|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 11:14:42   
Anoniman
U našoj kulturi postoji stereotip da normalna žena mora da želi dete. Da li je baš tako?
... Na osnovu svog bogatog terapeutskog iskustva, dr Marina Tumovska, psiholog, napravila je listu razloga zbog kojih jedan deo ličnosti žene ima otpor prema materinstvu. Duhovito, ali bez uvijanja, ona je predstavila tok misli jedne žene koja se plaši da postane majka.

- Neću prihvatiti dete
- Materinstvo je odgovornost
- Dete ili karijera
- Strah od porođaja
- Dete s hendikepom
- Loši uslovi
- Život je patnja
- Muškarci nisu oslonac
- Deca su obično nezahvalna
- Ja sam egoista.

Detaljnije: Blic Žena
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 12:19:39   
Urbana
Vedranica ima divnu "humoresku" na ovu temu......."Zivot bez krpelja" surovo, ali ne moze se reci da nema i istine u svemu sto je napisano....


Bila sam s mužem tri dana u Firenci. Držali smo se za ruke, u malim restoranima jeli bruskete s rajčicom i maslinovim uljem, gledali kako na ulici mladi ljudi na klizaljkama plešu sirtaki. Ujutro smo na balkonu hotelske sobe čekali izlazak sunca. ........... Ljeto ćemo provesti u Sloveniji. Logarska dolina raj je na zemlji. Alpe, kiselo mlijeko, konji, vodopadi, doručak na obronku među kravama i mačićima, hladne, zvjezdane noći...

Zašto vam ovo govorim? Zato što moje vršnjakinje već godinama nemaju pojma kako njihov muž miriše, umjesto da ga šutnu i krenu nekamo, život provode izvlačeći iz otrcanih novčanika fotografije svoje unučadi pa ih okolo pokazuju. One koje nemaju unuke razgovaraju o djeci. Njihova su djeca odrasli ljudi koji se dave u dugovima, kreditima i kuknjavi. Neki rade i slabo zarađuju, drugi ne žele raditi jer im se ne nude pravi poslovi, treći u trideset i petoj računaju koliko će im roditelji još poživjeti i što će im nakon njihove smrti ostati. Moja djeca više nisu ni moja ni djeca. Ne žive sa mnom, jedva ih vidim, vrlo rijetko čujem. Da se ponovno rodim, ne bih imala djece, presretna sam što nemam unuke. Družeći se sa vlastitom djecom izgubila sam trideset i pet godine života. Ne mogu vam riječima opisati taj davež. Trudnoće, jutarnja povraćanja, rast trbušine, porod koji je nešto najstrašnije što se živom čovjeku može dogoditi, dojenja, izdajanja, bacanje na vagu djeteta prije podoja, poslije podoja, iskuhavanje bočica, miješanje umjetne hrane u jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro, šest ujutro, sedam ujutro, osam ujutro...
Upale uha, grla, nosa, trbuha. Odlazak u vrtić. Vrištanje do neba, bijesan pogled lude tete dok moje derište čupa iz mojih ruku. Prvi razred, drugi razred, treći razred. Instrukcije, upis preko veze u srednju školu. Instrukcije, prva ljubav, druga ljubav, treća ljubav... Čekanja da ti se dijete vrati živo iz života. Do jedan ujutro, dva ujutro, tri ujutro, četiri ujutro, pet ujutro, šest ujutro... Ne paničari, stara, ostao sam spavati kod Joška. Mikija. Marka. Jelene. Vesne. Mace. Željke. To mi je sin tko zna koliko puta rekao u pet popodne. Kći mi do danas nije rekla gdje je ona bila. Diplome. Aleluja. Prvi posao koma, drugi posao koma, i ovaj posao što ga trenutačno rade pravi je užas. O plaći da se i ne govori. Alo, mama, kako si? Nikad nisam odgovorila, dobro, uvijek sam pitala, koliko ti treba? A onda mi je muž jedne subote donio kavu u krevet i upitao me, koga voliš najviše na svijetu? Tebe, rekla sam. A ja tebe, rekao je muž. Idući smo tjedan prodali sve što se prodati moglo. Moj nakit, slike, vikendicu, ostavila mi ju je pokojna majka koja je do posljednjeg časa spavala s fotografijom svojih unučića pod jastukom. Iselili smo se iz velike kuće i kupili malu. Toliko je mala da u njoj nema mjesta ni za unuče veličine vjeverice. Moje prijateljice govore kako unučad vole više nego vlastitu djecu.
Pitam vas, tko danas voli vlastitu djecu? Zašto bismo voljeli lešinare koji ne mogu čak ni sačekati da im se roditelji pretvore u leš nego kljunove ubadaju u živo meso? A i ti unuci? Što to oni imaju bez čega ja ne bih mogla? Dovozili bi mi ih u šest ujutro, što je prestrašno jer ja spavam do deset. Ili bi ih ostavljali da spavaju kod nas, što je još gore jer bi mi noći postale pakao. Kaka mu se u dva ujutro, žedan je u tri ujutro, hoće mamu, hoće tatu, gdje mu je duda... Nema šanse. Naučila sam koliko je velika istina da mala djeca piju mlijeko a velika krv. Dosta je bilo! Preda mnom je još najviše deset godina kakvog takvog života. Neću dozvoliti našoj djeci da nas umlate svojom djecom! Moj muž i ja, mi nismo poput vas. A kad sve potrošimo što imamo, prodat ćemo i kućicu u kojoj živimo i uvaliti se u neki moderni starački dom pa krenuti u kolicima na izlet u obližnji park ili kafić. Iz svoga ću novčanika do smrti izvlačiti samo keš ili karticu, nikad fotografije. Ja sam sebi svoja najdraža unuka. A kad umremo, muž i ja, djeci ćemo ostaviti dugove i pogrebne troškove.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 12:35:44   
Verus
Razumem ovu listu Tasho...mislim, ima neke logike...svi se mi plasimo odgovornosti koje materinstvo nosi, ali AKO zelimo decu, mislim da se naprave kompromisi za neke stvari (dete-karijera npr.).....neko kaze da kada covek dobije dete jedan "stari" deo tebe umre, mislim, kao u fazonu deo sebe i izgubio... Mnogi ljudi kazu da im se zivot skroz promenio, drugi da im je puno lepsi, jedan par kaze da su se jako bojali da nece moci da rade mnoge stvari kao i pre, ali kazu da nije tako....rade ih i dalje ali malo modifikovanouser posted image

Imam prijateljicu koja je odlucila da dobiju dete....mislim da je imala otpor prema tome i onda, ali je to vise uradila zbog svog muza koji je jaaako zeleo bebu.  Zatrudneli su prvi ili drugi mesec (a pre toga je godinaaamaa bila na piluli), i onda, kada god se vidimo tokom njene trudnoce, jadikovala je kako se kaje.  Skoro su dobili bebu, u 33 nedelji se prodoila CR jer je imala neke komoplikacije (preklampsiju-visok krvni pritisak), nisam je videla otkada je beba kuci, jer je tako majusan (videla sam samo slike)..tako da ne znam kako se sada oseca....Ja sam joj rekla da ce njena osecanja doci na mesto kada beba dodje, da ce vreme doneti svoje.

Jel misliti da su samo sebicni ljudi takvi??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 12:38:22   
Rivana
Ja sam se jako plasila odgovornosti u trudnoci......

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 12:41:36   
Anoniman
A jao jao jao! Kako surovo!

Ima delova koji su totalna istina, ali ima delova sa kojima se ja nikako ne slažem. Ustvari, jednostavno, ne razumem žene koje ne žele decu... ali neka im, ja svoje imam. Ono što sam ja navela kao 10 razloga zašto žene ne žele... imam utisak da je pisala neka depresivna ličnost.

A ovo što si ti Urbana citirala... Koliko se ti sa tim slažeš?

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 12:44:06   
Rivana
mene je trudnoca zatekla ne pripremljenu i ako sam imala 32 godine, desilo se tako brzo i ne planirano, da me je uhvatila panika STA SAD ???? Medjutim sve je doslo na svoje mesto. . .

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 12:53:38   
Brand new mama
Hm, ovi razlozi su realni(posebno kad uzmemo u obzir kako se vecina poslodavaca postavi prema trudnicama i mladim mamama), ali ja sam oduvjek zeljela da imam klince.I imam utisak da cu da budem OK mama...Moja kocnica za dobijanje bebe su bili samo finansijski uslovi.Moze zvucati glupo, ali ja ipak ne zelim da ne mogu skoro nista da priustim klincetu(mislim, da ne mogu da kupim dohranu za bebu ako ne budem mogla da dojim, pa sve dalje)... A za ranije pomenutu zenu koja je odlucila da rodi zbog zelje svog muza-imam utisak da je sama sebi nabila pritisak jer nije rjesila stvari sa sobom(svaki put je zalila sto je ostala trudnauser posted image ) Ne znam da li je u pitanju sebicnost ili ipak nesto drugo...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 13:00:34   
Anoniman
Ma kako neko može da žali što je trudan? user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 13:01:20   
nina83
I moja je trudnoca neplanirana, i u pocetku sam bila prestravljena, cak i pomalo depresivna..imala sam osecaj kao da mi se ceo svet srusio i da je gotovo sa svimuser posted image
Sve dok nisam prvi put na UZ videla bebicu kako se vrpolji, cula otkucaje srca..suze su same krenule na oci, i verujem da samo buduca majka moze takav osecaj da dozivi.
Od tog trenutka jedva cekam svoju bebu. I naravno da mi ponekad zafali moj stari zivot, izlasci, putovanja.. Ali, sam shvatila da je ovo samo faza i da novi zivot tek pocinje. Sve se moze, ako se covek organizuje.
Postujem ljude koji ne zele decu. Ali, u dubini, mislim da je to pomalo tuzno. Sam covekov put, sazrevanje, ukazuje na to da se okrecemo ka drugima, a ne ka sebi kako bi bili srecni. A deca ce nas postovati i voleti samo ako smo to zasluzili, a ne zato sto nam to duguju.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 13:18:53   
oliveradj
Smatram da svako treba da odluči šta je najbolje za sebe! Ja navodim svoj lični primer, a vi prosudite sami. Moja mama koja nije živa skoro 10 godina je mene rodila iz interesa i iz interesa njenih roditelja. Bila je bolesna i njeni su čim je ostala u drugom stanju pohrlili da je udaju. Ceo život su odlučivali za nju i ponašali se prema njoj kao prema nameštaju i naravno samo da je se reše da niko ne bih pričao za njene bolesti za nešto sam saznala posle njene smrti. Naravno ona je bila sve drugo samo nije bila prava majka, tako da sam ja patila pored nje i njene porodice i ispaštala. Ja sam joj bila teret, a naročito njenoj porodici trn u oku jer nije uspela u svojoj zamisli. Brak nije sačuvala moj otac je podneo zahtev za razvod i pored njihovih pokušaja da to opstane. Moj život je bolji od kako ona nije u njemu i naravno sa njenom idijotskom porodicom ne kontaktiram samo sa nekima koji su ispali fer i bili realni. Ona kakva je bila ne fali mi ni malo fali mi ono što nikada nisam imala. Da li je to za osudu?? Abortus je dozvoljeno ubistvo, a šta kad neki roditelji polako ali sigurno ubijaju svoje dete, drže ga gladnog zlostavljaju ga.
Ja se slažem sa ženama koje ne žele decu i toga su svesne, a ne da upropašćavaju život sebi i tom biću koje nije tražilo da bude doneto na svet.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 13:21:58   
Anoniman
olivera user posted image

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 13:24:27   
oliveradj
jaoj ko je tu za mene kao i uvek user posted image , i tebi isto zagrljaj od mene!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 13:29:41   
Brand new mama
Olivera, jako mi je zaouser posted image  Ovo je gori vid sebicnosti nego kod nekog ko odluci da nema decu-imati ih iz pogresnih razloga...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 13:37:47   
oliveradj
Da može se nazvati tako!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 17:11:38   
ljubičica
- Strah od porođaja
- Dete s hendikepom


Meni su jedino ova dva. Ništa od ostalih nema veze samnom, samo ovo.
Ja samo želim da mi porođal lepo prođe i da rodim živo i zdravo dete, a sve ostalo će se regulisati.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 19:04:22   
Dora
Jedna je stvar kad se žena plaši da rodi dete a druga kad žena NE ŽELI dete.

Merilo uspeha jednog čoveka (žene) su njegova deca. To kakvi ljudi postaju i kakva su njihova deca. Ja čvrsto verujem, a to sam već rekla, da sve kreće iz porodice. Sve je stvar vaspitanja od malih nogu. I ko zna iz kakve porodice i s kakvim iskustvima potiču žene koje ne žele decu...user posted image
Ja ne želim da osuđujem nikoga. Kad se setim svog detinjstva i bezbrižnosti, sreće, prosto ne mogu da zamislim da život može da ima cilj, ako ja ne budem imala u njemu to nešto svoje da ga gledam kako bezbrižno odrasta okružen ljubavlju, baš kao što sam i ja...user posted image (ovo lepo zvuči...)

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 19:16:28   
Dora
user posted image ovaj urbanin tekst mi se baš sviđa! Njega je pisala žena umorna od života koji je, jasno se vidi, posvetila svojoj deci. I unucima. Sve dok im je svima bila potrebna...
E, kada su joj svi odrasli, shvatila je šta je život. Ono što ne možeš živeti po svojoj volji dok god si nekome potreban. Ostali su ona, muž i starost. Odlučili su da prožive u svojoj starosti. Svaka častuser posted image
Iz ovog teksta vidim samo da je bila dobra majka... Toliko posvećena deci da je u tome svemu izgubila sebe.
Ganuo me tekst!user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 19:21:00   
Dora
Olivera, žao mi je mila... user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
15.7.2009 21:44:54   
Lu
Nigdje nije naveden izostanak osjećaja ljubavi prema djetetu,a po meni je to najvažniji razlog,sve ostalo je meni manje bitno.
Ja sam ŽELJELA dijete a sad više NE ŽELIM djece i to nema veze ni sa mojim teškim porodom ni sa nekim negativnim iskustvom u majčinstvu ni sa financijsklom situacijom itd...da ne nabrajam dalje.
Nemam više taj osjećaj kao što sam imala i ja mogu da razumijem žene koje uopće ne žele djecu a mogu da razumijem i one koje žele 5 djece,zašto je to nekima toliko teško za shvatitiuser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
16.7.2009 3:01:06   
Verus
Meni je drago u stvari, kada zena ZNA sta zeli.  Pa sta god da je to bilo.  Postujem ako zena kaze "ne zelim da imam decu u zivotu".  Bolje da zna, nego da rodi dete koje ce imati iskustvo i tesko detinjstvo kao Olivera.  Olivera mila zao mi je....Sigurna sam da ces ti neke stvari ispraviti u svom zivotu, jer si naucila-kroz svoje licne teskoce i pakao.
E sad, kao sto lu kaze, ona je zelela bebu i znala je da zeli bebu, a isto tako zna da ne zeli da ima vise dece i to je sasvim cool.  Ja trenutno ZELIM bebu vise od svega u zivotu.....Imam druge stvari, i to mi trenutno jedino fali da budem sretna....ali nadam se da ce i to doci, pa kad tad, valjda kada mi je sudjeno.  Rekla sam mm da mislim da on i ja necemo biti u potpunosti sretni i ispunjeni dok ne dobijemo nase dete, pola mene i pola njega.  Zelim da rodim bebu koja je pola mog divnog muza, da imam deo njega uz sebe.  Da imam nesto SAMO moje.  Trenutno mislim da zelim da imam 2 dece mozda 3.  Da li cu taj osecaj i dalje imati kada rodim prvu bebu? Vreme ce pokazati.
Poenta je da svaka zena koja zna sta zeli, bilo to ovo ili ono, jeste uspesna, jaka zena....nista nije za osudjivati...

< Poruku je uredio Verus RR -- 16.7.2009 3:10:40 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
17.7.2009 13:11:21   
Anoniman
Potpuno razumem sta znaci ZELELA SAM dete i sve moje potrebe i materinske zelje su zadovoljene i NE ZELIM vise dece. I ja sam tako razmisljala do pre 5 dana, kad me je prica o odnosu brata i sestre u knjizi "Idi, vreme je" bukvalno pukla u glavu. Pa ko sam ja da svom detetu ZABRANIM da dozivi takvu ljubav sa bratom/sestrom, ko mi je dao pravo da joj uskratim tu mogucnost??? Knjigu sam procitala sa ocima punim suza, i muzu uplakana rekla "da, sada sam spremna za drugo dete". Ne zato sto imam 39 godina, ili sam se umorila od svog posla (koji obozavam), jednostavno sad sam spremna.

Kod mene je jednostavno, moram docekati licnu zrelost za neke zivotne poteze, i onda su prava stvar.

< Poruku je uredio aleksanja -- 17.7.2009 13:13:15 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 0:05:36   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
- Neću prihvatiti dete
- Materinstvo je odgovornost
- Dete ili karijera
- Strah od porođaja
- Dete s hendikepom
- Loši uslovi
- Život je patnja
- Muškarci nisu oslonac
- Deca su obično nezahvalna
- Ja sam egoista.


1. Necu prihvatiti dete

Kako mogu to znati unapred? Ako me bas ne privlace tudja deca, ne mora da znaci da nisam rodjena za majku....dakle to mi je onako neki razlog koji vise govori da je rec o razmazenoj osobi.

2. Materinstvo je odgovornost

Jeste odgovornost, ali zar od toga treba bezati, doduse ako to neko navodi kao razlog ukazuje ne per se ali delom na neodgovornu osobu

3. Dete ili karijera

Ovo je jako smesno. Prvo svasta se danas smatra karijerom i to mi je izgovor obicno umisljenih poslovnih zena.

4. Strah od porođaja

U ovo verujem da je vrlo zastupljeno u Srbiji i de nije bas subjektivni osecaj. Nazalost mislim da su za taj osecaj krivi pre svega nasi ginekolozi, koji upravo stvaraju taj strah. Inace taj strah ne bi trebao da postoji, barem ne bi trebao da bude tako primetan.

5. Dete s hendikepom

Ne mogu da verujem da neko to moze navesti kao razlog....

6. Loši uslovi je vec standardna otrcana fraza, jer upravo najimucniji imaju jedno ili nijedno dete

7. Život je patnja - pa to je vec uobicajena uzrecica.

8. Muškarci nisu oslonac - pa sad ako je zena dobar stub, onda je muskarac sigurno dobar oslonac.

9. Deca su obično nezahvalna - tu mozda moze da ima istine, ali to je najveci zivotni izazov za roditelja i vaspitavanje.

10. Ja sam egoista. Jedino opravdani razlog, kome svi gore prethodni nisu potrebni kao potpora.

Iz svega navedenog moze se dati profil zene koja ne zeli dete.

Razmazeni, neodgovorni egoista koji do podne mrzi sebe, a od podne ceo svet.




< Poruku je uredio Urbana -- 18.7.2009 0:08:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 0:24:16   
Verus
Hm, mislim da je strah od toga da dete ne bude zdravo i normalno sasvim opravdan.  Na duge staze je to jako tesko i za roditelje a i za dete.  Ali, nadas se najboljem i da ce dete biti zdravo i normalno....a zivot valjda da i servira samo ono sa cim mozes da se se nosis.  Lutrija je to.

(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 8:45:16   
Urbana
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Hm, mislim da je strah od toga da dete ne bude zdravo i normalno sasvim opravdan.  Na duge staze je to jako tesko i za roditelje a i za dete.  Ali, nadas se najboljem i da ce dete biti zdravo i normalno....a zivot valjda da i servira samo ono sa cim mozes da se se nosis.  Lutrija je to.


Htela sam reci da je to nesto sto se podrazumeva, i da taj strah postoji kod svakog kako kod onih zena koje zele dete, tako i kod onih koje "ne zele" ali ako je kod njih dominantan i bas "razlog" za nemanje dece to je znak da je u pitanju osoba "extremni panicar".
Prihvatam, ali takvoj osobi treba pomoci.

E sad ne mogu a da ne kazem. Opet sve ove osobe imaju svest i razmisljaju imaju neke objektivne i vecinu subjektivnih razloga.
Svi imamo svoje sablone i pravila vaspitavanja dece, ali cinjenica je da postoje mnogi roditelji koji zaista ne zasluzuju da imaju decu, samo sto oni nisu imali "razloge" za neradjanje.
Tako da je po meni to veci "problem", nego ovaj u biti egoizam.

< Poruku je uredio Urbana -- 18.7.2009 8:46:11 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Deset razloga zašto žene ne žele decu
18.7.2009 11:27:45   
mamanp
IZVORNA PORUKA: oliveradj

Ja se slažem sa ženama koje ne žele decu i toga su svesne, a ne da upropašćavaju život sebi i tom biću koje nije tražilo da bude doneto na svet.



Svaka zena ima svoj razlog i to treba postovati. Ja imam dvoje i mislim da je dosta, ali u Bozju se necu mesati. Obe trudnoce su mi bile planirane i uzivala sam u njima kao sto sad uzivam u svojoj deci. Uvek sam osudjivala zene koje su resene na abortus. Osudjivala sam moju sverkvu sto je abortirala sa 3 meseca iz razloga da joj se to dete ne mesa sa sinom (mislila je na stan i finansije). Ne bih zelela dete jedino ako bi znala da ce to dete imati nekakav hendikep ne iz razloga sto bi se ja kao majka namucila vec samo zbog toga sto bi to dete imalo probleme i bolesti kroz ceo zivot. A ni jedan drugi od ovih navedenih razloga mi nije prihvatljiv. Deca su Bozji dar koji treba da primimo sa obe ruke i da budemo zahvalni na njemu.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here