|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gripa, prehlada
21.2.2009 7:17:56   
Lu
Pišite sve na ovu temu,koji sirupi,domaći pripravci,nešto protiv bola u prsimauser posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 21.2.2009 10:46:34 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Gripa, prehlada
21.2.2009 10:49:47   
Jeca*
Ja od antibiotika najčešće u tim situacijama pijem Palitrex (na 12h po 2 kapsule) i to 6 dana, a ako ne deluje onda moram da pređem na Panklav. On je strašno jak i obično deluje vrlo brzo. Naravno, fervex, paracetamol...sve ono što ublažava bolove i snižava temperaturu. Dalje, karamel mleko (pisale smo već o tome u temi Kad grebucka grlo). I što više sna i leškarenja, jedi supice, pij čajeve.... Ovde je isto zavladao grozan virus. Svi su bolesni. I nas troje smo bili bolesni...user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 21.2.2009 10:50:46 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Gripa, prehlada
21.2.2009 10:54:50   
Lu
KLIK (COLDREX MaxGrip)

Popila sam dvaput ovo i mogu reći zasada da mi ublažava bolove,jutros oko 5 sam se probudila s bolovima u rukama i nogama sada je već bolje što se toga tiče,ali nesvijest,mučnina,bil u prsima i grlu...
Eh da pijem i čaj od sljeza.

< Poruku je uredio Jeca RR -- 21.2.2009 11:01:53 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 10:54:51   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Gripa, prehlada
21.2.2009 10:56:47   
Jacaca
Mene od sinoc glava boli, imam neki predosecaj da cu se razboleti.user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 10:58:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Gripa, prehlada
21.2.2009 11:00:25   
Lu
Daaa,muka nemogu jesti ali pijem jer mi je suho grlo

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
21.2.2009 11:03:35   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Gripa, prehlada
22.2.2009 1:27:29   
Jacaca
Uh, nije gripa, smo migrena, nisi nas zarazila meni je danas bolje, a vidim ti proliv, mozda kao posledicu gripeuser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Gripa, prehlada
22.2.2009 10:02:20   
Lu
Mogu li se koristiti dječiji čepići za skidanje temperature kod odraslih,kada paracetamol(tableta)nedjelujeuser posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Gripa, prehlada
22.2.2009 10:18:53   
Jeca*
Mislim da je to blago. Ako ti ne deluje paracetamol onda se pije novalgetol (to je iz ličnog iskustva). Mada smo već u temi o temperaturi i pomenuli neke prirodne recepte koji su provereni. Ja sam recimo uvek temperaturu sebi obarala tako što natopim čarape u sirće pa ih obujem i uvijem noge u peškir i legnem. Pokušaj, ništa te ne košta!!! user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Gripa, prehlada
22.2.2009 10:26:16   
Lu
A joj ja sam ti malo skeptična prema tim oblogama od sirćeta ili alkohola,nešto me strahuser posted image
Sinoć smo i ja i mali imali preko 39 i njemu pomogne čepić a ja sam popila paracetamol ali ništa,kad sam se istuširala onda sam se smrzla i spala mi je temperatura.
Pa i  mislila sam da su čepići blagi ali eto opet da pitamuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Gripa, prehlada
22.2.2009 10:45:47   
Jeca*
Nemoj biti skeptična. Nama roditelji celog života tako obaraju temperaturu.
A, čisto da povežem srodne diskusije, evo i teme koju sam pomenula Temperatura (sirup i čepići) <-- KLIK

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Gripa, prehlada
23.2.2009 11:21:45   
Anoniman
Ja popijem Fervex, 2 aspirina, šumeći C vitamin, vreo čaj sa medom i legnem u krevet da se preznojim.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Gripa, prehlada
23.2.2009 12:12:49   
Maya21
Mene isto hvata neki virus a paracetamol ne pomaze, preblag je. A ne smem nista drugo... Za one koje ne znaju u 8. mesecu sam user posted image Ima li nesto drugo? Ja koliko znam, nema, mozda neki narodni lek, biljcica neka??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Gripa, prehlada
1.3.2009 21:25:53   
orhideja
Već sam se drugi put razbolela u roku od mesec dana.prvi put sam pregurala bez jake prehlade samo sa fervexom,vitaminom c od 1000mg i mnogo voća.A trenutno sam tako prehlađena da već nedelju dana ne mogu da se sastavim.Promukla sam tri dana,ne mogu da govorim ali nemam temperaturu.Ja prvo krenem od najslabijeg antibiotika(cefaleksina),ako ne pomogne počnem sa hemomicinom.On je baš strava i retko kad ne pomogne.Ali u slučaju da mi i dalje nije bolje panklav kao najjači je poslednja opcija jer kada se navikneš da kreneš sa najjačim antibioticima,šta onda preostaje?Za bolove je najbolji analgin tj.baralgin iliti novalgetol.To je sve isti lek.U trudnoći se retko šta sme piti osim paracetamola i febriceta.ne znam baš za neke domaće lekove i travčice protiv bolova.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Gripa, prehlada
1.3.2009 22:18:45   
Jeca*
Orhideja, i ja najčešće konzumiram panklav kao poslednju opciju. Inače, videla sam u drugoj temi da si skinula dosta kilograma dijetom...možda ti je ipak malo opao imunitet user posted image

(odgovor članu orhideja)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Gripa, prehlada
1.3.2009 22:23:09   
orhideja
Ma nije bre to u pitanju nego sam ja na poslu svaki dan izložena.Radim u domu zdravlja sa sve dežurstvima i hitnim slučajevima i to zahteva provođenje dosta vremena na terenu i  po hladnoći.Da ne pričam o punoj čekaonici sa bolesnim ljudimauser posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 11:41:00   
Anoniman
Nemoj se ljutiti orhideja, ali još nikada nisam čula da neko tako pije antibiotike. Ja se slažem da najslabiji antibiotici ne deluju na neke jače gripe, ali zato ih u tim situacijama ni ne pijemo, nego lepo odmah uzmemo nešto jače. Odnosno, LEKAR proceni šta treba da pijemo.
Svaki antibiotik ima propisano koliko dana se pije. Moja mama je lekar, i milion puta mi je rekla da to što se ja posle dva dana uzimanja antibiotika osećam bolje, nikako ne znači da treba da prestanem da ga pijem. Jer prekidanjem pijenja lekova do kraja, koliko traje terapija (7 - 10 dana), organizam stiče imunitet. Svaki antibiotik se pije onoliko dana na koliko je prepisan.

(odgovor članu orhideja)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 11:49:07   
Lu
A vi pijete antibiotike u gripiuser posted image
Ja stvarno neznam da li se trebaju piti ukoliko ti liječnik nepropiše,znači ukoliko nemaš neku upalu,
ima vas dosta neke veze sa medicinom pa da pojasnite malouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 11:49:38   
Modessty
Mene grebucka grlo i malo mi je zapušen nos user posted image
odlepiću!!!!!
neću da uzimam antibiotike jer mi za sada nije ništa strašno, a i neću moći da radim sve analize koje treba da odradim! Baš je moralo da me sad strefi!!!!user posted image user posted image

Uzela sam u nedelju septolete i grlo mi je bolje. Pijem limunade, oranžade.... pretvoriću se u citrus!!!!user posted image

možda je vreme da isprobam staru recepturu: preznojavanje uz pomoć seksauser posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 11:54:24   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nemoj se ljutiti orhideja, ali još nikada nisam čula da neko tako pije antibiotike. Ja se slažem da najslabiji antibiotici ne deluju na neke jače gripe, ali zato ih u tim situacijama ni ne pijemo, nego lepo odmah uzmemo nešto jače. Odnosno, LEKAR proceni šta treba da pijemo.
Svaki antibiotik ima propisano koliko dana se pije. Moja mama je lekar, i milion puta mi je rekla da to što se ja posle dva dana uzimanja antibiotika osećam bolje, nikako ne znači da treba da prestanem da ga pijem. Jer prekidanjem pijenja lekova do kraja, koliko traje terapija (7 - 10 dana), organizam stiče imunitet. Svaki antibiotik se pije onoliko dana na koliko je prepisan.



Slažem se. Npr Palitrex i slični se najčešće piju minimum 6 dana i to 2x dnevno po 1g, odnosno 2 kapsule.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 11:55:30   
Anoniman
lu, ne znam da ti objasnim medicinski aspekt. Ja ne idem kod lekara opšte praxe, nikada nisam ni išla jer su mi oba roditelja lekari.
Od kada imam Luku volim da kažem da nemam vremena da budem bolesna. Jer ako se ja razbolim, taman dok malo stanem na noge - on je gotov. Tako onda jedna najobičnije gripa traje mnoooooooooogo dugo, a ja nemam vremena za to. Zato u 90% slučajeva pijem antibiotik čim osetim da postoji mogućnost da mi se nešto desi. No, ove godine sam super, vakcinisala sam se protiv gripe, i zaista nisam bolesna. Prošle godine u ovo vreme sam popasla gnojnu anginu i završila na injekcijama samo zato što sam bila u fazonu "Ma ne boli me grlo nego grebucka"... to govori o mom pragu bolu... Svako ko je imao ozbiljnu gnojnu anginu, zna šta je gnojna angina.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 11:55:59   
Jeca*
lu, na virus je gotovo neophodno delovati antibioticima. Prehlada i moze proci bez, ali ovo se mora "ubijati" nečim user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Gripa, prehlada
2.3.2009 12:01:34   
Anoniman
Ali Jecika, ja mislim da virusi ne mogu da se ubiju antibioticima već samo bakterije. Jer znam da kada Luka ima virusnu upalu grla - ne daju mu antibiotike, kažu da mu samo dajem za temp, a za bakterijsku upalu grla daju antibiotike.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here