|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dečiji escajg
4.1.2009 15:44:03   
Anoniman
Od početka Luku hranim običnim malim kašikicama. Jedno kratko vreme je imao neku plastičnu, pljosnatu, iz koje su mi iscurile sve kašice, pa sam je batalila. Onda je moja mama kupila neku koja ima plastičnu dršku a silikonski onaj dei što ide u usta... ni to nisam savladala. user posted image  To mi se kezečilo.

Ustvari, moje pitanje je dal da učim Luku da jede sam običnom kašikom, ili da kpim onu krivu (za lakše ciljanje usta). user posted image  Opirem se toj kašici, jer će ipak pre ili kasnije morati da nauči da jede običnom kašikom, a zašto da uči dva puta kada može odmah da nauči normalnom? Ili bar jamislim da može.



Šta vi mislite o tome? Kakav escajg koristite za vaše bebe, decu? Sa kakvim escajgom je vaše dete naučilo da jede samo?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dečiji escajg
4.1.2009 15:49:32   
guppy RR
Mi smo koristili plastičnu malu kašiku dok ih nisam učila da jedu sami. Onda smo prešli na običnu malu metalnu kašiku... što bi ih ja navikavala na plastiku i ukrivljene kašike, kad u vrtiću dobiju običnu kašiku?

Još jedna pohvala za vrtić... oni nam malo diktiraju ritam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dečiji escajg
4.1.2009 15:54:15   
Anoniman
To sam i ja kontala. Od septembra će u vrtić, što bih pravila od njega debila?

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dečiji escajg
4.1.2009 16:25:56   
guppy RR
baš tako

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dečiji escajg
4.1.2009 21:09:33   
Koka Loka
Oboje imaju dečije escajge ali od inoxa, znači metalne. S tim da sin nije koristio tu krivu jer je levoruk ali ćera je voli.

Ćera mi je rano dobila zubiće pa te plastične i gumirane nismo mogli dugo da koristimo jer su joj zapinjali za zubiće. Ali s tim da je ona počela da jede tek posle nekog 9. meseca nismo imali puno muke oko escajga.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dečiji escajg
5.1.2009 4:52:14   
stella
Mi smo bas namjenjali kasika.Probali silikonske,plasticne.Neke debele,neke velike.Elem ja pocnem onom malom(najmanja) od inoxa i sada koristimo obicnu malu kasiku a nekad i ovu manju.Do velike ima jos.Nama su se najbolje pokazale ove obicne.A plasticne i silikonske su mi skroz neprakticne.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dečiji escajg
5.1.2009 8:10:41   
Lu
Imali smo i plastični,mislim da svi obično počinju stim,zbog sigurnosti djeteta,ali odavno jede iz normalnog pribora tj.ja ga hranim još uvijek uglavnom.
Kada želi sam kao mi da jede nožem i vilicom ipak mu dam plastini pribor jer ionako ga još nezna upotreblajvatiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dečiji escajg
5.1.2009 9:21:24   
Anoniman
Sećam se da kada sam bila mala nisam dobijala nož, nego viljušku u kašiku, pa sam ustvari viljušku koristila kao nož, za naguravanje hrane u kašiku.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dečiji escajg
31.3.2009 19:05:18   
maša
Mi, odnosno Maša, jedemo silikonskom kašičicom...nekako je baš po meri ustašaca- malena...mada mislim da ćemo uskoro preći na one malo veće metalne(isto dečije, naravno, ali ipak malo veće).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dečiji escajg
31.3.2009 21:03:45   
Anoniman
Luka je od kume dobio ceo escajg: manja kašika, veća kašika, viljuška i nož (sve mini)... prelepo je, ali malo teško...

(odgovor članu maša)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dečiji escajg
31.3.2009 21:24:35   
kumara
user posted image user posted image To sam mu ja kupila!! Nisam mogla da izdrzim!! Odusevljava me taj decji escajg!

Ja dan danas cuvam svoj kad sam bila mala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dečiji escajg
23.9.2009 8:57:20   
MiLena81
U pocetku smo jeli , sto kaze Tasa, krivom kasikom, posle sam joj kupila 5-6 , cini mi se, u pakovanju kasicica (normalnih), a sada ima "Baby nova" viljusku i kasicicu narandzasto-zute boje user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dečiji escajg
28.12.2009 1:37:53   
majdule

IZVORNA PORUKA: MiLena81

U pocetku smo jeli , sto kaze Tasa, krivom kasikom, posle sam joj kupila 5-6 , cini mi se, u pakovanju kasicica (normalnih), a sada ima "Baby nova" viljusku i kasicicu narandzasto-zute boje user posted image


opasno je starijoj deci davati bebeće stvari, takva deca su na kraju uglavnom mentalno zaostala !

(odgovor članu MiLena81)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dečiji escajg
28.12.2009 9:37:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: majdule


IZVORNA PORUKA: MiLena81

U pocetku smo jeli , sto kaze Tasa, krivom kasikom, posle sam joj kupila 5-6 , cini mi se, u pakovanju kasicica (normalnih), a sada ima "Baby nova" viljusku i kasicicu narandzasto-zute boje user posted image


opasno je starijoj deci davati bebeće stvari, takva deca su na kraju uglavnom mentalno zaostala !


mentalno zaostala deca ne postaju, ona se takva rađaju.

(odgovor članu majdule)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dečiji escajg
2.1.2010 16:07:37   
Anitaaa
Mi imamo dve plastične činijice sa onom gumom dole da ne klizaju i nekoliko onih plastičnih kašičica mada imam i male metalne manje od onih običnih kafenih i iz njih jede normalno.Samo ako je hrana koja mu se svidja briga njega za pribor-rukica u činijicu i piči user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dečiji escajg
2.1.2010 16:16:01   
marince1
Znaci par cinija i kasicica.
A flasice?
Procitah negde da se prvo  daje nesto sto se rastvara u ad mleko?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dečiji escajg
2.1.2010 16:23:48   
Anitaaa
Ne znam ništa o tome.Možda neko drugi sa foruma.Ja imam dve flašice za mleko-obične;jednu za čaj i sok i jednu za vodu

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dečiji escajg
2.1.2010 16:43:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marince


A flasice?
Procitah negde da se prvo  daje nesto sto se rastvara u ad mleko?


Marince, ja to nikad nisam radila, i mislim da se to ne preporucuje. Mleko je za flasicu, hrana je za kasicicu.
Ja sam nakupovala tog decijeg escajga...i ne koristim nista.
U pocetku sam koristila silikonske kasicice, sa 7-8 meseci smo presli na metalne i to je to, jede iz nekih cinijica koje sam vec imala, nista specijalno.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dečiji escajg
2.1.2010 16:48:02   
marince1
znaci nista specijalno! user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dečiji escajg
2.1.2010 16:51:44   
Anitaaa
Pa da.I ja ovo što imam sam dobila.Da nisam ne bih ni kupovala.Jedino eto te flašice.Za mleko one od 250ml a za sok,čaj i vodu imam one male od 150 i 125ml pošto on već sam pije iz njih pa mu lakše da drži te manje.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dečiji escajg
14.2.2010 15:04:10   
Didy
Stefan je za 1. rođendan dobio cepterov dečji escajg. Ima i tu krivu kašiku, pa mu ponekad dam da njome sam jede, jer ako sam jede supu nekom drugačijom kašikom, sve završi u krilu, a ništa u ustima. Kad jede nešto što nije toliko tečno, onda ga hranim ili mu dam one silikonske manje, iz prostog razloga što ne volim kad se udara po zubićima.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dečiji escajg
14.2.2010 15:18:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: majdule


IZVORNA PORUKA: MiLena81

U pocetku smo jeli , sto kaze Tasa, krivom kasikom, posle sam joj kupila 5-6 , cini mi se, u pakovanju kasicica (normalnih), a sada ima "Baby nova" viljusku i kasicicu narandzasto-zute boje user posted image


opasno je starijoj deci davati bebeće stvari, takva deca su na kraju uglavnom mentalno zaostala !

O Božeeeuser posted image

(odgovor članu majdule)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dečiji escajg
14.2.2010 15:21:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: marince


A flasice?
Procitah negde da se prvo  daje nesto sto se rastvara u ad mleko?


Marince, ja to nikad nisam radila, i mislim da se to ne preporucuje. Mleko je za flasicu, hrana je za kasicicu.



Slažem seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dečiji escajg
8.3.2018 14:56:39   
Dora89
Do 1. rođendana dečji, posle naš.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dečiji escajg
9.3.2018 15:41:17   
mama Jo
Mi i dalje koristimo taj njen, voli da rucka iz njega.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here