|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čarape za vene
3.11.2010 7:49:09   
Trcosava
Dakle drage moje, ima nas koji imamo probleme sa venama. Neko ih dobije pre, neko kasnije.
Ja imam proširene vene od 13. godine. Radili su mi sklerozaciju sa 20 godina. Posle trudnoće mi se povećao broj popucalih kapilara i jedna vena opet iskočila. Bila sam kod dermatovnerologa i ona mi je savetovala još jednu sklerozaciju. Ja je ne bih radila, doktkra se složila jer u principu nemam nekih tegoba, samo eto ružno izleda. Pošto je u pitanju neka vena koja nije baš naivna rekla mi je da bi bilo dobro da nosim čarape za vene, kompresija 1 (ili 120 dena minimum)
Trebam pomoć od žena iz NS
Postoji radnja u NS koja prodaje SanaGens cipele i čarape. Treba mi neka ako može da proveri cenu i da vidimo ako je moguće da ja pošaljem pare a vi meni paketić sa čarapkama user posted image
Ako smem da stavim link - modovi molim vas recite mi user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čarape za vene
3.11.2010 8:25:09   
Lu
Ne linkuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čarape za vene
3.11.2010 8:28:00   
Anoniman
Aj pošalji mi link na pp

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čarape za vene
3.11.2010 8:28:30   
Trcosava
Oki doki user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čarape za vene
3.11.2010 9:58:37   
*Alexx*
Možda bismo mogli preimenovati temu u Problemi sa venama?
Ovo nema veze sa čarapama za vene, ali ima veze sa venama. Jedna od mamika iz parka, '76. godište isto ima velikih problema sa venama. I radila je neku intervenciju, laserom. Koliko znam, ta neka klasična operacija za vene zahteva dug postoperativni oporavak, a ovo laserom traje sat-dva, u lokalnoj anesteziji, i ona je već popodne sa mnom pričala u parku. To košta 1200 eura, radi samo taj jedan doktor u Bgd-u (naravno, privatno). Jedino što joj je savetovao je da ne savija tu nogu mnogo taj dan, i nosila je čarapu.
Ne znam ni ko je čovek, ni gde ima ordinaciju - ali eto, možda nekom pomogne info user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čarape za vene
3.11.2010 11:32:39   
Trcosava
Kako hoćeš Alex. Ja sam mislila konkretno na čarape. Probleme sa venama sam usput pomenula, ako neko čita da zna zbog radi čega mi trebaju.
Mislim da je problem sa venama ipak druga tema. Ako misliš da možemo te dve ''teme'' da spojimo ondaK ok user posted image

Evo da dodam info koji mi je JecaRR dala. Sanagens čarapke imaju u Bg - par košta 3000din. Čekinjam Nedju da mi javi tumorou koja je cena istih u NS.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čarape za vene
11.12.2010 9:31:52   
bestmodel6
SanaGens carape sam probala, ali nisu mi udobne. Nasla sam butik carapa Oli, u Novom Sadu,NJegoseva ulica, imaju dobar izbor carape za vene, a prodavacice (da ne poverujes) poznaju robu koju ptodaju, pa su mi dale i par korisnih saveta...a, inace imaju bas veliki izbor carapa...jedino sam kod njih nasla trudnicke carape sa blagim pritiskom na nogama. Malo su jaci sa cenama, ali bar ne uvaljuju i sto trazis to ti prodaju user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 16:20:05   
azdajica75
Drage mame,da li neko ima iskustva sa operacijom proširenih vena laserom u Bg?Ili poznaje nekog ko je to radio?Grozno su mi stradale vene u drugoj trudnoći pa sam rešila da to sredim.Molim vas ako ste čuli za neku dobru kliniku,doktora itd poruku na pp!Hvala vam unapred!!

(odgovor članu bestmodel6)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 16:30:20   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: bestmodel6

SanaGens carape sam probala, ali nisu mi udobne. Nasla sam butik carapa Oli, u Novom Sadu,NJegoseva ulica, imaju dobar izbor carape za vene, a prodavacice (da ne poverujes) poznaju robu koju ptodaju, pa su mi dale i par korisnih saveta...a, inace imaju bas veliki izbor carapa...jedino sam kod njih nasla trudnicke carape sa blagim pritiskom na nogama. Malo su jaci sa cenama, ali bar ne uvaljuju i sto trazis to ti prodaju user posted image


Čista reklama?!user posted image

IZVORNA PORUKA: azdajica75

Drage mame,da li neko ima iskustva sa operacijom proširenih vena laserom u Bg?Ili poznaje nekog ko je to radio?Grozno su mi stradale vene u drugoj trudnoći pa sam rešila da to sredim.Molim vas ako ste čuli za neku dobru kliniku,doktora itd poruku na pp!Hvala vam unapred!!


Koliko su meni rekli postoji klinika, ali deru uši sa cenama (čini mi se da se pominjala cifra od oko 1200€). Na žalost u Bg to ne postoji, a da je preko osiguranja. Nadam se da si išla na dopler i da si čula 2 mišljenja.




_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bestmodel6)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 16:32:28   
Trcosava
A da, kad smo kod čarapa za vene, Sigvaris je koančno u BG. Cene običnih preventivnih čarapa nisu velike, ali zato svaka medicinska je dranje (primer - tražila sam za sebe komprsiju 1 ili 2, samodržeće čarape bez prstiju - cena tričavih 7000-8000 din)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 18:02:40   
azdajica75
Trcoslava,išla sam na dopler i operacija mi je preporučena.Konačnu reč dao je jedan naš poznati kardiovaskularni hirurg,koji radi klasične operacije.To mi je jedna varijanta,da odem privatno i odradim klasičnu operaciju,mada i to nije jeftino,ali ne mogu da dobijem uput zato što se ta operacija radi i u mom mestu,ali je doktor katastrofa i svi koji su radili su zažalili.Sad se raspitujem za lasersku operaciju,pa ako nije neka drastična razlika u ceni odradila bih to,zbog lakšeg postoperatvnog oporavka,to mi je druga varijanta pa i pitam da li neko zna dobru kliniku ili doktora.
Što se tiče čarapa,u drugoj trudnoći nosila sam ih zadnja 4 meseca,ranije nisam mogla zbog toplote,pukla tih 7-8000,ali mi nisu pomogle,odnosno ko zna kako bi bilo da i njih nisam nosila.Inače,do pre druge trudnoće imala sam savršene noge,nikakve vene,kapilare,nemam ni genetske predispozicije,ali eto...sad se mora popraviti šta se može!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 18:32:41   
Verus
azdajice, obavezno pokusaj i phlebodiu za vene, ona pomaze tonusu vena, pa da se ocuvaju ove druge.  Ima dobra klinika u NS, ali sad se ne mogu setiti imena dr. ja sam tamo radila dopler....saznacu od mame pa cu napisati ovde ovih dana.  Mada, to je ta skupa operacijauser posted image

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 19:06:14   
azdajica75
Hvala,značilo bi mi!
Pa ništa,žrtvovaću jedno letovanje,ionako nisam baš za plažu!!!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 19:18:48   
Verus
Pisacu obavezno.  Ja sam isla kod njega privatno na dopler da proverim sve vene, jer sam imala tromb u dubinskoj veni 2007 pa da vidim situaciju.  Imam jednu malu venu iza desnog kolena, a to vucem bogami jos od sigurno 10, 11 godine zivota...nije rekao da treba da se ukloni, a eto, mogao je da mi kaze dodji da te operisem, zbog novca: ipak to dosta govori o njemu kao lekaru, da ce ipak dati iskren odgovor.  Prvu trudnocu sam mirovala zadnja 3 meseca sto je sigurno pomoglo nogama, a sad u ovoj drugoj videcu kako ce biti.  Imam kapilara po nogama, ali mi to ne smeta.  Ipak, ako imas i refluksa u venama treba to uraditi najpre zbog zdravlja, da ti ne stradaju i druge vene.

Dopler obe noge je tada bio 2000 dinara kod  njega...ja stvarno mislim da je jedna prijateljica od moje svekrve kod njega radila bas to laserom, i secam se neke cifre od 1000 eura...ovo je bilo pre 2 godine, a moguce da je cena pala ako sada ima konkurencije u gradu.  Koliko se secam tad je on jedini to radio. 

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 19:29:17   
Brand new mama
I ja sam u drugoj trudnoci dobila vene,mada racunajuci da imam genetsku predispoziciju iznenadila sam se da nisam i sa prvim dobila.Sad nije tolika frka,skoro se ne vidi i ne boli sem kad bas dugo stojim i naprezem se.Nego,moja mama je poslije rodjenja mog brata isla u Zagreb kod jednog doktora na nesto sto nije operacija ali joj je sredilo vene na jednoj nozi.Onda je dosao rat,pa je tek sad isla ponovo.Pitacu je bas kako se zove to.Noge joj stvrano dobro izgledaju,ali ona sa carapama skoro da spava(i ranije je morala).Ovdje trudnice dobiju jedne carape za vene free,a cijena je inace oko 150 eura.Javljam i koje su-ja, koza ,nisam trazila crne,a mogla sam.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 19:34:20   
Verus
Ja inace ne nosim te carape, ali ako budem radila do samog porodjaja (a dace Bog), uzecu neke, cisto preventivno, pa koliko pomogne....

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 19:42:49   
azdajica75
Ja sam čarape za vene nosila na porođaju,one do pola stopala i gore do pola butina,samo su mi još halteri falili,zezali su me da sam mis porodilištauser posted image ,ali moja doktorka je zahtevala da ih nosim zbog napona,u smislu da može doći do komplikacija usled napora na porođaju.
I da,mislim da sam završila sa trudnoćama,iako sam oduvek želela bar troje dece,doktor mi reče da svaka sledeća trudnoća bude sve gora,tj vene sve više propadaju i da mi on ne bi preporučiouser posted image ...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Čarape za vene
4.8.2011 22:28:37   
Trcosava
user posted image pa bre khm khm - ot sam ali moram - Verka uopšte pojma nisam imala da si trudna jopet! Divna divna vest!!!! Ih obradovah se ja!! Da ti je lagana trudnoća i super lak porođa user posted image user posted image user posted image

Što se tiče tog tipa u Zg - to je nešto još manje invazivno i od lasera. Košta oko uh... mislim 700€ (nisam sigurna, pisala sam im mail, proveriću šjutra po mejlu odgovor). Za one koji nisu iz Zg postoji opcija da se dogovori pregled i intervencija u istom danu. Ne znam samo koje su liste čekanja.

Mene sve to čeka sad u novembru, ali meni ni porođaj ni trudnoća nisu izazvali. Bila sam na dopleru kad sam bila u Bg i pregledao me neki stručnjak u KBC - odsek vaskularna hirurgija, dade mi da pijem isto phlebodiu. Ovde phlebodie nema (u bg je oko 10€). Ovde je laser u sklopu zdravstvenog - tako da ne plaćam. Bez čarapa kompresije 1 ili 2 ne smem da stojim, niti mogu - odmah počne da me boli noga. A dijagnoza mi je - nemam zaliske na veni + cista u kolenu.....

Uh i opet odoh OT - jel postoji tema o problemu sa venama? Alex će da me zadavi user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Čarape za vene
14.9.2011 17:39:17   
zmajic87
Vidim da mnogi pitaju za mogućnost laserske operacije vena u lokalnoj anesteziji. Moj ujak ju je uradio u Novom Sadu i prezadovoljan je rezultatima. Doktor se zove Petar Dragić, a radi i u Beogradu i Podgorici. Ako želite neke dodatne informacije, slobodno mi se javite. :)

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Čarape za vene
14.9.2011 18:09:04   
azdajica75
Zmajic,ja sam baš radila prošle nedelje kod njega u NS!Za sad je sve super,znači stručan pristup,profesionalnost,ljubaznost na nivou.Konačni rezultati kažu da se vide posle otprilike dva meseca pa ću videti kako će biti.Inače,za doktora i kliniku sam se raspitivala i čula samo sve najbolje,tvoj post mi je još jedna potvrda.

(odgovor članu zmajic87)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Čarape za vene
10.12.2014 15:00:38   
Marinna
Nova sam na forumu, a vidim da je tema malo starija ali je uvek aktuelna.Kad spominjete tog dr Dragića u NS i BG baš sam čula sve najbolje o njemu i njegovim rezultatima.
Kako se osećate posle toliko vremena od operacije? Kažu da je to hronična bolest koja se može samo usporiti pa i zaustaviti.
Koliko se već pojavilo metoda pored one najgore kad se čupaju vene bog zna ali za tu lasersku kažu da je najbezbolnija i najbezbednija.

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Čarape za vene
8.3.2016 2:19:28   
choopa choops
Ajde, pisaću u ovoj temi, pošto je jedina, koju sam pronašla, preostala tema ona o venama u trudnoći, a ta nisamuser posted image

Elem, već par godina se kanim otići kod doktora da mi pogleda vene, a mislila sam ih peristai laserom, ali uvijek je nešto preče.
Valjda poslije tri trudnoće, stanje mi se baš pogoršalo, i evo danas sam nakon cjelodnevne šetnje, osjetila da me baš jako bole. Jedva sam je uspavala noćas stojeći. Sad sam stavila obloge od domaćeg jabukovog sirćeta da ih malo rashladim i to mi baš prija jer meni oni gelovi ne pomažu skoro uopšte.

E sad, razmišljam da pođem konačno kod dr ove sedmice da vidim šta se tu dešava. Ali pitam se šta ako bude trebala op. Ja na klasičnu ne bih user posted image nešto me strah ne znam ni sama zašto, ali mislim da bih na nju mogla besplatno.... A za lasersku, sad ama baš nemam para. Nisam pametna....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Marinna)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Čarape za vene
8.3.2016 7:20:54   
branki*
Choopo,ja ti nemam pojma.jedino da se dooobro raspitas oko te klasicne operacije sta i kako,da popricas sa nekima koji su to radili,pa da cujes iskustva..a,definitivno moras da operises,je li?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Čarape za vene
8.3.2016 7:50:57   
bebilule
Choopo, moja prijateljica je radila onu neku pjenu. I prezadovoljna je. Ne znam je li to sta jeftinije od lasera.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Čarape za vene
8.3.2016 13:45:12   
Sanjalicaaa
Choopo, mozda ne moras da operises. Svakako idi proveri ih da znas kakvo je stanje.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here