|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:24:58   
vukosava
Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba? Pred sefom, nekim na poslu i u slicnim situacijama? Kako se boriti sa placom kad naidje kao bujica iznenada?

Malopre sam dobila e-mail da mi studentkinjina majka ima rak, faza IV pa ako mozemo da joj ranije damo ispit da ide kuci da bude sa njom u poslednjim danima. Zovnula sam je u kancelariju da joj kazem da sto se mene tice ima deset_ku jer do sada iz svega ima maximum, nemamo zavrsni ispit vec je ocena preko projekata. I da uradi poslednji projekat do pola (gde je ona sada otprilike), ima 91 procenat, sto je ocena A ili deset_ kod nas. E sad, ja sam samo htela da joj kazem da ima A sto se mene tice ali sam pred njom briznula u plac jer sam se set_ila situacije kad je moja mama imala rak. Moja je srecom bila u II fazi, ali opet nisam mogla da se kontrolisem. Smirila sam se brzo, ali suze su mi same krenule... user posted image

***********************************************

Ljudi razlicito reaguju u razlicitim situacijama. Svako od nas (ne)vlada emocijama na isti nacin. Emocije su kompleksan skup koji nam oblikuje emocionalnu sferu zivota i njihova najjednostavnija podela bi bila na pozitivne i na negativne emocije. Dve najcesce pozitivne emocije su radost i ljubav. Osnovne negativne emocije su bes, bol, strah i uznemirenost. Emocije nastaju kao odgovor na spoljasnji ili unutrasnji stimulans. Svaka osoba može da manifestuje svoja osecanja na razlicite nacine. Nacin na koji ce osoba da pokazuje emocije je vise ili manje kontrolisan i uci se. Dakle, zavisi pre svega od vaspitanja, kulture u kojoj pojedinac odrasta, drustva u kom se krece i samog karaktera koji je stekao. Za odraslog coveka je karakteristicno da moze kontrolisati emocije, samo je razlika u kojoj meri to može da cini.

- Koliko puta vam se desilo da ste ljuti na nekoga i toliko besni da ne mozete da iskontroliset_e taj bes ?
- Koliko puta ne mozete da se iskontroliste i pocnete da placete od nemoci, besa, ljutnje, od srece, ... ?
- Kako kontroliste emocije kada su u pitanju vasa deca?
- Koko kontroliset_e emocije na poslu? Da li vezbate kontrolu?
- Da li razgovarate o vasim emocijama sa nekim ?
- Kako (ne)kontroliste emocije u vasem zivotu uopste ?

< Poruku je uredio vukosava -- 1.12.2011 17:30:36 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:26:57   
Olga75
ma ljudi smo Vuko i da zaplacemo i da se posvadjamo
ja nisam reper , laka sam na suzama i primereno ili ne placem user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:27:57   
vukosava
Ja sve radim sa muskima pa pomislim nekad jesam li ja to najveci nercik user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 1.12.2011 17:29:56 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:28:53   
dunja RR
Joj Vuko, i meni suze krenule, eto koliko sam laka na suzama. A i zovem se Suzana, tako da mi ime stoji.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:34:08   
mihi
E ja na poslu  imam laborantkinju Suzanu, plače za svaku sitnicu, svakog dana na poslu odplače partiju, a Suzana ti si Dunja nisi prava Suzana user posted image .

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:35:16   
dunja RR


Ne znam više ko sam:)

Mog muža svi zovu Dunja, i on se ljuti što sam maznula njegov pseudonim user posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:40:06   
Kookai
Jao vukosava,tvoji postovi vecito imaju dodatak sa neta i uvek neka istrazivanja user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:42:23   
Olga75
ma suze su ventil , kao i psovke
ne treba ghomilati u sebi negatvina osecanja , to je put u psihosomatske bolesti
zato ja dajem sebi oduska i bas me briga za druge user posted image
mislim , ko ce da brine o meni ako necu ja user posted image
postujem ja vaspitanje i umerenost i blablabla ali meni je to ventil user posted image


< Poruku je uredio Olga RR -- 1.12.2011 17:43:02 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kookai)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:44:00   
Kookai

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ma suze su ventil , kao i psovke
ne treba ghomilati u sebi negatvina osecanja , to je put u psihosomatske bolesti
zato ja dajem sebi oduska i bas me briga za druge user posted image
mislim , ko ce da brine o meni ako necu ja user posted image
postujem ja vaspitanje i umerenost i blablabla ali meni je to ventil user posted image


pametno

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 17:52:09   
minna
Meni se ovo desava, ne nesto cesto ali npr juce mi se bas desilo, jednostavno tad ne mogu da se iskontrolisem, pokusam koliko mogu, ali nekako to samo izbije i strasno me nervira sto sam takva, ali eto...user posted image user posted image

A danas mi se desila obrnuta situacija, razgovarala sam telefonom, poslovno zvala, kolega pored mene nesto poseo da peva i kresti i samo sam crkla od smeha zeni u slusalicu, toliko sam joj se izvinjavala posle, i ona se smejala...jedva sam se na kraju iskontrolisala

(odgovor članu Kookai)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 18:01:01   
lajla
Jooj ja sam imala sitaciju,do duse kad sam bila trudna,jedna koleginica mi rekla da nesto treba da uradim i ja pocela da placem bez ikakvog "razloga" posle mi se jos izvinjavala sto mi je uopste rekla nesto...inace svaki put se rasplacem kad vidim da neko drugi place,nesto me zapece u ocima i gotovouser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 20:02:46   
Brana
Laka sam na suzama,sto u nekim situacijama ne treba pokazati,ali sta da radim,to sam ja,i sto Olga rece, to je moj izduvni ventil.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu lajla)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 23:11:52   
Anoniman
Joj ja sam emotivni vulkan - laka na smehu, laka na suzama, laka na besu, laka na radovanju... Sve u svemu jedna laka ženska! user posted image

< Poruku je uredio gae_gr -- 1.12.2011 23:17:30 >

(odgovor članu Brana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 23:14:07   
Anoniman
Svako od nas je bar jednom zaplakao kad ne treba.

Jedno vreme sam stalno plakala, sada sam se izdresirala i ne plačem. user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 23:15:15   
LillyT
Ja ću da prepišem od Tashe.
I da naglasim IZDRESIRALA!!!

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 23:15:27   
LillyT
Greška

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 23:21:06   
Cuftas

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Joj ja sam emotivni vulkan - laka na smehu, laka na suzama, laka na besu, laka na radovanju... Sve u svemu jedna laka ženska! user posted image


user posted image i ja sam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
1.12.2011 23:24:02   
jovicaa
isto isto... al nekad ne mogu da se obuzdam, kao pre neki dan u bolnici, zamalo da zaplacem, cak su mi i suze krenule!
osecala sam nepravdu!!! troje dece starije od 7 godina su presla preko reda, dok sam ja sa mojom bebom kao budala cekala u cekaonici, a nije bilo reda, ne znam zasto onda neko ide preko reda, uf bas sam pukla, sestre su dobile taj dan....user posted image user posted image
moj malisa i ja sedimo kao budale sami u cekaonici aaa, opet bih plakala saduser posted image
sad mi je ponekad i zao sto ne mogu da placem cesto kao pre, ispraznis se lepo i cao


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
2.12.2011 8:37:22   
Anoniman
Mene je moj deda kao dete prozvao "pekmezara" jer sam stalno nešto njanjala.... I generalno sam učena da je plakati sramota, tako da sam jakooo dugo (možda negde do 24-25 godine) ozbiljno kontrolisala tu emociju u javnosti... Dešavalo mi se da mi je toliko teško da bih se skrivala u wc ili iza drveta ili bilo gde da se isplačem, a da me niko ne vidi...

Danas mi se već otme i pred mužem i pred mamom, i dalje jakooo retko (mislim skoro nikad) u javnosti i pred nepoznatima. A inače uvek i u raspravi biram reči, pazim na ton itd... Međutim, otkad imam dete kad me neko po pitanju njega očepi ne biram ni trenutak ni način-udaram  verbalno na sve strane, pa čak mi od besa i oči zasuze.

A kad sam prošle godine u sred noći dojurila u hitnu sa Mišom na rukama koji je upravo doživeo fras, nisam mogla da prestanem da plačem... Sestrice su bile toliko bezobrazne, sve vreme su komentarisale kakva sam kilavica i mekušac-pa nije smak sveta!!! user posted image Neka, neka-sve se vrati sve se plati!

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
2.12.2011 8:42:11   
minavb
Čuj, da li sam, da li nisam!user posted image
Sinoć sam se rasplakala ko kreten. Ja volim poeziju, i često je čitam. Pročitam sinoć neki stih mm-u, i on ne samo da ga nije razumeo, nego me napljva kako se ložim na glupe fore. O kako sam se rasplakala, jecala sam čak. "Balvane jedan, ti si toliko tupav da ne moeš da razumeš poeziju, što uopšte trošim reči na tebe!"


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
2.12.2011 8:51:02   
Anoniman
Joj mina user posted image  user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
2.12.2011 8:53:30   
Snelle
Uh, pokušavam i donekle uspevam, što Tasha reče, da se izdresiram da ne plačem. Ali opet, žensko sam, majka i koliko god se trudila, emocije prevladaju. Znam da plačem zato što neki dekica ispred prodavnice u pocepanim pantalonama, prljav, i očito gladan žicka pare kako bi kupio nešto za jelo, ili kada mala devojčica na minusu prosi na ulici, ili kad vidim zgaženog psa ili....ma šta ja pričam, sad kad pogledam baš sam prava cmizdra user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
2.12.2011 10:07:38   
mama kukunka
Lepo je Gae rekla-emotivni vulksan!! Bilo kakvo izbacivanje emocija iz ravnoteze-nekontrolisan plac..kad sam tuzna, kad sam srecna, kad se svadjam( sestra mm, mama) , kad dobijem cestitku ( od dragih, (dete, mama, mm), kad pisem cestitku za iste.. Kad dolazim negde, sastajem se sa dragima,  kada krecem na put i pozdravljam se,kad gledam deciju priredbu gde moje dete nastupa, kad sam zrtva neke nepravde..
sa 37 godina nisam uspela da naucim da  se kontrolisem..<kad bih to uspela, zivot bi mi bio mnooogo laksi!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
2.12.2011 10:27:31   
pippi29
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Joj ja sam emotivni vulkan - laka na smehu, laka na suzama, laka na besu, laka na radovanju... Sve u svemu jedna laka ženska! user posted image



e to sam i ja!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li ste se ikad zaplakale kad ne treba?
2.12.2011 10:31:01   
NadaR
Dok se nisam porodila , malo je sta moglo da me izbaci iz takta i da zaplacem .
Sada se jedva iskontrolisem . user posted image

(odgovor članu pippi29)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here