|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   HPV virus (Human papillomavirus)
30.4.2009 8:29:52   
Anoniman
HPV INFEKCIJA

Spolno prenosivu HPV infekciju uzrokuje humani papiloma virus (HPV). Humani papiloma virus je naziv za porodicu virusa koja obuhvaća više od 100 genetski različitih tipova (genotipova).
Najpoznatiji su kao uzročnici bradavica na koži. Više od 30 tipova ovih virusa prenosi se spolnim putem i oni mogu inficirati spolne organe žena i muškaraca: kožu penisa, vulve (područje oko rodnice), međice i područja oko anusa, sluznicu rodnice (vagine), grlića maternice (cerviksa) i uretre. Većina inficiranih osoba nema nikakvih znakova bolesti i njihov organizam se uspješno rješava infekcije vlastitim obrambenim mehanizmima.
Neki od tipova spolno prenosivih HPV mogu uzrokovati dobroćudne genitalne bradavice (kondilomi) te se nazivaju tipovima „niskog rizika”. Drugi tipovi mogu dovesti do nastanka karcinoma grlića maternice i zato se nazivaju tipovima „visokog rizika”.

UČESTALOST

Genitalna HPV infekcija je najčešća spolno prenosiva infekcija na svijetu.
Procjenjuje se da najmanje 50 % spolno aktivnih žena i muškaraca dobije tijekom svog života HPV infekciju spolnih
organa.

KOJI SU ZNACI GENITALNE HPV INFEKCIJE

Većina ljudi koji imaju genitalnu HPV infekciju ne znaju da su zaraženi. Virus se nalazi u stanicama kože ili sluznica i obično ne izaziva nikakve simptome.
Kod nekih ljudi pojave se više tjedana ili mjeseci nakon spolnog odnosa sa zaraženom osobom vidljive genitalne bradavice (kondilomi). To su pojedinačne ili brojne ružičaste izrasline različite veličine i oblika u području okolice vagine, u rodnici, na grliću maternice, na penisu ili skrotumu.

POSTOJI LI LIJEK ZA HPV

Nema lijeka za HPV infekciju. Srećom, u većine zaraženih osoba dolazi do samoizlječenja.
Postojeće metode liječenja usmjerene su na uklanjanje uočljivih promjena na koži i sluznicama. Uspješnost ovih metoda je različita od slučaja do slučaja. One često ne uspijevaju u potpunosti odstraniti inficirane stanice pa je potrebno višestruko ponavljanje postupaka.
Detaljnije: mycity.rs/Zdravlje

< Poruku je uredio Tasha RR -- 30.4.2009 8:30:29 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: HPV virus (Human papillomavirus)
30.4.2009 8:46:58   
Ana RR
Moja drugarica je u trudnoći dobila ovaj virus, i niko nije mogao da joj objasni otkud to kod nje. Navodno zbog pada imuniteta. Baš je bila uplašena, a već je bila u 8om mesecu. Posle hiljadu analiza ustanovili su da taj oblik virusa koji ona ima spada u bezopasne, da se povlači i da nije opasan po bebu. Porodila se prirodnim putem i ok su i ona i beba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: HPV virus (Human papillomavirus)
30.4.2009 8:53:16   
kumara
Meni na izvestaju biopsije grlica (od novembra 2008) pise HPV, ali niko mi nije objasnio nista oko toga. Doduse, izvestaj sam dobila tek pre neki dan.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: HPV virus (Human papillomavirus)
30.4.2009 8:55:16   
Ana RR
Jesi nosila izveštaj kod svog lekara, lenka?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: HPV virus (Human papillomavirus)
30.4.2009 8:58:59   
Anoniman
moja prijateljica ima hpv.... u zagreb je isla nakon sto je potvrdjen hpv i cin2 i odstranili su joj ranicu sa grlića... medjutim juce joj je stigao novi nalaz papa testa ...ponovo pokazuje postojanje hpv-a ali hvala Bogu nema cin

najcesce se aktivira kod pada imuniteta

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: HPV virus (Human papillomavirus)
30.4.2009 9:01:49   
kumara
E, pa dala sam mu ga pred operaciju u utorak, pa nismo stigli da pricamo o tome. Nije mi delovao uplaseno kad sam pomenula HPV, vise se zabrinuo za neke dtuge delove. Videcu ga valjda u utorak na kontroli, pa cu ga onda pitati i javiti vam detalje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: HPV virus (Human papillomavirus)
30.4.2009 9:03:23   
Ana RR
Lenkice, kako se osećaš? Jesi još u bolnici?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: HPV virus (Human papillomavirus)
2.5.2009 14:04:13   
Anoniman
Izašla je Lenka iz bolnice, ali mora da miruje. Garant zanoveta iz kreveta pa je zato nema! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here