|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Apollo nikada nije bio na Mesecu!
17.7.2009 15:07:33   
Anoniman
user posted image

POVODOM četrdesete obljetnice spuštanja prvih ljudi na Mjesec u sklopu projekta Apollo, pobornici teorije zavjere tvrde da se slijetanje nije nikada dogodilo. Oni u svojoj argumentaciji navode deset dokaza koji potkrjepljuju njihove teze da je izvještaj o Apollovom slijetanju na Mjesec laž Nixonove vlade.
1. Na fotografiji koja prikazuje dvojicu astronauta u trenutku kad postavljaju američku zastavu kao znak "osvajanja" Mjeseca, zastava vijori, a poznato je da na Mjesecu nema vjetra.
2. Niti na jednoj od fotografija, koje su američki astronauti fotografirali, na Mjesecu nisu vidljive zvijezde.
3. Fotografije koje prikazuju trenutak slijetanja letjelice ne prikazuju krater koji bi pod letjelicom nastao radi kovitlanja vjetra.
4. Letjelica koja je sletjela na površinu Mjeseca teži 17 tona, a njeno slijetanje nije ostavilo nikakav otisak na pijesku. Istovremeno, stope astronauta koji hodaju Mjesečevom površinom ostavljaju trag.
5. Otisci astronautovih stopala u finoj mjesečevoj prašini  su neočekivano dobro očuvani kao da su otisnuti u mokrome pijesku, unatoč tome što na Mjesecu nema ni vlage, ni atmosfere, ni učinaka gravitacije.
6. U trenucima kad letjelica polijeće s Mjeseca iza nje se ne vidi nikakav raketni plamen.
7. Snimka šetnje astronauta po površini Mjeseca izgleda kao računalno usporena šetnja po Zemljinoj površini.
8. Astronauti nisu mogli preživjeti putovanje na Mjesec radi izlaganja radijaciji Van Allenovog pojasa električnog naboja.
9. Kamenje koje je dopremljeno s Mjeseca sastavom je jednako kamenju sa znanstvene ekspedicije na Antarktik.
10. Svih šest slijetanja američkih ekspedicija na Mjesec se dogodilo za vrijeme Nixonove administracije. Nakon toga, u narednih 40 godina, unatoč ubrzanom tehnološkom razvoju, niti jedno slijetanje nije zabilježeno.

user posted image  

Izvor: rr.ba

< Poruku je uredio Tasha RR -- 17.7.2009 15:10:02 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
17.7.2009 15:26:26   
Anoniman
Californicaton... sve moze da se izrezira i napravi.
ALi mi je bilo zanimljivo da se lozim da su ljudi zaista bili na Mesecu i setkali se ko po majskoj livadi.
Onda mi je padalo na pamet "pa ako su bili i sve je ok, sto ne idu opet" i tu se vec pocepao veo tajne.
Provalila sam ih odavno user posted image
Sta se kuser posted image  kad ne umeju da lete...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
17.7.2009 15:29:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aleksanja

Sta se kuser posted image  kad ne umeju da lete...


"Skoči, 'tico, možda znaš da letiš!" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
17.7.2009 18:55:45   
Anoniman
eeee vazda sam ja to tvrdila! Glupi, providni ameri. ne znaju to sa stilom da urade, kao braca rusi kada kamufliraju svemirske letilice :P

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
17.7.2009 19:51:35   
Verus
Gledala sam emisiju koja je detaljno analizirala sve oko odlaska na mesec..ne znam sta da mislim....nesto mi bas svejedno dal su bili ili neuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
18.7.2009 22:39:59   
eugenija
Joj sad zviždukam ovo ko luda:

KLIK


Komentar na slike -  a dobar skafander kod ovog hodača po mesecu -  za valjanje u snegu. Toliko. user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
5.8.2009 20:36:07   
ljubičica
Ha ha, raskrinkani su user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
22.4.2010 20:13:18   
simke
Various Moon landing conspiracy theories claim that some or all elements of the Apollo Project and the associated Moon landings were falsifications staged by NASA and members of other organizations. Since the conclusion of the Apollo program, a number of related accounts espousing a belief that the landings were faked in some fashion have been advanced by various groups and individuals. Some of the more notable of these various claims include allegations that the Apollo astronauts did not set foot on the Moon; instead NASA and others intentionally deceived the public into believing the landings did occur by manufacturing, destroying, or tampering with evidence, including photos, telemetry tapes, transmissions, and rock samples. Such claims are common to most of the conspiracy theories. There is abundant third-party evidence for Apollo Moon landings, and commentators have published detailed rebuttals to the hoax claims.[1] Various polls have shown that 6% to 28% of the people surveyed in various locations do not think the Moon landing happened.Izvor KLIK

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Apollo nikada nije bio na Mesecu!
22.4.2010 20:26:54   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Nana*

Gledala sam dokumentaciju, do sad nisam ni posumnjala da neka mucka moze da bude. Znaci, neverovatno.
Pricaju ljudi koji su radili za Nasa tad a sad su u penziji, da je to bio fake.

1. Kad gledate snimke na nebu se nevidi ni jedna zvezda...
2. Kad su postavili zastavu, zastava je leprsala kao na vetru, pitaju se ljudi kako je to moguce kad na Mesecu nema vetra. Takodje u beztezinskom stanju nije moguce da stoji tako pravo nego da je nagnuta na gore...
3. Kad su doneli uzorke kamena sa Meseca ( koji blam ) na nekim slikama tih kamenja stoje oznake da pripadaju nekom studiju.
4. Senke ljudi pod kojim uglovima su...
5. Daljina Zemlje i Meseca, znaci ne moguce da je bio direktan prenos u ono vreme.
6. Kazu Nasini naucnici da je ne moguce sleteti na Mesec kakvog je sastava i sav u tim rupama.
7. Zasto jos niko od tad nije pokusao ponovo...

Milion pitanja se postavlja. Na kraju, napravili su takav snimak sa kamerama iz tog vremena u studiju da dokazu da je moguce...

Pokusavam da nadjem na netu snimke te emisije zaboravila sam kako se zove. Fox je snimao.
Ali nacu na Wikipedia bar nesto pa cu postaviti.

Sta Vi mislite?

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here