|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
[Anketa]

Da li vakcinisati dete protiv svinjskog gripa?


da
  18% (6)
ne
  81% (27)


Ukupno glasova: 33


(Poslednji glas : 6.5.2012 0:45:59)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li vakcinisati dete protiv svinjskog gripa?
21.10.2009 11:14:32   
Anoniman
Ne želim ovde da pišemo o tome da li će vakcina biti dosta ili ne, da li će biti skupe a nemamo para za njih, da li će doći u DZ ili ne...

Zamislite situaciju da stoji pred vama vakcina; moje pitanje je, ako vam je vakcina dostupna, Hoćete li dete vakcinisati ili ne?

Molim vas pišite sve komentare i textove koje nađete na ovu temu.

Užasno se lomim.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 11:25:38   
2002m
Iskreno za sada jos ne razmisljam o tome.Ako virus pocne da uzima maha, prvo cu se obratiti nasem pedijatru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 13:43:26   
mamanp
Sto se mene licno tice glasam za NE. U podsvesti mi stoji da ce nas (mislim na moju decu) to razminuti. A i znam x slucajeva da su se vakcinisali protiv obicnog gripa pa su opet nadrljali. A i moje misljenje je da je taj grip opasan ako se zapusti i ne leci i da je sve to malo naduvano. Mozda gresim, ali trenutno tako mislim.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 14:42:13   
Anoniman
I ja vec neko vreme razmisljam o tome, i ne mogu nikako da se odlucim. Strasno se bojim rizika, mali je, i strah me je...a sa druge strane..ne znam ni sama

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 14:48:59   
Lu
Ma taman posla...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 14:58:04   
Anoniman
ja sam za NE jer je vakcina nova, jer mislim da to nije baš tako stravično i da se u principu ne razlikuje mnogo od običnog gripa, i istina je bilo je slučajeva i na području bivše yuge, ali sve sa simptomimam običnog gripa, i pušteni na kućno liječenje.
I još nešto ...pa mi nismo uhljupi...samo treba vidjeti gdje su se desili i kome ti smrtni slučajevi

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 15:01:11   
Anoniman
lu, reci mi zašto?

Naime, ja sam pričala sa državnim pedijatrom, rekla mi je da mu od vakcine ne može biti ništa, sem što se može desiti da mu ne stvori imunitet i da ipak dobije grip.
Pričala sam sa privatnim pedijatrom i on mi je rekao da se u svetu vakcinišu deca iznad 6 meseci.
baka mi kaže da je gledala na nekoj mađarskoj televiziji da je u ponedeljak u Mađarskoj počela vakcinacija dece od 3-5 god.

A ja se bojim da ga vakcinišem - šta ako loše odreaguje?
A bojim se da ga ne vakcinišem - šta ako dobije grip, nešto pođe po zlu a ja ga nisam vakcinisala a mogla sam?

UFFFFFFFFF KAKO SE LOMIM! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 15:03:51   
simke
Moj odgovor je definitivno NE!Mislim da su vakcine uopste sarena laza i unosan posao za farmaceutske kuceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 21:03:41   
Anoniman
KLIK

Hvala Verus! user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 21:30:23   
simke
Kad sam videla od cega se sastoji svaka vakcinauser posted image najezila sam seuser posted image Cuj vakcinisanje protiv gripa...glupost.Znam gro ljudi sto se vakcinisu protiv gripa i imaju triput gore simptome nego da se nisu vakcinisaliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 22:00:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

lu, reci mi zašto?


Zato što mislim da je već dovoljno vakcinisan..ne bi ga vakcinisala ni protiv obične gripe,ni svinjske ni ptičije ni vampirske,
to mi je sve neko pretjerivanje i ne da mi se ni razmišljati da li djeluju i kako te vakcine,
pobogu što će biti sa svima biti će i sa njim!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 22:08:51   
mihi
Ako bude vakcine za veliki deo radne odrasle populacije i ako je vakcina efikasna a nema razloga da sumnjam u to, možda će se virus sporije širiti pa neće biti potrebno da ovi najmanji dobiju vakcinu. I ja sam zabrinuta i zbunjena.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
21.10.2009 23:02:07   
2002m
IZVORNA PORUKA: lu

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

lu, reci mi zašto?


Zato što mislim da je već dovoljno vakcinisan..ne bi ga vakcinisala ni protiv obične gripe,ni svinjske ni ptičije ni vampirske,
to mi je sve neko pretjerivanje i ne da mi se ni razmišljati da li djeluju i kako te vakcine,
pobogu što će biti sa svima biti će i sa njim!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 8:37:20   
Anoniman
Nemoj da se srdiš lu, nisam mislila ništa loše, samo sam želela da čujem kako razmišljaš.

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:05:08   
sephora
ja sam paničar i hipohondar (to ste verovatno već primetili)user posted image user posted image user posted image pa naravno i ja isto mnogo razmišljam na ovo temu...imam dvoje male dece, klinac je već 2 puta imao bronhiolitis, prvi put izazvan RS virusom, pa me baš hvata FRKA...
naravno, pitala sam našeg pedijatra šta nam je činiti i ona mi reče ovako: "Na spisku za vakcinaciju su deca starija od 6 meseci do predškolskog uzrasta, kada vakcinacija krene obaveštavaćemo roditelje da ako žele dovedu decu na vakcinaciju. Vakcina je nova i nedovoljno je praktičnih iskustava sa njom, ali obzirom da ćemo mi lekari prvi primiti vakcinu i biti zamorčići, ubrzo ćemo videti šta ćemo savetovati roditeljima. za sada ono što ima smisla i što bih vam savetovala u slučaju vašeg malog, jeste da primi vakcinu protiv sezonskog gripa, pa razmislite o tome pa se javite u narednih 15 dana- tih vakcina imamo i sada..."
na moje pitanje koliko je realno opasna situacija da ovako malo dete dobije novi grip, doktorka je rekla: "Grip kao grip...uglavnom se izgura bez problema, eventualno uz inhalacije ili neku već odgovarajuću terapiju, važno da se na dete pazi, da se takva infekcija proprati sa pedijatrom-nikako zapustiti bolest..."
eto, to sam saznala-pa razmišljam, razmišljam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:10:54   
Anoniman
ne mogu da nadjem ebeni članak o vakcinama jer je nastala frka u njemačkoj oko tih vakcina 

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:17:26   
sephora
da, slušala sam na tv-u o tome, nešto kao: da su uvezli dva tipa vakcina, pa su navodno jeftinije dali za stanovništvo a skuplje za "budže"...lekari se zbog toga naljutili na vlast a farmaceuti tvrde da su obe vrste podjednako dobre...narod misli da se time pokazuje jasno da u očima vlade postoje građani II reda itd...
gospođa Merkel da bi razbila tu famu vakcinisaće se vakcinom za stanovništvo!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:21:30   
Anoniman
da...upravo u tom fazonu,mada se zaista radi samo o dvije farmaceutske kuće koje su proizvele vakcinu, ali i napadaju farmaceutske kuće u smislu da žele da se obogate ili iskoriste situaciju koja uopšte nije kritična jer gripa ko gripa , pa  više ljudi umire od obične gripe

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:26:41   
sephora
pa farmceutski koncerni samo trljaju dlanove, to ti je mafija u belom, tako ih zvao moj profa anatomije!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:33:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

da, slušala sam na tv-u o tome, nešto kao: da su uvezli dva tipa vakcina, pa su navodno jeftinije dali za stanovništvo a skuplje za "budže"...lekari se zbog toga naljutili na vlast a farmaceuti tvrde da su obe vrste podjednako dobre...narod misli da se time pokazuje jasno da u očima vlade postoje građani II reda itd...
gospođa Merkel da bi razbila tu famu vakcinisaće se vakcinom za stanovništvo!!!



Dobro, iz ovoga nismo ništa zaključili, niko nije umro, nije se razboleo...

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:39:51   
sephora
e sada me Taša podseti, juče preminula žena iz Kragujevca koja je bolovala od težeg oblika meksičkog gripa. Ležala je u bolnici u Kraljevu i kasnije je prebačena u Urgentni centar isto tamo...Svi pompezno pričaju kako je to prvi smrtni slučaj ali samo bez panike... a ja posle slušam i čujem da je ona od početka terapije bila na aparatima za disanje pa kontam da se ona javila kada je bolast već poodmaklauser posted image (zato valjda taj loš ishod)
u svakom slučaju žao mi žene, naravnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 9:54:42   
sephora
ovo se više odnosi na temu Virus A h1n1, ali sada se stih te vesti...

inače, ja lično nisam protiv upotrebe vakcina (prethodno sam iznela stav mog lekara), zahvaljujući njihovoj upotrebi iskorenjene su mnoge teške bolesti koje su odnosile veliki broj ljudskih života...na kraju krajeva bilo je dece koja su i posle MMR vakcine imala neke komplikacije pa se od te vakcine ne odustaje (štaviše-ne dovodi se u pitanje njena upotreba uopšte), bilo je polemike i o uvođenju vakcine protib hepatitisa b u program redovne vakcinacije, pa je Ministar zdravlja posebno pričao o koristima i eventualnim štetama date vakcine- pa opet moja oba deteta i sva deca koju znam su vakcinisana i naravno nema problema povezanih sa tim,...
fama o štetnosti vakcina posebno vlada od kada je stanovništvo vakcinisano protiv Velikih boginja, koja jeste imala dosta loših propratnih efekata ali opet većina ljudi je prošla bez problema (moja familija je u to vreme vakcinisana i niko nije imao posledica) ali to je bilo neko drugo vreme, ipak medicina i srodne nauke grabe napred veliki koracima...
zatim-gardasil-vakcina protiv nekih oblika humanih papiloma virusa, isto puno polemike, a do sada niko nije prijavio ni jedan slučaj nus pojava (nije prošlo puno vremena znam, ali garant ništa loše neće se desiti) i ona će biti uvedena u program redovne vakcinacije i to ne samo za devojčice nego i za dečake jer se pokazalo da je efikasna i protiv nekih oblika raka debelog creva i prostate!!!
činjenica je da se oko gripova diže previše prašine, neke apokaliptične priče, horor filmovi, itd,..ali je i strah od vakcina isti scenario koji plasiraju oni iz suprotnog tabora, pa narod iskazuje nepoverenje i strah od vakcina!!!
mm će se vakcinisati protiv "meksikanca" jer radi u porodilištu pa ako mu ne bude ništauser posted image user posted image user posted image mislim da ću vakcinisati i klince!!!


(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 10:19:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

mm će se vakcinisati protiv "meksikanca" jer radi u porodilištu pa ako mu ne bude ništauser posted image user posted image user posted image mislim da ću vakcinisati i klince!!!




A kada će se vakcinisati? user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 10:22:13   
sephora
samo je najavljeno da će "uskoro" biti, ali ništa konkretno-isto kaže i naš pedijatar!
ako nešto saznam, naravno odmah javljam!!!
sada je krenula vakcinacija za sezonski...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li vakcinisati dete protiv svinjskog g...
22.10.2009 10:24:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nemoj da se srdiš lu, nisam mislila ništa loše, samo sam želela da čujem kako razmišljaš.

Ne srdim se jauser posted image
Samo sam htjela da malo osluhneš kako razmišljamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here