|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 14:51:21   
Anoniman
Iz teme "Deo za nas sa razigranim prstima"

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Cao mamanp 

Blago tebi...ja se ubih od dosade....ne smem nigde da idem,da gledam tv...sretja pa mogu na net...inache bih prsla nachisto...




IZVORNA PORUKA: mamanp

A sto Smeski ne smes nigde da ides?


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Neznam da li si prochitala.... pre 2 dana mi je umrla baka...pa sad kao ne bi trebala nigde da idem...ako neko dodje da izjavi saucheshtje....nije red.... mada...svi koji su trebali...bili su... al ajd 


IZVORNA PORUKA: mamanp

Izvini, nisam procitala...
Moje saucesce. Citala sam da je bila bolesna, ali nisam znala da je umrla.
Tako je i kod nas: ukucani nigde ne idu do sedam dana jer se do tad dolazi da se izjavi saucesce (kod nas se to zove hatar)



IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Hvala.

Pa kod nas neznam koliko dana ide...stvarno se ne razumem u obichaje.... eto..mama kaze da sutra mogu da idem... ali danas...kao dan posle sahrane bi bilo dobro da sam kuci...

Inache me izludjuje ovo noshenje crnine...uopshte nisam za to



IZVORNA PORUKA: mamanp

Kod nas se nose braon marame obicno do 52 dana od sahrane...mada se i to slabije vidja.
Meni je to bzvz i crnina i marama...to parce tkanine nije mera za moju tugu. Znaci, prodje to 52 dana ili godinu (nije vazno), skines maramu ili crninu i znaci ne zalis vise za tom osobom. NIkad necu razumeti nase obicaje.



IZVORNA PORUKA: Smeshkica

E bash to!!!

Meni je ta crnina samo za tudje ochi....eto da drugi vide da ti zalish....a nijedna crnina ne moze da pokaze koliko ja ustvari zalim...
Meni sad iz teshko pada ta crnina...jer mi je josh teze psihichki....plus mrzim crnu boju...i juche sam morala da trchim pre sahrane da kupim jednu crnu majicu...jer nemam ni jednu... i sad shta...treba da kupim kompletno novu garderobu da bi drugi videli da sam ja u zalosti....



IZVORNA PORUKA: mamanp

To su sve nasi glupi obicaji...Mojoj mami je sestra umrla sa 32 godine u 7. mesecu trudnoce, ostavila cetvoro dece iza sebe, mama je nosila maramu 52 dana i sutradan kad je skinula kod nje na poslu su zene komentarisale kako je brzo prezalila sestru (misleci na to sto je ona skinula tu maramu sa glave). Dokle seze ljudska glupost . Moja mama ce celog zivota zaliti za tom sestrom i ta krpa na njenoj glavi ne znaci nista i nije merilo tuge za sestrom. Ali ljudi su ljudi. Pakosni u svakoj situaciji.



IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa da...ja sad ako odem negde u beloj jakni..poshto iskuljuchivo bele jakne i imam.... samo jedan crni kaput imam...al to je bash ono kad zaveje) .... onda ce svi misliti eto...ne zali za bakom.... a to je nemogutje i pomisliti kad sam izgubila osobu koja me je odgajila...i pored koje sam bila ceo svoj zivot....

Stvarno neznam shta da radim.... sa mamom tju se morati posvadjati ako necu da nosim crninu....a ako je budem morala nositi 6 meseci, onda moram puno stvari da kupim



IZVORNA PORUKA: mamanp

A sta mislis da nosis to sto imas pa kad se malo i tvoja mama smiri da lepo razgovaras sa njom da ti se ne kupuje nova garderoba i da se samo bacas u troskove, ja mislim da ce mama to razumeti.
I na kraju, zivimo za sebe a ne za druge.



IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Prichatju s njom vecheras... nije mi problem da izdrzim 40 dana.... iako i u tom sluchaju moram kupiti josh 2-3 majice i jaknicu...ali bolje i to...nego komplet garderobu...

Kad je deda umro...bilo je leto.... i mogla sam za malo para da kupim crninu....koju sam nosila 6 meseci.... ali bilo je lepo vreme...sad ne mogu obutji haljinu i papuche....

Razmisljam da otvorim temu o ovome....da vidim shta ostale cure imaju da kazu...ali brinem da nije malo morbidna tema za ovaj forum?




IZVORNA PORUKA: mamanp

Ja temu uopste ne smatram morbidnom...to se desava i desice se svakom od nas tako da saveti zlata vrede.




Dakle....shta vi imate da kazete na ovu temu?
Kakvi su obichaji kod vas.... kojih obichaja ste se drzali....a kojih ne?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:01:31   
Anoniman
Izgubila sam, prvo strica, koji mi jako puno znacio i po kom je moje dete dobilo ime.Crninu sam nosila samo na sahranu, i niko me nije nagovarao da nastavim. Kad sam bila 3 meseca trudna umrla je tatina mama, za koju nisam bila mnogo vezana, a nisam smela ni na sahranu. A onda...kad je Nesa imao 2 meseca...umrla je moja bakica za kojom skoro svaki dan ronim suze, a crninu sam isto samo na sahranu nosila. Jednostavno, ne mogu da zamislim sebe u crnini, niti bih mogla da podnesem da svako pored koga prodjem zna sta nosim u srcu. Ta tuga je samo moja, i ne mogu da je delim, i jos uvek ne mogu da pricam o njoj. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:32:26   
Modessty
Moja svekrva je kad joj je umro brat (inače srčani bolesnik) nosila crninu tri godine! Svakakve gluposti je mm u to vreme preživljavao od nje. Jednom je čak zateko da na 40 stepeni nosi duge crne čarape, a radila je na trafici u kojoj je bilo još toplije nego napolju. Žalila se kako joj nije dobro. Kad je mm video da nosi duge čarape poludeo je. Na kraju joj je rekao da treba da je sramota što otliko nosi crninu a ima živog i zdravog sina. Reko joj da se oseća kao da njega žali.
Stvarno je luda žena! Inače obukla je čarape zato što joj tamo neka babetina rekla da kad žali ne treba da joj budu gole noge!user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:35:10   
Modessty
To sa crninom, nošenjem hrane na groblje, pokrivanjem televizora crnom maramom itd meni stvarno nikad nije bilo jasno!!! Jedni od najglupljih običaja vezani su upravo za sahrane.

Zašto ne bi nosila samo onu crnu pločicu? I to je znak žalosti. Kao da i to govori o tome koliko ti neko nedostaje onda kad ga više nema.
Gluposti!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:39:52   
Anoniman
Mi nismo pokrili tv...ali ga ne palimo.... kad je deda umro...par dana ga nismo palili...a posle smo samo filmove gledali...nikako zive i zabavne emisije... user posted image
No...nije meni do tv-a....kad mogu da idem negde...briga me...to mi je samo danas da kazem...problem....

Inache...mama i baka su chitavih godinu dana nosile crninu kad je umro deda...al njima nije problem...kad ionako imaju 2-3 majice i ne idu nigde... al ja ima da umrem od muke user posted image

A da....i onaj crni brosh nosim user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:46:25   
cicko
user posted image Nikad mi nece biti jasni ti obicaji sa crninom i pokrivanjem televizora, ogledala... Zar ce to pokazati moju tugu i zalost za nekim? Tuga je u srcu. Zar nije dovoljno sto patis i kidas se iznutra, a onda ti ti obicaji ne dozvoljavaju da barem sa tel. programom malkoskrenes misli.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:49:24   
Modessty
ma sve su to gluposti. Naš glupavi balkanski mentalitet.
Smeshkice ma nosi par dana, pa onda stavi samo broš i to je to!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:51:27   
Anoniman
Pa ja bih....al ne verujem da ce mi mama dozvoliti....user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:55:13   
sladjaaaa
Meni teško pada i nošenje one crne poše, a kamoli crnina, jer dok se to nosi ne sme ni muzika da se sluša, ni da se peva, a ja stalno pevam (svesno i nesvesno)user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:55:50   
sladjaaaa
I nikad ne mogu da izdržim da je nosim duže od 10 danauser posted image

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:57:15   
cicko
E sad, imam jedno pitanje... Mm je umro tata u maju, a oni kao porodica jako drze do obicaja, neki su crnogorski, neki nasi... Kako ja treba da se ponasam kada su u pitanju obicaji odlazaka ne grobljr, 6 meseci, godinu dana... Uopste. da li trudnice treba da odlaze na sahrane? Ynam da postoje o tome neki obicaji ali ih ja ne poynajem, samo otprilike.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 15:59:37   
sladjaaaa
Cicko, kod nas u Šumadiji je običaj da trudnice ne idu na sahrane ni na groblje kasnije za te daće, e sad to je opet svuda drugačije, od mesta do mestauser posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 16:02:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

Meni teško pada i nošenje one crne poše, a kamoli crnina, jer dok se to nosi ne sme ni muzika da se sluša, ni da se peva, a ja stalno pevam (svesno i nesvesno)user posted image


Ja pevam u sebi....i prosto mi je sad krivo shto mi padaju pesme na pamet user posted image

Ja ako ne uspem da nagovorim mamu da ne nosim crninu...onda cu da molim boga da ostanem trudna ovaj mesec....i onda nema sile koja tje me naterati da nosim crninu...user posted image



(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 16:05:12   
cicko
Bila sam prosli vikend sa mm u mestu odakle je on, pa smo otisli na grob kod njegovog tate- prvo smo se dogovorili da ode sam, a ja onda nisam imala mira sto nisam pored njega, pa sam ipak izasla iz kola. Posle sam bila jako uzrujana, sve me je to jako potreslouser posted image , tako da bih volela da ovog puta mozda ispostujem te obicaje i da ne odlazim na grob ako ne moram. Mislim, i oni bi to valjda trebali da razumeju...user posted image


IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

Cicko, kod nas u Šumadiji je običaj da trudnice ne idu na sahrane ni na groblje kasnije za te daće, e sad to je opet svuda drugačije, od mesta do mestauser posted image

(odgovor članu sladjaaaa)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 16:08:04   
sladjaaaa
Izvini smeskice nisam ti izjavila saučešće. Primi moje saučešćeuser posted image

Toga kod nas nema, pogotovo ne kod nas mlađih, možda je kod starijih i bilo ali sad idemo i mi i dolaze nam ljudi,a i tv gledamo, samo ne kanale sa muzikom.

Mm teča je umro pre par nedelja, a živeli su samo on i tetka i ona je sad ostala sama, i normalno je da će uveče da pogleda dnevnik neku emisijicu jer će inače skrenuti sama, zato je samo prekadila tv i pustila program.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 16:15:34   
Anoniman
Hvala sladjo.

Moja mama i inache nosi dosta crnih stvari...jer je krupna...pa joj ne stoje svetle boje... tako da njoj nije preterana promena...
A ja se dosta krecem...i jednostavno moram chesto da menjam garderobu...kako to da izvedem sa jednom majicom...user posted image Izludecu nachisto user posted image

Nije mi dosta shto bake vishe nema...josh moram i sa garderobom da se zajeuser posted image avam ....da izvinete na izrazu user posted image

(odgovor članu sladjaaaa)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 18:16:35   
Trcosava
Smeški, ja lično ne verujem u crninu i nošenje crnine kao znaka žalosti, bila sam mala kad je moj deda umro, a volela sam ga više od mame i tate zajedno čini mi se, no ipak imala sam 11 god i moji nisu hteli da me teraju da nosim crninu. Nosila sam samo onu crnu pločicu (mislim da se to zove flora ili tako nešto).

Mamina mama kad je umrla, bila sam starija, oko 20 god pa opet nisam nosila crninu. Samo crnu pločicu. Sa druge strane, ja imam skoro sve crno, desilo mi se par puta da me pitaju jel sam možda u žalosti.

Ovo je ipak samo moje mišljenje koji moji roditelji znaju, žalost za nekim je u srcu, a ne u odeći koju nosim, i mislim da tih pola godine-godinu (kako ko nosi) neće ublažiti bol koji osećamo za izgubljenom osobom. Naravno nisam sad trčala sva u belom (mada imam 3 bele stvari), ali nisam bila u crnini.

Pa pogledajmo kineze (ili japance) njima je znak ''žalosti'' pa bela boja, koju nose samo na sahrani.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 19:30:51   
marince1
Smeski i ja nisam obornik nasih obicaja.Mislim da su vrlo glupi,a pri tom i skupi!

Meni je mama umrla kad sma bila 3 mesec trudnoce.
Ja sam htela da nosim crno (prosto sam setako osecala),ali mi nisu dali!

Isla sam naravno na groblje  i za arastose i ovako kad god mi dodje,a familija me stalno jurila!
Cak sam na dan svog vencanja skoro sat vremena provelatamo,i to nisam nikome smela reci.
Flor (onu crnu plociu) sam skinula posle 40 dana.
Mnogo me nerviralo sto su stalno pricali,nemoj ovo,trudna si,nemoj ono na groblju,trudna si,ne valja.
Vidis kako se obicaji razlikuju,sta tebe teraju,meni su branili!


Prema tome mislim da bi trebalo da se ponasas onako kako se osecas,ako ti je opterecenje da nosis cnu garderobu,onda nemoj.
I mislim da ce tvoji najblizi to razumeti



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 19:50:42   
gina
Meni je mama urla prosle godine u junu.
Crninu sam nosila samo na sahrani i to zbog ljudi ne zbog nje.
Pre nego sto je umrla govorila je da ne zeli da budemo u crnini i da ne pravimo cirkus. Bila je svesna svoje bolesti (imala je rak) tako da je znala da nece dugo ziveti.
Svi parastosi posle prosli su bez crnine. Tata je jedino nosio onu crnu plocicu do godinu dana.
Obicaje smo ispostovali u onoj meri kako je to nama odgovaralo da ne bi ispao cirkus. Nikakvo pokrivanje televizora, hrana na groblju, kukanja... parastose smo odrzavali u restoranu da bi izbegli cirkus u kuci.
Veliki sam protivnik svih onih glupavih obicaja vezano za sahrane!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 19:55:43   
Anoniman
Mama ne razume user posted image

Njoj je bitnije shta drugi vide nego kako se ja osetjam....

Ja jesam tuzna...ali garderoba nikad nije bila odraz mojih osetjanja....da jeste...imala bih vishe crne garderobe...ovako je najlakshe da idem gola...pa nek se misle shta osetjam....

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 19:56:45   
Dora
Meni kad je umro tata nosila sam crninu 6 nedelja. I to mi je teško palo. Muziku i tv smo odmah posle sahrane pustili (ne glasno) jer ubija tišina. Malo li je muke u tim trenutcima, nego još i glupi običaji...Kad bi ga crnina mogla vratiti, nosila bih je celi život i ne bi mi bilo teško. Ovako, to je mučenje. Niko ne zna kako je teško ponovo stati na noge nakon tragedije, niko i ne mora da zna. Svakom je svoja muka najveća pa ne vidim razlog da je ističem kako bi me ljudi smatrali za dobru ćerku...
Iskreno, mrzim sve naše običaje i nije mi važno šta će reći ljudi. Uvek me bolelo dupe za to što drugi kažu, ja imam one do čijeg mi je mišljenja stalo a oni poštuju svaku moju odluku. A i nikad nisam dozvoljavala drugima da mi govore šta i kako da radim, pogotovo da me natera na nešto, pa draga Smeški, odbrani svoj stav o crnini pred mamom, uradi onako kako misliš. Ja te podržavam!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 20:36:11   
bebolino
Smeshkice, radi onako kako se osećaš, nije crna odeća odraz boli koju osećaš. Imala sam, nažalost iskustvo sa tim. Izgubila sam brata kada mi je bilo 15 god i nosila crninu  2 god, nosila bi je ceo život da ga to može vratiti. On je bio mlad i bio je moj Bog, obožavala sam ga, i moj drugi brat je takođe nosio 2 god a mama i tata 5 god, zadnjih god to je bila tamnija odeća. Ali mi smo se tako osećali sve  dok nije prošlo neko vreme da se pomirimo sa tim da ga nema. Ja sam to prošla i zato mislim da je to pogrešno, moj bol ni danas posle 11 god nije manji, i dalje patim, teško mi je da o tome uopšte i pričam... samo sam htela da kažem da se običaji donekle trebaju ispoštovati ali ove stvari kao što su crnina to su gluposti, čovek žali srcem a ne odećom

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 21:49:40   
Anoniman
I moje je misljenje da crnina nije pokazatelj koliko zalis za nekom osobom. Kad sam rodila prvo dete, posle mesec dana mi je tata umro. Koliko sam bila tuzna to samo ja znam. Nosila sam crninu nepunih 5 nedelja, nisam mogla vise. Gusila me je! I niko mi nije zamerio.
Kad nekog izgubis treba da radis sve one stvari koje ce ti malo rasteretiti crne misli. Treba izaci u setnju, bar je meni setnja puno pomagala. Druzila sam se sa ljudima, pricala o njihovim zivotima, i trudila se da sto manje mislim o tome.

(odgovor članu bebolino)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 21:53:33   
marince1
Ta  crnina izaziva sazaljenje,a ja MRZIM DA ME SAZALJEVAJU!!!
Znas ono,gde god mrdnes svi te pitaju ''a ko ti je umro?Jaoooo basmi je zao''

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Crnina i drugi obicaji :(
3.10.2009 21:57:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince

Ta  crnina izaziva sazaljenje,a ja MRZIM DA ME SAZALJEVAJU!!!
Znas ono,gde god mrdnes svi te pitaju ''a ko ti je umro?Jaoooo basmi je zao''


Jao...muka mi je kad pomislim na ovo...
Inache...danas smo mama tata i ja bili u jednom megamarketu....svo troje u crnini od glave do pete.... mozete zamisliti kako su nas gledali... bash sa sazaljenjem user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here