|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Donacija organa
21.2.2009 11:32:24   
NadaR
Donacija organa! Sta mislite o tome?
Da li bi donirali organe, svoje ili vasih bliznjih?
Smatrate li da je to skrnavljenje?


Ja licno sam za! Znam za jedan slucaj gdje su roditelji donirali organe svog dvadeset_ogodisnjeg sina i tako spapili tri mlada zivota! Ipak ,nas balkan,bio i ostao pa su naisli na osudu okoline, kao oskrnavili su ga...user posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 9.1.2017 12:05:07 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!
Direktna veza do poruke: 1
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 11:43:44   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: donacija organa
21.2.2009 11:46:35   
NadaR
ok je, gledala sa nesto natu temu pa se zamislihuser posted image user posted image user posted image ,
Sorry,nisam htjela da te podsjetim na neke ruzne stvariuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: donacija organa
21.2.2009 11:53:10   
Jacaca
Njegova dusa je vec otisla, mislim da je telo samo garderoba, vise bih volela da moji organi nekome pomognu, bolje je da srce, bubrezi ili vecuser posted image  nastave da zive, za dete e to vec nebih o tome da razmisljam, ne zelim. Svoje bih donirala.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: donacija organa
21.2.2009 11:59:30   
NadaR
Meni je jako cudno Jaco da su oni u tom svom bolu sjetili se toga?!! Kako?!!user posted image user posted image
I kao sad njih obilaze ti ljudi cije su zivote spasili , oni kazu da su sretni jer on zivi i dalje u njima....

Ne znam sad koliko je to sad iskreno... user posted image
Mnogo teskouser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: donacija organa
21.2.2009 12:05:21   
Jacaca
Strasno je sto im se to desilo, ali kada vec jeste, strasno puno roditelja ceka organ koji njihovom detetu moze spasiti zivot. Teska tema, ne znam, ali mislim da je to humano, njemu pomoci nije bilo.user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: donacija organa
21.2.2009 16:02:39   
Lu
Za sebe i muža bi potpisala odmah,zašto da nešto tako vrijedno nešto što će spasiti nečiji život,recimo nekog djeteta istrune pod zemljom,
i kad smo već kod toga kako ide ta procedurauser posted image
Nemogu o djetetu,preteško...

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: donacija organa
22.2.2009 8:38:18   
maša
Ja sam za doniranje.Već se dugo nakanjujem da odradim knjižicu,ali nikako da stvarno dođe na red...


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: donacija organa
22.2.2009 17:44:18   
eugenija
Ne znam kako ta procedura ide ovde kod nas...
Zamislila sam se nad pitanjem, i veruj da ne znam tačno šta bih odgovorila.
Mislim da bi se pre toga posavetovala sa članovima uže porodice, a moguće i sa nekim sveštenim licem ili duhovnikom..
U svakom slučaju, glasam za humanost...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: donacija organa
22.2.2009 17:53:04   
Verus
Definitivno za!!!  Ja sam na listi, radim u bolnici i toliko ljudi ceka na organe, ja mislim da posto cemo svakako istrunuti zasto ne dati srce necijem detetu?  Ili pluca plucnom bolesniku?  Jedino sto mi malo smeta jeste sto se jetre cesto daju alkoholicarima koji nastave da piju i posle trasnsplantacije.....uf, nasekiram se cim mislim na to....al ajde, zrtvovala bih to da spasim necije dete:  Imam jednu  nalepnicu koja kaze: " don't take  your organs to heaven-we need them here!"  -" nemojte odneti svoje organe u raj, trebamo ih ovde".  

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: donacija organa
22.2.2009 17:56:26   
eugenija
.... sto se jetre cesto daju alkoholicarima koji nastave da piju i posle trasnsplantacije....

HM!!!!!!!!!!!!!!user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: donacija organa
22.2.2009 18:00:28   
Verus
pa da, neces mi verovati ali neki pacijenti dodju pijani na operaciju....uzas, bas ne zasluzuju sansu...neciji roditelji moraju odluciti da daju organe svog deteta a oni tako, nezahvalnici jedni!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: donacija organa
22.2.2009 18:01:34   
eugenija
Krajnje nezahvalno!! Strašno!!!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: donacija organa
22.2.2009 21:47:35   
Anoniman
Ima takvih primera i na nasoj estradi. Dobio jetru pa i nju cirozirao!
Ja planiram da zavestam svoje organe, samo nikad da dodje red na to. Inace sam davalac krvi. Posto sam 0- krvna grupa, zovu me telefonom kad treba da dodjem da dam krv za nekog. Nadam se da mogu nekom da pomognem za mog zivota, a narocito posle smrti.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: donacija organa
23.2.2009 16:31:14   
kumara
I ja bih svoje dala. Mislim da je to jako vazno i korisno! Jednog dana cu se i upisati i uzeti knjizicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: donacija organa
24.2.2009 8:02:26   
Anoniman
upisana odavno...ako ce nekome biti od pomoci sto da ne ... koji ce mi djavo 2 metra ispod zemlje
i kao sto neko lijepo rece tijelo nam je samo odijelo za dushu

< Poruku je uredio Tasha RR -- 24.2.2009 8:59:50 >

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: donacija organa
24.3.2009 11:11:53   
macak99
Zamislite ovo...
Otisla sam danas da doniram svoje organe-kad ono, doktorka koja radi u toj kancelariji je negde izasla !!! Na moje pitanje da li neko zna kad se vraca, naravno da niko nije mogao da odgovori...Na moje drugo pitanje da li ima neko drugi ko moze to umesto nje da uradi, receno mi je da ne-nemaju nikoga !!!!
E to vam je Srbija !!!!
UZAS !!!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: donacija organa
25.3.2009 8:53:40   
NadaR

IZVORNA PORUKA: macak99

Zamislite ovo...
Otisla sam danas da doniram svoje organe-kad ono, doktorka koja radi u toj kancelariji je negde izasla !!! Na moje pitanje da li neko zna kad se vraca, naravno da niko nije mogao da odgovori...Na moje drugo pitanje da li ima neko drugi ko moze to umesto nje da uradi, receno mi je da ne-nemaju nikoga !!!!
E to vam je Srbija !!!!
UZAS !!!



user posted image user posted image user posted image user posted image ...
Da se upises ili?????? Ja zbunjena user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu macak99)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: donacija organa
25.3.2009 9:02:57   
Anoniman
Joj, Nado, pa ne verujem da je žena otišla da im istog momenta ostavi organe... user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: donacija organa
25.3.2009 9:04:32   
NadaR
tako pise... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: donacija organa
25.3.2009 9:07:26   
Anoniman
user posted image  Pa piše, ali čitaj među redovima...

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: donacija organa
25.3.2009 9:21:50   
prase
Ja sam definitivno za! Dobrovoljni sam davalac krvi već godinama, jednom sam donirala trombocite i htela sam ponovo ali... ne bih sad o tome. Zaprepašćuje me samo jedna činjenica u vezi ovoga, a to je da znam dosta poštenih i dobrodušnih ljudi koji neće da daju krv i neće da zaveštaju organe. U stvari, hoće da daju krv, ali za konkretnu osobu a ne anonimno. Bubreg bi takođe dali, ali za konkretnu osobu. A ovako dobrovoljno - ne. Sve sa pričom: "Neću da neko zarađuje na meni"?! Da budem iskrena, jedna od tih osoba je mm. Nekoliko puta smo imali žešće rasprave na temu davanja krvi, jer on mene ne sprečava ali sam neće da daje krv. I ja mantram jedno te isto, da se to ne prodaje, da mi ga je žao što to uopšte misli, da možda ima neki neetički momenat u tome što neće da prime na operaciju čoveka dok ne dovede donore krvi, ali da je više donora toga ne bi bilo... I na kraju krajeva, pa šta i da prodaju krv i/ili organe, epilog je da to uvek nekome spasava život zar ne? I vrtimo se tako mm i ja u krug... slično kao u vezi prirodne jelke za NG, samo obrnuto (ja neću da kupim odsečenu, zato što time podstičem seču jelki, a neću ni sa busenom jer mi uvek ugine pa se sva rastužim, a mm veli da je to tako i da neću napraviti pomak svojim akcijama i da će jelke svake godine biti sečene a ja mogu samo da im pružim dom da uvenu okružene ljubavlju i prazničnom atmosferom?!).

< Poruku je uredio prase -- 25.3.2009 9:23:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: donacija organa
25.3.2009 21:18:43   
macak99
Da se upisem...da dobijem donorsku karticu...da me stave na spisak potencijalnih donora....ne znam kako jos drugacije da se izrazim, ali poentu si razumela, zar ne?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: donacija organa
27.3.2009 8:26:56   
NadaR
Ma jesam... Sorry, to mi tako bilo nesto simpaticno...
user posted image
ne ljuti se...

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu macak99)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: donacija organa
26.4.2010 15:22:24   
Anoniman
Ja mislim da je to super. Svakom bih pomogla... Kad bi mi se nesto desilo, da nema nikakve nade za normalan zivot, ja bih donirala organe... Pa bolje da me nema, nego da budem sva nikakva... A i pomoci cu nekom.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here