|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   UZ mozga
30.3.2009 12:11:14   
Anoniman
Sada čitam na rr.hr da kod njih bebe šalju na UZ mozga zbog toga što je beba rođena CR-om. Ovo mi je prvi glas o tome.
Jel znate nešto o tome? user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:14:15   
Sneža
Ovo stvarno prvi put čujem,pa više štete nanese to zračenje odmah po rođenju nego CR.Ovo je moje laičko mišljenje,ali mi se ne sviđa ni kad ja idem da se "slikam" na aparatima,a kamoli tek rođeno bepčeuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:17:32   
Maya21
Mateju su radili UZ glavice, ali ne zbog CR vec zbog inkubatora i zato sto je kao terapiju prva tri dana dobijao kiseonik...

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:19:07   
mamanp
Ilmi su radili UZ glave sa nekih desetak dana zivota. bila je u inkubatoru. Nista strasno

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:21:31   
Anoniman
Obe znači UZ povezujete sa inkubatorom a ne sa CR? user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:24:12   
mamanp
Moja je imala previsok bilirubin i neke bakterije u mokraci za koje su sumnjali da sam joj ja kroz pupcanu prenijela tako da je da kazem cijela bila na UZ pregledu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:24:21   
Anoniman
ja koliko znam da se radi isto samo kad je beba primala kisik i ako je bila u inkubatoru a za CR pojma nemam ...
jel pise tamo na rr.hr tasho koji je razlog ili sumnja zbog cega to rade????

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:25:13   
mamanp
ipak mislim da to nema veze ni sa CR niti inkubatorom vec sa opstim stanjem bebice

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:25:44   
Maya21
Pa da user posted image ne vidim zasto bi posle CR trebao da se radi UZ, mislim... beba je odmornija posle CR, i lakse podnosi tu vrstu porodjaja od prirodnog... Osim ako nije bio hitan CR pa bude nekih komplikacija...
Odoh ja... Ne smem vise... Ljubim vas sve!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:29:06   
Anoniman
Jedna forumašica kaže:
Nas je pedijatar slao na uzv mozga, zato kako on kaže jer je beba rođena carskim rezom...

Druga:
Mi smo isto bili na uzv mozga zbog carskog i bilo sve ok...

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:33:49   
Anoniman
ne kontam zaista... kakve veze ima carski rez sa UZ glave !

doduse sad nesto motam film u glavi ... moj rodjak je rodjen krajem 95 godine, na CR i radili su mu UZ glave a razlog je bio hitni carski rez i posjekotina na njegovom celu prilikom obavljanja carskog reza, i jos rodjen sa prijevremeno, i tu mi ima logike neke

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:34:05   
mamanp
ipak sam za to da to nema veze sa CR vec da je stanje bebe u pitanju a i zavisi od misljenja pedijatra dal je on za UZ ili ne

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:36:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

ipak sam za to da to nema veze sa CR vec da je stanje bebe u pitanju


slazem se s ovim u potpunosti

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:43:46   
Anoniman
Pa ja se danas načitah toliko stvari... te ovo sa UZ, te ono sa ispupčenim pupkom... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: UZ mozga
30.3.2009 12:58:57   
prase
Mi smo bili na UZ glave, tj. mozga zato što je porođaj izveden vakuumom, kao što sam pre par meseci negde napisala. Poenta je u tome što taj vakuum može da napravi štetu ako se nešto zakomplikuje u smislu nekih podliva i krvarenja u mozgu. Kod svake bebe rođene vakuumom tih podliva prvo ima pa posle uglavnom nestanu. Ako ne nestanu, to je problem, ponekad tako nastane hidrocefalus (toga smo se mi najviše plašili pre te kontrole).

Mislim da je ova priča za ultrazvuk mozga bebe nakon CR vezana ipak za slučaj kada je CR hitno urađen zbog toga što je nešto već krenulo naopako, ili ako je naknadno utvrđeno da je nešto krenulo naopako.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: UZ mozga
30.3.2009 15:40:32   
Jeca*
Luki su radili u porodilistu, pre otpusta, zato sto je porodjaj bio tezak, plodova voda zelena, on je kao puno plakao (mada je meni na podoju uvek spavao). Ma samo su me istresirali. Hvala Bogu, sve je bilo ok.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: UZ mozga
2.4.2009 23:12:37   
anitamo
mojoj Lauri su radili UZ mozga ,zato što je bio težak porod,a ona je imala krvarenje u mozgu I stupanj.i nije istina da zrači UZ fino mi je to DR.objasnila.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: UZ mozga
26.3.2010 13:56:50   
liliana
Mojoj bebi su odmah po rođenju radili UZ mozga, a zatim i na dan otpusta. Napominjem, rođena je na Carski rez, a ja sam imala strašno komplikovanu trudnoču-u 19. nedelji su mi morali izvaditi jednu bebu (nosila sam blizance) i jedva su uspeli spasiti ovu drugu. Sada kažu da joj je UZ glave neophodan jer je preživela traumu u trudnoči, a i bila sam u trudnoči 2 puta pod totalnom anestezijom, od toga jednom čak 3,5 sata. Sada joj UZ glave rade na svaka 2 meseca. Ja nisam baš za to i ne odobravam u potpunosti, jer mislim da to nije baš tako zdravo za dete od 4 meseca.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu anitamo)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: UZ mozga
26.3.2010 14:06:35   
prase

IZVORNA PORUKA: liliana

Mojoj bebi su odmah po rođenju radili UZ mozga, a zatim i na dan otpusta. Napominjem, rođena je na Carski rez, a ja sam imala strašno komplikovanu trudnoču-u 19. nedelji su mi morali izvaditi jednu bebu (nosila sam blizance) i jedva su uspeli spasiti ovu drugu. Sada kažu da joj je UZ glave neophodan jer je preživela traumu u trudnoči, a i bila sam u trudnoči 2 puta pod totalnom anestezijom, od toga jednom čak 3,5 sata. Sada joj UZ glave rade na svaka 2 meseca. Ja nisam baš za to i ne odobravam u potpunosti, jer mislim da to nije baš tako zdravo za dete od 4 meseca.


Mislim da nema razloga za brigu, UZ je za bebu invazivan u stomaku koliko i posle rodjenja. Pa ipak vecina nas ide bar jednom mesecno na UZ u toku trudnoce. Oni sada cesto rade te kontrole, zato sto dok postoji fontanela mogu bukvalno da prate razvoj mozga, a posle toga nece moci - e onda to jeste invazivno, to jeste mozda i zracenje, nisam sigurna kako rade ti CT skeneri ali nisu bas zabavni. Bolje da je sada prate nego da se posle iznenadjuju, neke stvari mogu da se srede i preduprede kada se vide na vreme.

Usput, nisam medicinski obrazovana, ovo je moje misljenje tj. kako bih ja razmisljala da sam na tvom mestu.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: UZ mozga
26.3.2010 14:17:02   
liliana
Ma, OK je to, nego što je to za mene postalo jako traumatično!!! A i nije mi ni malo jednostavno da je tako često vodim za Beograd, ali oni insistiraju da joj se ti pregledi rade u Višegradskoj, jer je tamo rođena!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: UZ mozga
26.3.2010 21:51:48   
slavicakv
Jeste nezgodno putovati tako cesto, a beba tako mala...ali i ja bi isla...cisto da se jednoga dana nedaj Boze ne kajem.
vidim da si u Ptuju user posted image , ja ga obozavam, meni su seke tamo ...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: UZ mozga
26.3.2010 23:09:41   
majka mara
mi kad smo bili za kukove,oba puta su mu radili uz glave,gledali mu bubrege,zeludac...kaze dr.kad smo vec tu da ga pogledamo

(odgovor članu slavicakv)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: UZ mozga
30.4.2010 12:52:10   
Mishica 77
I kod nas je standard da se radi UZ glave nakon CR, ne znam od kada.
Mi smo prošle nedelje radili. Sve je super. Sledeći za tri meseca.
A sve zbog CR i zbog toga što je bila karlično.
Jedino što ne znam šta je prava indikacija: CR ili karlična prezentacija.
Moram da pitam sledeći put.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: UZ mozga
5.6.2010 12:00:04   
ljubavce
I mi smo radili uz glavice ( jeste bio cr) ali zato sto je pupcanik bio omotan oko vrata 5 puta..
Sve je ok ali me interesuje znacenje reci: POJACANA EHOGENOSTuser posted image
Dr. kaze da nista nije PATOLOSKIuser posted image (ne znam sta to znaci) da nema nikakvih posledica, kaze da je ustvari sve to normalno, da je sve ok, da ne brinem, da to ustvari nije nista strasno, malte ne normalno user posted image

Ali mene interesuje da li neko ima slicna iskustvauser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: UZ mozga
5.6.2010 12:14:42   
Mishica 77
Kad nešto nije patološki, znači da je fiziološki ili ti normalno. user posted image
Mislim da to što je video pojačanu ehogenost lil hiperehogenost znači da je postojala neka ishemija, a to je vrlo moguće jer je bebac imao pupčanik oko vrata. Ako on kaže da je sve u redu, ne sekiraj se. user posted image

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 5.6.2010 12:15:01 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here