|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 10:52:40   
vikiveki
Imam problem a htela sam da vidim ima li vas sa sličnim problemom kod dece...tražila sa po temama ali nisam uspela da nadjemuser posted image Zato otvaram ovu temu....
Moj stariji sin od 5 godina je zbog ubrzanog kvarenja prednjih zuba skoro ostao bez njih,prva 4 gornja zubićauser posted image ostalo je samo korenjeuser posted image Bezbroj puta sam ga vodila kod zubara(i državnih i kod privatnih) i svi su mi rekli da se tu ništa ne može uraditi, a meni je toliko žao...non stop po internetu tražim nešto o tome i čitam sve što uspem da nadjem o tome....i moj zaključak je da tome ima leka ali naši zubari nisu toliko raspoloženi ili možda dovoljno stručni za saniranje kako oni zovu,,cirkularnog karijesa"
Da stvar bude gora i mladji sin od 1 i po godinu počinje da ima beličaste promene na prednjim zubićima,to sam skoro primetila a bili smo do sada 2 puta na sistematskom kod zubara a oni kažu sve je okuser posted image tako su mi pričali i sa prvim sinomuser posted image ....ne znam u čemu je problem jer od kad im je nikao prvi zub imali su četkice i prala sam zubiće...sokove ne piju puno....flašice nisu puno koristili....jedino što su svi sisaliuser posted image ....mada sve je tako bilo i sa najstarijom ćerkom ali ona ni jedan zub nije imala kvaran.
Molim vas ako imate neka iskustva ili neka saznanja u vezi ovog problema pišiteuser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 10:56:40   
Anoniman
viki, ja stvarno nemam pojma. i M ima dve bele tackice na donjim jedinicama i pitala sam dr ali je rekao da to nije nista i da ionako nema razloga da brinemo (jer npr. ima veliki razmak izmedju gornjih jedinica) jer ti prvi zubi nemaju nikakve veze sa stalnim zubima.

(odgovor članu vikiveki)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 10:59:42   
marince1
moj sin ima 3 godine i prednji zubi su mu umnogo losem stanju.To je em ruzno,em mi je frka sta ce biti sa stalnim zubima kad su se ovi srili skroz.I onosto je ostalo je crno.Mm ga zove Perhan user posted image

I ja sam,kao i ti obisla gomilu zubara i nista,rekli su mi da olim boga da ga ne zaboli user posted image
To su mlecni i oni se ne vade jer cuvaju mesta za stalne,a takodje se i ne popravljaju.Veruj da nema gde nisam pitala.
Ja znam od cega je to nama,od slatkisa.Ali nema nazad,sad cu sa bebom da pazim i da bijem preko ruke svakoga ko daje slakise bez dozvole.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:03:01   
Anoniman
marince, popravljaju se. zaovinoj maloj je pola zuba popravljeno i to bukvalo smo brojali koliko plombi ima. ali ona je jela mnoooogo onih gluposti, lizalica i tako toga.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:08:06   
vikiveki
To mene i brine jer svi zubari mi kažu,, to su mlečni zubići , kad počnu da niču stalni potisnuće te korene i oni će ispasti" i neće ni da vade te korenčiće ni da popravljaju druge zube jer će ih zameniti stalni,ali po onome što sam čitala ako se ti mlečni zubi ostave tako onda je velika verovatnoća da će i stalni zubići koji treba da izrastu biti podložniji karijesuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:11:04   
marince1
ja sam pokusala i logicno je da si ti upravu,ali zubari nece,mozda zato sto je bas mali.
Viki i ja imam iste strahove

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:11:08   
Ivanka 75
Nemojte da brinete oko toga, jeste ruzno, moglo se spreciti na pocetku da zubar hoce da se potrudi (bas juce sam citala na netui tome, postavicu link kad dodjem kuci danas).
Znam nekoliko dece koja to imaju ili su imala i svi lepo jedu, lepo su im izasli stalni zubi, nema smetnje.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:15:23   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: marince RR

moj sin ima 3 godine i prednji zubi su mu umnogo losem stanju.To je em ruzno,em mi je frka sta ce biti sa stalnim zubima kad su se ovi srili skroz.I onosto je ostalo je crno.Mm ga zove Perhan user posted image

I ja sam,kao i ti obisla gomilu zubara i nista,rekli su mi da olim boga da ga ne zaboli user posted image
To su mlecni i oni se ne vade jer cuvaju mesta za stalne,a takodje se i ne popravljaju.Veruj da nema gde nisam pitala.
Ja znam od cega je to nama,od slatkisa.Ali nema nazad,sad cu sa bebom da pazim i da bijem preko ruke svakoga ko daje slakise bez dozvole.

Znam to za slatkiše je moguće tačno bar što se tiče starijeg sina ali ovaj mali još nije počeo čestito ni da ih jede a već sam videla da zubići počinju da se kvare,pa zato ludimuser posted image A u mojoj potrazi za rešenjem videla sam da u Bosni,tj našla sam sajt neke stomatološke dečje klinike, ne samo što popravljaju te mlečne zubiće već i vade takve zube a na njihovo mesto se stavljaju neke specijalne proteziče koje čuvaju mesto za stalne zube
A i meni su Marinče isto tako rekli,,moli boga da ga ne boli"....njega do sada još nikad nisu boleli ti zubići ali ja sam zabrinuta kakvi će mu biti stalni zubićiuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:21:21   
Tiziana
Moj sin ima na kecu fleku,odavno,ali je utvrdjeno da nije karijes,vec dekalcifikacija,ima losu gledj.Mejdutim sad je dobio karijes na cetvroci i svi do jednog su mi rekli da se mora popraviti.Cak sam se konsultovala i sa prijateljima zubarima koji zive u Americi,ona je cak deciji stomatolog i rekli su mi obavezno da se popravi zbog stalnih zuba..ZIv anisam kako ce popravka da izgleda,ali sta se mora nije tesko.
On ne jede puno slatkis,acak jos uvek pije razblazen sok,ali je u jednom periodu pio jaaaako puno mleka nocu(nekad cak i po 800ml) a mleko je ubica za zube. Taj karijes zovu baby bottle caries..CIm su nam rekli za tu fleku da nije karijes ,ali da momentalno prestane d apije mleko nakon sto opere zube,mi smo mu to ukinuli.Sad nece da pije vise mleko uopste!!!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:27:16   
vikiveki
Tiziana user posted image meni niko nije rekao da to može nastati od mlekauser posted image , mada moji sinovi nisu nikad puno ni pili obično mleko, ali su zato dugo sisali a ovaj mladji još sisauser posted image on ima 15 meseci....Znači jedino rešenje je da mu ukinem noćni podoj jer kad se ponekad noći probudi neće da zaspi bez sise...i da negde pronadjem dečjeg stomatologa voljnog da popravlja kvarne mlečne zubićeuser posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:33:05   
minna
Nama su zubi za sada u redu, ali ja dosta brinem da mu se ne pojavi karijes, jer jos pije to mleko nocu, bas kao sto ti pises Tiziana, i znam da ce to prestati samo ako mu uzmem flasicu, jer to radi zbog flasice, a ne zbog mleka, i skoro sam sigurna da posle toga vise nece hteti mleko.

Mada ima dosta i u kvalitetu zuba, genetika, neko ima bolje neko losije zube bez obzira na slatkise...pa mogu samo da se nadam da ce biti ok, jer sam ja to isto radila sa sokom, pa nisam nikad imala problema sa karijesom, ni sa mlecnim, ni sa stalnim zubima.

Inace proslog vikenda smo gledali predstavu Karijus i Baktus (dva lutka, karijes i bakterija koji zive u ustima devojcice koja ne pere zube) u pozoristu Pinokio, bas lepa predstava, i Vlada ih sad stalno spominje i kako hoce da ima zdrave zube. Ne pali bas za mleko nocu jer se ja jos nisam nakanila da mu ga ponovo ukinem, ali sigurno moze da bude poucna. Nije bas resenje za one koji vec imaju karijes, ali eto mozda bude korisno nekome pa pozeli da povede dete, bar kao zabava.user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:34:17   
Tiziana
Ne znam kako je sa majcinim mlekom.Za formulu i kravicu znam da nikako ne sme posle pranaj zuba.Kazu da je to nocu gore i od soka! JEdna zubarka nam je rekla popij te vi mleko i lezite da spavate pa obratite paznju na zadah kad se probudite kakav ce biti uzasan. Pa onda zamislite sta to radi vasim zubima!
JA uopste nisma presrecna sto cu da mu popravljam,ali ako su mi rekli da moram,a pogotovu taj moj drugar kome zaista puno verujem,onda nemam kud.A sin se cak par puta i zalio da ga je zabolelo,nego on tako cesto kaze da ga nesto boli,a zapravo ga ne boli pa nismo puno obracai paznju..Trenutno je kslon izmisljanju,ali izgleda da ovo ipak nije izmislio!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:39:59   
Tiziana
E i ja bih volela da ga vodim na tu predstavu! Super da si me potsetila.
NAma se to ukidanje flasice maltene poklopilo sa mojim porodjajem i novom bebom i mislili smo da ce biti dramticnije,ali nije.Taj je tek bio napunio 2 god, i za 2-3noci ej shvatio da posle pranja zuba nema mleka,moze samo voda i to je to.On sad ima 3,5godine i naravno pije na casu,sulju,sta god,ali nocu i dalje pije vodu iz flasice! to mu je neki trip!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 11:40:43   
Brand new mama
marince-samo nece jer je dosta tesko,ovdje se uglavnom radi pod anestezijom,mislim,nije totalna totalna,ali ih uspavaju.meni su rekli da se obavezno popravlja jer su velikom mislili da je karijes na kecu,ali je genijalac mali opalio zubima o sto i -slomio gledj,pa ima fleke na kecevima. majcino mleko nije problem,ali sokici i ostalo jeste.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 12:37:19   
vikiveki
Evo pokušaću da postavim sajt ww.facebook.com/photo.php?fbid=423578941028750&set_=a.151976378189009.40453.151925488194098&type=1&theater ali mi nije uspelo
photo.php?fbid=423578941028750&set_=a.151976378189009.40453.151925488194098&type=1&theater

< Poruku je uredio vikiveki -- 6.2.2013 12:39:59 >

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 12:51:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince RR

ja sam pokusala i logicno je da si ti upravu,ali zubari nece,mozda zato sto je bas mali.
Viki i ja imam iste strahove


verovatno nece da se trude. ne znam da li ste isli kod obicnog ili decjeg zubara. ova mala je upravo napunila 5 godina i vec ima 10 (ili 11) popravljenih zuba user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 16:26:37   
Ivanka 75
Evo linkova
link 1
link 2
link 3
link 4
link 5

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 18:26:58   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Evo linkova
link 1
link 2
link 3
link 4
link 5

user posted image to su linkovi koje sam ja bezuspešno pokušala da iskopiramuser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Cirkularni karijes kod dece
6.2.2013 20:27:46   
Meggie
Cirkularni,kai i bilo koji karijes se LECI kod dece,naravno,ukoliko dete zeli da saradjuje sa stomatologom.Mom sinu su propale sve cetvorke,i to iz razloga jer smo verovali prethodnom stomatologu.Bas kao i mnoge od vas,i mi smo dobili odgovor da se mlecnim zubima ne radi nista jer ionako ispadaju,da nemaju veze sa stalnim zubima itd itd..
medjutim,odlucila sam da promenimo stomatologa i to mi je bio najbolji potez,dve su vec sanirane i plombirane,dve imaju lek.Kod nas je bio problem dojenje,dojen je bas dugo,naravno i nocu.Kod nas je ogrooman problem nestrucnost stomatologa,zato cim vidite i bele mrlje na zubima,odmah kod stomatologa,a ako on ne bude hteo da pomogne menjajte lekare sve dok ne nadjete odgovarajuceg,u pitanju je zdravlje vaseg deteta.Ispod mlecnih se nalaze zameci stalnih zubica,stoga,ako se karijes toliko prosisri svakako da ce uticati na kvalitet stalnih zuba,ali nekad je resenje,jednostavno vadjenje zubica.pozz

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 10:13:14   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: Meggie

Cirkularni,kai i bilo koji karijes se LECI kod dece,naravno,ukoliko dete zeli da saradjuje sa stomatologom.Mom sinu su propale sve cetvorke,i to iz razloga jer smo verovali prethodnom stomatologu.Bas kao i mnoge od vas,i mi smo dobili odgovor da se mlecnim zubima ne radi nista jer ionako ispadaju,da nemaju veze sa stalnim zubima itd itd..
medjutim,odlucila sam da promenimo stomatologa i to mi je bio najbolji potez,dve su vec sanirane i plombirane,dve imaju lek.Kod nas je bio problem dojenje,dojen je bas dugo,naravno i nocu.Kod nas je ogrooman problem nestrucnost stomatologa,zato cim vidite i bele mrlje na zubima,odmah kod stomatologa,a ako on ne bude hteo da pomogne menjajte lekare sve dok ne nadjete odgovarajuceg,u pitanju je zdravlje vaseg deteta.Ispod mlecnih se nalaze zameci stalnih zubica,stoga,ako se karijes toliko prosisri svakako da ce uticati na kvalitet stalnih zuba,ali nekad je resenje,jednostavno vadjenje zubica.pozz

user posted image user posted image I ja još nisam odustala i tražum stomatologa koji će biti voljan da nam pomogneuser posted image samo mi je draga da znam da ipak postoje i oni stomatolozi koji žele da se potrude oko lečenja i tih mlečnih zubićauser posted image

(odgovor članu Meggie)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 10:42:47   
Olga75
ja sma vec negde pisala o ovakvom problemu samo mene su ubedjivali da to nije cirkularni karijes user posted image , no steta je nacisto napravljena vec odavno i to vise poprvke nema do stalnih zubica , bar kod nas user posted image
i zver je sisala dugo , i sve je bilo ok do neke dve i po godine i onda je odlomila delic dvojke i krenulo je , prvo kredaste naslage , pa zute naslage . Isli smo kod nekoliko stomatologa , neki su mi govorili da su te bele naslage dekalcitikacija , neki su rekli da je to do pigmenta , neki nisu nista rekli . Onda smo otisli kod dr Papica u M Bajica u NS koji je te zubice ocistio i stavio vestacki dentin ( a sve se to desava za vrlo kratko vreme , manje od mesec dana ) i zalio kutnjake . Taj dentin se drzao mozda dve nedelje i otpao , mi ponovo kod njega , on ponovo ciscenje i dentin i kaze da to njemu ne lici na cirkularni karijes iako izgleda tako ali taj dentin ne bi smeo da otpadne bas tako jer ulazi u neke fisure i blablabla , naravno i ovaj otpadne i on mi rece da je problem u tome sto ona jednostavno u zubicu nema tkiva na koji bi se zalepila ta vestacka gledi i njegova predpostavka je da je u trudnoci u vreme kad je doslo da formiranja dentalnih zametaka delovao neki uticaj , ne znam sta i zato su joj zubi "bogaljasti "- to je moj opis , nije stomatologov
i da ti on jedino moze daj oj stavi krunice ali to ne zeli jer je ona mala za to i da treba sto vise da grize i "nabija "te kao zube da bi se podstakao sto ubrzaniji razvoj stalnih zube
i tako moja zvercica svaki put kad se nasmeje meni se stuzi jer su joj zubici takvi user posted image
jedina kao uteha mi je sto je ne boli nista
a sto se tice oralni higijene , peremo zube od kad su joj izasle donje dvojke , sve smo radili po PS - u i badava
i kad mi neka mama kaze da njeno dete sa tri godine ne pere zube a oni ko biseri prosto zavidim , znam da nije lepo al ja zavidim user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 11:09:26   
cockic
ja pekijy perem zybe ali ne svaki dan mada trydim se da pere svako vece ne drzimo se onog pravila 3 pyta dnevno ali da pokysavam svako vece pokysavam da nadjemo neky rytiny i da vise nepreskacemo.

inace dr pekijeva kaze da sy my ok a imao je i y vrticy pregled e sad kako ga tamo pregledase niko nam nerece nista mada on neda da se pipne a kamoli da da zybary da ga pogleda.kad ga vodimo kod dr moramo ja i mm da ga drzimo jer se bacaka katastrofa user posted image

e sad ja mislim da ima i genetike vezano za zybice ja 26 godina imam 7 plombi racynajyci sva cetri ymnjaka nisam ih vadila tako da se nadam da ce me slyziti ok.a ni sa jednim detetom y trydnoci nisam pila flyorogal a htela sam sa cerom ali nisam ni sa njom.e ja mislim da je moja mama pila sa mnom da li sy mi zato ok nebi znala.

inace peki je sve zybe imao vec sa 23 meseca a lena sa 12 meseci ima samo 4 jedinice user posted image a njemy je prvi sa 7 meseci ali do prvog je vec imao preko 10 zybica a njoj prvi sa 5 meseci i sa 12 meseci samo 4...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 13:38:17   
Figaro88
Mi nemamo problema sa zubicima,ali sam se ja bas plasila zato sto je Andrea jako dugo pila sok nocu ili bi pojela keks ili tako nesto zbog secera,a nismo ustajali da joj peremo zubice.Idemo na svakih 6m kod zubara pa je se navikla na preglede,i nemamo problema sa tim.Uvece joj ja dobro operem zubice,a ona sama pere ujutru,ja je samo gledam,ne opere ih uvek najbolje ali kako ce drugacije da nauci....
Moja tetka je stomatoloska sestra na decijem u Mirjevu,mom malom bratu su radili neki premaz da mu zastite zube,a i za Andreu mi je rekla da i ako nesto ne bude ok da moze da se popravi.I kada bi otisla kod zubara a on mi rekao da ne treba jer kao nisu stalni pa nema veze,ja bih insistirala na popravci,ona je moje dete i samo ja mogu da odlucim da li cu ili necu to da radim,a to je njegov posao.Imali smo takvih problema sa nekim drugim Dr,ali kada im tako kazes svi odrade svoj posao.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 13:45:15   
cockic
ma ja bi vodila kod nekog dobrog decijeg stomatologa jeste moj stric zybar ja idem kod njega tj.samo njega ne mogy da ih menjam.pitala bi ga da li radi maloj deci mada mislim da neki i ne rade jeste on privatni dr ali morala bi da ga pitam.a jos znajyci mog sina kako se ponasa po ordinacijama neveryjem da bi neko pristao da ga pipne.a i ne znam kako se maloj deci poprave zybi kad bas morajy symnjam da ce bilo koje dete od 3-4...godine dati da my popravi neko zybe user posted image
ja neznam kad me je mama vodila ali mislim da je to tek bilo sa nekih 6-7 godina ali kazem mozda stvarno ima veze sto je samnom y trydnoci pila taj flyorogal nemam pojma ali ja imam ok samo bi mogla da ih izbelim.samo nek tako ostany i bice syper user posted image mada ja sam jako rano dobila stalne zybe vec y prvom drygom razredy kako se secam sta mi mama rece.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Cirkularni karijes kod dece
7.2.2013 13:46:44   
cockic
mada peki je sikio do 14-15 m i vise ne nista sem vode nije pio cak je i vody brzo izbacio retko kad je trazi.a lena nista nocy od 8 meseca user posted image isto retko kad voda

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here