|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija,kako otkriti na što je dete alergično
22.5.2009 9:23:25   
Lu
Juče Roko završi kod doktorice...
Bijeli plikovi na crvenoj koži na licu,kao da sam ga natrljala koprivom,
odmah sam ga u auto i kod doktorice,
čim ga je pogledala kaže urtikarije,alergija.
Eh sad na što ne zna se može biti ama baš od svega i u 80% slučajeva se ne otkrije.
Nije strašno već je prošlo,može se ponavljati narednih 9 dana a bio je u dodiru sa alergentom u protekla 24 sata.
Terapija Flonidan(sirup).
Sve živo premotavam po glavi,hana,biljke,kozmetika...
Jedino na što sumnjamo,mm je juče bio kod brice a poslije toga se mazio s njim,pitam ga čim te namazao poslije brijanja kaže,nekakvim alkoholomuser posted image
Jel može dijete biti alergično na alkoholuser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:26:59   
Anoniman
pa moze Lu ...mali je on da ga maže čistim alkoholom po licu

jos nesto flonidan je pravo zajeuser posted image lijek poremeti sve funkcije .... spava ti se .... koncentracija na 0 .... pokreti .... pa ako mozes nemoj mu davati ....jer oni to prepisuju zaista bez ikakvih detaljnijih pretraga

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:30:46   
Anoniman
Hm, ne znam.

Guppy je negde pisala o načinima otkrivanja alergija kod deteta, tj alergo testovima. Evo ga KLIK

Luka češe nos od kada je počelo cvetanje. Kija, suze mu oči kada izađemo, ali samo nekih 15ak min, i onda se privikne. Pretpostavljam da je alergičan na polene (kao ja), ali sam odlučila da ga ne vodim kod lekara, jer mislim da ne treba da dobije terapiju. Mislim da treba da proba njegov organizam sam da se navikne na to, i da će onda možda nekako izgraditi neki imunitet ili tako nešto. Rano mi je da ga sada kljukamo nečime, pa šta će da radi u 20-oj, da ne kažem 40-oj.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:38:54   
Lu
Evo o nuspojaama Flonidana,
 
Flonidan vrlo rijetko uzrokuje blage nuspojave, kao što su umor, glavobolja, suhoća usta i pospanost. U manje od 1 % bolesnika mogu se javiti povećanje teka, kašalj, vrtoglavica, mučnina i palpitacija.
U slučaju nastanka nuspojava treba se obratiti liječniku ili ljekar­niku.
 
Juče je popio oko 4h prvu dozu,nisam ništa neobično primijetila.

 
Tasha baš sam tražila ovu temu što si stavila ali mi pretraživač izbacio samo alergije na određene stvariuser posted image

< Poruku je uredio lu -- 22.5.2009 9:39:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:40:28   
Anoniman
Lu moj muz ima alergije na polen ... i pije flonidan ....vjeruj mi nije ni za sta .... zato ti govorim za taj lijek ....ako ne moras ne daji 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:41:15   
mihi
Ne verujem Lu to je nešto kontaktno, može na neki losion koji mu je brica stavio ili nešeto što je on sam sebi namazao rukama na lice. Ti beli plikovi su karakteristični za kontaktnu alergiju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:41:26   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Hm, ne znam.

. Pretpostavljam da je alergičan na polene (kao ja), ali sam odlučila da ga ne vodim kod lekara, jer mislim da ne treba da dobije terapiju. Mislim da treba da proba njegov organizam sam da se navikne na to, i da će onda možda nekako izgraditi neki imunitet ili tako nešto. Rano mi je da ga sada kljukamo nečime, pa šta će da radi u 20-oj, da ne kažem 40-oj.



Moj savet je da povedes dijete kod lekara. Alergija moze da se pojaca ili da nestane do puberteta. Ne daj Boze, moze da se pojaca i da utice detetu na zdravlje. Ja sam moju Ilmu povela kod dr sa nepunih godinu dana zbog stalnih upala grla, kijanja, curenja nosa, svakih 15 dana je bila na antibioticima, obicno bi bila bolesna sredom i ja bih se plasila one srede za 15 dana sta ce biti, hocel se razboleti ili nece. Pocelo je sa alergijom na grinju i kikiriki, posle 1,5 godinu, na kikiriki se povuka, a na grinje se pojacala i dobila je na polen trave i psenicno brasno. Mada to kijanje izgleda bezazleno bolje je proveriti nego posle zaliti. I lekari preporucuju da se dijete navikava na alergene, ali polako i malo po malo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:46:46   
Lu
IZVORNA PORUKA: mihi

Ne verujem Lu to je nešto kontaktno, može na neki losion koji mu je brica stavio ili nešeto što je on sam sebi namazao rukama na lice. Ti beli plikovi su karakteristični za kontaktnu alergiju.

Pa tako mi je upravo i doktorica objasnila iako kaže ne isključuje bilo što drugo,uglavnom za sad nije opasno i može se pojaviti i na drugim djelovima tjela,ako se proširi na cijelo tjelo odmah da ga dovedemo pa će najvjerojatnije dobiti inekcije.
Zasad nije dobivao više nigdje.


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:50:48   
Anoniman
Jao zašto mi je poznat Flonidan???

Zar nije to dala dr Luki za smirivanje kašlja kada je imao Bronhitis a ona tvrdila da nema? (nisam napisala tada ime leka, samo "neki lek za smirivanje kašlja").

Ma neću da ga vodim kod lekara. OK je. Pošto sam ja astmatičar i alergičar, prilično dobro sam upućena u sve to, i jako imam dobro uho za takve stvari. Jednostavno, ne mogu da pričam sa nekim ko ne iskašlje šlajm recimo, počnem da kašljem, i moram da ga opomenem. user posted image  Tako sam ja znala i za Bronhitis kada je Luka imao, a dr me ubeđuje da nema. Onda sam promenila lekara... da ne ponavljam priču.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 9:58:15   
mihi
Moj stariji sin je dobio pre neku godinu onu Spiderman rukavicu i neke bočise koje izbacuju kao mrežu ja ga ostavila da se igra u sobi u otišla u kuhinju, posle deset minuta ulazim u sobu a dete ko rakun ima bele plihove oko očiju ja se zabezeknula ali setim se da je to od tog spreja namažem fenergan i brzo prođe, više se nije pojavljivao.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 10:02:15   
Anoniman
Problem je što Fenergana više nema u prodaji! user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 10:07:18   
mihi
Fenergan je foto senyibilan i u minimalnom kontaktu sa suncem na koži ostaju bele fleke.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 10:08:50   
Anoniman
Znam. ALI nema ga u apotekama! Ja sam ga koristila za ujede komaraca i raznih bubica, fenomenalno reagujemo na njega svo troje, i tuga me uhvatila prošlo leto kada su mi rekli da ga nema.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
22.5.2009 15:43:25   
bebać
Lu tek sad pročitah temu,i šta se desilo Roku..žao mi je,ali najbitnije je da je već bvolje i da se to ne širi...nažalost nikakav savjet ne mogu dati,jer se uopšte ne razumem u te alergije i boljke.Sergej hvala Bogu dosad se nije sretao sa tim ničimuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 14:41:40   
Lu
Eto nije se više nikad pojavilo,znači 100% je bilo od tog alkohola sa mm-ovog lica,
davala sam mu Flonidan 3 dana i prestala,mislim nije antibiotik da se mora ispiti pa zašto bezveze da mu dajem.
Nije imao nikakve nuspojave od njega.

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 14:47:23   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Problem je što Fenergana više nema u prodaji! user posted image


hiper hama gel je odlicna zamena!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 14:49:10   
Anoniman
To mi još niko nije nudio. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 14:51:21   
Jeca*
Ja sam ga kupila pre neki dan. Za Luku, u slucaju da ga capne komarac. Nahvalili mi ga redom svi, pa i apotekarice.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 14:51:26   
Lu
Za što sve se može koristiti taj geluser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 14:55:55   
Jeca*
Stavlja se posle preteranog sunchanja, znojenja, ujeda komarca, depilacije i brijanja i raznih opekotina (meduze, solarijum, sl) .. antiseptik je, ublazava upale, ubrzava zarastanje ostecenog tkiva .. mogu ga koristiti i deca!
Tako sam ja to skontala, a bacila sam kutiju pa ne mogu da ti procitam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 14:57:01   
Anoniman
ko je proizvođač Jeco....ako se sjećaš slučajno ???????

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 15:02:09   
Jeca*
Pogledajte sta sam sad nasla na netu:

U nasem periodu je bilo malo osica-pcelica koje su onako malo dosadne na plazi i kada se jede na terasi ali pravilo je nedirajte njih i one nece vas sto moje dete nije znalo pa je jednu onako pljasnuo misleci da je komarac i naravno ugrizla ga je za ruku-srecom imali smo hiper gel i malo leda tako da se sve dobro zavrsilo.

Inace, otkucajte hiper gel na google-u i videcete gomilu preporuka. Mislim a ima raznih proizvodjaca. Konkretno ja sam kupila ovaj Hiper hama gel koji proizvodi Deta Pharm Valjevo. U sebi ima: hamamelis, kamilicu, aloju, pantenol i mentol

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 15:03:23   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Stavlja se posle preteranog sunchanja, znojenja, ujeda komarca, depilacije i brijanja i raznih opekotina (meduze, solarijum, sl) .. antiseptik je, ublazava upale, ubrzava zarastanje ostecenog tkiva .. mogu ga koristiti i deca!
Tako sam ja to skontala, a bacila sam kutiju pa ne mogu da ti procitam user posted image

Ahaaa,ja za to koristim ovaj gel od kamilice

user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
26.5.2009 15:06:58   
Anoniman
hvala Jeco.... Lu i tvoj sam zapisala ...pa koji nadjem

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Alergija,kako otkriti na što je dete aler...
24.9.2009 23:02:21   
snješka
Danas je Selena malo liznula čokolade, i cijeli predio oko usta, skoro do očiju je bio crven sa bijelim tačkama, baš kao da je koprivom ožarena. Baš sam se uplašila, lai je prošlo za 20-ak minuta. Pa jeli to može da znači da je alergična ma mlijeko npr.?user posted image Hajte, molim vas, vi koje imate bilo kakvo iskustvo, dajte odgovore?

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here