|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 13:34:01   
SUPER MAMA
Moja Monika ima več godinu dana i još nije probala čokoladu niti smoki niti druge grickalice sem playma keks.pa pitala sam se kada prvi put ste vi dali vašem detetu čokoladu i ostale grickalice?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 13:39:29   
mihi
Takođe ja nisam dala Milošu čokoladu u stvari nudila sam mu Kinder cokoladu ali on neće, ne jede ni plazma keks, smoki mu neću ni nuditi tu nema niceg korisnog, po nekad uzme pardon grisine ali to je sve, jede jabuke, bananu neće to je sve slatko sto mu dajem.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 13:42:42   
mamanp
Ne sekiraj se mnogo sto nije probala grickalice. Bolje da jede voce i povrce nego grickalice. U toj suskavoj privlacnoj kesi nema niceg zdravog. Sto kasnije pocne da ih jede - to bolje za nju.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 13:44:43   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image  mamanp.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 13:52:30   
SUPER MAMA
Pa moja Monika prvi pit je nesto ''nezdravo''probala a to je bilo za njemn prvi rodzendan i to slag od torte.A s keksom vise se igra i truniga a iskreno ima samo 5 zubica za godinu dana nema ni cime da jedeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image recimo da zagrize.Ali zao mi jede banane, jabuke kada su bile sljive i slive sada posto celo leto sam spremala kompote jede to i mislim da je to zdravije.A sto je najgore kada pocnu da se ljudi cude sto nejede cokoladu smoki itd.Jos me i osudzuju sto nisam dala jos.A nepitaju sta sve ostalo Monika jede ono sto je zdravo.Hvala puno na savete i podsci mislila sam da sam jednina.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 13:55:02   
mamanp
Ljudi su cudo...da joj dajes grickalice i cokoladu, pitali bi te a sto joj ne dajes voce i pridikovali o zdravoj ishrani. Pusti ljude, dete je tvoje i ti znas sta je najbolje za nju. Bice vremena da proba i grickalice i cokoladu.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 14:03:29   
SUPER MAMA
I ja se slazem stobom 10000000000%.Hvala na razumevanju mamanp a i mihi da je nezaboravim.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 14:13:10   
mamanp
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 15:28:03   
Lu
Nisam ni ja Roku davala prije godine sigurno a poslije pomalo mliječne slatkiše(monte,pingvin,milchshnite) ili kinder čokoladice.
Smoki,čips i ostale grickalice ne jede ni danas,jedino kod nekoga u gostima ako stoji na stolu.
Sad je već veći pa ima svoje omiljene slatkiše:pez i kiki bonbone,čokoladicu životinjsko carstvo i kinder,medeno srce i naravno mamine kolačeuser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 15:53:30   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: mamanp
Sto kasnije pocne da ih jede - to bolje za nju.


Bas sam  pre neki dan slusala na TV o cokoladi i kad poceti davati deci...
Doktorica je rekla da pre trece godine ne bi trebalo...a kasnije pa...sto kasnije.... mada svi vecinom davaju deci i ranije... !

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 15:57:13   
SUPER MAMA
Bravo lu svakati cast.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 20:32:10   
Anoniman
Nesa ima 14 meseci i jos nije probao secer nikako osim u plazma keksu koji ponekad dobije sa mlekom kao obrok, a vrlo retko da gricka (secer ni u jelima, tipa griz sa secerom-NIKAKO). Ja mozda malo preterujem, svesna sam toga, ali sav secer koji mu je neophodan unosi kroz voce i ne planiram UOPSTE da ga ikad ponudim cokoladom niti bilo kojom grickalicom, sve dok on jednog dana ne bude trazio-video od nekoga i rekao mi "mama, daj mi to". Nadam se da to nece biti jos skoooooro. Smatram da mu ne uskracujem apsolutno nista, jer on ne zna sta je slatko dok ne proba, a iste te divne slatke face koje deca prave kad jedu slatkise on jos uvek pravi kad jede nesto lepo slano, ili voce, i zasad mu je to dovoljno.

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
17.10.2009 21:48:11   
mihi
Ima vremena za slatkiše, sami će oni naći put do njih, slušala sam jednu dr inače dečiji endokrinolog koja kaže da je u porastu broj obolele dece od juvenilnog dijabeta, rayloga ima puno a jedan od njih je ne kontrolisano unošenje slatkiša i operećivanjem pankresa tolikom količinom glukoze....... Stvarno moj stariji sin kriyira bez slatkiša a niko ga nije učio da ih jede. Stalna je borba oko toga šta je sve slatko danas pojeouser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
18.10.2009 8:30:29   
Anoniman
To je mihi ono cega se ja plasim, da cu doci do toga da "brojim detetu zalogaje" kad je slatko u pitanju, i da nece imati granice, zato sam i odlucila da mu uopste ne dajem.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
18.10.2009 8:45:15   
mihi
Znam Nedja ali oni sami pocnu da se zto interesuju sa 5 do 6 godina, a onda idu rodjendani, nove godine, bozici gde pristizu enormne koliine slatkisa i svodi se na to da bukvalno brojis....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
18.10.2009 9:36:37   
Anoniman
Bas zato cu se i truditi da ga makar do tad sacuvam od slatkisa sto vise mogu, dokle god mogu da kontrolisem to sto jede, a to ce biti jos neko duze vreme, ucinicu mu uslugu i uskratiti mu slatkise, grickalice i sve nezdrave stvari user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
19.10.2009 8:15:34   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Nedja

To je mihi ono cega se ja plasim, da cu doci do toga da "brojim detetu zalogaje" kad je slatko u pitanju, i da nece imati granice, zato sam i odlucila da mu uopste ne dajem.


E, ovo sto sam boldirala to sam ja radila. Nisam mogla da smognem snage da kazem - dosta. Gde mu je bila glava u frizideru, gde mu je bila glava u spajzu...e toga vise nema. Ziveli su na slatkisima i grickalicama. Posle svakog obroka se znao pojesti cips, smoki i razna cudesa od grickalica. BIlo je previse za njih. Od pre mesec i vise dana toga vise nema, mala pojede neki smokic ili lizalicu, drugo - nista... Ne vole nesto posebno voce, ali ih sve vise teram da ga jedu.
Zbog toga sam i rekla da cokoladu i grickalice treba uvesti sto kasnije (citaj - nikakouser posted image ). Doci ce vreme kad ce ona to sama traziti.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
1.12.2013 22:29:53   
milicicak
T je imala oko 11 meseci kada je prvi put probala Menaz... i dan danas nece ni jednu drugu user posted image nije da ima neki izbor ali sve osim nje pljuje user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
2.12.2013 0:46:25   
Sanchy
Ni M.jos nije jeo cokoladu,od slatkisa jede samo plazmu,takodje nikakve gricke,,e sad skoro sam citala clanak da se proizvodnja kakaa smanjuje i da ce za par godina cokolada biti privilegija bogatih pa posto nismo u tom stalezu bolje da se ne navikavauser posted image ,,salim se naravno,mislim da ne mora jos da je konzumira cisto zbog zubica a i kandide ,nesto u poslednje vreme sve vise cujem da deca imaju ili cirkularni karijes ili kandiduuser posted image ,,pa bice vremena..

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
5.12.2013 15:40:40   
viking
Jeste li videle OVO

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
5.12.2013 15:46:40   
pocahontas
ja videla...moja jos nije probala i ne planiramo jos skoro.. al ne planiram ni masti i hleba da joj dajem :-P

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
6.12.2013 8:16:37   
Anck Su Nmaun
Jao citala sam ovo juce, slazem se da nije zdrava ali pomalo s vremena na vreme nije na odmet.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
21.11.2014 15:08:49   
mila83
podrzavam u potpunosti odlaganje davanja slatkisa i grickalica bebi|detetu...vidim da su i ostale mame bile "osudjivane" sto jos nisu detetu dale cokoladu ili smoki... a ti ljudi nemaju pojma da dete moze razviti alergiju npr. na kikiriki, zbog smokija...
Ja sam mojima oboma dala malo cokolade kada su usli u 12.mesec a smoki i kasnije.Cisti kikiriki su tek posle 3.rodjendana probali.
najbolje da u kuci nema slatkisa i grickalica, onda ni roditelji ne mogu pasti u iskusenje da deci daju "nagrade" M ima 6, a D 4 godine i dan danas imaju vocnu uzinu pod obavezno. Ne piju puno sokove.
Ajde, na rodjendanima i slavljima imaju izbor, ali sin ne proba ni svoju rodjendansku tortu...a cerka voli, na mamu, sta ces user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
24.7.2017 20:16:34   
Dragce86
Moje misljenje je da se dete treba susresti sa svim vrstama namirnica koje i mi jedemo ali da se uci stalno sta je zdravo, sta ne, koliko cega sme, koliko ne. Da stekne neke navike od malih nogu. A ne - Ja ne dajem detetu cokoladu, ali zato je ja jedem sve u 16! Nisam ni za ovu teoriju. Zasto da ne jede umereno od uzrasta kada se to dozvoljava?!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Čokolada-kada prvi put dati detetu čokolada
24.7.2017 21:32:59   
Milena18
Ja sam M pre par dana ubacila komadić čokolade u sutlijaš. Inače, isto su mi se neke rođake čudile što sa 8 meseci nisam htela da joj dam Kinder jaje. Ne razumem šta će tako maloj bebi slatkiši. Ni sada ne planiram da joj dajem stalno, nego ponekad, kao i ja što ne jedem čokoladu svakog dana.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here