|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hipertenzija-Visok pritisak
12.3.2013 20:59:54   
Figaro88
Kazu da skoro 50% ljudi ima problem sa visokim pritiskom.Najcesci razlozi su gojaznost,stres,a kod mladih i energetska pica.
Ja sam pocela da pijem lekove u trudnoci,znaci ima vec 4godine.Pravilnom ishranom i umerenom aktivnoscu sam smanjila terapiju.Pomirila sam se sa tim da cu lekove piti do kraja zivota.Moj otac isto ima hipertenziju,ali on odbija da vodi racuna o ish'rani.Plasim se mogucih kompikacija,ali cini mi se da stariji ljudi tesko menjaju svoje navike...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
12.3.2013 21:04:09   
Ivanka 75
Moja sestra je dobila visok pritisak sa 25 godina, mesec dana je bolela glava i na kra ju kad je otišla kod dr bio oko 200 sa 180, i to u opadanju, pitao se dr kako je živa. Dugo je pila četvrtinu neke tablete i kad se konačno sredila prestala je.
Razlog, stres zbog faksa.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
12.3.2013 21:10:58   
jovana13
moja sveki dugo ima visok pritisak skoro joj isla krv na nos i usta pritisak joj bio preko 200 zamalo da ima izliv krvi na mozgu... mnogo treba da se vodi racuna o ishrani to je vrlo bitno ako ne najbitnije...

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
18.3.2013 17:32:22   
Figaro88
Ishrana je jako bitna.Kod nekih ljudi se javlja hipertenzija samo zbog ishrane.Meni je u pocetku bilo bas tesko.Ne smes testo,nemoj przeno,nemoj slatko(toga nikako da se odreknemuser posted image ),nemoj suhomesnato,alkohol nikako,ali posle nekog vremena jednostavno se naviknes.E sad,ponekad pojedem i masno,i slano,ali ne cesto.Jedino sto nikad ne radim je alkohol,cigarete takodje.
Meni se smo par puta desilo da mi pritisak tako skoci i pored terapije,jednom posle Andreinog krstenja,od silnog premora,stresa,uzasne ishrane.A drugi put,i mnogo ozbiljnije kada je moj brat napravio neku glupost,tada sam mislila da cu sigurno imati slog,cela jedna strana lica mi je bila utrnula,i usne na toj strani nisam mogla da pomeram,nakljukali su me lekovima i proslo je.
Moja sestra je imali mozdani udar sa 23g.I svaki put kada pomislim kako mi nesto nedostaje,kako bi to jela,pomislim na nju i prodje meuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
21.3.2013 15:12:56   
mtajcica83
Zene evo da mi date savjet..Ja inace oduvjek imam nizak pritisak, 70 sa 90, nekad cak i nizi...Imam zbog toga uzasne glavobolje, uzasno mi se skoro uvijek spava pogotovo kad je neko sugavo vrijeme i sl..Medjutim ima vec nekoliko dana da je meni pritisak gornji 146, a donji 94..Juce bio zadnji put kad sam mjerila.Par dana mi je neki pritisak i buka u usima,u grudima bol, nisam mogla da udahnem vazduh.. Sva se tresem i ruke uzasno.Ovih dana kad bi to osjetila popila bi tabletu za smirenje od 2.5 mg i posle nekog vremena mi je lakse..
Od cega mi to moze biti tako odjednom visok??Mislim za mene koja kazem vam ima uvijek nizak pritisak..Nervirala se jesam i konstanto sam u nekom grcu , ali i prije ovoga ...Nisam isla kod dr.

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.3.2013 13:05:50   
Figaro88
Onda je od stresauser posted image Ako ti i dalje tako bude visok idi kod doktora,mozda da ti on prepise nesto za smirenje...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.3.2013 13:52:01   
Verolina

IZVORNA PORUKA: mtajcica83


Od cega mi to moze biti tako odjednom visok??Mislim za mene koja kazem vam ima uvijek nizak pritisak..Nervirala se jesam i konstanto sam u nekom grcu , ali i prije ovoga ...Nisam isla kod dr.

Idi na UZ srca i bubrega. Ako je to ok, onda je definitivno stres u pitanju.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.3.2013 13:52:40   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Figaro88

.
Moja sestra je imali mozdani udar sa 23g.I svaki put kada pomislim kako mi nesto nedostaje,kako bi to jela,pomislim na nju i prodje meuser posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.3.2013 21:11:00   
mtajcica83
Da..opet mi je bio visok, zakazala sam za petak..UZ srca..Uradicu i Uz bubrega...Pijem na svoju ruku ujutru pola od 2.5 mg lorazepama, i uvece pred spavanje isto...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
13.9.2013 11:41:11   
Trcosava
Pisala sam tamo u ćaskanju, čisto ovde da ispšem epilog.
U tri dana je išao 2x kod lekara. Za očno dno sam mu rekla, ali mislim da nije pitao doktorku. Dala mu je sada drugi lek, kombinaciju prenese i još nekog. Dobio je i neki sedativ, helex, od 0,25 mg.

Pritisak mu je opet jako skakao, u utorak ide da da krv. Mada ja mislim da je njemu to mnogo više na psihičkoj bazi. Mnogo se opteretio time i sam sebi diže pritisak.
Danas je pre jutarnje tablete imao 138/90; došao na posao i izmeri 140/89. Sine mi da je garant do posla popušio 3 cigare. 15 min nakon njih je izmerio pritisak. Rekla sam mu da sačeka pola sata i da onda izmeri - rezultat 129/81

Nadam se da će malo da smiri sada doživljaje.
Svakako će na dijetu, bez soli i što manje masti (zbog holesterola). Samo belo mesce, ribice i puno povrća i voća. Samo ga treba naterati da jede to voće user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
13.9.2013 14:57:24   
Figaro88
Cigarete bi trebalo da izbaci.Ja sam se ugojila par kg,i odmah je i pritisak visi.Nisam menjala nista osim toga sto sam jela slatkise,puuuno slatkisa.Evo vec desetak dana nisam jela slatko uopste,ne zadrzavam vodu i pritisak odmah nizi.Sa holesterolom nemam problema,jednom mi je bio ispod granice i dr je rekla da to nije dobro,sada je ok....Ali stres i ishrana su jako bitni,osim ako naravno neko ima problema sa bubrezima ili srcem,ali ako se drzi pod kontrolom ne moze da napravi nikakvu stetu,bar sam ja tako shvatila.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
23.2.2018 16:20:51   
Anck Su Nmaun
Mm ima bas visok pritisak , i pije i lekove al opet neka ode . Evo sad 150 sa 95 user posted image

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
23.2.2018 16:45:12   
Sarav
Uz korekciju životnih navika i terapiju ne bi trebalo da bude toliki. Da ode na kontrolu?

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
23.2.2018 16:45:36   
Srecko47E
Anck stres?

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
23.2.2018 16:46:37   
Anck Su Nmaun
Ne gospodin pije lekove al tek kad bas uprska pridrzava se svega. Onda jedno vreme pazi pa opet iz pocetka.
Evo sad naravno "umire" a ja ga picim sto je neozmiljan.

Sta ono bese spusta pritisak. Naterala sam ga da pojede beli luk, znam da on spusta.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 19:01:55   
Anck Su Nmaun
Da li visokom protisku smeta kafa? Mm odlucio skroz da je izbaci.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 20:49:14   
vonavoj
Anck i treba da je izbaci skroz..meni smeta kafa..iako je pijem 2 puta dnevno i to neskafu..kad mi skoci pritisak.ja je izbegavam par dana..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 21:01:44   
jess021
Anck, da. Kofein podize pritisak. I da, sa terapijom za povisen pritisak nema zezanja. Iskontrolisi ga da to redovno pije, ako imas kad pored dece.

< Poruku je uredio jess021 -- 25.2.2018 21:03:35 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 21:05:01   
Anck Su Nmaun
Ma i on pije nes nekad espreso, al ako je odlucio jos bolje kad steti

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 21:11:14   
vonavoj
Espreso je jos jaci od nesa..najslabija je jos i turska kafa..

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 21:14:00   
Anck Su Nmaun
Eto ti sad..od sad mu branim!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 21:25:55   
Sarav
Ne znam da li puši ali i cigare dižu pritisak

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
25.2.2018 21:31:46   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Espreso je jos jaci od nesa..najslabija je jos i turska kafa..

Hvala za ovo!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
3.3.2018 22:19:22   
magdolna
Crno vince i beli lukac, pa ko može.Šetnja svakako pomaže. Joj, na morsku ribu ne mogu da se naviknem.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Hipertenzija-Visok pritisak
4.3.2018 7:55:38   
vocicana
Anck, otali faktori rizika su jako bitni, cigarete, genetika, dijabetes, zivotne navike.
Kafa podize pritisak, ali na kratko, u zavisnosti koliko ih kolicinski popije dnevno. Izbaciti masnu hranu, bareno, spremano sa nmin masnoce, jedno balansiranje.
Tensio arterialis je po definiciji pritisak(sila) lumena krvi na zidove krvnih sudova i obrnuto, ali kos izmenjenih stvari, dolazi do povecanja, koje je hypertensio arterialis. I stepen, kada se polako treba menjati da se ne bi doslo i u ostale faze slabljenja srcanog misica koje nisu dobre. Dobra terapija i nacin zivota, velika majka preventiva za sto duzi i kvalitetniji zivot.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu magdolna)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here