|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?

I domaćice od sad imaju pravo na zdravstveno osiguranje

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 15.6.2021
Mislim da smo kao društvo spremni za ovakav zakon jer, da nismo spremni, ne bismo uopšte govorili o njemu”, ocenila je zamenica Zaštitnika građana za rodnu ravnopravnost Jelena Stojanović.

image
Neplaćeni kućni rad ima dugoročne posledice po život žena, posebno starijih od 45 godina. (Foto: Freepik)
/11


 

Žene koje su domaćice, koje podižu decu ili brinu o bolesnim članovima porodice, kao i one koje rade na imanju, po novom zakonu Srbije o rodnoj ravnopravnosti, za svoj rad moći će da ostvare pravo na zdravstveno osiguranje.

To je zamenica Zaštitnika građana za rodnu ravnopravnost Jelena Stojanović izjavila danas u debati u kongresnom centru „Envoy Conference” u Beogradu.

„Za Zaštitnika građana je veoma značajno usvajanje Zakona o rodnoj ravnopravnosti. Veoma nam je važno uvođenje pojma uravnoteženosti polova, ali i vrednovanje neplaćenog kućnog rada, što je i bila naša sugestija prilikom izrade nacrta ovog zakona jer je veliki broj žena nevidljiv za sistem i time ekonomski obeshrabren”, rekla je Stojanovićeva, prenosi Beta.

U saopštenju Zaštitnika građana je preneto da je Stojanovićeva ukazala da neplaćeni kućni rad ima dugoročne posledice po život žena, posebno starijih od 45 godina jer njih, po pritužbama koje dobija Zaštitnik građana, poslodavci smatraju kategorijom koja nije poželjna i nije dovoljno produktivna, što ih diskriminiše na tržištu rada.

„Ovaj zakon jeste ambiciozan, ali daje jedan sveobuhvatan okvir, uključuje i privatne poslodavce i organe javne vlasti i nezavisne institucije u njegovu implementaciju. Mislim da smo kao društvo spremni za ovakav zakon jer, da nismo spremni, ne bismo uopšte govorili o njemu”, ocenila je Stojanovićeva.

 

Izvor: Politika.rs

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Na odmoru sa decom odmorićete se 17 minuta...
Da li ste sreli roditelja kom nakon putovanja sa decom nije bio potreban još jedan odmor?
435
Preminula beba stara sedam meseci u Beogradu
Beba stara sedam meseci preminula je juče u bolnici u Beogradu, nakon što je tamo primljena u jako teškom zdravstvenom s...
48
7 stvari koje deca uče iz braka svojih rod...
Najvažniji odnos u svakoj porodici je odnos između roditelja, a najbolje što roditelji mogu da urade za svoju decu je da...
6
8 osobina MAMA rođenih U FEBRUARU
Pogledajte šta je sve zajedničko majkama rođenim u najkraćem mesecu.
6





Kad braća i sestre zarate oko nasledstva...
Psihijatar dr Vladimir Đurić na svojoj Facebook stranici redovno deli priče iz svoje prakse, ali i svakodnevnih situacij...
KAD UMRU MAMA i TATA: 10 stvari koje se ME...
Shvatite da više niste dete. Bez obzira na to koliko imate godina, vi više niste nečije dete. Taj neko ko vas voli bezus...



Anketa

Прање гузе.
пеперутка16

Да ли ваш муж пресвлачи детету одећу, мислим на прање гузе и мењање пелена?

Click Here