|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 12:31:43   
Anoniman
Kragujevac -- Ana Lojanica, koja je na porođaju izgubila bebu, podnela je krivične prijave protiv direktora GAK Kragujevac Gorana Lukića i ginekologa Zorana Protrke.

Ona tvrdi da je zato što je carski rez obavljen sa zakašnjenjm izgubila bebu usled cepanja materice. Direktor kragujevačkog Kliničkog centra Radomir Pavlović i tadašnji direktor Ginekološko- akušerske klinike Goran Lukić, koji je u međuvremenu podneo ostavku, nisu želeli da daju bilo kakve izjave.

Ana Lojanica primljena je na odeljenje ginekologije u Kragujevcu po uputu direktora GAK-a doktora Gorana Lukića 21. aprila, dan pošto joj je istekao termin za porođaj.

Posle pet dana provedenih na odeljenju porodila se uz brojne komplikacije. Došlo je do prskanja materice, a zbog toga je, kako smatra, izgubila i bebu.

“Primljena sam na odeljenje zbog otoka, a doktor Lukić za tih šest dana nijednom me nije pregledao niti obišao”, priča Ana Lojanica.

Ana ističe da je svih pet dana provedenih na odeljenju ginekologije molila lekare da je porode carskim rezom jer je i prvo dete rodila na taj način zbog rizične trudnoće.

“U porođajnoj sali ja nisam videla lekara, tog Zorana Protrku, koji je bio dežuran na odeljenju, pa su mi se našle pedijatrijske sestre i babice”, navodi Ana Lojanica. Ona dodaje da se on posle pojavio, ali ne zna posle koliko vremena jer to nije bilo odmah.

“Na moje molbe da me porodi carskim rezom ginekolog Zoran Protrka nije se obazirao već je prirodnim putem započeo porođaj. Pritiskanjem stomaka kako bi izbacio plodovu vodu Protrka je ugrozio zdravlje bebe, ali i najverovatnije izazvao prsnuće materice”, kaže Ana.

“Moje zdravstveno stanje je takođe bilo izloženo riziku, došlo je do pucanja materice i ne znam da li se dete ugušilo u stomaku od vode i od krvi. Znam da sam primila dve boce krvi i posle se probudila u šok sobi, gde mi je rečeno da dete nije živo”, objašnjava Lojanica.

Prema njenim rečima, kasnije se pojavio i ginekolog Aleksandar Živanović, koji ju je porodio carskim rezom.
Međutim, Anin suprug smatra da se sa intervencijom zakasnilo.

“Na CTG-u se vidi jasno da su tonovi deteta bili u redu i samo su u jednom trenutku pali i to je trajalo deset minuta, priča Anin suprug, Vladimir Lojanica.

On smatra da je vreme prošlo dok su oni ustanovili da treba nešto da se preduzme, ali i dok je sišao lekar sa trećeg sprata i dok su pripremili operacionu salu.

“Mnogo je vremena prošlo da bi se uradilo nešto sa detetom”, tvrdi Vladimir Lojanica.

Krivične prijave Ana Lojanica podnela je, kako kaže, da bi sprečila da se ovakvi slučajevi ponove.

Pokušli smo da i od doktora Lukića saznamo zašto je došlo do komplikacija.

On je odbio da da bilo kakvu izjavu, ali nam je u telefonskom razgovoru rekao da je Ana imala tretman kao i svaka druga pacijentkinja.

Međutim, kako B92 saznaje, doktor Lukić je u međuvremenu podneo ostavku, ali zbog slučaja Olivere Veljić, koja je usled komplikacija na porođaju preminula 20. aprila u kragujevačkom kliničkom centru.

Direktor kragujevačkog kliničkog centra Radomir Pavlović takođe je odbio da komentariše slučaj Ane Lojanice, navodeći da u tu zdravstvenu ustanovu još nije stiglo obaveštenje o podnetim krivičnim prijavama.

Kako B92 saznaje, Opštinsko javno tužilaštvo prosledilo je ovaj predmet Zdravstvenoj inspekciji.
Izvor: b92.net
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 12:43:39   
Sneža
Boze dragiuser posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:22:54   
Anoniman
Ne bih ja ni znala, nego mi drugarica juče kaže. Pita "Kako ne znaš, zvone vesti o tome?!", kaže, bila je i neka emisija, i javila se još jedna žena čija beba se za dlaku izvukla, u istom porodilištu. Ona tvrdi da osnovni problem i jeste u tome u što sve trudnice imaju isti tretman, u smislu, da i rizične trudnice koje imaju indikaciju za CR, i već su porađane CR-om, porađaju prirodno kao i one trudnice koje nemaju indikacije za CR. Kaže, pošto su ona i beba sada ok, nije planirala da tuži kragujevački GAK, ali kada je čula šta se desilo sa druge dve žene, javila se da želi da svedoči, ukoliko je to potrebno.

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:26:46   
Rivana
Nije samo u kragujevackom ja dok sam lezala u visegrdskoj na intezivnoj posle porodjaja umrla je porodilja na intezivnoj koja je rodila blizance, posle carskog reza umrla je i jedna beba a druga je ziva

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:29:35   
Anoniman
Od čega?

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:29:45   
oliveradj
strašno user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:32:44   
Rivana
nije samo tamo ja dok sam lezala na intezivnoj posle porodjaja umrla je zena nakon carskog reza u visegradskoj u beogradu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:33:23   
Rivana
Dva puta sam stisla poruku sorry

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:34:37   
Modessty
Čula sam ja to pre par nedelja.
Strašno!
Isto stanje je i u niškoj bolnici! Ima lekara - svaka im čast, ali ima onih koji upropaste i bebe i žene.

Moja drugarica je pre 5 godina imala jako težak porodjaj. Primljena je u bolnicu uveče zbog bolova i povraćanja. Rečeno joj je da će sva biti gotovo do ujutru. Medjutim mučila se 3 dana! Nisu hteli da je porode carskim jer ih bilo strah što non-stop povraća. Nije imala snage ni da se pomeri iz kreveta, primala infuziju dva dana. Trećeg dana hteli ponovo da probaju prirodnim putem. Ona i muž danima molili i prekinjali da rade carski. Kažu nema potrebe. počeli porodjaj prirodnim putem. Hvala Bogu pa jedna doktorica došla sa odmora i tog dana počela da radi. Moja drugarica joj se požali, ona je pregleda i hitno pošalje na carski! Kaže:"jel ste normalni da je poradjate ovako kad je detetu obmotana pupčana vrpca i zato ne može da izadje!"
Mučenje danima bezveze!

< Poruku je uredio Modessty -- 11.6.2009 13:35:24 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:35:08   
Rivana
Pustili je da se muci pa tek onda cr uradili kao oporavila se zatim pala u komu i umrla kazu od nekog HEELP sindroma ma lupaju. Ja sam se jedva polse porodjaja izvukla

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:36:14   
Anoniman
Znate kako, i ja kada sam bila u novosadskoj Betaniji sa mnom u sobi je bila žena koja je 3-ći dan nakon CR reoperisana jer su joj zaboravili iglu u materici. Nije bi baš jasno kako su to uspeli, jer čime su je pobogu zašili?!

Ono što je meni čudno je to što u razmaku od 2 dana u kragujevačkoj bolnici umiru beba i porodilja, i javlja se treća žena koja je tada bila u porodilištu koja tvrdi da je jedva izvukla živu glavu.

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:36:30   
Rivana
Ima prica njenog brata na sajtu MAJKA HRABROST

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:36:56   
Anoniman
no comment definitivno

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:37:42   
Modessty
U Niškoj bolnici CZ rade u poslednjem trenutku. Kad nema drugog izlaza!
Pa pre dve godine čini mi se bila ona afera što su detetu polomili ruke i noge prilikom porodjaja! Nisu videli da je beba velika i da ne može da prodje kroz porodjajni kanal!!!!user posted image
Ti lekari rade i dalje! Niko nezna šta je sa tužbom!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:38:01   
Rivana
Znate kako, i ja kada sam bila u novosadskoj Betaniji sa mnom u sobi je bila žena koja je 3-ći dan nakon CR reoperisana jer su joj zaboravili iglu u materici. Nije bi baš jasno kako su to uspeli, jer čime su je pobogu zašili?!



Strasno

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:38:45   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR
Ono što je meni čudno je to što u razmaku od 2 dana u kragujevačkoj bolnici umiru beba i porodilja, i javlja se treća žena koja je tada bila u porodilištu koja tvrdi da je jedva izvukla živu glavu.


KO zna koliko je još slučajeva bilo, nego se za to nezna!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
11.6.2009 13:41:49   
Rivana
To si u pravu. Uvek se tako sve zataskava da se o tome ne prica ja na sva usta gde imam prilike pricam o svom ruznom iskustvu

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
3.3.2011 22:03:29   
Anoniman
ima li kod neko iskustvo iz kragujevackog porodilista?
hajde, gde ste sugradjanke moje?  user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
12.3.2011 8:38:06   
Petkovici
Joj, Macaki, niko bre nista nece da podeli s' namauser posted image Ja u ponedeljak idem na kontrolu, a verovatno ce me tada i poroditi, posto mi je termin 17., a u ponedeljak je dobra ekipa lekara dezurna....A ja hocu sve po redu- i epidural i da uzmu maticne celije i tako...A u nasem porodilistu nece svi lekari da poradjaju u epiduralu, pa mi je ovo kao neka "sigurnija" varijanta i onako sam otvorena 1 prst vec 5 dana...
Pisacu svoja iskustva!


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
14.3.2011 21:38:11   
Anoniman
draga, cekam te da se javis!
ja cu imati sigurno milion pitanja za tebe! user posted image

(odgovor članu Petkovici)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
15.3.2011 5:14:18   
Petkovici
Moja "beba s' karakterom" jos nije raspolozena za izlazak! I dalje jedan prst, ostajem u pripravnosti do termina.... user posted image

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
21.3.2011 11:11:00   
Petkovici
Konacno smo se rodili i stgli kuci!!!user posted image user posted image user posted image Situacija u bolnici je sledeca- osoblje-cista desetka! Svi su neverovatno ljubazni i raspolozeni da ti pomognu, sta god da ti zatreba! Higijena- onako, buba na svakom cosku, narocito u wc-u, u kom btw nemas gde da se okrenes, a kamo li da spustis stvari koje ti trebaju, pa ih nosis u kesi. Hrana- onako, neslana i nezacinjena, ali mi nije smetalo. Mogu tvoji da ti donesu sta god i u koje god doba dana ili noci.
To je ukratko, cega se setih na brzinu. Pitaj sta god te zanima!


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
3.5.2011 11:00:45   
Anoniman
petkovici, ja tek sad videh poruku! prvo, cestitam vam!! user posted image user posted image user posted image
a sad pisi sve cega se setis .. 
koji dr te je porodio, jesi li imala vezu ili ne? prirodno ili kako? znam da mogu da dodju kad hoce u posetu, tj. posete nema nego da ja izadjem da ih vidim i uzmem stvari. ali zanima me ostalo vezano za sam porodaj, kako si prosla, kakav si tretman imala? kakve su sobe, po koliko je kreveta u sobi? jel istina da su kreveti nenormalno visoki?
pisi pls sve cega se setis! user posted image

(odgovor članu Petkovici)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
3.5.2011 22:54:10   
Petkovici
Hvala, Macaki!
Porodio me je Janko Djuric, uz epiduralnu analgeziju. Anesteziolog-Jasna Jevdjic. Tu su bile zive peripetije oko procedure za epidural, pa ako hoces da se porodis na taj nacin-detaljno cu ti objasniti sta i kako, da se sad ne rasplinjavam ako ti te informacije ne trebaju.
Nisam imala nikakvu specijalnu vezu, osim Janka, ali u sustini lekar vrlo brzo obavi svoj deo posla (najbitniji) i posle toga si prepustena osoblju, koje je fantasticno, a tu nisam imala nikakvu vezu, niti sam koga poznavala, niti je ko intervenisao za mene. Dakle- isti su prema svim porodiljama. Ja sam se lepo postavila prema njima, krajnje ljubazno i oni su mi uzvratili i vise nego sto sam ocekivala. E, sad, za sve moras da pitas, niko nece da ti samoinicijativno nesto objasni (podrazumevaju da znas sta i kako posle porodjaja- a naravno da nemas pojma!), ali kada pitas, sve ti fino objasne!
Cimaj ih sto vise oko dojenja, da ne bi fasovala silne probleme (kao ja), a ako kojim slucajem imas uvucene bradavice-idi u porodiliste sto pre da ti daju skoljke (ili sta vec) da ih izvuces dok se ne porodis, jer to je bas problem.
Kreveti jesu uzasno visoki i nisu zakoceni, tako da sam se bas mucila s' njima... Bila sam u trokrevetnoj sobi, ne znam da li su sve sa istim brojem kreveta. Dan i po sam bila sama u sobi, posto se niko posle mene nije porodio toliko dugo i smorila sam se ziva...
Pitaj sve sto te interesuje, drzim ti palceve!



_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Šta se to dešava u kragujevačkom GAKu?
4.5.2011 17:16:31   
Anoniman
joa draga, ja cula za tog janka sve i svasta. . .tj. cula sam da je jako strucan iako je mlad (valjda mu je i otac bio dr) i da ce da ti puno pomogne ako si samo jednom otisla kod njega privatno, a ako te na porodjaju prvi put vidi da nece da te ferma dva posto. jesi li se ti dogovorila sa njim za porodjaj ili se on slucajno zatekao tamo? da li je istina da on radi ultrazvuk u ordinaciji dr mijatovica kod ozona? mojoj drugarici je on bio na porodjaju na pocetku, kaze da joj je odvrnuo indukciju od 10 mg i ostavio je, a kad je dosao kicevski cudio se i smanjio joj na 3 mg, kaze sta je ovom, kao da ce da poradja kravu, a ne zenu. kazu da janko svima udari tako jaku indukciju, kao da bude sto brze gotovo. a moja mama ga je upoznala kad je nedavno lezala na ginekologiji, kaze da je prema njoj bio skroz korektan, ali je zato jednu devojku iz sobe otpustio kuci naljutivsi se sto ne zna datum poslednje menstrucije. sta znam, iskustva su razlicita. .  samo me zanima da li si imala vezu kad si otisla ili ti se on potrefio?
sto se babica tice, da li si cula da babica mila jos uvek porodja? mozda bih mogla nju da poradjam, ali sam od nekih ljudi cula da posto ima dve godine do penzije vise ne poradja, nego samo radi papirologiju. ona je onako suvlja zena i ima smedju kosu na paz.  ..
sto se epidurala tice, imam jos vremena da razmislim.. .  meni je frka zbog moje kicme da ga primim, ne znam ni da li bih smela, a i nesto nemam poverenja u anesteziologe. moju mamu je sad saska operisala sa spinalnom i ne znam koji joj je anesteziolog bio (isto zena), ali 10x je bola i na kraju joj nije kako treba ni delovala, nego su joj na kraju dali etar i uspavali je. jesi li zadovoljna kako si dobila epidural, jel bio bas u pravom trenutku?
sto se osoblja tice, ja nisam neka koja voli da ulazi u sukobe i pravi probleme bez razloga, ako budu bili korektni prema meni i pokazali bar malo ljudskosti, nece biti problema oko toga. 
cula sam da je i kod nas pocelo ono nekupanje beba!?! kaze mi drugarica da su joj malog okupali na rodjenju i vise ne, sreca pa su bili samo 3 dana u bolnici, inace zlo i naopako. i cula sam da bebe preslace 2x dnevno, ujutru i uvece, da traze da se donesu 3 pelene, 3 svedske, 3 benke i naravno pampers i vl. maramice. zanima me smem li ja bebu da presvlacim preko dana sama i ima li mogucnosti da joj operem bebu ispod cesme, da li bi me grdili kada bi to videli?  kaze da posle te benke i svedske vrate kad krenes kuci sa bebom.
zanima me jos da li su te terali da skines sav nakit pred porodjaj? ostavila bih krstic, ne osecam se bezbedno bez njega, bar na koncicu ako ne bude smelo zlato. znam da mora sve da se skine pred carski, ali ne znam za prirodan porodjaj.
a sta je sa klizmom, jesi li je dobila i kada? u kakvom je stanju taj wc i da li mozes da se istusiras posle toga ili ne? 

izvini sto ti mozda moja pitanja deluju cudno user posted image ali razmisljam o kojecemu . .
hvala ti unapred na strpljenju. .  user posted image

   

(odgovor članu Petkovici)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here