|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Aftozne lezije, tj. afte
5.8.2009 15:12:36   
Anoniman
Jedan od vrlo rasprostranjenih simptoma u ustima su aftozne lezije, tj. afte.Velika je raznolikost u njihovom nacinu nastanka, kao i mestu gde se pojavljuju - objašnjava dr Milan Kuljaca, stomatolog. Mesto na kome aftozne lezije najcešce nastaju je na sluzokoži usne duplje i to sa unutrašnje strane usana i obraza u predelu gornje ili donje vilice. Isto tako mogu se naci na levom ili desnom rubu jezika kao i u predelu korena jezika. Afte imaju razlicite oblike, najcešce su to krateraste tvorevine sa belicastim središtem. Veoma bole i to pri svakom pokretu sluzokože usne duplje. Uzroci nastanka su veoma razliciti, a nekim slucajevima uzrok i ne može da se otkrije. Najcešce nastaju usled pada imuniteta i jakih avitaminoza, to jest nedostatka vitamina. Afte nastaju i na nervnoj bazi posle jakih stresova. Takode nedovoljna higijena usta i zuba doprinosi vecoj kiselosti u ustima i povecanoj mogucnosti nastanka aftoznih lezija. Postoji još puno razlicitih uzroka. U savremenoj stomatološkoj praksi se afte uspešno neutrališu sa „albotilom“, sredstvom koje se veoma pažljivo u malim kolicinama nanosi na aftoznu leziju. Na taj nacin se krater same afte „sprži“ i neutrališu se svi simptomi. Medutim, ovo je samo privremeno rešenje. Neophodno je ukloniti uzroke nastajanja aftoznih lezija da same afte ne bi ponovo recidivirale, tj. vracale.
Izvor: herbateka.eu

Evo imam jednu aftu, extra me iritira. Obično kada se pojave, kupim C vitamin (ako ga već ne uzimam) i Pantenol za sisanje. Brzo prođu.
Meni imaju metlni ukusa, ne znam dal ste kao mlađe uzele nekada ključ u usta - e takvog su ukusa.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
6.8.2009 23:44:25   
Dora
Ja i moj brat imamo sklonost ka aftama. I moj mlađi sin. Ta sklonost je nasledna, a afta je neka vrsta herpesa (ako sam dobro razumela zubarku). Izaziva je jedan od tih virusa koji živi u organizmu i napada kad opadne imunitet. Dovoljna je i najmanja povreda usne duplje ili desni, pa da se stvori afta. Traje oko nedelju dana i sama prolazi. Postoje neki lekovi ali služe za ublažavanje bola, ne skraćuju mnogo trajanje afte. Ja koristim Tantum verde sprej, to dajem i Balši. Moj brat nakapa propolis kapi na aftu (ako je na nekom dostupnom mestu) i pije komplex vitamina B. I uvek nam svima traje nedelju dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
2.9.2009 13:18:00   
Jelena81
Nase dete ima problema sa aftama... Javljaju se kod konzumiranja prvog sezonskog voza i povrca, napominjem, konzumiranog iz bakine i dekine baste, koji vole po starinski, da ne prskaju...

Zubarka mi je rekla, tabletic efluorogala i to je to... Ispiranje kamilicom i nista vise...

Volela bih da cujem jos neki savet!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
2.9.2009 13:31:53   
sephora
cula sam od naseg pedijatra da je sprej TANTUM VERDE (mi ga koristimo kod upale grla) dobar i za afte kod dece!!!

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
2.9.2009 14:13:50   
Jelena81
HVALA!!!

Pokusacu!!!

< Poruku je uredio Jelena81 -- 2.9.2009 14:14:02 >

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
9.9.2009 8:29:44   
mamanp
Za one koji imaju ovaj problem:
namazati aftu hidrogenom od 10%
naprskati 3 puta sprejom Tantum verde
na kasicicu staviti Daktanol i grguljati ga neko vreme.
To mi je rekla moja dr.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Jelena81)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
9.9.2009 8:47:20   
Anoniman
Aj ovo sam ja imala kao malaaa!!!! Dobro sam zapamtila te rane u ustima. NIje ni cudo- u vrticu smo nas 20 zvakali istu zvaku, a da ne pricam da sam lulila palac do pete godine, nisam ga vadila iz usta, a ruke prljave. Onda sam isla na ispiranje, stalno su mi usta bila plava od hipermangana.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
9.9.2009 8:53:27   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

u vrticu smo nas 20 zvakali istu zvaku,



Aj...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
9.9.2009 9:06:20   
Anoniman
Hidrogen kada uzmeš u usta, sve zapeni! user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
17.9.2009 10:43:02   
Lu
Jesu li ovo afteuser posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
17.9.2009 10:51:42   
Anoniman
user posted image  Ne, mislim da nisu.

Moj jezik isto tako izgleda, prosto je takav.

Ovo su afte:

user posted image


(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
17.9.2009 10:54:45   
Lu
Aaaaa....
Kod Roka je jezik ponekad ovakav i ne znam šta je touser posted image
Stvarno održavamo higijenu usta i opet se ponekad pojave ove naslage,i doktorica je rekla da su to obične naslege koje će proći same od sebe ali mene opet to zabrinjava,zašto se pojavljujuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
17.9.2009 10:57:54   
Anoniman
Ne znam, kažem ti, ja imam takav jezik, nisu naslage, ne može da se opere!

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
17.9.2009 11:02:59   
Lu
E pa i ovo ne može da se opere,samo se pojavi i samo nestane,
ma uslikaći i njegov fini jezik da vidiš kako je lijep bez ovogauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
17.9.2009 19:51:34   
cicko
IZVORNA PORUKA: mamanp

Za one koji imaju ovaj problem:
namazati aftu hidrogenom od 10%
naprskati 3 puta sprejom Tantum verde
na kasicicu staviti Daktanol i grguljati ga neko vreme.
To mi je rekla moja dr.



Da li si sigurna da je u pitanju 10% hidrogen? Taj ni plavuse ne koriste. Da nije 3%?

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.3.2010 19:48:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: winx

Da li neko ima iskustva sa aftama, kako ublažiti bol?


IZVORNA PORUKA: Mari86

Jao moj brat ima problema sa aftama..koliko znam on nista ne koristi...
jao secam se kada je zavrsio osnovnu skolu imao je afte,sirotan moj mali nije mogao usta da zatvori
Mislim da je samo mazao nekim labelom..da mu ne budu jako suva usta,da ga ne zateze..

Stvarno i mene zanima da li tu ima neke pomoci??



IZVORNA PORUKA: minavb

Imala sam usta puna afti kad sam bila mala zbog leukopenije. Strasni bolovi i odvartno pecenje. Pomagala mi je neka zuta tecnost koju mi je mama stavljala u usta, nesto sa kantarionom ali ne znam sta. Znam samo da joj je neko pravio taj rastvor i da mi je pomogao.


IZVORNA PORUKA: Nedja

Kada sam kupovala aktivni kiseonik, za neke druge svrhe, apotekarka mi je, izmedju ostalog, rekla da je odlican i za sve vrste infekcija u ustima 


IZVORNA PORUKA: winx

Ja se dosad nisam sustetala sa tim, a jutros malecka ustala i plače, ne može da jede, boli je.
Evo i sad za ručak, jedva je šta stavila u usta.
A baš je i nekako nezgodno odmah iznad jedinice, pa je vređa kad zagrize.



IZVORNA PORUKA: afrodita

Moj Daki je imao problema sa aftama dok nismo ustanovili celijakiju.
Kod njega je to bio jedan od simptoma, ne mora da znaci kod ostalih.
Ispirali smo zalfijom.



IZVORNA PORUKA: winx

Koliko to traje? Mislim posle kog vremena počinju da se povlače?





(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.3.2010 19:55:48   
Dora
ja, moj brat i najmlađi sin imamo često afte. Nastaju od virusnog oboljenja (nešto kao herpes, kad dobiješ virus- stalno ti se vraća) i ne postoji lek, jedino da se ublaži bol. Traju oko 7 dana, za to vreme što češće prati zube, mogu se prskati Tantum verde sprejem jer on ima neki anestetik koji zaista ublaži bol. Jave se kad oslabi imunitet.

To je sve što ja znam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
8.3.2010 19:57:56   
Dora
IZVORNA PORUKA: Dora

Ja i moj brat imamo sklonost ka aftama. I moj mlađi sin. Ta sklonost je nasledna, a afta je neka vrsta herpesa (ako sam dobro razumela zubarku). Izaziva je jedan od tih virusa koji živi u organizmu i napada kad opadne imunitet. Dovoljna je i najmanja povreda usne duplje ili desni, pa da se stvori afta. Traje oko nedelju dana i sama prolazi. Postoje neki lekovi ali služe za ublažavanje bola, ne skraćuju mnogo trajanje afte. Ja koristim Tantum verde sprej, to dajem i Balši. Moj brat nakapa propolis kapi na aftu (ako je na nekom dostupnom mestu) i pije komplex vitamina B. I uvek nam svima traje nedelju dana.


Evo već sam pisala u ovoj temiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
9.3.2010 8:12:42   
winx
Hvala devojke. user posted image   user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
12.3.2010 9:43:20   
winx
Probala sam sa Tantum verde sprejem i delovalo je, doduše na 2-3 sata, al bar je malo ublažilo taj bol.
Sad već polako prolaze.

(odgovor članu winx)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
11.5.2010 15:16:15   
caca81
Ja te afte redovno dobijem kad budem kod nekoga u gostima, kojima ne idem često, pa koristim njihov pribor za jelo, čaše, a zanimljivo da mi se to ne dešava kad jedem u restoranu. Uglavnom koristim propolis kapi.

(odgovor članu winx)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
11.5.2010 15:40:30   
pepino
Ja sad gledam sto je Tasha stavila sliku,mislim da je to to sto ja imam vec godinama,ja to zovem cirici iako znam da nije pravilno!user posted image
Moj tata je sklon tome,moja sestra,moj muz ima cesto to,moj djever,al nas ima,kao da nas je neka epidemija zahvatila!user posted image
Ja sam zubarku pitala sta je najbolje za to,ona kaze da pravi uzrocnik zasto oni iskacu nije dokazan,neko kaze da iskacu kada oslabi imunitet,od prljave case,pokvarenih zuba itd...
Ali ja na sve to pazim,zubi su mi zdravi,tako da ne znam zasto mi se to pojavljuje,uglavnom kada ih imam ludim,sve me grize kada jedem,pogotovo slano,ufff
Meni je zubarka rekla da ispiram nekim rastvorom,kupi se u apoteci,sad sam zaboravila pravi naziv,al i ne pomaze,pa nema neke stete sto ne mogu da se sjetim,neko ispira sodom bikarbonom,al to sve ne vrijedi dok se samo ne povuce nakon nekih 10-ak dana,vise-manje!

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
11.5.2010 15:43:08   
pepino
Tasho jel ovo kod tebe na jeziku????
Kod mene iste te rastu po desnima,obrazima sa unutrasnje strane,al na jeziku ne!
Na jeziku mi se pojavi jedna,ali kao cibica i isto traje 10-ak dana i sve me grize za nju!user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.5.2010 11:14:49   
arjana
Gentiana violet 1% otopina, (Gencijana violet)
Dovoljno je jednom namazati  aftu štapićem za uho i prolazi za jedan dan.

Pozdrav

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Aftozne lezije, tj. afte
24.5.2010 11:19:03   
pepino
IZVORNA PORUKA: arjana

Gentiana violet 1% otopina, (Gencijana violet)
Dovoljno je jednom namazati  aftu štapićem za uho i prolazi za jedan dan.

Pozdrav



Arjana hvala,probacu!user posted image

(odgovor članu arjana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here