maramica

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: tamponi i TŠS
28.7.2009 13:30:39   
Didy
Ja koristim tampone već godinama. Ne nečto prečesto, ali ima situacija kad ne mogu bez njih: na moru, naravno ne stalno, već samo na plaži; kad su mi jako obilne menstruacije, ni uložak sa najvećim upijanjem mi nije mogao da izdrži ni jedan školski čas, pa sam morala 2. dana da nosim i tampon i uložak; kad negde idem, onda mi je opuštenije da stavim i jedno i drugo; prd kraj ciklusa, stavim posle podne tampon i onda nemam menstruaciju onog poslednjeg dana kad se onako vuče, te curi, te ne curi. I imam ih u svim veličinama, na početku koristim normal, ponekad i super, pred kraj one mini, najmanje.
Toliko sam se već navikla da ni ne razmišljam da li mi je nešto neprijatno ili nije, jer mi mnogo olakšava. Trudim se da nikad ne stavljam tampon za tamponom, već tampon, pa uložak; noću ih nikad ne stavljam.                                      

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here