|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 15:16:35   
Anoniman
Avion "Er Fransa" sa 228 ljudi koji je leteo iz Brazila ka Fancuskoj, nestao je sa ekrana radara u vreme kada je bio iznad Atlantskog okeana, prenosi BBC.

Prema najnovijem saopštenju "Er Frans-a" moguće je da je avion pogodila munja. Takođe je saopšteno i da su dobili automatsku poruku da je avion imao problem sa kratkim električnim spojem nakon jake turbulencije.
Izvršni direktor "Er Fransa" rekao je na konferenciji za novinare da se "najverovatnije suočavaju sa velikom katastrofom".
Portparolka aerodroma Brižit Baran je ranije za novinsku agenciju AFP izjavila da je "Erbas 330", let 447, koji je na aerodrom u Parizu trebalo da stigne oko 11.10 po lokalnom vremenu nestao sa ekrana radara.
Avion je poleteo iz Rio de Žaneira juče u 19 časova, a jutros u 8 sati je nestao sa ekrana iznad afričke obale u zoni koja je slabo pokrivena radarima.
Jedan od zvaničnika sa aerodroma rekao je da je moguće da je avion imao problem sa radio vezom ali da je to veoma redak slučaj.
Detaljnije: blic.rs


  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 15:20:04   
Ana RR
Malopre sam videla na TV-u... strašno..




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 15:20:53   
Anoniman
jbg

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 15:50:52   
Sneža
Strasno

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 17:07:23   
Anoniman
A ja obozavam avione, i putovanje avionom... hmm... malo se zamislih...

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 17:22:38   
mihi
Sad me još više strah a kada sam prvi put leteloa u Ameriku bila sam mrtva od straha i prijatelj mog zeta koji je pilot mi je objašnjavao kako su prekookeanski avioni veliki, stabilni i retko kada padaju al evo ti vidiš, pogodio ih je kao grom mada nešto meni to zvuči neverovatno. I kao to da niko nije ima radio vezu sa njima kako nisu javili da imaju problemuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 18:32:50   
Lu
Uh mm sad putuje avionom svaki mjesec na posaouser posted image
Ma nesreće se opet više dešavaju u cestovnom prometu,mada me i od ovog jeza hvatauser posted image

< Poruku je uredio lu -- 1.6.2009 18:33:15 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
1.6.2009 18:35:33   
barbara
strasno,najzalivije mi je dece koja se nadju u avionu!mada istrazivanja dokazuju da je avionski saobracaj najbezbedniji od svih!

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 8:34:32   
Anoniman
U vodama Atlanskog okeana, na 640 kilometara od obale brazilske vojne snage pronašle su dijelove olupine aviona Airbus A330 koji je u ponedjeljak ujutro nestao s radara. Na letu 447 bilo je 228 putnika i članova posade, uključujući tri pilota. Niko nije preživio.
Avion koji je letio iz Rio de Janeira prema Parizu nakon tri sata leta zahvatilo je nevrijeme te mu je otkazala elektronska oprema.
"Mogu potvrditi da ostaci koje smo pronašli pripadaju avionu Air Francea", izjavio je brazilski ministar odbrane Nelson Jobim novinarima na press konferenciji, a prenosi AP. Pronađeno je sjedište, tragovi kerozina, pojaseva za spašavanje i dijelovi metala, a nije pronađeno nijedno tijelo i područje je bez znakova života. Pretpostavlja se da su se zajedno sa trupom aviona našli na samom dnu.

I dalje se radi na lociranju crnih kutija iz letjelice, s obzirom da one emituju signal samo 30 dana.

"U trci smo protiv vremena u veoma teškim vremenskim uslovima i u zoni gdje je okean dubok do 7.000 metara", objasnio je francuski premijer Francois Fillon u utorak.

Ostaci aviona pronađeni su nedaleko od njegove rute, a uzroci pada bit će poznati nakon pronalaska crnih kutija, što može potrajati sedmicama. Eksperti vjeruju da je došlo do kolizije u kojoj je snažna oluja sa jačinom vjetra i do 160 km/h direktno zahvatila avion.


(odgovor članu barbara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 8:38:06   
Anoniman
Pa sad ti sedi u avion... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 9:05:25   
mihi
Jutros slušam neka žena priča zvala je muža na mobilni i telefon zvoni pa se ona ponadala da je živ da li je moguće da telefon zvoni a negde je u nekoj torbi ili koferu u okeanuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 9:08:08   
Anoniman
ili je dobra pokrivenost mobilne mreze(sto mi je malo nemoguce na toj dubini...a koliko znam da se mobilni moraju gasiti pri ulasku u avion) .... ili ga je covjek zaboravio ...ili nije usao u taj avion(sto bi bilo dobro) 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 9:10:51   
Lu
Ma jeste u avionu bio,čovjek je moreplovac iz Dalmacije nakon dva mjeseca izbivanja se vraćao kući,
žena mu nije mogla pred kamere user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 9:18:38   
prase
Prosto je nemoguće da je telefon pod vodom par dana i da može da funkcioniše normalno, čast izuzecima (mislim na specijalne vojne uređaje). Ili je telefon zaboravljen negde van aviona, ili čovek nije u tom avionu na dnu mora nego u najmanju ruku pluta po okeanu. Na žalost, sumnjam da je živ čak i u tom slučaju, temperatura okeana nije ni blizu dovoljno visoka da se preživi par dana u njemu... No, čuda se dešavaju, pridružujem se molitvama hiljada drugih ljudi da pronađu preživele... Ono što mi daje povoda da verujem da ima osoba koje su napustile avion je što su našli pojaseve za spasavanje - znači bili su povađeni iz onih odeljaka ispod sedišta, odakle se ne bi izvadili sami dok avion tone. Ako su bili povađeni napolje, znači da su imali ideju da napuste avion - neko je možda i stigao do toga. Meni nije jasno zašto bi avion potonuo, napravljen je valjda tako da u slučaju nesreće pluta user posted image Čemu bi onda služili čamci za spasavanje i pojasevi za spasavanje, ako će avion da potone (tim pre ako se otvore vrata)??? Uh, što mi bata i/ili mm nisu ovde, oni sigurno imaju objašnjenje za sve ovo što mene zbunjuje... 

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 9:20:49   
prase
I da, zaboravih, telefoni se isključuju prilikom poletanja i sletanja (nisam sigurna da li je dozvoljeno da se uključe tokom leta, mislim da nije). Ako je čovek isključio telefon kada je ušao, morao ga je i uključiti kasnije... Nadam se ne da bi obavio poslednji poziv, pa nije stigao user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 13:22:07   
edisa
ova vijest me je sokirala,gdje je zalutao i sta se desila to samo zna onaj gore o tome ne vrijedi raspravljati.Ja sam cula da je zena zvala svoga muza koji se nalazio u avinu i da mu je telefon zvonio i sad sta je tu moguce,a sta ne neznam zao mi je svihuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 13:26:03   
Anoniman
Evo, pitanje od nekoga ko nema pojma o geografiji: Gde je Bermutski trougao? On nema veze sa ovim avionom? user posted image

Dobrodošla edisa!

(odgovor članu edisa)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 13:26:25   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa sad ti sedi u avion... user posted image



Već godinama odlažem put u Kanadu jer ne mogu da zamislim da 9 sati provedem u avionu.. crkla bih od straha..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 17:39:13   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo, pitanje od nekoga ko nema pojma o geografiji: Gde je Bermutski trougao? On nema veze sa ovim avionom? user posted image

Bermudski trougao je kod bermudskih ostrva....negde izmedju Majamija i Portorika....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 17:46:28   
Ptičica
user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 17:49:47   
dunja RR
mmmm bila sam u pravu, blizu nema sta......koliko je tamo brodova i aviona nestalo, ni broj im se ne znauser posted image

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 17:55:57   
Ptičica
Gledala sam sto emisija o Bermudskom trouglu. Postoje razna objašnjenja...
Ali, ovo sa Air France-ovim avionom nema veze sa Bermudskim trouglom.
Katastrofa!!!!
Mrzim da letim avionom!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 17:56:49   
dunja RR
Tashka , mislim da nema veze sa Bermudama, cini mi se da je ovaj avion pao juznije....dosta..

Drugarica me danas zove-ona zivi u Dubaiu, radi kao stjuardesa....i kaze njen kolega piLot isao na medeni mesec u Brazil, kada su se vracali on putovao za Dubai, a zena se vracala za Pariz , bila je u tom avionu; a tek sto su se uzeli...user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
3.6.2009 18:25:31   
barbara
zao mi je svih,ali ovi mladenci su tek okusili sta je sreca i odmah posle toga sta je nesreca!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

David mamin unjavac!!!!!!!!!!!!!

Slogom rastu male stvari,a neslogom i najvece se raspadaju!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Avion sa 228 putnika nestao sa radara
4.6.2009 17:11:05   
edisa
prvi put sam isla za spaniju avionom i to sam,prosle godine 27 maja.Sve do tog dana sam razmisljala i zamisljala kako cu...imala sam strah ali kada sam usla u avion vidjela sam da nije nista strasno,al sad ova tema ufff uzasno  

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here