|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dečji sirupi stižu u apoteke
23.2.2011 16:40:53   
*Alexx*
Apoteke u Beogradu dobile su izvesnu količinu antibiotskog “sinacilin” sirupa, koji se daje deci a koji je u predhodnom periodu bio deficitaran. Pojavio se i “ospamoks” sirup, koga takođe nije bilo, a koji je direktna paralela “sinacilin” sirupa. Ovaj sirup se ne nalazi na pozitivnoj listi koji se izdaje o trošku osiguranja.   Posle kraće nestašice, apoteke su dobile i bezglutensko brašno (Mix B) koje se izdaje na recept, dok je snabdevanje kapima "vigantola" uredno i sada tih kapi ima u svim apotekama.
  U Apoteci “Beograd” kažu da se i dalje traže lekovi koji su deficitarni, kao što su “rivotril”, zatim rastvor za inhalaciju salbutamola (“aloprol”, “spalmotil”, “ventolin”), kao i “berodual” rastvor i “singulair” granule. Apoteke imaju “singulair” tablete za žvakanje koje mogu u nekim slučajevima da zamene granule.   - Nedostatak lekova u terapiji se rešava u dogovoru sa lekarom, kada umesto deficitarnog leka, lekar propisuje lek iz iste farmakološke grupe kojeg ima na tržištu. Ukoliko apoteka ima paralelan lek, nestašica propisanog leka se rešava izdavanjem paralele, uz objašnjenje farmaceuta i pristanak pacijenta - objašnjava Milana Dučić, rukovodilac Centra za informacije o lekovima.

izvor: Blic


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dečji sirupi stižu u apoteke
23.2.2011 22:37:48   
Mishica 77
U koje??!!!! Ja u mojoj, na poslu, baratam sa nekoliko sirupa... pod tim "nekoliko" mislim na 4 ili 5 različitih!
Katastrofa! Vezane su nam ruke! Nemamo sa čim da lečimo decu!!!! Sramota!!!!!!!!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dečji sirupi stižu u apoteke
4.3.2011 2:03:42   
lidija 011
Stvarno bruka i sramota!!!!!!!!Nemam rijeci!!!!!I farmacija ide u outuser posted image ...rijetko gdje ima i progesteron depo ampula, jedna gospodja, koja se sprema za vto, je dosla cak sa Medaka(prevalila pooooodugack put) da bi uzela poslednju kutiju, zahvaljivala se do neba, a meni je bilo lose, jer:ona pod stresom da ga nabavi i ko zna jos koliko zena!!! VELIKA SRAMOTA!!!!
I jos nesto, samo zato sto jedna fabrika strajkuje, nema osnovnog lijeka za napad angine pektoris!!!!
Sta vise da kazemuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dečji sirupi stižu u apoteke
4.3.2011 2:05:43   
lidija 011
Malo sam skrenula sa teme, nadam se da me nece grditi moderatoriuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dečji sirupi stižu u apoteke
4.3.2011 19:42:57   
Tea2
Danas sam napravila potragu za Berodualom-Zute stane u ruke i zvala...Nasla sam ga !!!!!

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 5
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here