|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dermatitis seborrhoica (seboreični dermatitis)
12.2.2010 19:07:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Već sam se žalila na perutanje obrva i dela među obrvama, kao i malo iznad, na čelu (jel to ta T zona???). U međuvremenu je počelo da svrbi do ludila, kako pipnem (čak ni ne češem nego pipnem) zacrveni se. MUKA!

Danas dok sam se tuširala počnem da mozgam od kada je to tako, šta sam radila... i dođem do sledećg zaključka:
- UVEK sam imala užasno masan taj deo, caklio se, i mene je to izbezumljivalo
- Kupila sam onaj Garnier 3 u 1, i koristila ga kako piše: svaka 2-3 dana samo piling i odmah spiram, i jednom nedeljno sam ostavila da odstoji koji minut, da malo isuši. Bila sam zadovoljna rezultatima.
- Onda sam smislila da kada već to radim (sa Garnierom), da bih mogla prerovariti svoj orman i naći i neku kremu za lice. Iskopah neki ceo komplet koji mi je tata doneo iz Izraela (mislim Ahava), posebno dnevna, posebno noćna, posebno za oko očiju, i počela sam da mažem. Kroz koji dan je počelo da me pecka, pogledala sam: kaže Upotrebljivo 24 meseca, premotam film - nemam pojma kad je tata bio u Izraelu. Nazovem ga - on kaže pre 2 godine, a mama kaže pre 3, u svakom slučaju krema je istekla. Istog momenta sam batalila.
- Onda su očele da mi se perutaju obrve.
- Onda su počele da mi opadaju obrve zajedno sa perutanjem (ne mnogo pa nisam obratila pažnju - da odmah naglasim, imam obrve i dalje )
- Onda je počelo da mi se peruta između obrva.
- Sada mi se već preuta i čelo iznad tog dela među obrvama.

- odlepila sam i nazvala dermatologa dana, i zakazala se za petak u 9.30h.
Ne mogu više!!!!!



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kaže dr: Dermatitis seborrhoica.

3-5 dana da jednom na dan mažem Elocom mast (ima u sebi malu količinu kortikosteroida), da mi se malo povrati taj deo kože, a zatim Pantenol krem, ako mi se od njega ne stvaraju podkožne bubuljice, to je najbolje što mogu koristiti.

Takođe, s obzirom na moje alergije i sklonost ka ekcemima, ona kaže da će se meni stanje verovatno pogoršati u jednom momentu u životu i da za to preporučuje kolekciju Uriage.



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gledam ovaj Uriage, nisam ni znala za njih, znaš li koje su cene otprilike? Ili ovo nije tema za to?



Sad sam prvi put čula za to. Hoćemo novu temu o svemu ovome? Hajde otvoriću ja.





< Poruku je uredio Tasha RR -- 12.2.2010 19:13:56 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dermatitis seborrhoica
12.2.2010 19:10:00   
*Alexx*
Uvoznik za Uriage je isti kao i za Mustelu, tako da pretpostavljam da je OK user posted image (koja logika)

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dermatitis seborrhoica
12.2.2010 19:10:02   
cipiripi
Promeni naziv na "Seboreicni dermatitis" da bude na "srpskom" i lakse za trazenje user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:14:30   
Anoniman
Iskreno, nisam znala kako se pravilo kaže, pa sam prepisala sa nalaza. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:18:02   
cipiripi
nije to nista strasno, kad se provali na vreme... user posted image
kad uhvati kosu..to je borba...mesecima traje..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:19:08   
Anoniman
Perut imam od kada znam za sebe, zato perem kosu Head and shoulders-om. user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:21:59   
cipiripi
Probaj Vichy DERCOS, meni je krenuo seboreicni na glavi pre par godina i vichy me je spasao...
Sad koristim pri prvom samponiranju Vichy, a drugo samponiranje neki Goldwellov...
I nadam se da ti je dermatolog rekao da izbacis Garnie piling neko vreme.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:26:21   
Anoniman
Ma izbacila sam ga davno.

Rekla sam dr da koristim Head&shoulders, ona je rekla da je to ok. Ja sam pre toga koristila Nirel, medicinski šampon, ali mi u poslednje vreme nije prijao, kao da je pojačavao perut i svrab. user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:31:50   
cipiripi
zato sto ti je susio kozu glave..a logicno je kad je koza suva da se peruta i svrbi kao da imas vaske.
ti medicinski su mac sa dve ostrice..meni na primer ne prija ni Head, ni Biomelem ni onaj galenikin na "M"..samo Vichy, i to samo prvo pranje..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:41:22   
Anoniman
Meni Head pre rešavao problem, sada sam svega dva puta prala kosu njime, videćemo. Ako ne bude valjalo, probaću Vichy.

A i mužu se pojavila perut od Nirela, još se on mučenik šiša na nulu, pa baš gadno izgleda, ali njemu se sredilo odmah nakon jednog pranja Head-om.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 19:45:03   
cipiripi
ako te zanima kako izgleda to na kozi i kosi..idi na google images i ukucaj taj latinski naziv...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 20:01:04   
Anoniman
UFFFFFFFF user posted image

Nije meni tako izgledalo! Kanda sam ga uhvatila na početku! Dobro je!

A i na kosi je najobičnija perut.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
12.2.2010 20:03:08   
cipiripi
to je odlicno user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
16.2.2010 22:06:44   
kleopatra*
Tasho micoseb sampon ti je dobar za dermatitis,takodje i cuterid g ali krem ne mast.

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
16.2.2010 22:09:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kleopatra*

,takodje i cuterid g ali krem ne mast.


Ono prvo je šampon, a ovo je za kožu?

Nemam pojma dal bih to smela koristiti u trudnoći.

Mazala sam 4 dana Elocomom, još večeras ću... žene, koža mi je mmmmmmmmmmmm! Skroz je smekšala tu gde se perutalo i prestalo je da se peruta! user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 16.2.2010 22:10:11 >

(odgovor članu kleopatra*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
16.2.2010 22:13:16   
Ana RR
Super draga user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
16.2.2010 22:16:17   
kleopatra*
Da micoseb ja sampon a cuterid je krema.
Drago mi je da ti je bolje jer to moze da bude opasno pogotovo ako imas atopicnu kozu.
Elokom je isto dobar ali je mnogo jak jer sadrzi kort.
Sad se pazi i neguj kozu

_____________________________

" Sve je tako jednostavno-ILI ce se desiti ILI nece..Treceg nema ;) "

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
16.2.2010 22:26:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kleopatra*


Elokom je isto dobar ali je mnogo jak jer sadrzi kort.



Sadrži jako malu količinu kortikosteroida, zato se i daje trudnicama i dojiljama ako baš mora.

(odgovor članu kleopatra*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
1.3.2011 19:37:22   
Lu
IZVORNA PORUKA: andrijana

Znate li neki lek protiv seboroicnog dermatitisa? Postoji neki sampon DUCRAY ali kod nas nema gde da se kupi. Znate li mozda neki drugi lek ili melem protiv toga?


IZVORNA PORUKA: guppy RR

Ducray ima u Sloveniji u apotekama da se nabavi, inače savetuju u te svrhe i Mustela proizvode. 


IZVORNA PORUKA: andrijana

E,i to je pitanje,da li ga ima u nasim apotekama u gradu. Mustela je za bebe,je l' da? Ja trazim za ovog mog user posted imageuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: guppy RR

A ne ne... nije samo za bebe.
I moj muž ima seboroični dermatitis i rekli su mu nek koristi mustelu. Uzeo je neki preparat za pranje kose i kremu.



IZVORNA PORUKA: andrijana

Je l' deluje? Ovo nije normalno,ljusti mu se glava kao da je zmija pa menja kozu. user posted image Pere je svaki drugi dan i opet je budjav. user posted image


IZVORNA PORUKA: guppy RR

Yep... isto kod nas...
deluje kad koristi, ali on je sebi ubio u glavu da to "ne radi" pa neće više da koristi user posted image



IZVORNA PORUKA: andrijana

Jao,sto su isti... Moj kaze,necu da bacam tolike pare pa da se nerviram! Kao sto se desilo kad mu je ORL prepisao neki sprej za nos koji kosta oko 15 eura,koji mu nista nije pomogao jer je protiv alergije a on ne moze da dise bez kapi za nos,Nafazol. Tako ga je psovao...


IZVORNA PORUKA: b1975

Mozda malo kasnim sa odgovorom ali nikad nije kasno.
Ne znam odakle ste ali Ducray sampon ima da se kupi u Novom Sadu, u apoteci u trznom centru Tempo.

Ja se patim sa psorijazom i preporucili su mi taj sampon ali ga jos nisam probala.

pozzz



IZVORNA PORUKA: guppy RR

to je jako dobra stvar .. Ducray...
ali zavisi i da li je prekasno da se kosa povrati ... a i efekat je trenutačan... što znači, da ako imaš hormonskih problema i prestaneš da koristiš te proizvode, kosa ponovo opada.



IZVORNA PORUKA: b1975

Kosa mi, na svu srecu, ne opada. Cak sta vise raste mi kao luda. Ali mi je glava potpuno pod psorijazom i jako me svrbi. Moracu da probam taj sampon.

pozzz



IZVORNA PORUKA: Modessty

Moj muž za psorijazu koristi Diprosalic losion. Preporučili su mu prvo Belosalic koji je hrvatski i duplo je skuplji od Diprosalic-a.
Dok maže povlači se i bude mu bolje. ALi nikad se ne povuče sasvim. Kažu da je to na nervnoj bazi.
Ajd da proba sad taj šampon.

Kažu da se psorijaza leči iznutra a ne spolja


IZVORNA PORUKA: Dora

Mykoseb medicinski šampon, 180 dinara. Jaaako dobar!


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
1.3.2011 22:17:59   
Anoniman
Lu, moja greška: nije seborEični već seborOični. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboreični dermat...
11.7.2012 13:43:15   
ivannna
seboroicni dermatitis imam od puberteta i nekako sam uspevala da se izborim sa tim,ali sada sam trudna a stanje nikada nije bilo gore!!! user posted image ajde to sto imam u kosu nema veze jer se ne vidi,ali najveci problem je sto se prosirilo na lice,a sada ne smem da koristim te kremice na bazi onih kortiko...

zna li neko sta u trudnoci smem da koristim za seboroicni dermatitis?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboroični dermat...
29.5.2014 23:24:08   
Ana RR
Da li je neko koristio Elidel kremu?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboroični dermat...
29.5.2014 23:31:27   
milicicak
Ja sam koristila. Imala sam neki grozan ekcem pod konstantnom upalom. Meni je prijala, resila mi je problem crvenila, svraba i tih upaljenih mesta za nekih 7 dana, cini mi se

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboroični dermat...
30.5.2014 8:21:06   
Peace*
I ja sam je koristila na Marku.
Ne sećam se više detalja, ali sam sigurno pisala o tome. Probaj da googlaš na RR pod Elidel.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dermatitis seborrhoica (seboroični dermat...
30.5.2014 8:44:12   
Ana RR
Otkucah post i glupavi chrome ga izbriše user posted image

Uglavnom, bila sam juče na kontroli, dr je promenila dijagnozu u seb. dermatitis (prva dg je bila rosacea) i prepisala mi tu Elidel kremu, da mažem samo na mesta gde se pojavljuje perutanje. Nisam znala da je toliko skupa user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here