Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2023
Danu media d.o.o. Beograd
Virusne upale grla predstavljaju više od 90 odsto svih infektivnih grlobolja, a godišnje ih jedna odrasla osoba može imati šest, a deca čak 10. Otuda ne iznenenađuje podatak da upala grla spada među najčešće razloge za posetu lekaru. Ipak, nije svaka upala grla za antibiotike, homeopatija ima bolje rešenje.
Homeopatija ima rešenje za grlobolju
Uz otežano gutanje, promuklost i bolno grlo prvi su simptomi upale grla. Uobičajeni uzročnici su virusi ili bakterije, ali iritacije grla mogu biti izazvane i suvim vazduhom ili alergijama. Virus se u porodici prenosi s jednog člana na drugog, koji se obično razbole u dvodnevnim do petodnevnim razmacima.
Upala grla prenosi se kapljičnim putem – kašljanjem, kijanjem, govorom, pljuvanjem, dugotrajnim boravkom u istom prostoru s obolelim, ali i direktnim kontaktom s njim ili predmetima u njegovoj blizini.
Početak grlobolje kod virusne infekcije je postupan, dok kod bakterijske simptomi nastaju naglo i brzo.
Virusne infekcije grla karakterišu izraženi respiratorni simptomi kao što su šmrckanje, manja temperatura, promuklost, blaži bol u grlu, curenje iz nosa, kašalj, često suzenje očiju, konjuktivitis. Kod bakterijske infekcije ždrelo je izrazito crveno s gnojnim čvorićima i visokom temperaturom i zato je potrebno lečenje antibiotikom.
Ako je uzročnik grlobolje virus, uglavnom se preporučuje mirovanje, topli napitci i antipiretici ako skoči temperatura. Najvažnije je da se dok bolest traje što više odmarate.
Odmor je ključan kako bi se izlečila prehlada, a sa njom i upala grla, jer organizam tako skuplja snagu za borbu protiv virusa. Takođe, odmaranjem se obnavlja imuna funkcija, te je to prvi korak ka lečenju grlobolje. Lekari savetuju i unos dovoljno tečnosti.
Lečenje virusne upale grla ustvari je dosta slično lečenju prehlade. Ako se odlučite da ipak odete kod lekara nećete dobiti antibiotike jer antibiotici ne uništavaju viruse. Lekari savetuju da ipak budete oprezni jer virusna i bakterijska infekcija nekada mogu da se pojave u paru. Virusi mogu izazvati sinusne infekcije ili povećati rizik od upale uva, a one onda mogu podstaknuti i bakterijsku infekciju.
Ako i vi i vaše dete patite od čestih upala grla, isprobajte Tonsilotren, nemački prirodni preparat, koji više od 75 godina na prirodan način pomaže u slučaju angine i hroničnog tonzilitisa. Deca i odrasli sa uvećanim krajnicima treba da uzimaju po 1 tabletu 3 puta na dan. Preporučeni period trajanja terapije je 6 do 8 nedelja.
On smanjuje upalu, otok i bol, vraća zaštitnu funkciju krajnika, smanjuje obim krajnika, podstiče izbacivanje gnojnih čepića, ublažava otok i zapaljenje limfnih čvorova. Tonsilotren podstiče jačanje imunog sistema u celini, ubrzava zarastanje oštećenih tkiva i sprečava ponovne angine i to za dva i po puta, kako su pokazala brojna klinička ispitivanja.
Efikasnost Tonzilotrena potvrđena je brojnim kliničkim ispitivanjima
*Posle prolaska tri 60-dnevne kure sa pauzom od 4 meseca u toku dve godine praćenja kod 66,7 odsto dece je smanjena učestalost i trajanje pogoršanja hronične upala krajnika, slučajevi angine nisu registrovani, normalizovani su pokazatelji sekretornog imunoglobulina A, što je dovelo do pozitivnih promena u imunitetu usnog dela ždrela.
*Učestalost angine smanjena je 2,5 puta
*Uzimanjem Tonzilotrena značajno je smanjen (za više od tri puta) ukupan rezultat lokalnih znakova hroničnog tonzilitisa.
*Preparat se može koristiti kako za lečenje angine, tako i za preventivu pogoršanja hroničnog tonzilitisa.
*Tonsilotren tablete treba uzimati najmanje pola sata pre obroka i pustiti da se lagano rastope u ustima. Kod dece tablete se mogu rastvoriti u malo vode.
Promo objava
Помоћ!
пеперутка16
Моју сестру вара њен муж. Ухватила сам га са свалерком и сликала га. Нису ме видели. Шта да радим? Сваке ноћи плачем, пијем таблете за смирење.