|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histerija
9.3.2010 9:14:43   
*Alexx*
Gledajući razne emisije, kažu da nikako ne treba popuštati deci u tim napadima. Dakle, staviti dete u ogradicu, ili u neki ćošak, i ignorisati dok ne prestane. Ako izlazi iz ćoška, vraćati ga i dalje ignorisati. Objasniti mu da može da izađe iz ćoška tek kada se smiri.
Da se razumemo, ja to pričam bez IKAKVOG iskustva, ko zna kako ću ja reagovati kada mi Andrej bude priređivao takve scene.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Histerija
9.3.2010 10:11:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gledajući razne emisije, kažu da nikako ne treba popuštati deci u tim napadima. Dakle, staviti dete u ogradicu, ili u neki ćošak, i ignorisati dok ne prestane. Ako izlazi iz ćoška, vraćati ga i dalje ignorisati. Objasniti mu da može da izađe iz ćoška tek kada se smiri.
Da se razumemo, ja to pričam bez IKAKVOG iskustva, ko zna kako ću ja reagovati kada mi Andrej bude priređivao takve scene.



Baš to, jako je teško ostati dosledan.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Histerija
9.3.2010 17:19:59   
anci 81
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gledajući razne emisije, kažu da nikako ne treba popuštati deci u tim napadima. Dakle, staviti dete u ogradicu, ili u neki ćošak, i ignorisati dok ne prestane. Ako izlazi iz ćoška, vraćati ga i dalje ignorisati. Objasniti mu da može da izađe iz ćoška tek kada se smiri.
Da se razumemo, ja to pričam bez IKAKVOG iskustva, ko zna kako ću ja reagovati kada mi Andrej bude priređivao takve scene.


Ja jos nemam decu(imacu uskoro Boze zdravljeuser posted image ),ali sam uvek zamisljala kako cu ja,kad ih bude bilo,biti bas ovakava kako je Alexx dala primer.
Ali isto tako mislim da je,kao sto kaze Tasa,jako ostati dosledan.
I mislim da ce mi muz kvariti autoritet!
Ja sam dosta "strozija" u svemu i vec ga ucim da ne moze jedan roditelj reci "ne" a drugi "da".
Mada ko zna sta ce biti...
Sve je super dok ne krene da vristi i histerise user posted image .

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Histerija
11.3.2010 15:44:29   
Anitaaa
Ma ja ga pustim i ignorišem sem ako ne postane kritično.Samo kako ja njemu da objasnim bilo šta kad ima 10 meseci

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Histerija
11.3.2010 15:58:14   
Lu
Jako je teško ostati dosljedan i to je po meni osnova odgoja djeteta,jer lako je odrediti pravila i reći ja ću biti takav i takav roditelj!
To svakako treba,postaviti sebi ciljeve i planirati odgoj  i treba se truditi biti dosljedan,ponekad je jako teško ali se MORA!
Ako je vezanje pojasa u autu obavezno to znači da nema iznimke ni jedanput,ako je pranje zubića obavezno isto tako.
Moje dijete još nikad ništa nije dobilo na histeriju,dobro sad nemamo histeričnih ispada ali imali smo ooo dauser posted image
Kad je bio mala beba,kao što reče Anita,tada se ništa ne objašnjava nego se sklanjaju opasni predmeti a histerija ignoriše,ne treba ih ušutkavati neka se isplaču i izvrište.
Kad su veći e onda treba biti strpljiv i uporan u razgovoru,ako si sad završio e idemo da vidimo u čemu je problem
Eto imam neko trogodišnje iskustvo,nije sve za pet ali sam zadovoljna kako je shvatio da nikada neće dobiti nešto samo zato što vrišti i plače i da to uzalud radi.
Još nešto,treba imati živce da se sasluša to vrištanje i plač i tu majke često da tako kažem "padnu" na suze i kažu ma evo ti samo ušuti!


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Histerija
11.3.2010 20:04:49   
Anitaaa
Meni je to podnošljivo kad smo kod kuće.Istrpim to nekako...uglavnom kad počne da divlja ubacim ga u ogradicu i izadjem iz sobe.Najgore mi je kad to počne da radi kad smo u gostima.Ako ga pustim svi me grde i zvocaju a i meni je neprijatno,prosto ne znam šta da radim.Ne smiri se uvek čak ni kad dobije šta je hteo

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Histerija
14.3.2010 7:20:37   
Lu
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Meni je to podnošljivo kad smo kod kuće.Istrpim to nekako...uglavnom kad počne da divlja ubacim ga u ogradicu i izadjem iz sobe.Najgore mi je kad to počne da radi kad smo u gostima.Ako ga pustim svi me grde i zvocaju a i meni je neprijatno,prosto ne znam šta da radim.Ne smiri se uvek čak ni kad dobije šta je hteo

Draga ne obaziri se na druge,bitno je da uradiš onako kako ti smatraš da treba a dijete će uskoro shvatiti da je to pravilo,da ti nećeš popustiti ni kad ste u gostima ili je neko drugi prisutan,jer to često i jesu situacije kada dijete iskorištava naše strpljenje,
ne možeš mi ništa pred gostima.
Oni skoro uvijek to rade kada ne mogu dobiti/uraditi nešto što žele i tu je u pitanju naša dosljednost ako se ponekad popušta to onda izmakne kontroli i više nema smislauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Histerija
31.3.2010 13:30:13   
Rivana
Luka ima napade histerije u zadnje vreme pre neki dan je cupao kosu pa facu jel mu nisam dala da se popne na TVuser posted image inace u zadnje vreme je takav kad mu nesto branim zacrveni se i cupa se user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Histerija
11.4.2010 20:36:55   
NadaR
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA ... prolupala sam ali stvarnouser posted image user posted image user posted image

Milos histerise uzasno ... svako presvlacenje je haos , vristanje,otimanje ... user posted image

Sad vise nece u kolica ni u velika ni u kisobran ... nece da mi da ruku dok set_amo , trci i ako ga zaustavim da ne istrci na ulicu ... katastrofa ... user posted image

Voznja u autu koju je obozavao .. user posted image

Koliko li ce trajati? user posted image



< Poruku je uredio nnaaddaa -- 11.4.2010 20:37:53 >


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Histerija
11.4.2010 21:57:26   
Anoniman
Ja sam to prošla, i jedino što mogu da vam kažem žene jeste: DRŽITE SE, PROĆI ĆE! Morate same da procenite šta kod vaše dece pali: pričanje, nežnost, grublji ton, kazna, ignorisanje, odvlačenje pažnje... Traje... neću da vas lažem, ali ako provalite kako najbrže prođe, biće lakše. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Histerija
12.4.2010 22:43:09   
NadaR
Danas presvlacenje bez histerije user posted image user posted image user posted image
Samo sam mu pricala, pricala ,nabrajala zivotinje koje imaju kod bake na selu,pa sta cemo sve tamo raditi ...
Toliko je bio zainteresovan da sam se zaprepastila koliko sve prati user posted image

Tashke,hvala na podrsci ... user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Histerija
31.8.2010 13:17:48   
*Alexx*
Otkada sam počela da radim, Andrej s vremena na vreme postane nemoguć. Sa dadiljom preko dana bude super. Dođem kući, on se obraduje, pa se tu malo igramo, i onda kreće tirada. Počne da kenjka, da se izvija, neće tamo, hoće ovamo... Jedno popodne u parku - niti hoće da hoda, niti da sedi, niti da stoji, samo se dernja, tj. histeriše. Kažu mi sledeće: kažnjava me zato što nisam više ceo dan sa njim.
Pitala sam se i da li je dadilja u pitanju. Nije. On joj se redovno svako jutro obraduje, uvek je miran i veseo kad dođem kući s posla, mame iz parka je baš hvale...

Opet, faza kroz koju moramo proći. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Histerija
31.8.2010 13:23:17   
Anoniman
Imaš dve varijante: ignorišeš ili pokušavaš da odvučeš pažnju... Zavisi u kakvom si ti raspoloženju... i to je faza, koja je kod nas, traaaaaaaaaaaaaaaaaaaajaaaaaaaaaaaaaaaaaaalaaaaaaaaaaaaaaaaa user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Histerija
31.8.2010 13:27:09   
*Alexx*
Još kad bi mi neko dao čelične živce... 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Histerija
31.8.2010 13:28:22   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gledajući razne emisije, kažu da nikako ne treba popuštati deci u tim napadima. Dakle, staviti dete u ogradicu, ili u neki ćošak, i ignorisati dok ne prestane. Ako izlazi iz ćoška, vraćati ga i dalje ignorisati. Objasniti mu da može da izađe iz ćoška tek kada se smiri.
Da se razumemo, ja to pričam bez IKAKVOG iskustva, ko zna kako ću ja reagovati kada mi Andrej bude priređivao takve scene.



I evo ga, priređuje. Ignorisanje mi jako teško ide (samo da se zna).


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Histerija
31.8.2010 13:31:15   
Anoniman
Žene , čitam , i zaista ne znam šta bih radila u takvim situacijama , niti šta ću raditi . Sećam se moje sestre od tetke kad smo bile male koja se bacila na pod na sred robne kuće, počela da urla i da lupa rukama o pod jer nisu hteli da joj kupe neku lutku ... user posted image



(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Histerija
31.8.2010 15:37:17   
Anoniman
Ignorisanje se vežba, Alexx user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Histerija
31.8.2010 16:12:00   
Lu
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Žene , čitam , i zaista ne znam šta bih radila u takvim situacijama , niti šta ću raditi . Sećam se moje sestre od tetke kad smo bile male koja se bacila na pod na sred robne kuće, počela da urla i da lupa rukama o pod jer nisu hteli da joj kupe neku lutku ... user posted image




Kod nas se ovo desilo nekoliko puta, ja kažem odoh ja kući a ti lezi tu,čuvaće te ove tete i odlazim, ma dotrči za nom za par sekuni ali ne dobije ono za što je ležao na podu nikada!
I onda pričanje, zašto to ne valja da radi i da tako neće dobiti ništa!
Već odavno vrijedi pravilo da on smije da izabere samo jedan slatkiš i ako je baka a nama ili neko drugi ne može se načuditi da ako uzme drugi slatkiš onaj prvi vraća, naravno da sam morala i baku prevaspitati po ovom pitanju kad je počela de pusti ga nek uzme ja ću platitiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Histerija
31.8.2010 16:20:49   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Gledajući razne emisije, kažu da nikako ne treba popuštati deci u tim napadima. Dakle, staviti dete u ogradicu, ili u neki ćošak, i ignorisati dok ne prestane. Ako izlazi iz ćoška, vraćati ga i dalje ignorisati. Objasniti mu da može da izađe iz ćoška tek kada se smiri.
Da se razumemo, ja to pričam bez IKAKVOG iskustva, ko zna kako ću ja reagovati kada mi Andrej bude priređivao takve scene.



I evo ga, priređuje. Ignorisanje mi jako teško ide (samo da se zna).


Nisi jedina svima nam teško ide, svi želimo samo da prestanu što prije da histerišu a nemoguće je da prestanu kad kažemo prestani...neka primijeti da ne obraćaš pažnju na njega i ako ne prestane kreni da mu pričaš ili igraš se s njim nečega zanimljivog, ako nastavi timeout...sve dok ne prestane.

Evo ja dijelim savjete a i moj još uvijek zna ponekad isto da radiuser posted image
Vrlo rijekto, pokušava, ali sad je puno lakše, ponekad je dovoljan i pogleduser posted image  user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Histerija
31.8.2010 22:31:01   
Iwana87
Tako mi se cini da cu odbaciti sve ono o cemu godinama pricam i da ce mi dete biti ne vaspitano.Joj boze pomozi.Na spratu su dever i jetrva sa malim od 14 meseci(pisala sto puta)i dete niko ne vaspitava,tj draga mama kao nesto pokusava nekad kad joj dodje.Doslednost je jaaaaako bitna.Primer da mu je davala moju paklu,s tim sto prvo isprazni ako ima cigareta i tako da se dete zabavlja dok ona prica na kompu sa njenima,i tako dan za danom dok jednom nije obratila paznju a dete strpalo cigaretu u usta,naravno ona se sva raspala,ona vristi,dete vristi situacija.Do tad sam cutala i ako sam se uzasavala kad nadjem izguvane cigarete i td.Posto od nje nista pocnem ja da pricam(da se razumemo PRICAm,jer nikad nisam udarila dete niti cu pogotovu ne tudje)sto puta je posegao za paklom i sto puta cuo ne,bez da pomerim cigarete od njega,sad svaki put kad zapalim sadm kaze ne,i mase prstom.Ali da bi ga umirila nekad ona mu da i pored svega.Nije moje dete i glupo je da se mesam,cisto primer.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Histerija
1.9.2010 9:08:33   
Lu
IZVORNA PORUKA: Iwana87

...Do tad sam cutala i ako sam se uzasavala kad nadjem izguvane cigarete i td.Posto od nje nista pocnem ja da pricam(da se razumemo PRICAm,jer nikad nisam udarila dete niti cu pogotovu ne tudje)sto puta je posegao za paklom i sto puta cuo ne,bez da pomerim cigarete od njega,sad svaki put kad zapalim sadm kaze ne,i mase prstom.Ali da bi ga umirila nekad ona mu da i pored svega.Nije moje dete i glupo je da se mesam,cisto primer.

Naravno da ćeš da reagiraš, tvoje cigarete tvoja stvar!
Ja što ne dozvoljavam svom djetetu u našoj kući ne dozvoljavam ni drugoj djeci i baš me briga što mama ne reagira...daljinski, mobitel, skakanje po krevetu- moje dijete to ne radi e pa neće ni neko drugo u mojoj kući, nek mame šute, ja pričam!
Primjer ,kad meni dođu mame sa djecom ja po potrebi upozorim na nešto što se ne smije , Roko ima svoju sobu i tu mogu da izbace sve igračke i da se igraju do mile volje, ako neće mogu da histerišu do mile volje jer ja ne popuštam!
Ja poštujem pravila u gostima i isto očekujem od drugih i ono što moje dijete ne radi u svojoj kući sigurno neće ni u tuđoj!


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Histerija
1.9.2010 10:41:14   
Anoniman
Lu user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Histerija
11.12.2010 8:23:56   
marince1
Jao ljudi David je poceo tako da histerise,da se baca,da vristi kad ne dobije ono sto je zamislio.
Ja ga ignorisala 10 minuta,onda dosla sveki i uzela ga.
Neznam sta da radim,ponasa se kao onaj klinac u reklani za kondome user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Histerija
11.12.2010 12:51:45   
sneza24
Marinče samo ga ignoriši ili mu odvrati pažnju.
Ja se trudim da tako radim.
Sinoć sedim za stolom sa Davidom u krilu i listamo neki katalog,tražimo tete i čike.Odjednom traži činiju sa stola(koja tu uvek stoji) i histeriše izvija hoće da mi sklizne.Ja ga spustim on neće da stoji nego se oslonio na kolena i ja ga supustam i dalje i na kraju je ležao na podu i histerisao,udarao rukama i nogama o pod.Posle 30 sek je shvatio da ne obraćam pažnju i ustao sam.
Sreća pa je to kratko trajalo inače neznam šta bi bilo da je nastavio da histeriše.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Histerija
11.12.2010 13:02:00   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

Marinče samo ga ignoriši ili mu odvrati pažnju.



To je jedino što pomaže.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here