|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   trajna epilacija
13.3.2009 8:47:23   
prase
O ovome razmišljam već neko vreme... i nikako da donesem definitivnu odluku. U završnim fazama trudnoće sam sebi obećavala da ću to da uradim, mislim u najmanju ruku sa bikini regijom a onda što ne i cele noge user posted image Muka mi je bilo od "priprema" za pregled, nisam mogla ni da zamislim da legnem na sto za depilaciju, a prag bola mi se inače u trudnoći neviđeno spustio. Sada kada je problem imanja ogromnog stomaka rešen, više nisam tako odlučna...

Jedini razlog "za" je što bi ovo moglo zauvek (ili bar na dugi niz godina) da me oslobodi dlačica tamo gde im nije mesto.

Protiv:
- nemam pojma koliko to može da me košta tačno, ali svojevremno sam došla do sume (za cele noge i slučaj da baš nemam sreće nego da mi treba svih 5 tretmana) od oko 1000e; složićemo se - daleko od toga da je to novac za bacanje, na stranu što bih morala da uklopim to sa drugim kratkoročnim planovima
- nemam pojma da li i koliko to zaista boli, jedna prijateljica koja ima inače visok prag bola kao i ja kaže da je nepodnošljivo
- svuda gledam napomene o "hormonskom balansu" koji je neophodan da bi ovo bilo uspešno, tj. da bi imalo trajan efekat: u obrazloženju, verovale ili ne, stoji da maljavost može da se vrati u trudnoći (što bi značilo da ja ostadoh bez poente sa narednom trudnoćom, ako Bog da pa je bude)
- neophodno je sklanjati se od sunca u određenom periodu, ukratko rečeno - da zaboravim letovanje ili bar onakvo letovanje kakvo pamtim ove godine (a nismo bili ni prošle godine i onda mi je i to veliki problem).

Komentari? Sugestije?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 8:56:19   
Lu
Mene jedino sprečava BOL da to neuradim,nikakve negativne posljedice ne nalazim u trajnoj epilaciji.
Mislim da se ne smije na sunce samo nekoliko dana a ne sad da moraš propustiti ljeto.
Što ti je život,u početku je sav ljudski rod bio dlakav i to nikome nije smetalo.
Onda je nekome palo na pamet da je dlakava žena ružna e onda se opet netko dosjetio kako da se žena riješi dlaka i da to skupo plati i psihički i fizički i financijski.user posted image
Hoćete da budete lijepe-morate da patite malouser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 9:01:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Što ti je život,u početku je sav ljudski rod bio dlakav i to nikome nije smetalo.



user posted image user posted image user posted image

Ja nisam za to. Mene boli i obična depilacija, i uopšte, nikada nisam razmišljala o epilaciji. Uvek imam da potrošim pare na nešto drugo.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 9:04:55   
prase
Joj lu, da sam ja "dlakava" kao moja mama, tetka ili moje sestre, ma bolelo bi me uvo za trajnu epilaciju. Ali ja sam imala neke probleme sa kožom kao klinka i svašta su isprobavali na meni, tu uključujući i kortizonske kreme. Možda mi ništa ne bi bilo od toga da nisam imala 12 godina, taman koliko treba da hormoni podivljaju... Elem, pre toga nisam imala niti jednu dlačicu tamo gde joj nije mesto, a posle toga... Grozno user posted image Na to treba dodati godine brijanja, iz doba kada sam bila mala pa me bilo blam da idem na depilaciju (koja sam ja bila budala, imam prijateljicu koja ima prirodno isti problem kao ja, samo je išla na depilaciju od 7. razreda i sada se to tako proredilo i oslabilo da za 10 minuta sve završi sama depilatorom...). Nije ovo stvar perfekcionizma, nego stvarno sama sebi izgledam degutabl kada se samo malo zapustim. MM tvrdi da on to ni ne primećuje, a ja bežim od njega po kući user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 9:13:13   
Lu
IZVORNA PORUKA: prase

Nije ovo stvar perfekcionizma, nego stvarno sama sebi izgledam degutabl kada se samo malo zapustim. MM tvrdi da on to ni ne primećuje, a ja bežim od njega po kući user posted image


I sama sam ti takva i redovno se depliram...eh da mi je skupiti hrabrosti ja bi to odma uradila jer je to trajno rješenje ali stvarno ne trpim bol jedino ako postoji mogućnost da to rade pod anestezijom.
Zamislite život bez skidanja dlačica,uvijek sam mekana i glatkauser posted image

Juče sam baš na netu gledala jednu hrvatsku menekenku Aleksandru koja je radila brazilsku depilaciju i snimali su ju ali neću vam prenjeti link jer neizgleda ohrabrujućeuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 9:24:47   
Anoniman
user posted image  Izgleda da sve bežimo od mužića po kući u takvim situacijama.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 9:34:17   
mihi
Ta epilacija nije ni zdrava, ne bi fiziološki dlake tu bile da  ne treba da budu, u njima se nalaze izvodni kanali lojnih i znojnih žlezda koje imaju svoju ulogu u koži. Prema tome možda je estetski videti regiju bez dlaka ali to nije fiziološki. E sad ko ima problema sa preteranom dlakavošću to je problem.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 9:34:22   
prase
Upravo sam gledala malo po www, reklamiraju neku bezbolnu lasersku epilaciju... Cena je da se smrzneš, noge 400e, prepone 150e za jedan tretman. Kažu treba 3-5 tretmana, znači 1650-2750e. To je bez popusta 50% koji dobijaš posle 3. tretmana. Osećam da je u pitanju igra rečima, da su izostavili reč "svakog", tj. da je 4. tretman po ceni 50% a 5. opet 100%... Još sam posle pročačkala po forumima, šta kažu za ovaj vid epilacije. Kažu - em nije skroz bezbolno, em nije skroz trajno. E sad baš nisam pametna. Pa na šta je onda išla ova moja prijateljica, em je bolelo em za sada deluje trajno, a bilo je jako skupo?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 9:38:27   
guppy RR
Mene moje dlake ne nerviraju, čak noge brijem negde jednom mesečno. Pred mužem me nije blam, a za druge me boli uvo.
Takvo je moje mišljenje o trajnoj epilaciji... u slučaju da nemaš problema kao prasence.

A ... samo malo moždikam...
problemi su nekad hormonske prirode (previše testosterona, više dlaka... i slično) pa možda uklanjanje bilo kakvog tipa ne bi rešilo problem.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 10:01:18   
prase
Pa to me najviše i brine od svega, prođem kroz sve ovo i opet ništa user posted image Nisam potpuno sigurna da je problem baš u hormonima, ali to mi je jedino logično jer sumnjam jedino u ove kortizonske kreme koje su mi mackali. Nemam pojma, definitvno ću razmisliti još o ovome...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 10:02:08   
guppy RR
A da ti odeš kod endokrinologa da ti pogledaju hormone?

.. možda bi već balans hormona rešio tvoj problem?

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 10:05:43   
prase
Odlična ideja! Ja nisam ni znala da možeš negde da odeš da ti provere hormone, a pretpostavljam onda da postoji i neka terapijica koja bi pomogla ako je problem u hormonima... Samo još da smislim kako ću to da izvedem, imam divno dete ali neće samo da se čuva user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 10:09:14   
guppy RR
user posted image user posted image
kod nas zbog takvih problema odeš kod ličnog lekara koji ti da uput za endokrinologa.
Tamo ti pogledaju sve to... samo moraš biti čista drugih uticaja (npr. hormonske kontracepcije).

Uopstalom - ovde se čeka par meseci, pa možda ne bi bilo loše da odeš do lekara?

eto ti džabe trajna epilacija user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 10:12:59   
Anoniman
A dete povedi sa sobom da te puste preko reda. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 10:16:29   
prase
I kod nas je tako, ali ti ne gine višečasovni provod u čekaonici gde su svi bolesni i zarazni i bezobzirni. Kod privatnika me jedino odbija to što oni malo više gledaju kako da ti uzmu što više para, a malo manje kako da te izleče što brže user posted image Sačekaću bar da prođe sezona gripa, pa ću da krenem u akciju user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 10:37:18   
mihi
Rešilo bi Guppy, samo što ti treba džak para kad si puno dlakava. Ima neka ordinacija Epilion u Beogradu i to super rade bar tako samo čula. Oboje su dermatolozi Marta i Dejan mislim da imaju i sajt <dodala guppy: UPS, link sam sklonila, deluje kao reklama, izvini mihi - nek probaju korisnice da potraže na Krstarici>




< Poruku je uredio guppy RR -- 13.3.2009 10:40:51 >

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: trajna epilacija
13.3.2009 11:01:31   
Ana RR
Hvala bogu, od mame sam nasledila manjak dlaka user posted image  da me ne mrzi mogla bih pincetom sve pocupati. Ali bih volela da uradim epilaciju nausnica, to me uzasno nervira. Ne bi ni imala nausnice da se nismo nasle pametne drugarica i ja u osnovnoj skoli i skidale ih depilacijskom kremom! Razlika je u tome sto je ona imala bas brkove a ja nisam imala nista!! I eto sad jednom mesecno moram da ih skidam, hladnim voskom, kuci ili kod kozmeticarke!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: trajna epilacija
18.1.2011 9:27:43   
Shishica
E o ovome razmisljam, ali kad pomislim kakva bi mi koza bila posle...mislim posle tretmana..ali ....ne znam..

Isla bih prvo za nausnice..nasla sam negde da je 950.dinara jedan tretman..a treba verovatno oko 6..

EPILACIJA PLITKIH PREPONA 2400 din.
EPILACIJA BIKINIJA (STIDNA REGIJA) 3900 din.

I tako.. ima cene za sve..

Sad sam se bila pogledala na suncu i uplasila user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: trajna epilacija
26.1.2011 17:13:52   
maja19
Ja sam u Lepoti i zdravlju procitala da celi tretman uklanjanja malja sa celog tela kosta 600eura..samo nisam razumela posto se ponavlja jel svaki put dajes po sesto...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: trajna epilacija
14.2.2012 0:41:10   
dunja RR
Da li je neko radio ovo?

Mihi, Oldži, vaše mišljenje molim, da li je ovo bezbedno, zdravo? Vidim da je Mihi pisala, li volela bih opet da čujem mišljenje, obzirom da se to baš sada dosta nudi. Tretman noge, bikini i pazuh može da se nađe za 50 eura.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: trajna epilacija
14.2.2012 0:53:05   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Onda je nekome palo na pamet da je dlakava žena ružna e onda se opet netko dosjetio kako da se žena riješi dlaka i da to skupo plati i psihički i fizički i financijski.user posted image
Hoćete da budete lijepe-morate da patite malouser posted image


A onda je neko rekao da i muškarci obavezno moraju biti čosaviuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: trajna epilacija
14.2.2012 12:44:46   
Anoniman
Dunja jel to cena za jedan tretman ?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: trajna epilacija
14.2.2012 13:38:44   
dunja RR
Videla sam na jednom sajtu sa grupnim popustima, piše 4900 za trajno glatku kožu. Nigde ne piše da treba više tretmana, ali pretpostavljam da treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: trajna epilacija
14.2.2012 14:44:22   
boba 11
ima sajt popusti samo se morate registrovati ja dobijam reklame pa je bila i jednom prilikom epilacija neka smesna cena probajte tamo naci.Valda ovo nije reklama to je slicno pa ako treba brisiteuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: trajna epilacija
14.2.2012 15:32:07   
dunja RR
Bobo na taj sajt sam i ja mislila samo nisam želela da navedem ime zbog reklame :) Ta ponuda je inače i dalje aktivna, 4.900 kao što rekoh.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uživajte u svojim trenucima uz NIVEA Lumin...
photo
Beograd, 28. aprila 2024. – Male nepravilnosti na našoj koži poput strija i pigmentnih fleka od sunca često znaju da nam...
Torbe M&M - unikat u originalnosti
Reč, dve o tome kako nas mašta i kreativnost ispune i donesu satisfakciju... Predstavljamo vam umetničku radionicu Torbe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here